• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
kdyžtak mi prosím jestli máte zájem,tak napiště do interní pošty.děkuji
29. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
reni dík, aspoň tak :wink: zas jsem o něco chytřejší

my klokánku máme půjčenou a Neli v tom nechce být, nevidí dopředu :grinning:

jo a asi je to jen náhoda, ale hrozně milá náhoda....!!!!!!!! dneska Nelinku vozila tchýně a já jsem vyšla ven a Nelinka mě zbystřila tak začala sebou mlátit, smála se a řekla mam, je to náhoda, ale bylo to moc hezké

popisovat večerní papání nebudu, protože to byla zase hrůza, :cry:
29. zář 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
rennik, díky za radu, hneď sa mrknem čo si mi napísala. :slight_smile:
29. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s dvojičkami tu asi nie je žiadna holka, však? :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Miradko,
jak píše Renča, 3D dělá Fišara a pak i v Havířově v nějakém soukromém centru, tam mě odkazoval můj gynekolog. Ale už nevím, kde přesně to bylo, ale můžu ti to zjistit, kdybys chtěla ...
A odkud jsi, že pojedeš tady na 3D? Bydlíte někde v okolí Karviné podle pasu?
Jé, dvojčátka :slight_smile: Tady v tématu dvojčátka nidko nemá, ale mám kamarádku, co má roční chlapečky, kdybys chtěla nějakou radu, můžu ti na ni poslat kontakt:wink:

Naše Kájka taky v klokance být nechtěla, je to zvědavka :wink:

My jsme dnes měli extrém ... Kája spala 10min. dopoledne a 20min. po obědě. Ach jo. Snad to byla dnes jen výjimka.
29. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti tak to s tím spánkem chápu :sweat_smile:
29. zář 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, Marek mi dnes krásně spinkal, vzbudil se až 4:45 :dizzy_face:, takže bych se i vyspala, jenže někdy v noci jsem se chtěla protáhnout a blokla jsem si krk :confounded: , takže zbytek noci jsem se po milimetrech posouvala do vhodné polohy, teď je to trošičku lepší, ale koukám se jen dopředu, vůbec nemůžu otáčet hlavou.

Dadu, zatroubila bych, ale už jsme se těšili domů, cesta byla dost hrozná, tolik uzávěrek, že jsme jeli o hodinu a půl déle, než jsme měli, do Třince taky kolona, proto jsme vlastně odbočili a jeli pod horama, jinak bych vás neviděla :wink:
30. zář 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Miradko, já byla v Havířově, tehdy ještě tady 3D nikdo neměl blíž... tady máš odkaz, ale je tam dlouhá doba na objednání, nebo spíš možná záleží na štěstí, já tam byla nějak ve 23. týdnu a bylo to super, mám doma dvdčko asi 15 minutové....myslím, že sem platila asi 700Kč, ale fakt to už nepamatuju, jsou to dva roky... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

http://www.gynprenatal.cz/?thm=a

No my dnes jdem zase k dr. Hani se furt škrábe, tak sem zvědavá, co nám řekne...

JO a klokanku sme měli, a využili ji asi 2x, Hani je absolutně nenosící typ...měli sme i vak, a to bylo řevu, tak hned letěl na bazar :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale na rukou to se nosit chtěla to jo :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, ty jo, tak Kajule je jak Hani, tež měla takové období, ale já si myslím, že se to zlepší to spaní, možná je to těmi zoubky, a co v noci, jak spinká ?
30. zář 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miradka : ja jsem byla na 3D u Fišary, nejsem jeho pacientka a nic navic jsem neplatila, chtela jsem video, ale maly se skoro vubec nehybal a navic byl blbe otoceny :( tak nic. Ale jinka byl doktor moc mily a snazivy :slight_smile:

Jinak mam docela casto poslicky, dneska skoro celou noc nekdy co 20min nekdy co hodku nebo 2. MYslite ze uz se to blizi?? jaj doufam ze jo :slight_smile: ale termin mam za 3tydny. Poslicci jinak nejsou moc silni, spis takove tvrdnuti s bolestmi v zadech. Da se to uplne vklidu vydrzet. Ja uz bych tak moc chtela rodit :wink:
30. zář 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
všechny Vás zdravím, teda tady se to rozkecalo, super, konečně se mi podařilo Vás dočíst :slight_smile:
Včera jsme byli na poradně tak odhad váhy je 2700-2800g, což mám radost, že to nebude žádný obřík :grinning: a čípek se začíná pomalu zkracovat což mě taky těší. :wink:, na další poradnu jdu v pátek tak potom poinformuji.

Dadu: pracovala jsem na porodním sále a drény se dávají jak píše Reni jen u komplikovanějších císařských řezech, aby odváděly co nejvíce tekutiny z dutiny břiší, ale vůbec to nebývá podmínkou po císaři, někdo ho má třeba jen 24hodin a někdo třeba týden záleží jak hodně odvádí sekret.
A k těm transfůzím krve je to přesně tak jak píše Reni u větších krevních ztrát, při poklesu krevního obrazu, určitě i z toho se jí točí hlava. Většinou se to po podání krve rychle zpraví a bude jí brzy lépe. Držíme palečky ať je brzy dobře.

Miradka: v Ostravě ve Fakultce je 3D UZT a dělají i DVD, ale cenu Ti opravdu neřeknu, to nevím. Pokud jsi objednaná na čtvrtek tak se určitě na to poptej :wink:
30. zář 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile:
Peti, som priamo z Českého Těšína. Teraz som napísala mail dr Fisarovi, tak som zvedavá čo odpíše a keby to nevyšlo u neho, tak určite skúsim ešte Havířov. Nechce sa mi do Ostravy, to je zbytočne ďaleko...ale keby to inak nešlo, tak by som aj tam skúsila. Tvoja kamoška s dvojčatami nechodí na koníka? Tu v Těšíně som videla len jedinký raz kočár s dvojčatami, takže asi ich tu moc nebude..
Oli, díky za odkaz. Hneď si ho dám do oblíbených a ak to nevyjde v Třinci, tak hneď brnknem do Havířova :slight_smile: Ja som počítala, že to bude stáť max. 1000 Kč. Aspoň tak to stojí v Brne, čo písali iné holky. Takže to tu máme lepšie ceny :slight_smile:

Holky, používali ste koupací kyblík? Ja som ho teraz objavila na internete a som úplne nadšená. Určite si ho poriadim, ale skúsim cez aukro alebo niekde inde zohnať už použitý. Najviac sa mi pozdáva ten Tummy Tub. :slight_smile: Máte s týmito kýblikami skúsenosti?
30. zář 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blue,těžko říct, někdo má poslíčky i dva týdny, než porodí :sweat_smile:

Lee, pak pisni, jak budeš rodit :dizzy_face: Stejně to utíká neuvěřitelně holky. Bude i manža u porodu?
30. zář 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leee, úplne som prehliadla tvoj príspevok. Fakt tam robia aj 3D a aj DVD? Dívala som sa totiž na ich stránky a tam bolo napísané, že to nerobia :fearful: Jejda, dúfam, že je to v Porube, moj dr mi povedal len to, že je to Fakultní nemocnice...z toho som vyvodila, že to bude jedine tá v Porube. No asi sa nechám prekvapiť na poslednú chvíľu...
30. zář 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
miradka, moje švagrová bydlí v Těšíně a čeká dvojčata :wink:
koupací kyblík jsem neměla, zdál se mi drahý vzhledem k tomu, že je na pár měsíců, ale jinak jsem pro, mimču v něm bude dobře :slight_smile:

...poslíčky jsem ani u jednoho těhotenství neměla, když mi začlo tvrdnout břicho, tak to už byl porod
30. zář 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pebi, tak nebudem sama v Těšíně s dvojčatkami :dizzy_face: Nevieš kedy má termín? Ja mám v únoru, ale počítam s tým, že sa deti budú drať už koncom Ledna. Nový koupací kyblík by som ani ja nekupovala, tiež sa mi zdá veľmi predražený, ale keby sa mi podarilo vyhrať nejakú dobrú aukciu, tak by som do neho šla :slight_smile:
30. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
v prosinci :wink: ...dva kluky :slight_smile:
30. zář 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
blue já mít poslíčky co 20 minut a dvě hoďky v kuse tak si myslím že rodím :grinning: :grinning: :grinning: mě zatím přijdou jen občas tak uvidím co v dalších týdnech.

leee jééé ty už budeš co nevidět rodit, moc drřím palce ať ti to dobře dopadne. A ty jsi pracovala na porodním sále v Třinci??? Jestli jo, jaké máš zkušenosti s doktorama? Já úplně nejvíc bych si přála aby měla šichtu sanitářka Věruška- je to úžasný člověk, který svou práci miluje a rozdává klid a pohodu každou minutu na sále. Takoví by měli být všichni.

dudu bobku snad se to papání u Nelinky zlepší :wink:

oli jak jste dopadli s malou u doktorky???
30. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miradka: já jsem na doporučení kámošky koupila kyblík Shantala, tak potom pisnu jak jsme spokojení. Kdo ho měl tak všichni říkali, že se v něm miminkům líbí. Jinak určitě to bude Fakultka jiná nemocnice v Porubě není, já jsem pracovala na sále přímo tam. Nevím proč to na stránkách není aktualizované, ale určitě se dělá. Já jsem neplatila, ale jinak to stojí nějak kolem 500Kč. Pokud máš tak si vem svoje DVD R-(mínusko), ale nemusíš.

Oli: jj, zatím to manža má v plánu, že bude u porodu, tak uvidíme... :wink:. Já jsem mu říkala, že ho v žádném případě nutit nebudu, ale zatím chce tak jsem ráda. Určitě dám vědět až porodím, už bych to klidně i brala, ale zatím to tak nevypadá, asi je prcek u mě spokojený :slight_smile:
A co Hanička?
30. zář 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
rennik : ja uz jsem se skoro radovala, ze konecne se to rozjizdi, ale doktor mi rikal, ze do porodnice kdyz to bude tak po 10min alespon 2hodiny. A taky ze by se mely intervaly zkracovat, takze jsem cekala co a jak a nic :frowning2: v patek jdu do poradny tak uvidim, jestli se neco hlo od minule :slight_smile:

leee : tak to pak dej vedet, at mame co nejcersvejsi informace, nez pujdem taky rodit :slight_smile:
30. zář 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak hlásím, že jsme dneska na večeři snědli 50 ml kaše, huuuuuráááá, sice ta první lžička byla frrrrr blé a lítalo to všude, ale já ji řekla, že je sice beran, ale já kozoroh a ten má hlavu tvrdší, takže bude papat, nebylo to s nějakým nadšením, ale snědla :wink: :grinning:

kyblík jsme nekupovali, je jen nachvíli, my máme dobrou zkušenost s vaničkou, malé se v ní líbilo od začátku, oba to jsou takoví malí vodníci :dizzy_face:

lee taky přeju rychlý porod, no a hlavně zdraví pro oba... já taky poslíčky neměla, ani nevím co jsou porodní bolesti, za to vím, jak bolí jizva, :sweat_smile:
30. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
blu, tak taky totéž co leee, DRŽTE SE HOLKY :wink:
30. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
reni, blue, leee - nebojte, ten porod fakt poznáte. Já se taky trápila s poslíčkama a to já je měla co 5 minut třeba 4 hodiny v kuse, a pak třeba hodinka klid a pak několik hodin na novo. Takže 14 dní před porodem, když mě to chytlo, nakonec jsem jela ráno do porodky, jak píše reňa, Věruška mi natočila monitor, kontrakce už byly, ale nízké, a já byla zavřená.....takže domů a za 6 dnů na to jsem rodila, poslíčky opět co 5 minut, občas se zkrátily na 4 nebo 3 minuty, trvaly mi celý den a v noci ve čtvrt na 2 jsem už nemohla a jeli do porodky a ono to už bylo ono.
Reni - tak výběr Věrušky ti chválím, já ji znám, je to rodinná známá mého přítele, měla jsem s ní domluvené, že jakmile by to na mě přišlo, mám jí volat a ona hned jede do porodky, no nakonec jsem si počkala až přišla na směnu, všechno mi tam domluvila, přimluvila se u personálu, ona mi Vašíka přiložila k prsu, chodila za mnou.....prostě jak píšeš, je to zlatý človíček a umí hodně člověk povzbudit a je pravda, že své práci se oddává a taky je pravda, že si ji hodně maminek vyžádá k porodu :wink:
blu - chodila jsi na nějaké předporodní kurz? nám říkali, že do porodky, pokud by ty bolesti byly pravidelné aspoň 2 hodiny ale po 5 minutách, ale u každého je to jiné, vidíš, já měla co 5 a poprvé to ještě nebylo ono, tak držím palečky, aby se to rozjelo co nejdříve.

dadu gratuluju k 50 ml kaše :slight_smile:, jen tak dál
30. zář 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leee, tak potom to asi fakt nemajú aktualizované, ale moc si ma potešila :dizzy_face: Teším sa ako malé decko, ale zároveň sa aj bojím, aby boli zdravé. Dnes v noci som vobec nespala, bolel ma pravý bok, nemohla som si nájsť polohu a do toho ma ešte v krku rozbolelo. Nemáte nejaký tip, čo by som si mohla v lekárni kúpiť? Už druhý krát sa mi vrátla tá bolesť. Prvý krát som to neriešila, ale teraz sa bojím, aby som neochorela...

Denis, kam si chodila na kurz? Ja som si kedysi myslela, že to je automaticky pre každú ženu, ale mýlila som sa. Musím si ho nájsť sama a neviem ako...a vlastne kedy je najideálnejšie sa tam prihlásiť, v ktorom mesiaci...

Na ten kýblik som fakt zvedavá, keď som sa dívala na youtube video ako maminky v tom kúpu deti, tak ma to úplne chytilo :dizzy_face: :dizzy_face:
1. říj 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak já jsem poslíčky neměla, ale jak píše Deni, taky nm na kurzu říkali, že kdyby byly bolesti pravidelné co 5min aspoň 2 hodiny, tak jet do porodky. Já měla bolesti co 5min od 17 hodin, ve 20 jsem si dala horkou vanu, bolesti nepřešly a postupovaly dál. Manžel už chtěl jet, ale já si pořád myslela, že to není ono. Jeli jsme do porodky až o půlnoci a otevřená jsem byla jen na 1cm - po 7 hodinách pravidelných bolestí. Ale ono je to ukaždého jiné a to fakt poznáte.
Já měla bolest jako při MS.

Jo a když bolesti přijdou, zkuste si dát horkou vanu nebo sprchu, poslíčky by to mělo rozehnat a pokud to nejsou poslíčci, tak by ty bolesti měly trvat.

Miradko,
já v těhu na bolest krku cumlala Propolki. Ať tě to brzy přejde !!!
Já chodila na těhu kurz do Kenny do Třince.

Dadu,
super - 50ml kaše, jen tak dál !!!

Oli,
co Hani s tím škrábáním, co to má?
1. říj 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, a v ktorom mesiaci tehotenstva si tam chodila? Ja som v 5. a hovorím si, že je to ešte moc skoro...
1. říj 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirad,
já jsem chodila už od 14tt :slight_smile:
Ty kurzy jsou vhodné od 12tt - myslím ten v Kenny.
Pak Deni chodila přímo na kurz na Sosnu a ten byl myslím od cca poloviny těhu.
1. říj 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. říj 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Peti Kája je dupná, akorát se mi to video seká kolem dvou minut a nechce dál :frowning2: jo a indiánka Hani taky dělala, a nejen s ručičkou, i s balonkama apod. :grinning:

Holky, ta vyrážka...no vzala jí stěr z krku a zítra se uvidí, co výsledky...krček má čistý, ale jen pro jistotu, či tam co není :confused: a popř. jí vemou zítra krev..ale psala mi na dubnovkách jedna maminka, že to měli taky, dle dr alergie na jídlo, ač nic nového nejedli a do dvou měsíců to přešlo :wink:

Na kurzy sem chodila na sosnu, cca od 27. týdne, nevím přesně, cvíčo sem ale neabsolvovala, ani plavání...
1. říj 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky a k Věrušce, to je ta sestřička trošku při těle, světlé vlasy? Pokud jo, tak hodnější sestra tam není, měla sem jí na pásech, a pak u klystýru před porodem, a bomba :wink: ale i ty mladé jsou moc milé :dizzy_face:
1. říj 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek