• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
hm to je divné, no ale tak snad se brzy naučí a bude hezky pít i z lahve. Co si pamatuju tak u nás opravdu pila hezky jak nutrilon tak čaj :wink: neboj bude to dobré jen si musí zvyknout že je to něco jiného a možná ta flaška co ti poradila Peti bude dobrá :wink:
21. zář 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak holky to je fakt síla, zkoušela jsem dát na noc nutrilon, plivala a řvala, tak jsem narychlo vařila brambor s mrkví, snědla 80 ml a opět jako v poledne (kdy snědla 120ml) jsem nestíhala lžičkovat, otevírala pusinu ukázkově, asi bude zeleninová a ne kašičková, uvidíme

reni, to je fakt síla, asi ji pošlu do nem. aby si to osvěžila, to pití z láhve, čaj taky nejede, :wink:
21. zář 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu,tyjo,tak to s prominutím"čumím".Taková pidi závislačka na zelenince :grinning: a že nechce kašičku...Lukys taky kaše vůbec nechtěl....až později jsme začali kupovat rýžovo-jáhlové,kukuřičné apod.,no a ty mu jedou,dostává je doteď,posypané třeba grankem,skořicovým cukrem apod.Ale Luky je už velký chlap :sweat_smile:
21. zář 2009 v 19:47  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci a co jsi dávala na noc dřív, když nechtěl ty kaše?
21. zář 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic,jen jsem kojila.A to jsme taky kupovali všelijaké druhy těch kašiček,rýžové,banánkové....snažili jsme se do něj dostat alespoň pár lžiček,ale on to buď vyplivl,nebo se později pozvracel.Tak měl večer jen mlíko...
22. zář 2009 v 08:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jsem z Českého Těšína, a jsem v 37tt a už se nemůžu dočkat, až budu mít malého u sebe. Moc se mi líbí vaše diskuse. Ráda bych se k vám přidala :slight_smile: Budu rodit v Třinci, názory jsou různé, ale mám v Třínci rodinu :wink: já bych chtěla, aby mi sestry pomohly, protože jsem prvorodička (je mi 20) a nikdy jsem miminko nepřebalovala ani nekoupala. Doufám, že tam bude alespon pár na které se dá obrátit i s kojením. Snad mě nevyhodí, když poprosím o radu. Co myslíte??
22. zář 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeeeee Luci ty máš taky Lukyho????? My ho sice ještě nemáme ale budem mít :slight_smile:

Dadu a z prsu ti pije pěkně???Teď doufám že nebudu vypadat jako ta sestřička co vás tak poučovala ale spíš ti chci poradit. po zkušenostech z práce :slight_smile: :slight_smile: Jestli jo tak bych jí dávala určitě mlíčko z prsu, má tam to nejlepší co může mít. A nebo jí skus odstříkat mlíko z prsu pokud ho máš dost a skus ho dát do lahve možná že jí bude chutnat když je na něj zvyklá a postupně to skus střídat s Nutrilonem až si zvykne na láhev úplně. Když si ji přitiskneš k nahému prsu bude si myslet že žužlá bradavku. Nevím, možná to nepomůže ale taky jsme to radili maminkám které neměly mlíko a miminka jim nechtěly pít z lahve. Někdy to nezabere, každé miminko je jiné ale za pokus to možná stojí. Nebo bude opravdu víc na zeleninku, když papá aspoň tohle a chutná jí to tak je to dobře, kdyby ti nejedla ani to tak by to byl problém.
22. zář 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,Renni,máme :slight_smile: Ale on to je spíš místo Lukáška pěknej lumpíček :grinning: vymýšlí samé blbinky a pořád je v pohybu.Já vím,je to dobře,ale občas mívám pocit,že mě velice brzy přivede do hrobu :sweat_smile: Kolikrát padám únavou a ta potvůrka ne a ne usnout.
22. zář 2009 v 16:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to ti věřím, vidím to na prckovi od sestry, má 3 a půl a je to takové živé roštidlo, je hrozně super ale někdy už je segra dost vyčerpaná, má teď 2 měsíční Nelinku, která ji v noci nespí takže je to docela záhul.
22. zář 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
reni v poho, já jsem vděčná za každou radu,,,, :grinning: určitě to zkusím, z prsu začala pít pěkně až teď, když jí hrozí láhev a příkrmy :sweat_smile: , jinak vždycky se u toho vrtěla, no ale mlíka mám dost, ale odstříkávat nevím, to je dost záhul, jen ta noc - na noc jí to mlíko nestačí :slight_smile:

jo a dneska se úplně celá osypala, tak nevím

blugirl určo se přidej . čím víc tím líp, budeme všechny rády...
myslím, že by ti měly poradit, ale taky myslím, že se hlavně musíš na všechno ptát, záleží na sestře, hlavně se nestydět, budeš tam pár dnů, tak záleží na tobě a malém, co si myslí ostatní je jedno, i kdyby se ti zdálo, že se ptáš na blbosti, tak se ptej :wink:
22. zář 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
blugirl vítej mezi nás :slight_smile: já myslím že se vůbec nemáš čeho bát většina maminek je tam prvorodiček a sestřičky jsou tam od toho aby ti všechno vysvětlily, právě to bude vypadat asi tak jak popisovala dudu že to bylo jak u matury, nejdřív ti všechno ukážou a pak ti budou kontrolovat jak co děláš, ty se jich samozřejmě ptej co můžeš, budeš mít na to málo času jen pár dní takže čím víc se zeptáš tak pro tebe lepší. Pokud by tě něco zajímalo ohledně ošetřování tak mi klidně napiš do IP jsem sestřička, pracovala jsem na dětském na sosně takže pokud bych věděla tak ti ráda poradím jestli bys chtěla :wink:

dudu tak ji třeba skus střídat mlíko z prsu a nutrilon z flašky když ji budeš mít pořád u prsu vem si k ruce i lahev a skus střídat...... Ty jo kdoví jak budeme bojovat my, pak přijdu na radu já za váma :grinning:
22. zář 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bluegirl ... vítam tě mezi námi. Já taky pocházím z Těšína.Ted už ale bydlíme tři roky v Neborech.

dadu tak ty boje s malou ti nezavidim :frowning2: Doufám že se to brzo zlepší.

Davidek ted seká latinu a je moc šikovný. Až na to pití čajíku .... klep,klep, musím zaklepat na dřevo at to nezakřiknu.
23. zář 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,přeju hezký den!Dneska mi má přijet kámoška,tak jsem zvědavá,už mi tu totiž začíná pomaličku šibat,přítel má ještě dnes a zítra školení,tak se vrátí zase až kolem sedmé večer....No ráno seděl Luky důležitě na nočníku jen proto,aby se vzápětí zvedl a vykadil se na plovoučku :grinning:
24. zář 2009 v 08:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci :grinning: toho ještě bude, pamatuju si, že když byl Tomi malý, vykadil se v létě před barák na dlažbu a pak to rozjezdil odrážedlem, myli jsme a prali pak všechno, :confounded:
jo jo děti jsou radost i starost...
já jsem včera večer udělala nutrilon a do něj jsem pak nasypala inst. rýžovou kaši. Neli se vztekala, že to večeřet nebude, ale čím víc řvala, tím lépe se mi to do pusy dávalo :wink: a tak se naštvala - přestala řvát, zavřela pusu a jen mrčela, no ale než na to přišla dostala jsem do ní 45ml kaše a pak kojo, no a spinkala až do 1, takže částečný úspěch :confused: :grinning:
24. zář 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu super aspoň nějaký pokrok tam je,bude to čím dál lepší :wink:

no já jsem jinak psala Fišarovi ohledně toho porodu a říkal že to je o domluvě, že to má trochu komplikované ambulancí ale že se na příští kontrole můžem domluvit tak mám maličkou naději že bych ho mohla mít u porodu a šla bych do nemocncie úplně v klidu :slight_smile:
24. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem, zdravím vás všechny po moc moc moc dlouhé době, ale nějak se mi nechce moc sedět na netu, tak jen tak čtu a nějak nepřispívám :sweat_smile: .

rennik, já chodím k Fišarovi taky. Jo je pravda, že je hodný a šikovný, taky zatím si nemůžu stěžovat, jen na prohlídce po 6ti nedělelí jsem čekala něco jiného. Jen mě prohmatl a když jsem mu řekla, že na 3 místech, kde mi tlačil na břicho mě to bolí, tak na to vesměs nijak nereagoval, více to nezjišťoval, jen se ptal, jestli to bolí i normálně, tak jsem mu řekla, že snad 3x jinak ne. A to byl z jeho stránky fajrunt :unamused: neudělal mi ani ultrazvuk nic. Takže jsem od něj čekala trošku více. A k porodu, když jsem rodila já letos 2.6. tak mi píchal vodu, a na to, že jsem jeho pacientka, tak byl nějaký nezúčastněný, otrávený, prostě jiný než ho znám a to se v tu dobu moc nerodilo, takže unavený snad zase tak nebyl si myslím, prostě mě zklamal, byl takový studený čumák. Jinak přes těhu byl vždycky příjemný, to neříkám. Mě rodila MUDr. Marianna Dzurová a PA Hložková a Klusová a musím říct, že všechny byly perfektní, nemůžu si vůbec stěžovat, paní dr. skvělá, hodně mi pomohla, nevím, která PA mě rodila doslova, ale nakonec to byla ona a paní dr., kterým se podařilo porod dovést do konce, jinak mi hrozil císař, Vašík prostě nechtěl ven, pořád se točil a vracel zpátky. No a šití se dalo vydržet, podle porodu to bylo nic, jen jak psala Petis, štipkalo a tahalo :slight_smile:

Dadu, snad ti Nelinka začne brzy pěkně papat. Já si užívám s Vašíkem své, prostě nám asi nějak nesedí UM, už jsme s Nutrilonu přešli na Bebu a Vašík mi znova začal hodně blinkat. Nechápu, on blinká třeba v noci i po 7 h. od posledního jídla, až to padá na podlahu :frowning2: A to podotýkám, že se nepřepíjí, dle mého mínění, pije 110, někdy 120 ml, nejvýše ráno a před spaním vypije 160 ml.
24. zář 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dik za privitani :slight_smile: rennik urcite budu rada za kazdou radu :wink: jinak vidim, ze budes taky za chvilku rodit. No ja uz se opravdu nemuzu dockat, brisko mam obrovske a uz bych to chtela mit za sebou :sunglasses:
Jinak ja s ptanim se moc problem nemam, hlavne se bojim tech otravenych pohledu :grinning: jako co zas otravuju, ale to mi muze byt jedno, to je pravda :slight_smile: jo a chtela jsem se zeptat, davaji miminkum dobre oblecky a zavinovacku v nemocnici, nebo si mam radsi vzit i svoje? :slight_smile:
24. zář 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Dadu,
tak co ty skleničky, zkoušela jsi? Neboj, Nelča se neučí ... spíš bych to řekla tak, že hlad ji naučí, až bude fakt muset :wink: Já jsem kojila do 8 a půl měsíce a dávala jsem Káji i své odstříkané mlíčko a poprvé se na flašku tvářila taky všelijak, ale naštěstí nám to TT sedlo a sedlí dodnes:wink:

Bluegirl,
jé, nezaložíš si albíčko, ať vidíme tvé bříško atd.?
V porodce dostaneš erární oblečení jak ty, tak i mimi. V pohodě to tam s tím erárem přežiješ, převlíkáš kdy chceš a jen se bereš čisté věcičky. Svoje pak měj jen na převoz domů, já to teda u sebe neměla, přivezl mi to až manžel, když pro nás jel:wink:

Luci,
tak to kadění na podlahu musí být síla ... už se hrozím toho, co nás čeká :grinning:

Kdepak máme Míšu? Lee, jak je, vše OK?
24. zář 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
blue ... s temi oblečky v te nemocnici to není nijak hrozne. Dupačky jsou pěkné akorat košilky jsou takové ty staré na ty šňurky, ale tech par dní se to s nimi dá vydržet.
24. zář 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti tak zatím bez úspěchu, flaša stála 220,- a neli se mi na ni vyplivla, necháme ji a bude muset - protože jestli bude tak pokračovat tak za chvíli žádné mlíčko v prsech mít nebudu :wink:

Neli asi měla 6 nemoc, protože 3 dny měla zvýšenou teplotu a pak 3 dny byla osypaná, ale fakt to jsem ještě neviděla, už to přechází, jo a včera a dnes je extrémně zlobivá a uřvaná, jestli už to není na zuby tak se zblázním, nic se jí nelíbí, skoro nespí, vše je zle, prostě fakt náladu má pod psa :astonished:
24. zář 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
petis mohla bys mi prosim napsat jak se to album zaklada, moc se tady zatim nevyznam. Jo a nevis da se nekde podivat na svoje odpovedi. Nepamatuju, kde vsude jsem treba reagovala :slight_smile: tak to je fajn s tema obleckama, trochu jsem se bala, aby nebyly roztrhane nebo tak neco :wink:

dadu zkousela si i flasky avent? nebo ty hrnicky. Ja jsem pracovala v lekarne a maminky si je docela chvalily, ale kazde ditko je jine Neli se proste flasky nelibi. Tak snad ji to brzo prejde :slight_smile:
24. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak Hani to má trošku lepší, akorát se dost škrábe tak mažem vazelínou několikkrát denně :wink: akorát já se trápím od pondělí s nachlazením, o to víc mě sere, že venku krásně a bobek Hani nebyla od úterka venku, tak dneska, až se vyčasí, tak razíme na chvilku ven :wink:

Bluegirl, ahoj, kde bydlíš ? Ty jo a za chvíli rodíš :slight_smile:

a co Lee? Jak ty?

Jinak teda jak píše Denča, taky bych teda čekala, že můj gyndař bude trošku "milejší"....můj teda už dlouho nerodí, ale i tak mi to bylo jedno, kdo bude u porodu...kolikkrát bývají jen PA...no a nakonec sem měla i dr.vojkovského, kterého jediného sem se obávala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale dle mě jsou všichni dr v porodce suproví a myslím,že tam ani už dr.vojkovský nedělá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

JO a Dadu...my teda s flaškou problém neměli, a cca půl roce sem jí koupila tuto flašku a kupuje je dodnes, jdou koupit v DMku, Hypernově a ty menší objemově i v tescu a kámoška mi říkala, že jdou koupit i jen ty dudlíky na ně, já je bohužel ještě nesehnala:
http://www.e-florianek.cz/detail.php?zbozi=935679

jo a at te neodradí cena, já ji koupila asi za stovku :slight_smile: pokud chceš, můžu ti ji sehnat a poslat...

a nočníkování neřeším, my furt plenkujem :D
25. zář 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, díky za tipy, ale asi to už řešit nebudu, budu jen furt dookola zkoušet ty láhve co už máme a možná si časem zvykne, nebudu přece kvůli ní zakládat sklad lahví, stejně jí zatím nejvíc chutná prso no a ostatní dáváme po lžičkách...

oli plenky neřeš, každé dítě je jiné a někdy když nutíš je opak nevyhnutelný, Tomášek měl plinky hodně dlouho a pak ze dne na den nic, za to teď jak začal chodit do školky, tak se sem tam počůrá při odpo spaní, takže to musíme řešit, ale včera jsem studovala na netu, že to není ostuda....tak to nehrotím, ať z toho ještě nemá stres

holky, teď v těchto dnech by měla porodit sestřenka, takže těhulkám přeju co nejméně bolestný a rychlý porod, no a až všechny porodíte, tak změníme diskuzi na maminky ju---- už je tu jiné složení než na začátku, tak si změnu můžem dovolit....
25. zář 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu však jo, kojo dokud jde a Neli chce tak je to nejlepší :wink: Hani mi taky jedla kaše měsíc dva a pak už ani náhodou a doteď co má kašovitou konzistenci, tak odmítá :sweat_smile: Njn, co sem jí dala čuchnout k šunce a sýru a masu...celá maminka :sweat_smile:

Dadu, a proč změníme název? Třeba ho jen doplnit na maminky, třeba zase za pár měsíců budou další těhulky :grinning:
25. zář 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
všechny Vás moooc zdravím. Píšu po delší pauze, zatím jsme pořád 2v1 :grinning: , ale navštívil nás protivný chřipkový bacil, takže jsme celý týden proleželi, naštěstí už je líp.

Koukám, že jsme se rozrostly o další těhulky, což je super, aspoň budeme mít stejné problémy a zkušené maminky nám budou radit, aspoň je nebudu otravovat sama :wink:

Jinak teďka trošku řeším, kde nakonec budu rodit, protože jsem chtěla v OV ve Fakultce (pracovala jsem tam), ale od 12.10. se začíná malovat por. sál a tady v Třinci se zase rekonstruuje a když jsem tam volala tak říkali, že to potrvá někdy do konce října a že se rodí v provizorních prostorách, myslím na plastice. No nic, budeme muset prcka ukecat, že nejpozději do termínu se musí narodit :slight_smile:
25. zář 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo ahoj,

jejda, taky bacil...no já bojuju na všech frontách, abych ho porazila ale je to mazec... :sweat_smile:

No ten Třinec dělají už od června ne? To je mazec, co furt rekonstruujou? :confused: Tak tě napadlo i rodit v OVě? A musíš se tam registrovat dopředu?
Jo fakultka je v porubě?
25. zář 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Oli,
nevím co tam pořád dělají, prvně snad měli končit koncem září, ale asi se to nějak žvejklo :grinning: Asi si dávají hodně záležet.
Jj, v Porubě, tam se registrovat nemusíš, tak uvidím, teďka tam začnu chodit už na poradnu tak jsem zvědavá co mi řeknou.
25. zář 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já myslela jako upravit název a nebo založit novou, aby jsme nemuseli listovat :grinning: a že ten název moc neodpovídá :sweat_smile:
25. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky bydlím v Těsine :slight_smile: je tady jeste nekdo z Tesina? jinak jste me docela vydesily, ze se v Trinci rodi v provizornich podminkach :( ja bych do Karvine nechtela, hlavne protoze tam pry rodi hodne romu a jsou tam sprchy na chodbe. A navic mam rodinu v Trinci. Jinak jsem dneska byla v poradne a na porod to nevypada :frowning2: a ja uz bych tak moc chtela mit maleho u sebe. Poslicci sili, ale jsem zavrena a cipek 3cm a tuhy. MEli jste to nekdo taky tak a pak treba porodili driv :wink: ?? v
25. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

blugirl: ohledně těch prvovizorních podmínek se nemusíš bát. Neznáme to že bys rodila na chodbě nebo tak. Maminky teď rodí na plastickém oddělení v přízemí, pokud se jedná o císař tak hned na přízemí jsou operační sály takže se rodí tam. Jinak na tom ddělení je 6 pokojů, s vlastním sociálním zařízením a sprchou takže super, je tam všechno potřebné k porodu i ošetření miminka takže se fakt nemusíš bát. :wink: Až porodíš budeš ležet normálně ve 4 patře na porodním oddělení.A s těmi oblečky si fakt starosti nedělej, každý den to sestřičky doplňují do šuplíku, jsou většinou takové froté, a zavinovačky tam mají taky, pro kluky modré a holčičky červené. :slight_smile:

Kdoví třeba to ještě nestihnou ani do konce října a taky porodím ještě na plastice. :fearful:

denisko díky za info, trochu jsi mě vyděsila, já ho zatím znám jako hodného, ale jednou na jedné kontrole byl taky takový jakoby smutný, nebo unavený, nebo já nevím, moc nemluvil jen to nejnutnější... Kdoví možná měl po službě v nemocnici. Ale jinak byl vždycky hodný, každý má asi někdy špatný den. Každopádně na měmysli ať to nějak vyjde a domluvím se s ním.

Vojkovský tam díky bohu není- prý byl strašný!!! A druhý takový byl Polach.... mě přijde že teď je místo nich takový primář ale každý s ním máme asi jinou zkušenost....
25. zář 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek