• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Ale nejsi blbá,vím jak je člověk ve stresu když se jedná o mimi. Já si kolikrát spoutu věcí neuvědomím :fearful: Přejeme vám,ať jste brzy v pořádku! Papa :wink:
25. srp 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak my byli dneska u dr,dietku máme mít do pátku,i smectu baštit.Jo a taky brala výtěr nebo stěr či jak se to jmenuje,v pátek budu volat pro výsledky.Jo a bonus-osypal se,celé bříško pupínkovaté,tak dostal dithiaden.
Ty Petruš,já si vzpomínám,vy jste taky byli osypaní a měli jste dithiaden,jak jsi ho Filípkovi dávala?Normálně celou osminku,nebo jsi to rozmačkala na prášek?
26. srp 2009 ve 14:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Luci,my jsme brali 1/4dithiadenu 2xdenně asi 3dny. Zkoušela jsem to jak se dalo,někdy ji polkl celou,jindy to plival i rozmačkané,tak jsem mu to dávala do jídla(banán,přesnídávka) a bylo to jakžtakž v pohodě :slight_smile:
26. srp 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj ahoj

tak u nás je nového, že Nelinka se už přetočí na bříško, jediné co je mínus, že na tom bříšku nevydrží - takže se kulí dokola, na břiše se jí prostě nelíbí... :sweat_smile:

dneska jsem mluvila se sestrou od dr. a říkala, že můžeme začít s příkrmy, tak nevím, pořád přemýšlím, ale nejsem si jistá, asi počkám až do toho 6m. No uvidíme

Luci přeju vám brzské uzdraveníčko
26. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petruš,já myslím,že to osypání,že to byla šestá...Odpovídaly by tomu i ty teplotky před osypáním,a holky,co si tím s prcky prošly,mi to potvrdily.Tak asi dithiaden vysadím.Ona ho ta Potyszová dává už x-let říkal Roman.A na alergologii nám říkali,že je hodně alergenní,a že se už prý skoro vůbec nedává.
Dadu-a ty plně kojíš,nebo dáváš nějaký sunárek?Rak to je Nelinka šikovná,že se tak fajně překulí.Ale mi se zdá na příkrm brzy,ne?Já nevím,jak to je s nekojenými,my kojili plně a začali jsme až kolem toho 6 měsíce.

Sousedka,co tu bydlí hned vedle,20tého porodila taky Nelinku,a úplně luxusní porod,vůbec nebolely stahy,nic,ani nevěděla,kdy má tlačit :grinning: a nejvíc ji bolelo zašívání.Takový porod bych si taky nechala líbit.Do nemocnice jela kolem jedné a v pět už měla malou
27. srp 2009 v 09:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Luky měl už dneska přímo výstavního bobíka v nočníku,takže už žádný průjmík :wink: A jukla jsem mu do pusy a mám pocit,že mu snad lezou všechny stoličky najednou :grinning: má to tam hodně bílé a sem tam už jdou vidět i bílé špičky,skoro prořezané.No a dneska ráno juchal v ohrádce,hopsal,hopsal,až se bouchl a kosl se do krve do jazyka,tak bylo řevu.No a už ho tam nemůžeme nechat ani na chvilku samého,už umí utéct z ohrádky,ale taknějak po "hlavě",takže musíme pořád hlídat.Ohrádka už neplní svůj účel :grinning:
27. srp 2009 v 09:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci, jo jen plně kojím a mlíka mám fakt dost, až mi připadá, že ho má Nelinka nadbytek, protože ona nějak málo pije, rozhodně méně, než pil Tomášek, ale holky prý takové jsou :unamused:

No začali se pěkně opičit s těmi jmény, ale to si nevybereš, jedině, že by nějaké exotické jméno, aby neměl nikdo stejné, perlička, sousedka měla miminko a dali jí na jméno Noemi a moje sestřenka v té době dala taky Noemi a to se neznají, :grinning:
supr porod - fakt závidím, někdo má prostě štěstí :slight_smile:
27. srp 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby,

Luci super, že měl už normoš kakí :grinning: a ten dithiaden, my ho dali jednou, když měla horečky od té šesté, sem nějak byla z toho posratá jí to dát :grinning: :grinning: :grinning:

Dadu, my začli s příkrmy v pátém měsíci a týdnu, ale jen proto, že Hani "zhubla" pár deka...tak nám mudra doporučila začít pomalu se zeleninou ...takže pokud Nelinka prospívá, nevidím důvod, proč ti to řekli? Možná to myslela, že můžeš něco už zkusit, těžko říct...ale většinou se začíná ukončeným šestým měsícem ...

a co ten srazík, jak navrhovala Verunka? přemýšlely ste o tom? Nám to sice vychází, že budem 14. den po očkování,tak pevně doufám,že bez reakce :slight_smile:
27. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem se musela vrátit, abych zjistila na kdy se to plánuje, asi jsem to nějak přeskočila :sweat_smile:

9.9 jdu dopo k zubaři, ale odpo by mi to mohlo vyjít, pokud manža vyzvedne Tomáška ze školky, protože už nám to začíná... :wink: , nebo bych dorazila později, 100 pro srazík nebude na hoďku,

ještě jsem uvažovala, co kdybychom se sešli ve Stodole, houpajdy tam jsou a stoly jsou taky dost velké, co vy na to a je to v centru, tudíž není to daleko od busu nebo tak, ale jak chcete... :slight_smile: můžem to nechat na beránkovi nebo ještě někde jinde, taky jsem si všimla, že je dost místa u Franz Josefa venku, ale.... jak říkám, vyjádřete se.. :slight_smile: :wink:
27. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jdu se na vás kouknout :slight_smile:
27. srp 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu :sweat_smile:

asi by to bylo odpo ne? Tak ve tři nejdřív?

No pro Stodolu nehlasuju páč je to u cesty a musela bych Hani hlídat :frowning2: ona neposedí takže je to pak o ničem holky...

Ten beránek, tak tam je aspon výběh :grinning: oplocený :grinning: :grinning: :grinning:
ale taky sem přemýšlela, kde ještě...no zkuste dát návrhy i vy ostatní...pokud by se nás nesešlo moc, viděla bych to na slezskou, tam je pískoviště...fakt nevím,loni když byla Hani v kočárku, to bylo fuk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně je to fuk, kde to bude, akorát jsem nenašla (přehlídla) termín... :confused:
27. srp 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pebi, Verunka navrhovala 9.9. páč pak začíná tu práci...

Ty půjdeš jen s Marečkem viď? :dizzy_face:
27. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
9.9. by asi šlo :wink: ...zatím mě nenapadá, proč by ne :slight_smile:
jj, jen s Marečkem, to bych si mohla rovnou sednout někde do kouta a na střídačku se věnovat dětem :grinning:
Anetka je zlatíčko největší, ale v hospodě vyžaduje pozornost :grinning:
27. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
slezská je fajn...
27. srp 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. Tak mě je to taky jedno kde to bude, ale budu ráda když se domluvíme a konečně sejdeme. :slight_smile:

Jinak nám Davidek onemocněl. Dneska jsem mu v zadečku naměřila 38,5 tak jsme dali panadol. Doufám že mu to klesne. Do toho ho ještě trapí kašel a teče mu z nosíku. Božatko :frowning2:

Hele a už se tu dlouho neukazala Petis že?

Hraje Ordinace tak letím se jukat ... papa
27. srp 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to byla pohodička, ordinace....to je moje,

peti má myslím popsuty komp :wink: :grinning: , ale snad se brzo ukáže...

taky se na sraz těším, snad si budem rozumět i face to face :grinning: :grinning:
27. srp 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

já jsem tady :slight_smile:

Se srazíkem se budu chtít přizpůsobit :wink: 9.9. máme výročí 3 roky od svatby :slight_smile:
Snad mi vydrží Kája v kočárku, protože jsme teď v období, kdy chce jen a jen lozit, chodit kolem nábytku atd. Sedět - to je nadlidský výkon.

Holky, kdy se kupují první botičky? Já už uvažuju koupit, protože Kája většinu času stojí, tak aby si zvykala mít něco na nohách...

Dadu,
moc gratuluju k přetáčení, Nelinka je šikulka. A teda není ještě na příkrmy brzo? Vždyť u plně kojených dětí se začíná až od půl ročku, ne?

Verun,
to mě mrzí, že je Davídek marod, snad mu bude brzy lépe. Ještě k tomu má doktorka dovolenou, pokud nevíš-do zítra. Ordinuje od pondělka. Když Kája kašlala, tak nám dr. doporučila koupit Hedelix, tka třeba by mu pomohl:slight_smile:
27. srp 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verunko, at je Davídkovi dobře :wink: bobis, to ty změny počasí blééé se moc těším na podzim :pensive: jinak já Hani dávala jitrocelový sirup, je výborný...no ale uvidíš, co ti řekne mudra :wink:

Dadu, prý face to face...no já se spíš obávám, že s váma ani nepokecám :frowning2:

Peti, botičky kupujem v Prioru nahoře, ve 2. patře má paní obchůdek jen s dětskýma certifikovanýma botičkama...my tam koupili první botičky, pak sandálky v Humanicu,a ted třetí na podzim zase v prioru nahoře...celkem za troje boty dva litry :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to já si raději nic nekoupím a vím, že Hani má správnou botu...jsou to vydřiduši, ale co :wink:
27. srp 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj. veru držím palec ať je líp, potvrzuju hedelix i jitrocelový sirupík, oba jsou výborné...

oli :grinning: :wink: asi budu brát jen Neli, kdybych brala i Tomíka tak vás ani neuvidím :grinning:

peti, no je 6 věcí, podle kterých ti matka příroda dá najevo, že přikrmit od 5 m, my splňujeme 5 z nich, uvidím až půjdeme na očko v 5 m tak se zeptám, ale ráda bych kojila, jen abych jí neošidila

ad boty, my první koupili už ani nevím kde, ale měly certifikát žirafky, to bylo pro mě důležité.... kupovali jsme papučky, když začal chodit v 10 m, pak už botky, ale capačky ani jiné jsme nepoužívali
28. srp 2009 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, jakých 6 věcí?
28. srp 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu :grinning: :grinning: :grinning:

No ty jo o těch věcech sem neslyšela :astonished: Nás dycky při každé návštěvě vážili, tak dle toho sme začali dlabat...
28. srp 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Oli děkujeme za gratulaci :slight_smile:. S tím naším chozením je to sranda,doma v kuchyni běhá po svých a venku po čtyřech :slight_smile:,vůbec mu nevadí,ža si odře kolínka je to malý ďáblík.Vyrážka se nám po 3dnech ztratila a přišla tak jak odešla,od krku dolů,tak jsem usoudila,že to byly slabé spalničky. Jinak my chodíme k paní doktorce Potyszové a malý ji má rád,je hodná u očkování ani nepípl za to když mu bere krev,tak bojuje a řve jako lev a strávíme v ordinaci půl dne.Nemá rád když ho někdo drží :slight_smile: .

dadu,já jsem chodila ke skvělému doktorovi a ten mi říkal,že od ukončeného 6.měsíce "můžu" začít s příkrmy,ale protože Filípek prospíval a byl zdravý,tak jsem kojila do konce 7.měsíce a pak pomalu začala přikrmovat. ze začátku papal domácí papu,ale pak mu začaly lézt zoubky a všechno ho natahovalo,tak jsem nějakou dobu kupovala hotovky. Postupně jsem začala přidávat domácí a teď mu hotovku koupím,jen když jedeme někam daleko nebo nemám čas vařit. Jinak je zlatý sní mi úplně všechno,nesolím a nekořením(max.špetku kurkumy,papriky). Jen s pitím to je horší nechce žádný čaj(kdysi semtam granulovaný),tak kupuju na střídačku Kubíky,Cappy a ředím mu to co nejvíc a nebo Kubíka ochucenou vodu a občas když má velkou žízeň tak si cucne i čisté vody. Jinak miluje pivo,ale to většina dětí :grinning: .

peti,já jsem malému koupila první botky až udělal první krůček,ale začala jsem mu je dávat až teď když začal víc chodit.Koupila jsem je v akci v Hypernově i když u toho nebyl certifikát,protože ty samé prodávají v Prioru a prý certifikované jsou.Jinak máme Adidasy(dostal je od švagrovky),jsou sice nové,krásné,ale myslím si,že pro první krůčky vhodné nejsou,špatně se mu v nich chodí.Zakopává v nich,protože nemají hladkou podrážku. :confounded: Dávám mu botky,ale co nejmíň.Když je venku hezky a jsme na hřišti,tak ho nechávám běhat po trávě a písku bosky je to nejzdravější ani doma se moc nemají botičky používat(pokud máš koberec) my máme doma všude plovoučku,tak mu botky občas dám.
28. srp 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No adidasky se nám taky moc líbí, ale není to zdravotně moc dobré pro ně...ale my podrážku hladkou nemáme ani u těch žirafkových, to je o zvyku :wink: my taky šmatlali a házeli držky... :grinning:

No a papuče..zpočátku sme ji dávali, v pokojíčku má koberec, jinak máme plovoučku..jenže z papučí strašně rychle roste..a kupovat jí každý měsíc :unamused:

a štávičky doma neděláš? já hodně odštavnuju doma, jablíčka i banány, to je pak dobrota :dizzy_face: my ty kupné kupujem co nejmín, je to kyselé a ikdyž jí to naředím, se mi z toho osype :cry: akorát ty Hami nápoje jsou výborné, ty čaje s medunkou..ale i ty ředím...a normální čaj taky nepijem, taky se mi osypává...takže my jen vodu čistou, ředěné domácí štávičky, melta jí taky chutná...a pak ráno večer Nutroš :sunglasses:

Nic holky, krásný víkend všem!
28. srp 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
On mi ty domácí moc nechce a s banánem mu to nechutná vůbec :frowning2:. Přitom celý banán málem polkne na jednou i se slupkou.
28. srp 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu meltu dáš s mlíkem a sladíš cukrem,jakou kupuješ porcovanou nebo tu co se převařuje? Už jsem nad meltou taky uvažovala,tak ji vyzlouším. Vím,že je zdravá a taky dobrá pro kojící matky na tvorbu mlíka :slight_smile:

Jinak taky všem přeju krásný víkend!
28. srp 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
banán má nějakou šťávu? :sweat_smile:
já dávám Anetce meltu nebo Caro, když si dělám kafe, tak máme obě "kafinko" :slight_smile:
...a kupuju porcovanou, dělám ji s trošičkou cukru a cca 1/3 mlíka
28. srp 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
meltu jsem se naučila pít až teď při Neli, dřív mě z toho natahovalo, z jakékoli kávy, teď už si dám i nesku... :wink: asi stárnu, meltu kupuju porcovanou, je to tak pohodlné, caro se mi zdá oproti meltě předražené, ale chuťově nevím, nikdy jsem ho neměla, Tomášek pije granko, na tom je ujetý, :wink:

Pebi: jsem to spletla - je jich jen 5
A jak to poznáte? V pěti měsících se zaměřte na malé, ale zásadní změny – matka příroda Vám sama dává vědět, že nastal čas převést Vaše děťátko na tuhou stravu:
* Vaše miminko udrží bez pomoci zvednutou hlavičku.
* Porodní váha Vašeho miminka se přinejmenším zdvojnásobila.
* Vaše miminko se začíná zajímat o jídlo, které jíte Vy sama.
* Zvýšila jste příděly mléka, ale miminko stále ještě není spokojeno.
* Miminko se během noci budí častěji.

No mě malá taky nic tekutého kromě mlíka nechce, tak jsem zvědavá, co ji pak budu dávat :confounded:
28. srp 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já moc nemám přehled, kolik co stojí :sweat_smile: ...ale toho Cara tam dáš lžičku na hrnek, to ti vydrží dlouho :wink:

Marek hlavičku udrží, ale jinak nic z toho nepozoruju...
každopádně včera mi na oběd vypil obě prsa a furt nebyl spokojený, tak jsem mu udělala mrkev a nedostala jsem do něho ani lžičku :grinning: , hned u první se otřepal hnusem a už mi neotevřel pusu :confused: , tak ten bude kojený asi až než půjde do školy :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. srp 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pebi :grinning:

tak my asi nesplňujem tu váhu a to kojo je přes den málo v noci moc
28. srp 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek