• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
ještě k tomu mému skoro pádu, no já jsem rodila ve čtvrtek v 15:00 a v pátek ráno v 6 mě vzaly dvě do sprchy, jelikož mě tam poslaly samotnou, řekla jsem, že to nezvládnu, že je mi zle, tak šla jedna semnou, ale já jsem začala omdlévat tak přišla i druhá a umyly mě, hned na to mi přinesly sestry Nelinečku a už jsem se o ni musela celý den starat, nakonec jsem si ji přebalovala i spala se mnou v posleli, protože jsem nemohla stát u toho pultu, bralo mě na zvracení no a jeden večer už mi bylo fakt blbě a sestra furt nikde, tak jsem jí tam Nelinku chtěla zanést, aby mi ji vzala na chvíli, že se vyspím, že by ji přinesla jen na kojo, no JÁ BLBEC jsem si nevzala ten vozíček na mimiska, a vzala jsem jí jen do náruče a šla kolem stěny, jenže v polovičce chodby se mi udělalo děsně zle, snažila jsem se jen aby Nelinka nespadla, ale naštěstí tam byla, /asi na plotkách/ ta super sestra z porodních sálů, viděla mě, když vvycházela ze dveří, tak přisprintovala - vzala malou, křikla na dětskou sestru, ta ji přebrala a ono sbírala mě a pak mě i zavedla na pokoj, pohladila rukou i slovem, nalila čaj a víc nevím, pak mě zbudili na kojo.... toť celá pohádka :confused:
2. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja jsem taky chodila k vice doktorum, a oni v te ordinaci maji dost dobre vybaveni oproti jinym. Jako Lipka neni ze by si neco vybijel, je porad stejny a vadi mi ten nezajem. Proste bych chtela vice informaci, kdybych si na netu nezjistila, ze se treba dela tripple test tak ani nevim, ze mi ho delali. Proste k nicemu nic nerekne ani ted ke kultivaci. MEla jsem stopu bilkovin v moci a ani se o tom nezminil. Jsem se musela zeptat co to znamena.

Jinak o tom kde budu rodit jsme se nebavili, nevim jestli se me bude ptat a v porodnici jsme se byli podivat, ale moc nam toho nerekli. Opravujou ten porodni sal, tak jsme se tam nemohli kouknout.
3. říj 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petis, potešila si ma, že bral v pohode tvoje rozhodnutie rodiť v Třinci a že s ním máš tiež dobrú skúsenosť. Možno sa nedokáže úplne vžiť do citov ženy a do bolestí, ale stará sa celkom dobre, teda oproti Donocikovi. Na neho nespomínam moc dobre. Díky, každé ráno sa na Mirku dívam, je to zlatíčko :dizzy_face:

Ako tam vidím, tak tí doktori pri porode sú fakt machri, dívať sa jak žena vrieska od bolesti a potom len poskákať po bruchu :grinning: :confounded:
3. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bluegirl, to je fakt s tými informáciami, ja si vždy čosi naštudujem na nete a potom sa ho pýtam. Inak čo sa týka endometrióozy, to mi pekne vysvetlil a ešte aj nakreslil na papier...asi fakt podľa nálady a hlavne času, pretože on má vždy nabitú čakáreň :unamused:
3. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirad, když jsem byla těhotná, tak mě doktorka vyšetřovala vždy na lehátku a ultrazvuk mi dělala každou návštěvu, ze začátku co dva týdny, později co týden. Je to pohodlnější pro maminku, ale pro doktora je lepší koza :grinning:
4. říj 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím :slight_smile: tak já teda taky pokaždé lezu na kozu když mě potřebuje vyšetřit, asi to má každý doktor zařízené jinak. :slight_smile:
4. říj 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak predsa sa u mňa rozbela chripajzňa a aj teplota mi vyskočila. Mala som 38 a tak som so strachom a plačom vyrazila do Třinca. Bola tam mladučká doktorka MUDr. Cieslarová Jana. Bola moc hodná. Hrozne som sa bála o mimča, aby im tá teplota neublížila, ale sú vďaka Bohu v poriadku. Tak teraz furt ležím a papám paralen. Teplota je už zrazená, tak sa mi uľavilo...
Simi, to máš dobrú doktorku, fakt asi záleží na tom, ako sa kto vcíti do tehotnej a ak zvláda vyšetrenie na lehátku, tak je profíčka :wink: Aj dr Cieslarová ma tak vyšetrila a zmákla to v pohode.
4. říj 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

jaký ste měly víkend? My fajn, sem ráda hlavně, když je ještě hezké počasí kvůli těm dětem že jo :dizzy_face:

Mirad, chřipku má spousta maminek, neboj, hlavně to pokud možno vylež :dizzy_face: :wink:
a dr. Cieslarovou sem měla u porodu i předtím, byla moc moc fajn :wink:

Jo a mě dr.vyšetřoval taky jen na lehátku, tedy kromě 1.utz na zjištění těhu... a utz sem měla všeho všudy 4, v 7.tt, v 11.tt na potrvzení, pak 20 v nemocnici, pak ve 33. u svého, jo a vlastně ještě 3D, ale to byla moje volba...

A na tripple test sem taky nebyla, ale příště asi půjdu, můj dr. mi o něm neřekl, a já se o něm dověděla tady od holek z MK :wink:
4. říj 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky,
tak se hlásím, že i po víkendu jsme stále 2v1 :slight_smile: , už se na prcka moc těšíme, ale asi je u mě moooooooc spokojený :wink:

Jinak jak tady píšete, kde Vás během těhu vyšetřovali, tak mě taky celou dobu Dr. vyšetřoval na vyš. koze až teďka v nemocnici na lehátku, což je teda o dost pohodlnější.

Jinak koukám, že Vám někomu nedělal Dr. v těhu Tripple test, protože v 16.týdnu je to povinné, pokud jste nepodstoupily dobrovolné vyšetření v 11-12týdnu, kde se dělá UZ a odběr krve a ten je o trochu přesnější.
5. říj 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

nám je dneska nějak divně, včera večer mi bylo strašně slabo a točilo se mi v hlavě a dneska pro změnu zas tvrdne břicho takže musíme sáhnout po Magnezku po kterém se nám snad zas uleví.

Leee panečku já ti závidím že už to máš za pár, co já bych za to dala, přes den je to většinou v pohodě ale ty noci s´jsou promě utrpení, strašně se dusím, malý asi tlačí na DDŽ a pak je mi šoufl, často se budím a přes den jsem jak mátoha. Dneska jsem se vzbudila v 5 ráno a ani za nic už jsem neusla. Fakt už aby byl listopad. :sweat_smile:
5. říj 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, určite ti robili triple test, akurát si o tom nevedela. Keby som sa v tom trochu neorientovala vďaka MK, tak ani ja by som nevedela, že mi to robili. To mi sestra vzala len krv a na ďalšej kontrole mi nikto nič nepovedal, ale ja som sa mrkla do papierov a tam som videla Triple test negatívny. Tak som s radosťou vyplaštila oči a pre istotu sa spýtala sestričky a potom aj doktora. Inak sami by mi nič nepovedali...
5. říj 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni jsem taky ráda, že už se mi to krátí, ale moc Tě nepotěším ten konec je ještě horší. Přesně jak píšeš přes den se to dá, ale ty noci jsou fakt mazec, taky je mi špatně, pálí mě žáha a nic moc nezabírá, jen většinou na chvíli a přes noc tak 5-6krát jdu na záchod a ráno, když vstávám v 6hodin tak je dobře, většinou spím tak do 5hodin a už neusnu, no jo, ale zase co by jsme pro ty naše zlatíčka nevydržely :slight_smile:
5. říj 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
leee tak to jsi mě opravdu nepotěšila :grinning:

na to pálení žáhy fakt nevím, co b :grinning: ti mohlo pomoct, zkoušela jsi večer vypít mlíko s medem? Možná to nemáš ráda ale prý to pomáhá, jinak lžička hořčice, nebo mandle. Mě ty noci úplně drtí, jsem fakt já mátoha, a to už spím na dvou polštářích, mám i polštář na kojení který dávám mezi kolena, pod sebou mám molitan navíc protože mě strašně bolí klouby když ležím dýl na boku. No mazec a to mě čeká ještě nějakých 7 týdnů. :fearful:

Jinak jsem se dívala že čekáš taky chlapečka a Tobiášek je mooooooooc krásné jméno!!! :slight_smile:
5. říj 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
AAhoj holky,

jejda já sem tele, samozřejmě že sem nemyslela tripple test, ale NTéčko na tom sem nebyla :sweat_smile: se omlouvám tímto
5. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Reni, raději teda mít přirozený porod, než tablety a spol :sweat_smile: ale tot můj názor :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
No přeju ti, ať se ti porod rozjede odpoledne ať může dr dorazit po ambulanci :dizzy_face:

Lee, no čekám každým dnem smsku, třeba i 10.10. by bylo hezké datum :grinning: a to spaní ani nemluv, to byl děs, nešlo spát, a pak má mít člověk sílu na porod co :unamused:
5. říj 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leee, ja teda neviem čo je pálenie žáhy, ale mne sa stáva, že keď si ľahnem a napijem sa alebo niečo predtým jem, tak namiesto toho aby sa mi odgrglo, tak sa mi chce to jedlo alebo voda vrátiť späť a musím sa ihneď posadiť. Gravitácia to zatiaľ vždy zachránila. Toto mám asi tak týždeň...pálenie žáhy je niečo podobného? Inak hodne na to dávajú to Renie a pomáha, akurát vraj len na chvíľku :unamused:
S tým spaním je to u mňa podobné...túto noc som bola hore asi 2-3 krát, vždy som posedela na posteli, išla na wc a nemohla zaspať...okolo seba mám jeden veľký polštář, normálne klasický a potom malý vankúšik, ale aj tak to nie je ono...Tiež som uvažovala o tom kojícím polštáři, asi si ho poriadim hneď po výplate. Začínam mať docela bobky aké to bude ku koncu tehotenstva...teraz mám podobné problémy ako vy. Vraj mám benžo ako v 32tt. To mi povedal dr na veĺkom utz...nj, dve mimča sú proste dve... :sweat_smile:
Tobík sa aj mne páči, ale v rodine už jeden je, tak som sa nechcela opakovať. Teraz docela letí toto meno :slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už to vidím...bude to mazec :grinning:
Oli, čo je to za skratku NT?? :confused:
5. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirad, to je šíjové projasnění, dělá se kolem 11. týdne utz, a hodně napoví o tom, jestli nemá mimi nějaké postižení, je to prý spolehlivější než tripply...se to říká... ale tady nevím o dr. kteří by to dělali, za mojeho těhu to bylo nejblíž v OVě asi
5. říj 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, už viem o čom hovoríš. Ja som sa o tom bavila s Lipkom. Najprv som tam chcela ísť, ale samozrejme, že toto vyšetrenie by som si musela sama zariadiť a ja som to stále odkladala. Potom sme sa o tomto vyšetrení bavili a dospeli sme k tomu, že si ho nenecháme robiť. Išlo by vlastne hlavne o roštěpy a výsledok pozitívneho vyšetrenia by bolo rozhodnutie, či si ho chceme nechať alebo nie. Takže potrat. V tomto sme mali s manželom jasno, nedali by sme si ho vziať a tak sme verili, že to dobre dopadne. Inak mi ponúkal, že keby som moc chcela, že mi ho može aj on zmerať na utz, ale nebolo by to 100% a kompletné. To by som musela na špec. vyšetrenie. Nechali sme to byť a dobre sme urobili. Deti sú zdravé :slight_smile:
5. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
leee 10.10. bych ti taky schvalovala to mám zrovna narozky :grinning: :grinning: :grinning:

oli já mám stejný názor že je určitě lepší normální přirozený porod, ale mám pro to určitý důvod, který bych nerada rozebírala a fakt dlouho jsem se rozmýšlela ale nakonec jsem se rozhodla takhle i přes riziko delšího a víc bolestivějšího porodu. Když vím že tam bude Fišara tak jsem fakt o milion procent klidnější. Jen jak píšeš ty doufám že neporodím dřív než mě objedná a nebo před tím než dorazí do nemocnice. :sweat_smile:
5. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirad, chápu to, my sme taky věřili, že vše bude ok, co jiného zbývá :wink: A sem se chtěla zeptat, o jakém kočíku uvažujete?

Reni, chápu, určitě máš pro to důvody :wink: Jako u mě to zase dlouhé nebylo, od toho oxytocinu...tak bez něj by to bylo 100% dýl :wink: :grinning: :grinning: to bych rodila ještě teď :grinning:
5. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni to věřím, že jsem Tě nepotěšila, ale móžná to bude u Tebe jiné, snad :wink:
Mléko s medem jsem ještě nezkoušela, i když mléko nepiju tak to zkusím, ještě jsem uvažovala, že bych zkusila i ten Gaviscon jenže nevím jestli se může v těhu, no poptám se v lékarně. Nikdy jsem taky nevěděla co to pálení žáhy je až teďka ty poslední týdny si to teda užívám :angry:
MOC Vám děkuji za pochválení jména, musím přiznat, že to vybral manžel a taky se mi líbí, hlavně nikoho v okolí ani v rodině s takovým jménem neznáme. Protože jak došlo na výběr jména tak si člověk pod jménem někoho vybaví koho už zná, tak to bylo těžké.
Oli hnedka jak se prcek narodí tak dám vědět:wink: A jak se daří Haničce? Už je na tom lépe s tou vyrážkou?
Já taky vím jen o tom, že ten UZ na ztluštění nuchální trubice (NT) se dělá v OV ve Fakultce a v Olomouci, je to poměrně novinka a je přesnější než ten v tom 16.týdnu, ten bývá často zkreslený. Je to zaměřeno hlavně na Downův syndrom. Dělají ho i někteří obvodní gynekologové, kteří mají lepší UZ, ale kteří přesně nevím.
5. říj 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lee, ten gaviscon se myslím může, aspon od nás z dubnovek ho jedna těhulka brala :wink:
a neboj, brzo bude po pálení žáhy :grinning: se moc těším na Tadíka :dizzy_face: :dizzy_face:

Děkuju za optání, jj, vyrážka je skoro pryč, sem moc ráda, ale sem zvědavá na ty testy na alergeny, jak dopadnem :zipper_mouth:

Jinak já nejsem za každé testování v těhu, páč čeho je moc, toho je příliš :sweat_smile: ale o tom NT uvažuju no u druhého prcka, ale zase pokud člověk nemá nějaké trable v rodině zdravotní, tak si myslím, že to potřeba není, spíš pro klid duše :wink:
5. říj 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lee nám taky vybral jméno manžel, Jájsem si moc přála Matyáška, Tobiášek se mi taky moc líbil a nebo ještě Tomášek ale MM si už horzně dlouho přál Lukáška a pořád o tom mluvil až jsem prckovi začla říkat Luki a už mu to zůstalo. :slight_smile:

Ten gaviskon bych skusila za to nic nedáš možná to fakt pomůže. :slight_smile: A ještě pár dnů a bude po pálení žáhy :wink: doufám že nás budeš o všem podrobně informovat. :grinning:

jéééé holky jak já bych už rodila tosi neumíte představit. :grinning:
5. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni Lukášek je moc krásné jméno, my už ale v rodině jednoho máme.
Já jsem prvně chtěla Tadeášek, manža taky jenže zrovna má svátek teďka v říjnu a tak jsme nechtěli ať to má vše při jednom, ale Tobiášek se mi začal časem líbit více :slight_smile:
Dneska si zajdu koupit ten Gaviscon a uvidím. Určitě Vás budu o všem informovat o celém průběhu porodu, no snad to nějak zvládnu. Já jsem taky domluvená k porodu s jedním doktorem u nás ve Fakultce, tak se vlastně porodu ani nebojím, teda hlavně i vím co mě asi tak čeká, ale už bych chtěla ať je to za mnou.
Reni a Mirad půjdou vaši chlapi k porodu?
5. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
leee takže to máš stejně jako já, já jsem taky domluvená se svým doktorem že půjde k porodu takže se mi hrozně ulevilo a přestala jsem se bát. :slight_smile: Manža k porodu půjde ale jak to tam bude zvládat to netuším, celkově se bojí doktorů takže počítám s tím žetam asi odpadne, ale pořád mu říkám že kdyby se nato necítli tak ať mi to poví. Ale zatím je rozhodnutý že půjde. :slight_smile:

My naštěstí žádného Lukiho v rodině nemáme. A Tobiášek se mi taky líbí víc než Tadeášek ikdyž oba jsou moc pěkné. :slight_smile: Takže jste si fakt moc dobře vybrali.

Zrovna když si píšeme o jménech tak mě Lukášek pěkně kope v bříšku :grinning:
5. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobré Tobiášek taky v bříšku řádí jako ďas, asi nám dávají prcci najevo, že jsme jim vybrali pěkné jména :grinning:
Neboj určitě to manža zvládne a i kdyby se mu udělalo špatně nebude první ani poslední tak co.
5. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leee, moj chlap chce byť u toho, som veľmi rada :slight_smile: Inak som čítala, že nie je dobré chlapa presviedčať o tomto rozhodnutí. Jedna holka mala potom takú skúsenosť, že jej chlap keď videl ako sa trápi pri porode (asi bol nejaký komplikovanejší) to nemohol uniesť a pol roka mu trvalo, než sa s prckom skamarátil. Asi mal nejaký psychický blok. Teraz už je to vraj ok, ale ten pol rok bol pre neho ťažký. :confounded:
Oli, najprv som myslela, že si poriadime kočík z polska, s vložnými taškami, ale potom keď som videla aké sú tie tašky úzke, rozmyslela som si to a rozhodli sme sa pre korbičky. Bude to tento http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport-twin-2009 korbičky asi nebudú o moc širšie, pretože celý kočár musí prejsť dverami 80cm, ale myslím, že bude aj tak lepší. :wink:
Leee, práve dnes som v jednej staršej betynke čítala ako sa rodí vo FN OV a vypadá to tam super :wink:
5. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
leee to je fakt :grinning:

miri krásný kočárek :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Reni :slight_smile: , u tých dvojčátkových nie je moc veľký výber, alebo sú potom moc drahé :unamused:
5. říj 2009 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek