• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Dobré ráno holky, potrebovala by som poradiť...chceme kupovať záclony a závesy do decáku a rada by som sa mrkla aj v Třinci. Možete mi poradiť nejakú predajňu? Teraz bežím do poradny, dúfam, že sú deti v poriadku :slight_smile:
30. říj 2009 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj babule,

mě jako včera vůbec nejel kůň :angry:

No já na cukrovce byla :stuck_out_tongue_closed_eyes: prý by se to mělo dělat od 25 let nahoru každé mamince :wink: jako hnus, ale co pro prcka neudělat že?

Já teda hudbu svou neměla jen rádio, i tak sem stejně jen vnímala nádech výdech auvajs klid :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale určo sem pro to, vzít si něco svého :wink:

Mirad, jj, na náměstí mají malou prodejnu a v prioru nahoře mají větší, hlavně těch kočárků :sweat_smile: zkus zajít do prioru a paní tě pak popřípadě nasměruje k tomu mondu, je to chodníkem kousíček. a stav se i k nám pak jo :sweat_smile:

Lee, neboj my teda jako přibírali nejvíc prvních pět měsíců, ono jak se říká, že v půlroce 2x váha porodní, v roce 3x tolik... :slight_smile: a ty si ho vážíš doma?
30. říj 2009 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záclony? no v prioru určo něco mají, my měli z ikey takový ten mořský svět, ty teď prodávám, páč zdeněk koupil Hani s méďou Pú :sweat_smile:
30. říj 2009 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu, s tou flaškou to je super :grinning: Opice ta Neluš :wink: ale super, že to tak vyzunkla

Ty jo, no já sice první pohyby cítila až skoro v 21.tt, ale ke konci to byl mazec někdy, takže MIrad nedovedu si představit jak kopou dvojčátka :sweat_smile:

Mdasi, super kup věciček :wink: Já mám problém s tím oblečením, tři krabice a furt přibývá...nemá některá z vás ty space bagy? a popř, kde ste je koupily...
30. říj 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, díky za radu, ja som prvé kopance začala cítiť niekedy okolo 16-17tt. To vieš, holku mám umiestnenú tesne pod rebrami a furt mi kope do pravého boku a niekedy sa trafí aj do oblasti mojho pupku a to teda cítim poriadne, nie je to moc príjemné a kluk ma zase občas kopne do mechúru, to mám pocit že sa počúram :sweat_smile:

Dívam sa na mapu Třinca a našla som, že nám. Svobody 528 je vlastne v kultúrnom dome, už som tam pár krát bola, ale určite tam nebola žiadna predajňa s mimivecami. http://www.radi.cz/kontakty.php Hľadám túto predajňu. Ten prior tiež neviem kde je, skúsim si ho vyhľadať na mape. Ale teraz už letím....zatiaľ pá :slight_smile:
30. říj 2009 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jsem taky z Třince, můžu se k vám přidat? Vás tady šmíruju už asi týden :sweat_smile:
30. říj 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky- teda pro mě je už od 1 ráno, hrůza, nejde spát a teď jsem dobitá jak kůň :frowning2:

Mayla jojo jasně, budeme rádi, čím víc tím líp :slight_smile: jak se cítíš???

Miri ta prodejna je opravdu v mondu vedle kulturního domu, skus ho celý obejít ( ten Mond) a uvidíš že ji tam najdeš. Je to na straně kde je banka, cukrárna, papírnictví a lékárna :slight_smile: taky se tam příští týden ještě chystám :slight_smile:

Holky jinak kamarádky mi říkala že porod taky může být dřív a to podle pohybů, podle toho kdy cítíš první pohyby tak to je prý přesně polovina těhotenství. Ale podle mě je to asi blbost, protože já jsem cítila první pohyby v 17tt takže bych rodila už v 34tt a to je blbost, jsem stále jako kinder vajíčko- pořád dva v jednom :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rennik: mám se v rámci možností docela dobře... :slight_smile: Už třetí týden jsem nemocná... tak snad i poslední týden, pak už žádnou nemoc nechci ani vidět :grinning:

3.11. bych měla nastoupit do Kenny na ten kurz. Akorád se budu muset domluvit, že nebudu plavat, když jsem teď pořád nemocná. Na to plavání jsem se těšila moc.
30. říj 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to nebude problém stačí Marcelce říct, ona se stejně vždycky ptá kdo bude chodit i plavat a kdo ne, tím pádem by měla být cena kurzu levnější. :slight_smile:
30. říj 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já se s ní domluvím... možná teď ze začátku bych nechodila a pak jo, tak uvidím podle situace.

A bereš si ji teda k porodu nebo ne?
30. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo beru tak uvidím jaké to bude, ty o tom taky uvažuješ?
30. říj 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky

prý je nový obchod pro mami a mimi na stanovišti vedle papírnictví, viděla jsem reklamu na kabelovce :confused:

oli jojo je to opica největší, no uvidíme jak budeme pokračovat :wink:
na cukru jsem byla taky, ale až s Neli, s Tomáškem jsem prý byla ještě mladá :confused: :sweat_smile: ale bez problému, zunkla jsem to do sebe, početla knížku a šla, fak ok, nebylo to hnusné jak říkali
jo a mám spacebagy, kupovala jsem je přes net, v tom tv shopu a nikdy víc, plním je míň než se může a stejně se časem ten vzduch do nich dostane, nevydrží ten zcucnutý tvar, a jeden byl hned potrhaný už v krabici, ale já mám většinou smůlu na kupované tak mě ber s rezervou, ale používám je, mám tam věci jen od Tomiho a už i od Nelinky

záclony, něco jsem kupovala na rohu v textilu na stanovišti v třinci, ale hodně záclon mají v Rali v Návsí, jelikož je tam teď špatný dojezd asi bych tam nejela, ale mají stránky www.rali.cz a posílají ppl do 24 hodin, takže není problém
30. říj 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo já tady manžela mít nebudu, a sama tam být nechci, takže někoho scháním taky. Objevila jsem dvě duly co dojíždí i do Třince, ale přijde mi lepší se s někým lépe poznat, tak když jdu na ten kurz, tak Marcelkuu aspoň poznám. Tak uvidím co a jak, každopádně, někdo tam se mnou být musí, sama, tam být nechci :slight_smile:
30. říj 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayli jo to tě chápu, mě se totiž taky dost dobře může stát že bude manžel v práci a nemusel by to stihnout, takže jsem zvolila tuhle možnost. Když je člověk sám tak to všechno asi hůř snáší... tedaaspoň já jo.
30. říj 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já hlavně aby mě nějak neobalamutili v nemocnici.. já si vždycky totiž nechám všechno líbít.. :grinning:

No a to jde tam mít i tatínka i ještě někoho?
30. říj 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo jde, popravdě když jsme se byli dívat na tu novou porodnici tak jsme se té PA ptali co říkají na porodní plány, jestli užsi na to nějak zvykli a tak a ona když slyšela že máme po kurzu u Marcelky tak převracela očima jaknevím co, byla hrozně nepříjemná, ale tak snad narazíme na nějakou příjemnější. A s manželem jsme se rozhodli že porodní plán odbouráme, ale kvůli toho že kamarádka měla všechno napsané co by hak chtěla a nevyšlo jí z toho vůbec nic!!! takže jsem si řekla ať to dopadne jak chce a jak to má být i bez porodního plánu, ale Marcelku tam jako podporu určitě chci. :slight_smile:
30. říj 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny Vás zdravím :slight_smile:
Oli: nám už včera večer taky nechtěl jít MK :frowning2: tak nevím co se stalo. Jinak doma si prcka nevážím, nemám váhu, byli jsme včera znovu po týdnu na poradně, pozvali si nás, protože ten minulý týden jsme od porodky kdy nás pustili domů přibrali jen 15dkg, takže jako správná šestinedělka jsem to obrečela a včera jak jsem zjistila, že tak krásně přibral tak jsem se zase projevila jako šestinedělka a zase to obrečela, že tak pěkně přibírá. Teda Vám řeknu ty hormóny to je mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak Maylo vítám Tě mezi námi :slight_smile:
Rennik: asi bych tomu nevěřila, že se rodí podle pohybů já taky cítila první pohyby kolem 17týdne a rodila jsem ve 40týdnu. Takže si ještě chviličku asi počkáš, ale neboj rychle to uteče ani se nenadáš. :wink:
30. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dobře, že už dneska jede tahle stránka. Včera jsem se sem taky nedostala. Zrovna jsem koukala na albíčka, jsou tam super fotky. Díky, že tam jsou i fotky z té porodnice. Aspoň má člověk trochu představu. I když zatím je čas. Říká se líná pusa, holé neštěstí. Mohla jsem už mít taky fotku v albíčku. Včera jsem byla u doktora a na fotku jsem si vzpomněla až po UTZ. Potom mi sestřička řekla, že to si musím říct sama, ale či mě to napadlo. Tak příště. Z výbavičky máme zatím jenom dudlík :slight_smile: , co jsem dostala od švagrovky.
U doktora mi brali krev na genetické testy, tak snad budou v pořádku. Mimčo roste a je super poslouchat, jak mu bije srdíčko. :slight_smile:
30. říj 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už som tu holky :frowning2: Mám hraničnú hodnotu glukózy, takže ma dr objednal do rizikovej poradny v Ostrave. Asi mi nasadia nejakú diétu, nebudem mocť sladké :cry: Našťastie je to hraničná hodnota...inak mimča rastú hrozne rýchlo, holka má 720g a kluk 780g. Pritom na nete som sa dočítala, že mimčo v 25tt má zhruba 660g. Tak sa mi to zdá docela dosť, keďže tam mám dva bobky, ale dr hovoril, že je to normálna hodnota. Tak keď on je spokojný, tak aj ja :slight_smile:

Už som s tchýní dohodnutá, že na budúci týždeň zajdeme spolu do Třinca. Takže ten mond to je vedľa kultúrneho domu. Už som v obraze. Ešte ten prior neviem kde je.
Dadu, díky za odkaz, mrknem na stránky a prípadne by som ešte skočila aj tam. :slight_smile:
30. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro miradku: chtěla jsem se tě zeptat, jestli jsi v Těšíně nechodila na kurz pro těhotné? Začínám teď od středy v mateřském centru a tak jsem chtěla vědět, jaké to tam je. Má to tam asi ta stejná Marcelka P., o které tady holky z Třince píšou. Zajímá mě, jaké to bude.
30. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucikf, nebola som ešte na kurze, nevieš koľko to tam stojí bez plávania? Zdalo sa mi, že sú dosť drahý, ale teraz neviem ako som na to prišla. Totiž na sosne chcú za prednášky 500 Kč a za cvičenie tiež 500 Kč. Na cvičenie by som asi nechodila.
30. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mirad není zač :slight_smile: taky si chci koupit záclonu do kuchyně a jelikož jsou prcci nemocní a i tak s nimi chodit po obchodech a v klidu vybírat moc nejde, zůstane výběr zřejmě na netu

dneska moje mamka koupila Nelince čepičku na zimu, bohužel jí je malá, tak jsem jí šla vyměnit a ouha nic většího nebylo, pak až moc velké, tak mi vrátili penízky, škoda, byla moc hezká, :unamused:
30. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já jsem se ta byla ptát a ten kurz stojí 1000,-. Je v tom vlastně teorie a cvičení. Trvá to od 16,00 do 18,00. A nevím, jestli to jde oddělit. To by ses musela poptat. Já jsem zjistila, že mi ten kurz proplatí pojišťovna, takže jsem ráda. Proč toho nevyužít, že? Já jsem chtěla původně na Sosnu, ale ten čas tam je tak praštěný, já ještě chodím do práce, takže by mi to absolutně nevycházelo. :confounded:
30. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucikf, práve som sa tam chcela dovolať, ale nikto to neberie. Divné...ani pani Pscolková. Tiež som našla tieto údaje. Ešte to preberiem s manželom, ale asi bude chcieť aby som aj cvičila, aj keď dr mi to moc neodporúčal. Akú pojišťovnu máš? Ja som u revírní. Mne zase na sosne vadí to dochádzanie, mám to malinko od ruky, musela by som si požičať vždycky auto od tchýni. Luci ten kurz začína teraz v stredu a v Těšíně či Třinci?
30. říj 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miri 3.11. začíná kurz v Třinci :slight_smile:
30. říj 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem věděla, že ty kurzy jsou ve středu a tak jsem si tam zašla osobně. Našla jsem tam paní, která mi řekla, že ten kurz v Těšíně začíná ve středu 4.11. od 16,00. Jinak já mám Českou průmyslovou a to že se teď ty pojišťovny spojily, tak do konce roku 2009 mají pro těhotné a ty co porodily po 25.11.08 částku až 4500,- na kurzy, léčiva, čajíčky,.....
No a na ten kurz je třeba si vzít s sebou nějaké oblečení na cvičení, pokud teda budeš cvičit.
30. říj 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni díky za info, Luci a ty budeš chodiť teda kam? Do Těšína? Tak to je pekná čiastka, mne sa zdá, že revírní tam má snáď len 500 Kč pre tehotné :unamused: Zatiaľ som ich na nič nevyužila, ale keby som išla na kurz tak použijem. V pondelok si tam zavolám.
30. říj 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak my byli ve středu opět na pohotovosti,Luky zase naboural,bobek...šel přede mnou z chodby do kuchyně,já za ním,zakopl,nějak se mu zapletly nožičky,já ho už nestihla zachytit a bouchl se přímo do rohu do stěny do čela...Píšu opět,protože jsme na pohotovosti už tento měsíc s úrazem hlavy byli...A tenkrát mu už dělali rentgen,tak jsme další nechtěli,takže zavolali neuroložku a ta ho pořádně vyšetřila a že dobrý a sledovat...Dneska jsme byli na kontrole u jeho dr a ok.Ale stejně---já si někdy připadám tak neschopná...jde přede mnou,pomalu,bez těch jeho obvyklých hlupotek,myslím si,že ho mám pod kontrolou,a stejně sebou žuchne :unamused: A zase když hopsá,vyvádí a dělá blbinky,tak nic.
30. říj 2009 v 17:02  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
A byla tam taková nepříjemná sestřička :angry: říkám jí,že jsme tu už tento měsíc byli,a že už měl rentgen hlavy a ona na mě tak sprostě vyštěkla-no tak si ho buď budete pořádně hlídat anebo bude mít rentgen každý měsíc!!!
A pak ještě v ordinaci:přítel-rozumný,dospělý chlap,žádný malý parchantík pubertální(jako skoro já :grinning: ),držel malého na klíně a půjčil mu klíč od auta,protože nechtěl chvilku posedět,malý je na klíče závislák, a hlídal ho a sestra na něj:na co mu dáváte ten klíč?To snad ještě chcete,aby si tu rovnou vypíchl i oko???
No jako asi měla nějaké problémy,no...Nevím teda,ale to by potom nesměl mít v ruce pomalu ani tyčinku k jídlu
Luky si s klíčema fakt dost vyhraje,různě nám je tu strká do všelijakých klíčových dírek,i když tam vůbec nepatří :sweat_smile:
30. říj 2009 v 17:07  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
rennik: no právě to nechápu ten přístup v té nemocnici. Je jasné že jim porodní plán asi trochu skříží plány, ale zas na drhou stranu, bych řekla, že přece doktoří musí vědět co dělají, ne? Mě stejně ten porodní plán připadá jako blbina.. :slight_smile: Já jen potřebuji aby tam byl někdo se mnou... :slight_smile: Ještě stejně se budu chtít setkat s těmi dulami a jedna má i v Třinecké porodnici Laktační poradnu. Tak uvidím.
30. říj 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek