• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
jo a nevíte náhodou-v Třinci asi není nikde kadeřnictví,kde vám střih nejdříve vyzkouší na pc,že?Já totiž kdysi byla u kadeřnice a ta mi tvrdila,že mi krátké vlasy slušet budou no a nakonec jsem vypadala jako blbeček!No a ráda bych opět navštívila kadeřnictví,ale nerada bych dopadla nějak obdobně...a taky vůbec netuším,kde...na netu toho je spousta
26. říj 2009 v 09:20  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucia ráda bych ti poradila ale fakt nevím, kadeřnictví je fakt hodně ale jestli ti to vyzkouší na pc- to nevím :fearful:

JInak s tou praktickou- já chodím k Páleníčkové v lyžbicích a jsem s ní spokojená, je moc hodná a ochotná. Ale nevím jestli přibírá.

A co ostatní jakpak se máte???? U nás všechno při st
26. říj 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvám se ale tukla jsem omylem na odeslat :slight_smile:

Takže u nás je vše při starém, máme se dobře, konečně máme složenou postýlku, dokupujeme zbytek věcí co nám chybí a těšíme se na listopad. Nebo aspoň na další kontrolu, jdeme 5.11. takže snad to brzo uteče. :slight_smile:
26. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, všechny Vás moc zdravím. Ještě jednou moc děkujeme za přáníčka k malému. Trošku nějak nestíhám tady častěji napsat a už vůbec nestíhám dočítat. Malý je sice andílek, ale i tak je toho hodně. Konečně jsem udělala i album s fotečkami tak jestli chcete tak se koukněte.
26. říj 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Leee,týjo,Tobíšek je nádherný!FAkt krásné fotečky!Mi to přijde tak dávno,co byl ten můj malé miminko...tak strašně rychle to uběhlo.
27. říj 2009 v 06:20  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Luci, my s MM chodíme na Kanadu,jak je zdr.středisko a závodní dr, k paní dr. Hvizdové je moc fajn. Jinak co vím, tak i ostatní dr. tam jsou fajn, ale těžko říct, jestli přibírájí...a co v Bystřici, tam dr. neberou?

A s tím stříháním...taky nevím, kdo to dělá na pc, ale dle mě dobrá kadeřnice pozná, jestli ti sluší krátké vlasy a jak tě ostříhat :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

JInak my fajn, až na to, že předtím sme vstávaly ráno 7 - půl 8, teď od soboty pravidelně o půl 7 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: usíná o půl 8 no tak zase sem ráda, že nestraší večer dlouho, jen kvůli taťky dycky čekáme, ať ho vidí na chvilku aspoň :wink:

Míšo, fotečky nádherné, ty jo na těch fotkách vypadá bříško veeliké a přitom ve skutečnost mi tak velké nepřipadalo :dizzy_face: a TM mi je povědomý dost z vidění :wink: moc vám to sluší a Tobi je krásný klučina a ty po porodu vypadáš, jak bys ani nerodila :dizzy_face:

Reni, to ti uteče, ani nevíš jak :sweat_smile:
27. říj 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,já se naštvala :angry: teda jedna slečna mě naštvala...Začaly jsem si psát meily,má roční holčičku.Všechno v pohodě,než jsme narazily na téma jídlo pro děti.Tak si představte,že ona té maličké-roček měla minulý týden-už cpe na oběd hranolky,na snídani nebo k večeři různé párky,že jí úplně všechno,co dospělí,jen když je to moc kořeněné,tak jí nedá.No já čuměla...Napsala jsem jí,že Lukymu teda hranolky opravdu nedávám,my sami to moc nejíme,znám spoustu zdravějších variant k jídlu.Jo a s těmi různými párky,uzeninami a tak...Dáváme mu jen šunku,nebo takové lepší salámy,určitě bych ho necpala nějakými levnými párky-bůhví,co v tom je namleté...Jasně,každý nemá na to,aby kupoval pořád šunku a tak,já jí jen napsala,co baští Luky a ona hned na mě v dalším meilu vyjela,že mě sice moc nezná,tak mě nechce soudit,ale že Lukyho moc omezuju,že mu nedopřeju :grinning: To jako když mu dám hranolky,tak mu dopřeju???Luky taky baští to,co my,ale jsou jídla,která mu holt zatím nedáváme,třeba řízek-je to smažené a navíc-on to maso ještě ani pořádně nepokouše.Jinak-různé omáčky,knedlík,brambory,kuřecí maso,ovoce,zeleninu,různé oplatky,čokoládku a podobně dostává normálně.
Oli,Dadu a holky,co máte starší děti,co jim dáváte?Jak se koukáte třeba na krmení dětí hranolky?
27. říj 2009 v 08:33  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci :grinning: :grinning: :grinning:

No tak hranolky Hani opravdu už měla, ale dělám je tak max 1x za měsíc s tím,že ona si vezme dvě tři a nechce už...párky jí kupuju ty bambini a to má max 1x za dva týdny...šunku kupuju vepřovou výběrovou, jen by jí tak nemuseli solit :pensive: no a řízek to má bohužel tak jednou za měsíc u tchýně, a ten jí moc chutná já osobně doma nesmažím vůbec....teda krom vánoc :grinning:

Ono je to těžko, je fakt, že jídlo vybrat dítěti co moc nestojí a stojí za to, je mazec, já třeba hovězí moc nekupuju :confounded: a přitom hovězí je dobré pro děti...já jí dám i vepřové občas samo že libové, vím že to není taky to nejlepší ale furt kuřecí dávat nechci...výhoda je,kdo má zahradku a venku lítá bio bio slepice apod. :wink: my máme od našich, ale to tak párkrát do roka, králíka a slepice...
27. říj 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak jasně,Oli,Luky taky dostane sem tam ochutnat páreček,hranolku by taky dostal na ochutnávku,ale ať vzpomínám jak vzpomínám,tak my je ještě neměli.Jako myslím od té doby,co už Luky baští více :slight_smile: .Ale stejně-já osobně si myslím,že se dětem nic nestane,když ty smažené věci budou dostávat co nejpozději.
Ty Oli,a jak je to s luštěninama,baští je Hanička?Nebo tam je nějaké omezení,že se to může až od určitého věku?Fazole,čočka a tak?
27. říj 2009 v 09:12  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj

tak já chodím k dr. Piwkové taky na kanadu, ale nevím jestli přibírá

ad jídlo, už nevím kdy jsem začala, ale hranolky u nás doma skoro neděláme, tak možná 5xročně, to si 'Tomášek dá tak pár na oběd, no a jednou když byli na Javorovém dalsi hranolky ale byly mastné tak mu ani nechutnaly a nejed je, šunku bych mu dávala, ale Tomi salámy nechce, krom poličanu sem tam jo a ještě mu chutná lovečák, ale to všechno taky tak svátečně, párky jí, většinou kupuju javořické nebo dětské mňamky, ty mu chutnají, ale taky max jednou za týden, jeden párek, jinak má 4 roky takže jí všechno s námi, krom kořeněného, ale to nejím ani já, takže klídek, a když byl menší, tak jsem mu vařila extra
miluje guláš a řízek :slight_smile: :grinning:

souhlasím, že dětem by se nemělo dávat takové mastné....::!!!
27. říj 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

přišla jsem se zase nahlásit, že žijeme ... na PC ale skoro nechodím, nebo chodím, ale jen málo, Kája dává zabrat čím dál tím víc. Děkujeme za pochvaly videa, je to fakt velká šikula, od natočení se zase zlepšila, v ponožkách běhá jak ďas, v botičkách jí to jde pomaleji, ale capká taky hezky.
Takže ona pořád jen a jen chodí, myslela jsem, že bude třeba víc unavená a bude víc spát přes den, ale ouha - stačí jí opravdu ty 2 půlhodinky. Takže já doma neudělám pomalu nic a jsem z toho akorát víc víc na nervy.
Do toho se nám derou asi další zuby, máme hrozné noci a i přes den je taková věčně nespokojená, lozí po mě, natahuje ručky na HOPA, ale jak ji vezmu, tak chce dolů, no záda jsou v haj*lu, přeci jen 11kg je teda hodně znát.
A s jídlem, to se ptala myslím Lesti, tak to je u nás pořád děs. Jí málo, na to, jaká je velká, já vás fakt obdivuju za to vyvařování prckům, fakt moc.
Kája sní ráno mlíčko, pak kolem 9 jogurt, kolem 12 oběd tak těch 100ml, kolem 15 sváču-řesnídávku, ovoce, ale je to taky těch 100ml, nebo půl banánu nebo tak, no a večer má kaši a mlíčko. Snažila jsem se odbourat noční mlíko, ale moc nám to nejde, ale je úspěch, že jsem snížila dávku na 60ml, takže ona ho pije fakt jen ze zvyku, když jí tohle stačí. Vodu a ni čaj nechce, nechávám jí vyplakat, ale to taky nejde, když Palo vstává ráno do práce.
Takže jíme fakt maličko, frfňá se v tom, když ji dám chlebík, tak ho jí, ale musí si ho párkrát vytáhnout z pusy a požmoulat v ruce, já fakt nevím, co dělám blbě nebo jak ji víc motivovat.

Včera jsme koupili zimní botky, teda pátky jak hrom, jsou "žirafkové" za 850,- :pensive: Sháním kombinézu - teda oteplováky s bundou a u nás nic není, objednala jsem na MMB, ale ještě není zboží, tak nevím, kdy se dočkám.

Míši,
malý je nádherné miminko a vám to jako rodince moc sluší. Budeme rády, když se za náma přijdeš kouknout častěji a písneš, jak se máte.

Dadu,
co Neli, ještě pořád odmítá všechny flašky i UM?

Holky,
téma jídlo je u nás tabu, viz. výše, jak naše malá jí, ach jo, snad se to brzy zlepší.
27. říj 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, luštěniny moc nechce, dávat se mají, ale trošičku...já akorát vařila min. týden tu červenou čočku, je to hotové za 5 minut rozvařené, ale i tak sem jí to propasírovala, a tu "vodu" tu baštila o 106...a fazolové lusky miluje, ale kupuje mražené, Findus je má moc dobré :wink: A já miluju od Heinze ty fazole v tomat omáčce ňááááám :grinning:

Samo, že masné věci jako bůček a slaninu budu dávat od 2 let :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Akorát sem chtěla napsat, že ti to fakt Luci napsala úžasně, fakt Lukimu moc nedopřeješ :sweat_smile: :sweat_smile: Jako mě je jedno, co dávají ostatní jíst, někam se to snažím nekomentovat...každého věc ale aby mi někdo řek, že jí nedopřeju hranolku, mekáče a pod :grinning: :grinning: :grinning: Já mám kámošku, která dává své dceři polívky ze sáčku, a taky nekomentuju, přece musí mít svůj rozum ne? :confused:

U nás je spíš problém se sladkostma, já mám někdy den, kdy od rána do večera se cpu a cpu a cpu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no pak to dítko to vidí že jo, a je problém...pak jak já furt chce lézt do ledničky a řve mamáááá ňam ňam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Peti, to období známe všechny...jen lítáš, hlídáš atd atd. Je to obtížné, kor jak ti málo spinká... snaž se trošku zrelaxovat, nemysli přeci na úklid apod. Třeba zkus uvařit na dva dny, nebo zamrazuj, mě to hodně pomáhalo..

A jak popisuješ, co Kája sní...co myslíš, že my? Ráno 300 ml mlíka, kolem 9 kus rožka či jiné pečivo po cestě z obchodu, doma kolem 10 ovoce, kousek...pak oběd polívka, jak se vyspí tak druhé, tomu moc nedá jako :confused: pak ovocná šťáva, jogurt a na véču 300 - 400 ml mléka. no asi tak...takže z toho hlavu nedělej, Kája má moc dobrý základ :wink:
27. říj 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti a botičky si koupila v Prioru? Mají tam krásné ty zimní :wink: Když tak hod foto jestli budeš mít čas
27. říj 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

lee krásné fotky, není co dodat :wink:

peti, jo jo, um a flašku pořád odmítá, čajík do ní dostávám stříkačkou a lžičkou, mlíko umělé jsem fakt do ní ještě nedostala,
dneska jsem byla s Nelinkou u dr. protože mi došla trpělivost, jako 3 týdenní rýma u tak malého děcka je šílená, včera to došlo vrcholu, celý den prořvala a to doslova,
dostali jsme kapičky s atb do nosu a kapičky proti kašli, dneska je Nelinka úžasná, strašně hodná - vysmátá, už dobře sama sedí, tak možná proto

ad jídlo, ráno tři piškoty s ovocem, kolem 10 jeden banán, ve 12 oběd masozeleninový příkrm min. 200ml, odpo kojo kolem půl čtvrté, v pět jeden jogurt, v sedm 180ml kaše, a v noci kojo, myslím, že je dobrý jedlík, a vidíte má jen 7 kg, :wink: :sweat_smile:
drží se hesla co sním to vykadím, kadíme 2 - 3 x dennně
27. říj 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem :slight_smile:

lee moc krásné fotečky, ty fakt po porodu vypadáš jak ó bys ani nerodila, taková pohodová maminka :slight_smile: Tobiášek je moc krásný!!!

Jinak holky jak vás čtu s tím jídlem tak jsem zvědavá jak na tom jednou budeme my :sweat_smile:

Nevíte někdo co jes bluegirl?? Už by taky měla mít mrňouska ne???
28. říj 2009 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renni, jj,to máš pravdu, koukám, že na profilu má už 42.tt :confused: :astonished: tak sem zvědavá jak a co :sweat_smile:
28. říj 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo taky jsem se na ni koukla, má tam termín 25.10. tak kdoví možná že je právě v porodnici :grinning:
28. říj 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je tady nějak mrtvo :frowning2: Asi si všechny užíváte, že je svátek a chlapi jsou doma. My jsme byli dneska taky společně na prochajdě a malému se venku líbilo, celou jí prospinkal :slight_smile:
Jinak taky jsem už přemýšlela kde je bluegirl, no snad brzy podá zprávičku ať jsme trošku poinformované :grinning:
28. říj 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty Oli,zrovna k tomu bůčku :grinning: my ho měli včera na oběd,tak Luky dostal kousíček ochutnat,ale z toho chudého masa,a že prý dobrý :wink:
29. říj 2009 v 09:10  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hojte holky dneska jednu perličku,

Naše zlatíčko Nelinka se mi dopo nechtěla chytnout prsu, tak jsem jí tak nechala, prso mě ale děsně bolelo tak jsem 80 odstříkala a prdla do láhve, to jste měli vidět, Neli jak zbystřila tu flašku tak se na mě rozkřičela a kdyby ji moje mamka zrovna nedržela tak snad na mě hupsne, řvala na mě mamamamamamam - tak jsem se k ní s tou lahví přiblížila ona jí drapsla a CELOU VYPILA, něco se jí z pusy vylilo, ale chápete to, já už jsem s rozumem v koncích, nechápu, točí s námi pěkně :grinning: :sweat_smile: jo beran
29. říj 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu ty jo Nelinka se nezdá čertík jeden :grinning: ale dobře že pije i tvoje mlíčko ikdyž bylo z lahve :slight_smile:
29. říj 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Lee, Tobík je nádherný, mňa tie fotky hrozne dojímajú :sweat_smile: Rodila si na sosne?

Reni, tebe sa to tiež pekne blíži :wink: Aj ja chodím k Páleníčkovej, mám ju síce od ruky, ale čo už keď k nej chodí celá rodina, je to tchýnina kamoška. Ale je fakt pečlivá a milá :slight_smile:

Ja som bola v utorok na cukrovku, som z toho trochu nervózna, zajtra sa dozviem výsledky. Dúfam, že budem ok...
29. říj 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
miri neboj určitě budou výsledky dobré!!! :slight_smile: jjo doktorka je moc hodná taky tam chodíme celá rodina :slight_smile:
a co ty jak se cítíš? co miminka jsou hodné v bříšku?? :slight_smile:
29. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to máme venku pěně hnusné počásko :stuck_out_tongue_closed_eyes: sedíme doma, taky rýmujeme :unamused:
dadu-Nelinka je chtroučká(ostatně jako všechny děti) :slight_smile: aspoň se naučí z té lahve :wink:
renni-už se ti to krátí! :slight_smile:
miradko-já jsem na cukrovce nebyla, prý to není nutné, když máš moč ok(z ní to tež poznají) a když nemáš
nějakou anamnézu(tak mi to aspoň bylo řečeno u mého dr.), určitě to budeš mít ok,neboj :wink:
-a dívala jsem do tvého albíčka, že jsi byla taky na dni otevřených dveří v nové porodce, a že sis to
hezky zdokumentovala :slight_smile: , do čeho jdeš :wink:
já tam byla s manžou taky, a je to tam fakt moc hezké, já můžu srovnávat-rodila jsem tam v té staré
před dvěma lety a to tam bylo úoplně jiné! :dizzy_face:
29. říj 2009 ve 14:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni, miminka hrozne kopú, asi sa tam navzájom zbožňujú :grinning: ale brucho sa mi teda poriadne vlní. Spí sa mi čím ďalej tým horšie, už neviem čo so sebou a to najhoršie ešte len príde.. :unamused: Chcela som sa opýtať, berieš si do porodnice aj nejakú hudbu? Ja doma nič takého vhodného nemám, tak uvažujem či si niečo poriadiť...Lee ty si mala nejakú hudbu u porodu?
Inak sa chystám niekedy do Třinca, na nám. Svobody je nejaký obchod s mimivecami a majú tam mať aj zavinovačku emitex do autosedačky, tak si ju chcem poriadiť. Ešte musím zistiť, kde je to námestie. Nie je to niekde okolo autobusáku?
29. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mdasi, jj boli sme tam s mužíkom. Dúfam, že nám to vyjde a budeme rodiť na sosne, len aby mali volný box, lebo teraz keď je to tam také peknučké, všetky rodičky budú chcieť rodiť tam :grinning: Ty si už uvažovala nad nejakou hudbou k porodu?
29. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
msdasa jojo pomalu se mi to krátí ale i tak mi to přijde ještě jako věčnost. A s tou cukrovkou já jsem na ní taky nebyla ale mě řekli že jsem na to mladá ( je mi 24 ale v té době mi bylo ještě 23,) a přitom mám v anamnéze u sestry i babičky diabetes. Tak nevím podle čeho to teda posílají dělat.

Miri ten obchod je v bývalém domě mond vedle kulturního domu vlevo, je vedle cukrárny a papírnictvím myslím, je to takový maličky obchúdek ale mají tam plno věcí a mají rozšířenou nabídku v OD prioru, myslím že 2 patro. :wink:

jinak co se týče hudby k porodu já si tam asi vemu enyu ta mě uklidňuje ale nevím jestli to budu pálit na cédéčko nebo si rovnou vemu Mp4 se sluchátkama, to mě vždycky uklidní, moc ráda poslouchám. No jinak jsme si říkali že pokud by vyšla ta vyvolávačka tak asi vezmeme notebook s nějakýma filmama, kamarádka říkala že když jí dali tu vyvolávací tabletu tak asi 2 hodiny na to teprve začli silnější kontrakce a že se tam manžel do té doby docela nudil tak nám doporučovali to PC. No uvidíme...
29. říj 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirad-nad hudbou jsem teda vůbec neuvažovala, a ani nevím, či je to tam dovolené? to slyším prvně! :confused: u prvního nic takového nebylo, a myslím, že bych ji stejně ani nevnímala! :sweat_smile: hudbu mít nemusím, hl. aby tam byl se mnou manža! to je pomoc! :dizzy_face:
jinak jak jsi psala, že tě děti kopou, tak naše Naty je teda podle nich lenoch, u nás se žádná salta ani žádné pořádné kopance nekonají, jen takové šimraní, občas velká bublina :slight_smile: ale Kubík byl taky lenoch, sem někdy měla strach jestli tam vůbec je :astonished:
a včera jsem si teda udělala velkou radost a nakoupila Natálce celou holčičí výbavičku-hromadu věčiček za litřík :sweat_smile:
29. říj 2009 v 15:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
msdasi to já si dělám radost pokaždé když jedu do Třince, vždycky prckvi něco pěkného koupím, nikdy neodolám těm krásným věcičkám :grinning: a náš prcek je teda akční co může, hlavně v noci, to fakt miluju :rolling_eyes:
29. říj 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
tak se jdeme pochlubit konečně prcek začal přibírat :wink: a dneska už měl 3625g, což je super měla jsem z toho špatný pocit, že pořád nepřibírá, jen teda doufám, že to tak nepůjde dál a nebude týdně přibírat 500g ať nemáme nějakého cvalíka :grinning:
Miradka: rodila jsem v OV ve Fakultce a hudbu jsem sebou neměla, nějak mě to nenapadlo, ale celou dobu jsme měli puštěné rádio, ale asi bych si jinak taky vzala to co mě uklidňuje. Jinak tu zavinovačku od Emitexu jsem viděla v Prioru, tam jí mají. My jsme jí taky dostali, ale zatím jí má prcek dost velkou a do autosedačky se mi zatím nedaří i s ním zapnout, takže zatím jsme jí nevyužili :frowning2:
Taky jsem se byla kouknout na Sosně na tu novou porodku a je to tam moooc pěkné :slight_smile:
Daši: to jsi šikulka tos dobře nakoupila, je to radost kupovat pro dětičky :slight_smile:
29. říj 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek