• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
dadu tak když to maš na nic tak já to od tebe odkoupim. Davčovi to nevadi a kašičky baští
17. zář 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru IP
17. zář 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky hlásím se po dlouhé době, mám teď nějaké problémy tak doufáme že prcka v pořádku donosím.

Chtěla jsem se zeptat: chodila některá z vás k Fišarovi???? Já k němu totiž chodím je to fakt úžasný doktor a tím že se porod neskutečně blíží zajímalo by mě jestli chodí Fišara k porodům. Vím že když má službu v nemocnici tak si ke svým pacientkám chodí, ale nevím jestli není možnost se s ním domluvit aby přišel i mimo službu. Nevíte náhodou někdo něco????? :slight_smile:
18. zář 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni,
k Fišarovi nechodím, ale u porodu jsem ho měla, takže nechodí jen ke svým pacientkám ... Sice jen stál bokem se založenýma rukama, ale byl tam a pak mě šil.
Ale když tak se ho přímo zeptej, co ty na to?
Jak se cítíš? Fat nevíte pohlaví miminka?
18. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak už jsem se jukla do alba, že to bude Lukášek :slight_smile:
18. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
petis díky za info, jo bude to Luki, ještě jsem si to nestačila změnit :slight_smile:

Petis a jaký byl Fišara u porodu? Teda u toho šití..... Jo a jaké byly sestry???? Já je znám z práce, sice ne všechny ale některé jsou supera některé vím že jsou protivné, ale to je z mého pohledu sestry, teď bych to vnímala jinak jako maminka.

Já už začínám mít z porodu fakt hrůzu, je to asi profesionální deformace, ale tím že znám místní doktory z práce tak se fakt modlím abych třeba nechytla k porodu primáře, to by se mi asi v ten moment přestalo chtít rodit. Právě proto jsem uvažovala o tom Fišarovi, ale trochu se stydím se ho zeptat, mám do porodu přece jen ještě 10 týdnů tak ať si nemyslí že už plaším s porodem tak včas.
18. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni,
Fišara byl v poho. U samotného porodu fakt stál bokem a pak mi "pomohl" zalačením na břicho. Jinak se tam vůbec neprojevoval. A u šití v pohodě, já jsem se ho ptala, či to bude bolet, tak se zasmál, že fajn otázka po porodu :wink: Ono to jen štípalo a tahalo, příjemné to nebylo, ale dalo se to. Jinak toho moc nenamluvil.

PA u mého porodu byly v poho, měla jsem 2 starší paní, jestli chceš, juknu se ti na jména, hlavně ta jedna byla taková do srandy, cepovala tam i mého manžela :slight_smile: Ale v dobrém, takže si neztěžuju.

No a na šestinedělí jsem se musela na vše ptát, nikdo nepřišel sám od sebe, byly milé sestry, ale byly i protivné, naštěstí jsem tam neležela dlouho, tak zážitky nějaké blbé nemám. :slight_smile:

Já bych se ho zeptala, za zeptání nic nedáš :wink:
18. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
petis asi to fakt skusím, možná se zeptám až na koci října ale zeptám se, za to fakt nic nedám. :grinning: holky jak já vám závidím že to máte za sebou!!!! :pensive:
18. zář 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, zvlášt reni,
tak slyšela jsem od jedné známé, že měla Fišaru u porodu, že si ho vyžádala i když neměl službu, tak jak jsem slyšela tak píšu, určitě nejlepší bude když se ho zeptáš,
jinak máš krásné bříško a super fotky, pracuješ ještě? už asi ne.. :confused: :sweat_smile:

jinak u nás dneska Neli krásně spapala polívku - já jsem jí k tomu zpívala Haberu a ona u toho málem usnula,,, á teď se rozčiluje - jdem spát ven do kočárku tak zatím pa
18. zář 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadu :slight_smile:

ani nevíš jak jsi mě potěšila, snad je na tom něco pravdy a vyjde mi to :slight_smile: holky z práce jednou taky něco říkaly že k porodu chodí když chceš, že se s tebou domluví a že si tě pak pozve když má službu a ty už jsi v rozmezí 38-42tt a že ti pak porod vyvolá. tak nevím ale fakt se ho zeptám, on jediný mi přijde hodný!!!!

jinak děkuju za pochvalu, já mám pocit že mám obrovské bříško, všichni si ze mě dělají srandu že ho mám velké jak před porodem, ale Fišara říkal že malý přesně odpovídá 30tt takže se nemusím bát že bych měla obra. Do práce už nechodím od konce května, byla jsem moc unavená a ty noční mi nedělaly vůbec dobře. Tak si teď doma odpočívám a chodím poctivě jen na záchod jak nám říkali.
19. zář 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj holky

jdu pozdravit, nekašlu na vás, jen Hani je už 12.den osypaná jako z kyselého, ale má to divné, ani dr neví z čeho, pokud se nám to do út nezlepší, tak jí vemou krev ...ale dneska v noci měla i horečku, ráno průjem jak dělo, úplně stejný, jako když jí rostly první stoličky, takže mám tucha že je to zubama všechno dokupy :cry:

Reni, určo se ho přímo zeptej, to je normální já se taky svého ptala :wink:
Bříško máš hezké a to ti jen připadá, že je velké, počkej na fajront jaké bude já ho měla jak sud a sotva sem se valila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Sestry byly v pohodě, před i během porodu skvělé, jedna starší, nevím bohužel jméno, co mi dávala klystýr, ta byla zlatíčko :sweat_smile: jako ne za ten klystýr ale celkově :sweat_smile:
Na 6nedělí mi jen jedna připadala pěkná piz%a, jinak taky super, když něco potřebuješ, tak je otravuješ no, od toho tam sou :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a jak píše Peti, si tam pár dnů a to vydržíš neboj :grinning:
19. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jo, na porodním jsou super sestry, fakt zaslouží si 10000% pochvalu :slight_smile:
na 6 ti nedělkách je to horší a nejhorší je to na novorozenecké, aspoň mě to tak přišlo... :grinning:
poprvé s Tomáškem tam na mě si skoro každá 2. otevřela pusu, nic jsem nevěděla, byla jsem takové 25 leté tele, no ale pomoc mi mohly, pak se tam našla jedna taková malá blondýnečka a ta mi byla fakt oporou, byla jsem tam 7 dnů, tak jsem to potřebovala i psychycky :sweat_smile:
teď podruhé jsem se na ni těšila a ono nic, už tam nebyla, zato sestry na 6ti ned. byly hodnější a já jako "zkušená matka" jsem si už nedala nic líbit, dělala si s mimčem po svém jak jsem byla zvyklá od Tomiho a snažila se to tam přežít, naštěstí tentokrát jen 5 dnů, jo a když na mě chtěla některá být ostřejší, jako že na prvorodičky byly, tak jsem ji usměrnila do patřičných mezí a měly jsme s tou druhou holkou co byla se mnou na pokoji klid, taky se k nám hned jinak chovaly....

jsem ráda, že mám dvě děti za sebou, z pohledu porodu, ty děti za to stojí, takže vydržíš všechno...
19. zář 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
oli, přeju Hani ať jí ta bolístka přejde co nejdříve, ať se chudě netrápí :wink:
19. zář 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu mě teď v říjnu bude teprv 24 :grinning: takže tele budu ještě větší :grinning: :grinning: :grinning:

Co se týče péče o mimčo, koupání, kojení atd... se nebojím, mám v tom praxi z práce takže doufám že mi dají sestry pokoj. :sweat_smile: možná si ke mě nedovolí to co k jiným maminám tím že mě znají, no uvidíme. No každopádně vám děkuju za podporu a prosím držte mi pak palce, dám vám vědět jak jsme dopadli, ale máme přece jen ještě 10 týdnů.
20. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hrozně moc se omlouvám, že jsem ani nenapsala po srazíku, ale měli jsme fakt kolotoč, v pátek jsem hned jela na dva dny do školy do Brna, takže velké přípravy. :slight_smile: No ale zvládly to beze mě skvěle, tak jsem byla ráda. Naštěstí už kojím jen ráno a večer, takže se to dalo i s tím nekojením vydržet. :slight_smile:
Jinak srazík byl naprosto bombový, jsem hrozně ráda, že jsem vás poznala a ještě víc, že jste všechny tak super, žádné slepice. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Moc dobře jsem si pokecala a bylo by super, kdybychom to znovu zopakovaly. :slight_smile:
Jinak Baruška už udělala svoje tři první krůčky, tak jsme měli velkou radost. :slight_smile:
20. zář 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
barušce velké blahopřání k prvním krůčkům, tak veru teď už se nezastavíš :wink: :grinning:

reni to koupání mimča byla v nem. sranda, na pokoji jsme byly dvě a obě jsme měli už 3 leté děti, přišla sestřička na koupání, taková hrozně mladinká se nám zdála a začala nás zkoušet jak budem mimča koupat, no sranda, tak jsme ji t vysvětlily, vyposlechly si ji a udělaly po svém, jak jsme byly zvyklé od prvního,trošku se jí to nelíbilo, ale co nadělala, nenechaly jsme se, jen jsem si připadala jako u matury, vše mi kontrolovala. plinku. mazaní. čištění.... :grinning: :grinning:
20. zář 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dadu si děláš srandu fakt jak u matury??? A proč jste ji neřekly že už doma máte prcky?? Možná by vás nechala dělat to tak jak jste zvyklé kdyby věděla že máte už jedno mimčo za sebou. To je těžko, když oni to mají v popisu práce aby maminky všechno naučily..... Mě to asi taky přijde divné když mi tam přijde sestřička říct jaká má být pokojová teplota, jaká má být voda na koupání, jak mimčo držet atd.... když jsem to v podstatě dělala skoro každý den :grinning: :grinning: :grinning: no bude sranda. :grinning:
21. zář 2009 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohla byste mi některá doporučit dobrého gynekologa v Třinci, raději lékařku, kteří přijímají nové pacientky. Přestěhovala jsem se do Třince a pořád hledám. Díky
21. zář 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj simi, já chodím k Lasotové, někdo na ni nadává, já jsem spokojená, je trochu sféráz, ale.... je v třinci pod Podloubím, vedle lékárny :wink:
21. zář 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
renni, my jí říkaly, že máme už děti a není to zas tak dlouho co byly mimi, ale ona si trvala na tom, že jí musíme ukázat jak koupem, no dala jsem teplejší vodu, protože obě moje děti tu předepsanou nemusí a řvou, ona mi ji trochu odpustila a přidala studenou, tak aby to bylo přesně, no a jak jsem říkala byl řev, od té doby mi Neli nikdy při koupání neřvala, prostě si to dělám po svém :wink: :grinning: a ta maminka vedle taky tam měla něco co si dělala jinak no a ona nakonec od nás odešla úplně na přášky :sweat_smile:
no a nechápu, jestli tebe taky budou učit koupat :astonished:
21. zář 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simi já chodím k Fišarovi, sídlí v Hotelovém domě 4 patro a taky si nemůžu ani v nejmenším ztěžovat, je moc hodný, ochotný, všechno vysvětlí a zatím přibírá co vím. :slight_smile:
21. zář 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dadu, díky za tip a přijímá nové pacientky ? :sweat_smile:
21. zář 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj rennik, tak o Fišarovi jsem slyšela hodně dobrého. Předtím jsem byla zvyklá na doktorku, tak jsem chtěla ženu, ale možná by to chtělo změnu.
21. zář 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
simi já osobně jsem hrozná stydlivka říkala jsem si jak to u chlapa dám, ale Fišara je fakt skvělý doktor, i sestřičku má moc fajn. Já jsem předtím chodilake škutovi do starého Třince taky nebyl špatný, ale říkalo se že bude končit, je už dost starý a když siteď uvědomuju tak mi neřekl nic na co jsem se ho zeptala, vždycky tak nějak kroutil kolem a dokola že jsem se vlastně nic nedověděla. No a pak moje spolupracovnice když byla těhotná tak s ním neměla dobré zkušenosti takže jsem si říkala že až budu těhotná já tak přejdu k Fišarovi dokud ještě přibírá. A teď toho opravdu nelituju, při první návštěvě jsem byla nervźní jak sáňky v létě, ale byl opravdu moc moc moc hodný, a hned se ptal jestli mě něco ohledně těhotenství nezajímá atd. I při vyšetření je moc šetrný!!! A navíc je to dokonce můj soused :grinning: :grinning: :grinning: J8 bych ho právě chtěla i k porodu
21. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
simi, tak ona ordinuje v třinci a v bystřici, já právě chodím do bystřice a tam přibírá, tak nevidím důvod proč by nepřibrala i v třinci (jo a nedej na první pohled, mnozí se jí už lekli, ale je fakt, že s ní je i sranda :grinning: )
21. zář 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nás už asi přes týden noci na prd, malá se budí co 2 hodinky a furt kňučí až řve, podle toho.., takže kaše nezabraly, plive - prská - pusu zavírá - mlátí rukama - herečka natahuje, že se jako poblinká, fakt už nevím,
dneska jsem chtěla dát jablíčko jako svačinku, sladké domácí a zase to samé, pěkně jí jen zeleninové nebo masozeleninové příkrmy co jí vařím v poledne, tak mi možná nezbyde nic jiného než vařit i na večer, tak to se asi pak z domu vůbec nehnu
koupila jsem v lékárně jednu dávku nutrilonu, tak jí to zkusím na noc dát, ale ....otázka z čeho, když flašku odmítá

p.s. největší sranda je, když jí dám pak po boji k prsu jak slastně mlaská.... ¨

2 dny měla i teploty, tak jsem myslela, že zuby, i ty noci, no ale v puse nikde nic, ani napuchnuto
21. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
renni teď mě tak napadlo, když jsem byly na sosně, malá u vás ležela na odd. tak tam pila nutrilon z láhve a bez problémů, jaké používáte savičky na lahvičky???? asi malá jen vymyšla, dostane na pérdel a bud :grinning: :grinning: si dělám srandu,
no musím sjet do třince a koupit tu láhev co psala peti, ale nějak se tam nemůžu dostat, blbá výmluva, pojedu zítra,
21. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu přímo značku ti neřeknu, protože jsme si je půjčovali z kojenců a tam už jsou jen ve sterilním balení po sterilizaci. Byly odlišené podle velikosti dírky v cumlíku od 0 do 2. Novorozeňátkům se dává pít hlavně z nulky aby se zaprvé nedusily z velkého množství protečeného mlíka a taky aby byly nucené pořádně sát jako z bradavky. Kdyby jim to šlo lehce zvykli by si na to a nechtějí pak pít z prsu.

A Nelinka nechce z lahve pít??? Moje segra používá láhev od Chiccca a bez problému, je uzpůsobená proti vniknutí vzduchu a tím i předchází nadýmání. :wink:
21. zář 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, děkuji moc, pak dám vědět, koho jsem vybrala. :wink:
21. zář 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
reni my už máme doma spoustu značek a ona jak to dá do pusy a cítí ten silikon/kaučuk tak se zatváří hrozně a jazykem to vytlačuje ven, no něco potáhnout to už vůbec ne, každopádně ještě zkusím tu co mi poradila peti, četla jsem hodně dobrých recenzí a pak pisnu jak to dopadlo
s Tomáškem takový problém nebyl, první den jen než si zvyk tahat plynule, ale pak už mu bylo jedno jaká láhev, :grinning: prostě chlap, ti mají flašky v oblibě.... :grinning: :grinning:
21. zář 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek