• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
holky u beranka tedy vůbec neznam ale v té Vendryni co říkala Dadu je taky fajn zahrada. Akorat z Třince trochu z ruky.

Peti - no Kája je fakt hodně šikovna. A co Denis? Jak bojuje? ted nemá čas zajit ani na net ...
Jo a za jak dlouho vám asi zabrali ty probiotické kapičky. My už bereme tyden a stále nic. :frowning2:
17. čer 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru my probiotické nekupovali, mám baby calm, ale ten jsem přestala dávat, protože se mi z něj malá zalykala, asi jí vadily ty silice, my jedem jen na sabu, po každém kojo (kromě noci) 10 kapet, to znamená, že 4x denně max.
dr. v nemocce mi říkal, že se to nedá předávkovat, protože to působi jen ve střevech a nevstřebává se to, jen to pohylcuje by bubliny, tak jsem klidná, u Tomíka jsem dávala jen podle návodu a moc to nezabíralo,
Nelinka je ale exot, kaká max 2x týdně, spíš jen jednou, ale to pak je kupa, že žasnu kam to do těch střev dává, a taky myslím, že prdíky měla jen 6 týdnů, mám strach sab vysadit aby to zas nezačlo, s ním mám klid a zkouším i různé potraviny, tak aby si zvykala :wink:

tak pak dáme na výběr několik míst, a nejoblíbenější vyhraje jo... :grinning:
17. čer 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky manža se zapojil do přemýšlení, jednak je rodilý třinečák a chlap, tak to má projité, říkal, že pro děti a kupu kočárků je fakt dobrý ten beránek, jsou tam vlastně ty dvě hospůdky, auta tam moc nejezdí, spíš na kolech, a zahrady tam jsou velké i vyžití pro dětičky, tak uvažujte, trefení tam taky není těžké, dostupnost z třince celkem jde....
17. čer 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

a budu se moc přidat na srazík? :slight_smile:
Polovička taky potvrdila,že hospůdka u Beránka je na srazíky ideální :wink:

Jinak jak jste řešily pojišťovnu a proplácení,tak mi teď MNV pěkně naprdla,nebo jsem myslela,že mám nárok na dva balíčky.Předevčírem jsme tam byli vyřídit to proplacení tý jedný dávky Synflorixu,oba jsme se zřekli toho jednohu balíčku u nás.No pak jsem si naivně myslela,že nám ještě proplatí plavání a prd.Prý jsme si roční dávku vyčerpali :confounded:
No prostě minulý rok,byly balíčky dva.Pořád něco mění.

Dadu,my sab vysadili kolem druhýho měsíce,ale já nekojila a malej kajdil denně.Takže v tom moc neporadím.JInak fotečky vypadají pěkně :wink:
18. čer 2009 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé,
tak to jsem ráda, že se Beránek chytnul :wink:

Veru,
nám zabraly cca po týdnu, Kája začala prdět a kadit tak co 2 dny. Vybrali jsme asi 3 balení těch kapiček (jedno ti vystačí jen na 25 dní) Ještě mám jedno nenačaté v ledničce pro strýčka příhodu.

Zato dnes je to třetí den, co Kája nekadila, tak to bude asi div, až to bude chtít jít ven.

Denisa bojuje, včera byli na kontrole, tak malý dostal pochvalu, už má 3,9 kg :wink:
18. čer 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bré ráno :wink:

jojo, Beránek je fajn, a neva, že je z ruky...beztak z Třince jsem jen já a vy určo pojedete autem ne všechny? a není problém se domluvit někde a dát procházku k Beránkovi....

Peti, super Kája je šikulka, v čekárně mi taky tehdy paní řekla: vy máte roční prohlídku?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: fakt, její roční holčička byla o kousek menší a drobnější... a s těmi mírami, my měli v půlroce 71,5 cm a 7770 gramů :sweat_smile:

Sab sem dávala sem tam, ale ty kapičky jsou prý lepší, nebo pytlík s třešnovými peckami :dizzy_face: ale odzkoušené to osobně nemám...

a ta zeleninka...my dali první 3 dny mrkev s bramborem, páč sestřička říká, že mrkev samotná může mimča ucpávat, na to nikdo prej není alergický, tak rovnou ty dvě zeleniny...pak tři dny brokolici s bramborem, pak s rýží...a už sme jeli na všechno... :grinning:
18. čer 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!No a kde vlastně ten Beránek či jak se to jmenuje vlastně je?
A jinak-včera konečně dorazila segra s malým,tak jsme nefoukly prckům bazén a cachtali se celé odpoledne.Bazének jsme daly pod prádelní šňůry,na to starší povlečení,aby nebyli na přímém sluníčko.A bylo fajně,takové dva holé zadky :grinning:
19. čer 2009 ve 12:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Beránek je za kolejema v třinci, poblíž jsou garáže a taky se dá říct, že je to v zadu za Zobawou :pensive: , ale jak už tu někdo psal, mohli bychom dám sraz na nějakém neutrálním a známém místě a k beránkovi dát prochajdu, nevím, jestli pojedu autem, to bych si nemohla dát ani malé pivečko (samozřejmě na mlíčko :grinning: ) no a pěšky bych to zvládla, ale nevím jak synátor, abych ho pak nemusela táhnout za nohu, protože na koníka už je fakt těžký, na posledy jsem ho tak táhla asi kilák, to měl ještě 15 kg a přišla jsem domů ztrhaná jak borůvkový křok... :sweat_smile:
taky mě tak napadá, že tam asi bude nejstarší.... vlastně ani nevím holky, kolik která z vás má ročků :confused: ne že by to bylo důležité, ale nejstarší bych nemusela být, i když já jsem většinou všude nejmladší, protože mám spíš starší okruh přátel, takže možná vítaná změna, jen aby vám to nevadilo, i když jak píšu, možná překvapíte a trumfnete mě, ale podle fotek nevypadáte :wink:

dneska byl zajímavý den, malá nějak často tutkala a vždycky to samé, přebalit, nakojit, poklábosit a spánek a zase dookola,

jo a slavíme, jak kaká tak 1xtýdně, tak tento týden už 3x z toho 2x dneska :grinning:
19. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
DADU:tak gratulace k častějšímu kadění :grinning:
My taky tak trošku slavíme,Luky už asi týden chodí každé ráno čůrat na nočníček,tak máme velkou radost!Teď se probouzí,tak půjdeme papkat,uvařila jsem mu fajn zeleninkovou polívku a brokolicis bramborkem a kuř.masem,tak jdeme dlabat.
Jo a mi je 23 :sweat_smile:
20. čer 2009 v 11:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci proč takový smajlík, vždyť to je super věk nebo ne :confused:

včara jsem si s kamarády naplánovali grilování, tak to nějak počasí nevyšlo, tak jsme vytáhli el. gril a grilovali v kuchyni pod digestořem, nakonec bylo fajně, nezáleží kde jste ale s kým, a to na 100%

dneska jdeme ke tchýni na narozky, bude tam hafo lidí, tak doufám, že se Nelili nebude bát :frowning2:
21. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!! Já se teda snažím nabrat síly po zkouškovém období, které jsem zdárně zvládla. :slight_smile: Zatím mi k tomu nikdo nedal příležitost /v pátek poslední dvě zkoušky, v sobotu oslava manželových narozenin a dnes osl. taťkových narozenin ufff), tak jsem taková nějaká bez energie, přejetá. Holt to na mě dolehlo. :confounded:
No ale na sraz se těším, Třinec znám hrozně málo,Beránek nevím kde je, ale je mi to celkem jedno, já jsem přizpůsobivý typ, tedy pokud se tam dá nějak normálně dojet, třeba busem nebo i pěšo. :slight_smile:

Peti, tak to jste teda rekordmani. :D My jsme byli na 8 měsíční prohlídce a míry jsou 8,685 kg a prý 70 cm, jenže když jí měřila, tak jí pokrčila nožičku a navíc oblečení 74 jsou jí už malé a to i u značek, u kterých vím, že to číslování je takové, jaké má být, takže se asi sekla, přeměříme si to sami. :slight_smile: Taky nás pochválila, že je Barunka moc šikovná a umí vše co má, popravdě jí teda nějak zvlášť nezkoumala :D , hlavně co se týče zdraví. Jo a zoubky pořád nemáme. :(

Teď Barunka zase už 4 večery má své hysterické scény před spaním, dnes to bylo slabší, tak to asi zase přejde. Já nevím, ale mám pocit, že prostě zkouší, co sneseme a jelikož vždy vytrváme a nebereme jí na ruce, jen chodíme dávat dudel a pohladit, tak jí to vždy přejde.

Dadu mně je 24. :slight_smile:

Musím se normálně pochlubit, že Barunka za poslední 3 dny byla celé odpoledne na 3akcích a každý se zní mohl pokakat :D , jak máme hrozně hodné miminko. Na všechny strany se smála jak profík,každý si jí půjčoval a vydržela teda fit až do večera. No byla jsem pyšná jako hrom. :D :D

Luci, gratulujeme k nočníku! Já dávám Barunku ze srandy na nočník před každým koupáním, zatím se ale nevyčůrala, dělám to teprve 4 dny, za to, když jsem jí pak dala do vody, tak se mi tam dvakrát vyčůrala. :D Hrozně jí to na nočníku baví, tak aspoň to je super.

No tak to jsem se zase rozepsala.... :slight_smile: tak zatím papa
21. čer 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veco tak nabírej, ale uvidíš to zvládneš, ono se to vždycky tak zdá a nakonec se to podaří uvidíš :wink:

my včera byli na těch narozeninách, no hrůza.... :frowning2: Nelili se bála, je to stejné jako s Tomim, když byl malý, začala se rozhlížet po pokojích a zjistila, že není doma a byl konec, taky se jí chtělo spinkat a tak byla mrzutá a nikdo jiný než já nezabral, je to takový maminčin mazel, plakala u všech - ani babičky ani manža nezabral,
když jsme pak přišli domů, to bylo jako bychom vyměnili dítě, byla vysmátá, povídala si, hrála si, no úplné zlatinko
takže návštěva neklapla
pak usnula a o půl jedenácté křik, probudila se a bála se, že asi není doma, tak jsme ji s manžou uklidnili a ona se zase smála, lehla jsem si s ní do postele usnula úplně v klidu a spala až do půl páté, a to kojo bylo ve 21, pak teda v 5 a pak až v 9:30 super :grinning:

jo a mě je ještě 28
22. čer 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Verčo, tak odpočívej, ono ted to počasí pěkně odpočinku nahrává :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: bych spala taky teda :grinning:

a s tím usínáním...když měla Hani těch 8 měsíců necelých, tak nám takové scény v postýlce dělala, až sme na to řvaní už sílu neměli, tak skončila u nás v posteli a tam byla asi 4 měsíce :grinning: :grinning: :grinning: a od té doby, co spí ve velké posteli v pokojíčku, je to 100 a 1 :dizzy_face: Prý některé děti v té době nejvíc zkouší, a bud to rodiče vydrží, nebo ne :sweat_smile:

Dadu, jak píšeš, když je akce se super lidma, tak klidně i grilovačka pod střechou...my jednou taky grilovali na balkoně, celý panelák začouděný :grinning:

My v sobotu kolaudace bytu u známých, no taky sem čuměla, Hani vydržela 5 hodin v kuse být s náma a byla vysmátá, pojedla co viděla, no mazec :sweat_smile:

ale jinak jak píšeš Dadu, loni sme měli příhodu,měla 3 měsíce ani ne, a byli sme na Slovensku na vodě...mělii sme spát ve stanu, ale Hani plakala a plakala...tak sem to vzdala, zdenka tam nechala na další dva dny, a jela zpátky domů...prostě sem měla pocit, že je to tak lepší :slight_smile:

Jo a mě je, dle loginu poznáte, 25 :wink:
22. čer 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak mám novinu, Nelili se dneska prvně přetočila když pásla.....natáhla jednu ručku a už tam byla, ta měla takovou radost až pískla... pak to ještě zkoušela, ale musela hodně myslet, teda aspoň se tak tvářila, pak na to přišla čím to bylo
22. čer 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. čer 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi je 27, takže zase tak stará nejsi, Dadu :wink: :wink: :grinning:
22. čer 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě je 24 :slight_smile:
22. čer 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
I když bych se mohla považat jako napůl Třinečák,tak já jsemoprato vám fakt stará páka :sweat_smile:

až se to bojím napsat....37 :sweat_smile: :wink:

Dadu tak to je šikula,malej se přetočil ve třech měsících :wink:

Už máte nějaké datum na ten srazík?Mám ještě srazík s holkama v Ostravě,co jsme měly stejný termín porodu :wink: Tak abych věděla,co plánovat :wink:
24. čer 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no mě to je celkem jedno, na dovolenou nikam nejedem, tak jsem pořád doma... :wink:

malá je agent, co jí dáme na břicho tak se točí zpátky na záda a šíleně se tomu řehtá už i s hlasem :grinning: :grinning:
24. čer 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík!Tak já už mám padla,Lukášek před chvilkou usnul,tak si užívám klidu.Roman je na školení v Brně,měl by dorazit asi za hodinku.Já sice ještě nemám umyté nádobí,protože došly tablety do myčky a mi se dneska nikam jet nechtělo,tak musím ručně,ale asi to nechám na zítřek.No a zítra se chystám k zubaři-ouvej! :unamused:
No a teda s tím srazíkem-jak to vidíte?Spíš přes týden nebo o víkendu?A i s partnery nebo jen my baby?Asi jen my,co?(jak se vnucuju na sraz,že :grinning: )
24. čer 2009 ve 20:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu,tak malej se taky řehní od toho pátýho týdne,to jsem i natáčela.Je to prča,když jsou tak vychechtaný.

Jestli tedy budete plánovat srazík co tedy spíše v týdnu,páč si myslím,že o víkendu budeme chtít být s polovičkama.
Co tedy např středa 15.července????
Už totiž je u nás odklepnuto,že se na Moravu jede :wink: :wink:
24. čer 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky! :slight_smile: Moc děkuji za gratulace, už jsem si vcelku odpočala. :slight_smile:

Oli, tak my se zatím držíme, když dělá ty hysterické scény a chodíme jen pohladit, dát dudlík a jdeme pryč. Je to šílený nápor, já vedle sedím, čumím do země a čekám, až tam půjdu zase. Někdy vydrží řvát půl hodiny i víc. :( Nechci si ale na sebe ušít bič. Navíc se mi zdá, že jí vadí, že venku je ještě světlo, protože tohle dělá i po tom, co je 7 hodin vzhůru a je unavená! A když mi jednou usla v 17 hodin na hodinku, tak jsem měla strach, že nebude spát vůbec, no dala jsem jí do postýlky po deváte, kdy už byla spíš tma a ona bez remcání usla! Bohužel nemáme žaluzky, ani závěsy...
Ale už je to zase lepší, není to až takový tyátr, tak si myslím, že doba zkoušení rodičů, co vydrží, zakrátko bude pryč...

Siki, tak to si děláš srandu ne? Já ti podle fotky tipovala o 10 let míň! Hm, taky bych v 37 chtěla tak vypadat. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
NO a termín, tak mě by snad 15. červenec nevadil,máme jet do jižních Čech, nevím ale kdy. spíš holky ale chtěly v srpnu, jestli si pamatuji... :slight_smile:

Jo a musím se pochlubit. Barunka měla v pondělí nějaký šílený den! V postýlce se sama postavila, pak za mého držení udělala 3 krásné kroky a na čtyřech začala taky chodit! Všechno jen trošku, ale přeci jen! :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, kdy plánujete další mimi, teda pokud nějaké plánujete? :slight_smile:

Peti, tak jak jdou příkrmy? Já jsem dneska přidala bílý jogurt holandia s banánem na svačinu. A jak si pomlaskávala. :slight_smile:
25. čer 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAKŽE HOLKY...

SRAZÍK 15.6. U BERÁNKA

a dejte mi do IPky jestli dopolko nebo odpolko

a žádný neee,nebo se v tom Třinci s nikým nikdy neseznámííím :grinning:

Verco c. ...tak to za chvilku bude celá postálka okousaná :grinning: je to legrační jak v tý postýlce stojí a brousí zoubky :slight_smile:
Blahopřejem k úspěchům
26. čer 2009 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
díky za pozvání, přkvapilo mě, že jste si na mne vzpomněly :slight_smile: ...musím říct, že příjemně :wink:
zkusím se tam dostat
26. čer 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
sikiki chtěla si říct 15.7. že? V červnu bychom to možná stihli příští rok :wink:
26. čer 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky já určitě vždycky odpoledne, nevím jak ostatní, ale dopo mám vždycky fofry.. :astonished: - toho 15 ještě nevím co bude, ale určo budu chtít přijít,

jo a jdeme bez chlapů nebo s ni :pensive: mi :sweat_smile: já abych věděla jak se zařídit..
:wink:
:grinning:

pebi - budeš brát i Anetku?

siki - psala jsi všem, i těm co tu dlouho nebyli, jako milacek atd...?
26. čer 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, asi spíš ne, moc si to neumím představit...
26. čer 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: jasně že sedmý :grinning: :grinning: :grinning:

Dadu,tak daleko jsem nedošla,narazila jsem jen na pebi,tak jim to prosím napiš :wink:

Jinak jste všechny pro 15.7. odpolko.Dvě neví,tak snad to vyjde a nic do toho nevleze.Já se loučím,měla jsem celý den fofr a už nám dorazil tatka,tak jedem hurá směrv dovča.

Zatím paa

jo Olí ještě nepsala.
26. čer 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

takže u mě sraz by neměl být problém, akorát kdybych měla ten den plavčo, ale 1.7. máme info schůzku, tak bych pak měla mít jasno.

A jestli s chlapama nebo bez, mi je to jedno, přizpůsobím se :wink:

Verčo,
tak to je Barunka šikulka !!!
Kája leze dozadu o 106, je to strašné šídlo a nevydrží být chvíli v klidu, až mě to někdy "sere", když třeba chci jet na prochajdu, že by měla spinkat a ona ne a spustí kravál, že se až lidi za námi otáčejí :angry: Je teď takové nespokojenější, snad je to jen nějaké období, ach jo.
Jinak příkrmy jdou, máme za sebou mrkev, brokolici a mrkev s bramborem. Kája krásně otvírá papulku a snědla by asi celou skleničku (125ml), kdybych jí ji dala, ale mám strach, aby jí to neudělalo zle, tak jí zatím po půl skleničkách. Vlastně zítra to bude týden, co papá zeleninu.
Jo a jak dál? Až vyzkouší i např. květák, špenát ... tak jí pak už mám dát plnou várku tu celou sklenku? Já si do těch skleniček chci papání vařit a zamražovat, ale vůbec v tom nemám jasno, kolik a kdy by toho měla sníst.

A kdy mám začít dávat ovoce na svačinku? Za měsíc? A kdy maso?
26. čer 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek