• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
nestíhám nicccc... ale

siki já myslím, že i pro druhorozené, občánek jako občánek, vždyť je pořád nový ne? :sweat_smile: :confused:

musím se zeptat dr. na ten synflorix??? jsem zvědavá co mi řekne

přidala jsem jednu fotečku http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2888365&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0 víc až bude časík :wink:
12. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak nové fotky jsou dodány, asi si budem muset koupit nový foťák, polovinu nafocených snímku, jsem tady dát nemohla, hrůza ani upravit to nešlo,
12. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti vy jste kupovali ty probiotické kapky že? Pomohlo vám to? Stačili vám jedny? My jsme je ted kupovali a ted jsme je začli davat tak jsem zvedava jestli se nam to kakaní upraví.
12. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám dvě zkoušky úspěšně za sebou, teď už jen poslední - psychologie a obhajoba projektu bakalářky. bleee.
Já jsem o tom preveneru taky uvažovala, bavila jsem se o tom s doktorkou, četla o tom na internetu... Dr. taky říkala o té imunitě. Já si myslím, že imunitu poznáš... Pokud je dítě stále nemocné, jen jde mezi ostatní děti a pak onemocní, tak je to blbé. Ale tady se prý jedná hodně o to, jestli je náchylné na záněty středního ucha. Jestli prý má tak 2-3x do roka, tak by prevenar doporučovala, jinak to nevidí jako nezbytné. Prý se nemáme dívat na příklady z reklamy, že tam dávají samo ty nejhorší případy, ale že ona se za těch 30 let s tím (ťuk ťuk) nesetkala. A prý to očkování nepokryje všechny ty bacily, že přijde jiný a je to v háji. Ale taky dodala, že ať se řídíme svým rozhodnutím, protože ona řekne "není potřeba" a nakonec se něco vymamlasí.
Já si zase říkám,ž e proč dítě tak zatěžovat... Uvidíme, jak na tom bude malá s imunitou a pak možná v roce nebo později.
13. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
verco gratuluju

no to byla moje řeč, tu reklamu na ten prevenar nesnáším, to je psychický nátlak i od té mámy.... :frowning2:

ale včera jsem četla o synflorixu a myslím, že do toho půjdu, sice ještě nejsem přesvědčená na 100 procent, ale do prevenaru nejdu, uvidím, jestli mi dr. ten synflorix vůbec předepíše :confused:
13. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu buď přesvědčená,je to pro malou :wink: A proč by ti hi drka nepředepsala?Jinak jednu dávku ti proplatí pojišťovna.

Veru....blahopřeju ke zkouškám.To s tou iminutou píšeš správně,ale jak to chceš poznat u miminej,které držíme stranou od všech dětiček s nudlí apod :sweat_smile:

Jo Dadu u nás vítání občánků je pouze pro prvorozené a ještě dostávají od města šek na 5 tisíc kč.No druhoa více narozená mimi mají smůlu :unamused:

Jinak samozřejmně je očkování na vás,nikoho nepřesvědčuju :wink: Tak moooc hezký víken,konečně sluníčkový
13. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
siki :wink:

s tím vítáním u druhorozených fakt nevím, budu to muset zjistit, ale švagrová byla s oběmi dětmi, jen u nás se penízky nedostávají žádné :cry: jen plyšák
13. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Dadu,mě to přišlo líto a napsala jsem to primátorovi,odepsal mi jeho nějaký asistent a že nás tedy pozvou.No prd,nikdo se ani neozval a urgovat je nebudu.
Co jsem na mateřský,tak nestačím zírat,jak stát chce mít vysoukou porodnost,ale nějaké zabezpečení rodin,tak o tom si asi můžem nechat zdát.
Holka na sociálce mi div nezakáže jít na tu mateřskou do dvou let dítěte apod.
No nebudu se tu rozčilovat,venku je krásně,malej už povídá,takže j vyspáno a vyrazíme ven.
Fotečky máš pěkný.Malá je rozkošná :wink:
Zatím pááá
13. čer 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
siki děkuju,

my a sociální stát, jo jen ta naše "česká" menšina, ta si prdne a má všechno, kámoška dělá na sociálce, no a když začne vykládat co se jí tam děje, tak nestačím zírat, já si pomalu leštím kliky, když jdu na úřad.... abych vůbec něco dostala, ale nejvíc mě dostali, když jsem byla v porodnici a pak doma po císaři, poslala jsem na úřad místo sebe manžu, protože jsem fakt nezvládla tam jít no a úřednice na něj prý koukla, vůbec se s ním nebavila a div ho neposlala do pr.... to jsem se fakt dost naštvala, dokonce jsem chtěla psát na její nadřízenou, ale stejně si myslím, že by mi to nic nepomohlo

mám depku, zítra máme křtiny, švagrová (křestní rodič) spadla a natloukla si takže nemůže jít, půjde asi jen brácha, no a já zjistila, že šatník je prokletě prázdný a do ničeho se nevejdu, jen do jedné sukně a v té vypadám jak rybana, šíleně mi zůstaly rozšířené boky :cry:
13. čer 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
viděly jste nově narozená mimi, je tam ondra 57 cm a 5 kg, chudák mamina, nechtěla bych ho tlačit, ale možná měla císaře... a nebo je to velká ženská :wink:
13. čer 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no borok mama, jestě že jsme měli takové prcky :slight_smile:
14. čer 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,přeju hezké ráno.Tak my už nespíme,Luky vstával dneska v 5 ráno s tatínkem do práce,a to včera celý den vůbec nespal,a usnul až kolem 9.No my jsme na vítání občánků nebyli vůbec,přišla nám pozvánka jak jsem bydlela ještě v Rychvaldě,ale poštu vybírá babča no a zapomněla mi to dát,já jsem totiž jezdila dost často sem do Nýdku,tak prostě zapomněla a já to tím pádem prošvihla.No tak jsem si říkala,že by bylo hezké,kdyby nás pozvali tady do Nýdku,ale to asi neprojde :grinning:
15. čer 2009 v 06:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jen v krátkosti, nestíhám :wink:

Veru,
my jsme dávali probiotické kapičky, nám teda pomohly !!! Kup si je na Slovensku, vyjdou tam na 280,- Kč :wink:
Tak ať pomůžou i vám !!!

Verčo,
gratulka ke zkouškám :slight_smile:

Dadu,
my Prevenar dáme, teda už máme jedno očkování za sebou. Naše doktorka o něm říkala to samé jako Dr. od Verči, že záleží zcela na nás. No, já bych si musela vyčítat, kdyby se nedejbože něco stalo, tak jsme ho dali. A taky se i doporučuje, chcete-li chodit s dětičkama na plavčo. My začínáme plavčit 13.7. :wink:
Nela je moc krásná, máš hezoučké fotky !!
15. čer 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak v sobotu jsme byli od 13 hodin na country festivalu, kde hrál můj manžel. Naštěstí vyšlo počasí, i když ráno to vypadalo, že bude pěkně hnusně. Karolínka byla hodňoučká, spinkala v kočárku, i když tam byl rámus, hudba a kupa lidí, pak jak se vzbudila, tak koukala, smála se, no fakt jsem byla pyšná jako pávice. Doma jsme byli po 18, pak honem umýt, dát papat a spát. To se ale malé nechtělo, tak byl celkem řev, ale nakonec to zmákla. Teď pláče i u jídla, tak jsem odbourala lžičku, protože nepapala, ale plakala. Tak snad to je jen nějaké přechodné a zase pak bude papat pěkně.
Jak malá usla, tak jsme dali babičce vysílačku a šli jsme na Radovánky k nám do Nebor. Mi se tam moc nechtělo, hlavně že Palo už měl cosi upito a tam bude kupa známých lidí a ti budou vergovat na štamprdlata. No, taky to podle toho dopadlo, celou cestu zpět jsme se vadili a já byla nasraná a ve finále pak doma vzbudil malou, tak to mě dorazilo ještě víc. Ale v neděli už dobr

V neděli jsem byla dopoledne s Kájou venku, odpo jsme jeli k našim a za mým bratrancem, který koupil chalupu a chove kocoury (Mainské mývalí), tak jsme se na ně byli podívat. teda jsou krásní, ale to bych doma nesnesla. Taky budou mít mimi, bratránkovi je 38, jeho partnerce 45 a čekají své první dítě
Od nich jsme pak šli na pivko, pak jsme ještě doma grilovali a pak už byl konečně klídek. Udělali jsme fotečky, tak pak šoupnu do alba
15. čer 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti - tak jsem si opět potvrdila, že všichni chlapi jsou stejní, to je prostě diagnóza :wink:

tak my včera zvládli křtiny super, v kostele to nebylo dlouho jen 15 min, tak to tatínek i Nelinka zvládli :grinning: no a pak už se šlo domů a na papáníčko, pěkně jsme poobědvali, řízečky a bramborový salátek mňami ( a pak chci hubnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) pak jsme si šli sednout na terasu, protože nám počasíčko přálo, dali jsme si kávičku, zákusek od tetky koníkovky (karamelové řezy Nikulky šikulky) všem chutnalo a pak jen oddechovali.... :sweat_smile:
pak se hrál fotbálek, až míč praskl, půlečky se nalívaly, takže holku máme zapitou řádně :grinning: :confused: po urputném fotbalovém mači jsme si dali ještě pečenou kýtu a spláchli to pivínkem
prostě zdravovýživa každým coulem ma :grinning::grinning:
a večer ještě neměl dost a tak si na sklokeramické desce dělal topinky :sunglasses: :confused: když už byl dým až v chodbičce, tak jsem letěla do kuchyně, co to v deset večer vyvádí, no a když jsem to viděla :astonished: tak jsem jen konstatovala ať toho nechá :angry: nabumbaný chlap ještě nic chytrého nevymyslel :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
naštěstí si dal říct, řekl, že už toho má dost a usnul, tak byl klid a já mohla jít taky spinkat

fotky přidám až nějaké dostanu do kompu
15. čer 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady je aspoň jedna co jsem stihla, http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2895988&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
spíš jsme točili na kameru, tak pak zkusím něco z toho a co nafotil tchán, ale tam ta kvalita nebude nic moc
15. čer 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby,

včera nejel kun, tak sem byla nasratá :angry:

JInak my dávali prevenar v dubnu, jenže ted má Hani rýmu, nebo horečku, tak čekáme na druhou , poslední dávku...synflorix byl na trhu tak nějak hned potom, já vůbec netušila, že se dává do prodeje i jiný druh :confused:

a taky jak píše SIki, hodně sme to zvažovali, je to zásah, ale vyčítat si pak něco bych nechtěla... a HZP nám to proplatí celé, dvě dávky, páč sme začli očkovat až v roce...jinak jsou 3 dávky

Verco, gratulace ke zkouškám, a držím pěsti i na ty další dvě :wink:

Dadu, malá je rozkošná na fotce, jak "drží volant" :dizzy_face: a jaká je velká už :dizzy_face: a křtinová je taky hezká ...my křtili až v 5.měsících, tak sme nebyli v zavince,ale šatičkách :sweat_smile: a malá se chlamala na faráře :sweat_smile:
16. čer 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli,docela závidím,my máme za sebou zatím dvě dávky Prevenaru,další až ve 2 letech,ale RBP nám proplatila jen trapnou tisícovku,další 3 tisíce jsme si museli zaplatit sami :angry:
No snad bude zíra hezky,má být v Třinci kouzelný(pohádkový) les pro děti,je to od 15:00,tak se půjdeme s Lukym kouknout.Nechystáte se tam někdo?
Dadu,malá je hezounká v té peřince :slight_smile:
My Lukáška křtít nedávali a ani nedáme,nějak nás to nechytlo,takové věci...
16. čer 2009 ve 12:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
JE Luci, tak se stavte k nám pak co? Zajdem na kafe nebo dle počasí si můžete pohrát u nás..
16. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci promiň já se nechystám, asi bych to s těmi dvěmi nezvládla a pro nás blbý čas ve tři se malý začíná probouzet s odpo spánku a probouzení mu trvá tak půl hoďky no a pak už je pozdě :sweat_smile:

přemýšlejte o tom místě na ten srazík, já dumám pořád, ale zatím nic moc, :unamused:

asi jsem se rozhodla pro ten synflorix, ale nevím kolik mi proplatí hzp manže musel do agelu, tak jsem tam jen s děckama :angry:

no když jsme křtili Toma, tak se už taky nevlez do peřinky, tahleta byla původně pro něj, ale nějak jsme ji nestihli použít, tak tehdy byla zima tak šel v kombinéze a v kostele se důkladně posral :grinning: :grinning: malá se vykadila až doma, nevím jestli to mělo na ně nějaký vliv. :sweat_smile:
16. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem jukla na hzp a proplatí nám jen blbých 500 :angry: a ani se nemůžu vzdát svého příspěvku, to je podle mě diskriminace :fearful: jako bych mohla za to, že manža musel přestoupit, stejně se mají zase slučovat s agelem, nevím proč jsou takoví trapáci :confounded:
16. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli,a kde vůbec přesně bydlíš?No já nevím,má to být až do 18:00,ale tak dlouho tam určitě s malým nebudeme,on chodívá poslední dobou totiž spát už kolem 19:00 a ještě se musí navečeřet a umýt a než dojedeme k nám nahoru do Nýdku...Chystám se tam s jednou kámoškou co má taky prcka,tříletého.Holčina se jmenuje Lenka Kiszová,bydlí taky v Třinci,neznáš náhodou?No pokud to zítra nevyjde,tak bychom se mohly domluvit na jindy,teda jestli by si chtěla :sweat_smile: Číslo mám uloženo a poslala jsem svoje
16. čer 2009 v 15:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

no o tom srazíku - někdy navrhoval Slezskou krčmu, že je tam i zahrádka atd., tak co třeba tam? Už se na vás těšíme s Kájulí !!!

Zítra jdeme na půlroční prohlídku, tak jsem zvědavá, co na nás Dr. řekne :wink:

Když už jsem měla Prevenar koupený doma v ledničce, tak se začalo mluvit o Synflorixu, takže nás to minulo. Já jsem v Agelu a měli by proplatit 1500,-, tak aspoň něco.

Dala jsem nějaké fotečky do alba :wink:

Dnes jsme se dali do rozebírání postýlky, co jsme měli v obýváku (hrací postýlka) a už je naložená v autě, zítra ji vezu k našim. A místo postýlky máme v obýváku ohrádku. Tak jsem zvědavá, jak se v ní bude malé líbit, ale asi bude nasmolená, protože se jí líbilo, jak si strkala nohy mezi šprušle (a já jsem z toho byla na prášky, páč jsem se bála, že si něco udělá). No a teď tam bude mít místo šprušlí síťku, tak bude zítra premiéra :wink:

Dadu,
malá je moc roztomilá v peřince. My jsme zatím křtít nedávali a asi ani nebudem.

Luci,
my zítra nejdeme, páč jedem po obědě k té dr. a malá má být očkována hexou, tak se bojím reakce.
16. čer 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti dík,

o té slezské krčmě jsem taky přemýšlela, zatím to u mě vede

já jsem ale trouba, zapoměla jsem vám ukázat jaký dárek dostala Neli ke křtu od kmotrů, tak za pár týdnů je bude mít v ouškách, až budem naočkovaní, už se těším, jak jí budou slušet

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=2903172#navigator
16. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náušničky jsou krásné !!!
16. čer 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti,super fotky, taky Káji chutná pivinko co, sice reprodukovaně, ale chutná, správná baba :grinning:
16. čer 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojec

Dadu, náušničky jsou moc krásné ! :dizzy_face: a ten obal taky :sweat_smile:

Peti ta fotka pivní je fakt fajná :grinning: a koukám, že máš hezký kočárek , pak napiš, jaké máte míry v půl roce, a co to je za kočárek, že se ti tam vlezla Kája na délku :sweat_smile: stejně mazec, že už má půl ročku :wink:

Luci, tu holčinu neznám teda dle jména mi nic neříká :frowning2: tak si to užijte baby, já bych šla taky, ale nevím, do kolika bude Hani spinkat... a určo někdy přijedte, jak budete mít cestu na nákupy apod. my sme furt samy doma, pokud nejsme u tchánů na zahradě :wink:

a ten sraz...ta krčma je super, ač teda nevím, jestli se tam vlezem se všema kočárkama..my teda brát nebudem, ale i tak nás bude dost... furt přemýšlím, kde bychom měly více komfortu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taky u mě krčma vyhrála, ale s těmi kočáry to je fakt, třinec zase není tak velký aby se dalo něco vybrat
pak mě napadla ještě zahrádka za picerkou ve vendryni, vím, že tam kámoška chodí s prckama, že je tam hřišťátko a pískoviště a z auta když jsem koukala, tak to vypadalo taky docela velké, tak nevím...
17. čer 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak jsme dnes byli na 6M prohlídce a taky na očkování 2. hexou.
Prohlídka dopadla dobře, Karolínka se předvedla v plné kráse, otáčela se na břicho, kradla hračky, taky ukázala, že se umí postavit na kolínka a pérovat. Paní doktorce vytrhla z ucha stetoskop a taky jí pěkně zatahala za vlasy.
Dostali jsme pochvalu, že je moc šikovná, pozorná, že už můžeme začít se zeleninkou. Tak se vás tady budu asi pořád na vše ptát, protože mi Dr. moc informací nedala.
Jo, akorát nedoporučuje ještě dávat do sporťáku :confounded: Ale já jí říkala, že ji tam nebudu dávat sedět, ale jen ležet, ale že bude líp vidět a na to mi neřekla nic, tak snad můžem. Stejně jak v kočárku nespí, tak ji tam musím dát na břicho, aby viděla, jinak je zle.
No a váha a délka? 8,65 kg a 71 cm :grinning: :grinning: Trháme rekordy, jsem se úplně lekla, když jsem viděla tu cifru na váze. Ale prý je to v pořádku, je hodně dlouhá, tak má k tomu i adekvátní váhu.
Jinak tam se mnou v čekárně byly i 2 maminky s 8M dětmi a ta jedna se mě ptala, taky jdete na 8M prohlídku? Já ne, že jen na půlroční a naše Kája byla větší než její Kája, jj, sešly se tam 2 Karolínky. A ta její se ještě nekulí vůbec na bříško, ta maminka se úplně divila, co naše prdela předvádí v čekárně. Její Karolínka spořádaně seděla na klíně a moje se vrtěla jak šídlo, chvíli byla na břichu, chvíli na zádech, no děs ji zabavit.
Taky jsme dostali 2. hexu, tak snad nebude velká reakce.
Na 3. hexu a 2. Prevenar jdeme 5.8., překvapila mě, že mi nechtěla dát ten Prevenar dříve, prý je lepší dodržet mezi očkováním 2M pauzu.
No tak asi v sobotu zkusíme poprvé mrkvičku, ať je u toho i taťka, jsem zvědavá :wink:

Oli,
hluboký kočárek máme Mikado Boston, kupovali jsme ho právě kvůli jeho velikosti, že je dost dlouhý. Ale teď už přijde na řadu sporťák.

Kurňa, to je div najít nějaké vhodné místo na srazík. Já fakt nevím. Jedině zahradní restaurace Park v Ropici, tak je místa opravdu hafooooooooooo, ale je to tam jen tak na pivko (viz. fotka :wink: )
A co U Beránka v Lyžbicích? Myslím za kolejema. Tam je velká zahrada, aspoň myslím, byla jsem tam jen 1x na festivalu.
17. čer 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti super, Kája je prostě naše holka šikovná,

my to měli u Tomáška taky tak, děti v čekárně spořádaně seděly maminám na klíně a náš Tomík běhal nebo se valil pořád někam, naše dr. ale říkala, že to jsou zdravé děti, že průbojnost vede svět, takové ty kam mě dáš tam mě za půl dne najdeš ona moc ráda nemá, no to my takové děti nemáme :sweat_smile: už i teď ho od pc okřikuju ať pořád neskáče nahoru a dolů

takže Kájince vyřiď pochvalu a držím palečky na tu zeleninu :wink:

Beránek mě taky napad, jsou tam vlastně 2 ty hospůdky vedle sebe a obě mají velkou zahradu, no a Ropici vůbec neznám :fearful: to jsem ale ostuda, co :sunglasses:
17. čer 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek