• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
miradka: no já budu chodit na ten kurz do Těšína. Je to pro mně lepší, protože ten čas mi vyhovuje lépe než v Třinci na Sosně. No a co se týče té pojišťovny, tak to jsou štědří jen teď. Nikdy taková částka nebyla. Spíš to bylo stejné jako v té revírní. Ale teď se Hutní spojila s tou další pojišťovnou a navzájem si předaly své programy, a proto teď ta Česká průmyslová nabízí takovou částku. Ale to se tam různí podle toho, jestli jsi teprve těhotná a nebo už máš mimi a kdy se narodilo. Jsem za to ráda, protože alespoň za to nakoupím i v lékárně potřebné věci.
Takže pokud se rozhodneš, že budeš chodit na ten kurz, tak se tam uvidíme. Zatím. :slight_smile:
31. říj 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci a kde jsi s Lukim byla na sosně???? A jak se ta sestřička jmenovala nevzpomeneš si??? Jsou to moje kolegyně tak mě zajímá kdo z nich je tak protivný, mám jeden tip ale nahlas to radši říkat nebudu :grinning: úplně tě chápu, mě by se to taky nelíbilo kdyby se ke mě sestra tak chovala, a právě podle toho jsem se vždycky snažila chovat k lidem já, tak jako bych chtěla aby se chovali on ike mě kdybych byla pacient.

mayli však uvidíš pro koho se rozhodneš, ale MArcelka je hodná a pokud budeš chodit k ní na kurz tak se s ní aspoň líp poznáš :slight_smile:
31. říj 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucikf, zajtra si tam zavolám a pýtam sa naň bližšie, ale pravdepodobne sa prihlásim. Už mám docela veľké bruško a blbo sa mi šoféruje a vlastne to začína len teraz a kurz je raz za týždeň, takže by som mala časom asi problém dostať sa do Třinca. Dám ti vedieť ako som sa rozhodla a keď tak tam budeme chodiť spolu :slight_smile:
31. říj 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renni,vůbec netuším,já nějak na jména nekoukám...Byla štíhlá,starší,asi kolem 40,nevím přesně,hnědé vlasy asi kousek pod ramena...a měla takové tmavé oči,nebo byla tak namalovaná...taková zamračená se mi zdála...
1. lis 2009 v 10:47  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
joooooo tak to je přesně ta co jsem si myslela, jméno radši říkat nebudu, ale ona je furt taková, hlavně má pocit že se jí v práci furt ubližuje, měla nějaké problémy a musela z práce prostě odejít, teď ji vzali zpátky, ale ona se pořád cítí ukřivděná, přitom si za to mohla sama.... no hold takové sestry by fakt neměly existovat, ale myslím že je to všude, na úřadě, v obchodě, ve škole..... vždycky se najde nějaká s prominutím kráva..
1. lis 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak my dál nestíháme a do toho ještě chytla Kája svou první rýmu, tak to špatně nese jak ona, tak i já.
Včera v noci od 1 do 4 vůbec nespala, tak to byl mazec.

Holky,
já porodní plán neměla, přestože jsem chodila k Marceli na kurz, tak jsem ten PP nepokládala za nejdůležitější, že vím, co u porodu jo a co ne a nějak se tam domluvíme. A popravdě musím říct, že vše dopadlo dobře. Klystýr jsem nechtěla, chtěla jsem Yal, nebyl problém, epi jsem nejdřív nechtěla, ale pak jak to šlo tak pomalu a já byla už hotová, tak jsem si o něj řekla ... jako s ničím problém nebyl, možná to bylo štěstí, to fakt nevím.

Marcelka je moc fajn, já bych se krapet bála, že se bude držet "přirozeného" porodu, ale to je samo na každém, jak si to zvolí, že jo :wink:

Reni, a ty tedy budeš mít u porodu manžela i Marci? A ona s tebou bude i na pokoji, jak dojedeš do nemocnice nebo jen u samotného porodu? Možná se ptám blbě, ale jen mě zajímá, jak to chodí :wink:
A plánuješ epi nebo to chceš zkusit bez něj?

Luci,
jej, toho se taky hrozím, těch pádů. Kája už chodí jak hrom, všude vleze a taky jak kolikrát vidím, jak vrávorá, tak mě "berou mory" a momentálně m na čele 2 modřiny, jak jí neuhnul stůl a radiátor.

Oli,
jj, botky jsme kupovali v Prioru v žirafce, ale v naší velikosti měla už malý výběr a šokovalo mě to, jak mi paní prodavačka řekla, že už zboží mít nebudou.
My máme tyto botky, ale v modro-béžové barvě : http://www.detskeboty.cz/ktr-konsorcium-309-ba-modra-seda.htm
Pro mě je důležité, že je tam i zip, jinak bych do nich Káju nedostala. Hlavně doufám, že nám vydrží do jara!!
1. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirad,
ta prodejna ze stránek www.radi.cz se jmenuje Svět u Kamči a je jak píšou holky na terase z druhé strany Mondu - jak je cukrárna atd. V téhle prodejničce mají oblečení, hračky, lavičky, dudlíky ... takové ty menší věci a pak mají nově otevřený obchodek v Prioru v 2. patře a tam mají ty větší věci jako kočárky, postýlky, ohrádky, autosedačky, těhu oblečení ... Neboj, Prior najdeš, je taky nahoře na terase, je kousek vedle třeba ČSOB, kina kosmos, je to velký objekt :wink:
1. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti a Luci těch pádů ještě bude, my zatím s hlavou nikde nebyli asi snad proto, že jí má Tomášek tvrdou jako hrom, i naše dětská dr. říkala, že je to něco, steně jsem od doby co začal chodit tvrdila, že v porodnici mu zapoměli nafasovat přilbu, trvá to trochu do teď - on je děsné prčidlo :grinning: :sweat_smile:

ohledně plánu toho nenapíšu moc, žádný jsem neměla ani jsem nad ním neuvažovala a ani nikoho kromě manžela a kdyby ten nemoh tak moji mamku, jinak bych tam nikoho nesnesla

my dneska oslavovali Tomáškovy 4. narozeniny, jen tak lehce, v úterý Radkovi zemřela babička tak máme ve středu pohřeb, ale Tomáška tím moc nijak nechceme ochudit,

Jinak u nás vše při starém, děti furt smrkají, Peti plně tě chápu, rýma je fakt u nesmrkacích dětí mazec.
Jen u mě změna, trochu přemýšlím, že přestanu kojit, mám nějak divně oslabený im.sys. furt na mě něco leze, rýma nonstop a dneska mě zase začalo škrábat v krku a to mám pár týdnů po angíně, tak už fakt nevím co se sebou :unamused:
1. lis 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak to je asi všude stejné, malý má taky bobek rýmu :frowning2: Vůbec nechápu kde k ní mohl přijít. Ve dne se to celkem dá, ale poslední dvě noci byly akční, no snad už dneska bude líp. Snažíme se odsávat a stříkáme mu mořskou sůl co mi doporučili v lékarně, tak snad to brzo zabere.
Jinak k porodnímu plánu já osobně si myslím, že je mnohem lepší se domluvit co chci a co né :slight_smile:
1. lis 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já mám taky pořádnou rýmu už týden... :( Zítra mám začít kurz v kenny a nevím jestli s enemám omluvit, abych nenakazila ostatí holky na kurzu. Co myslíte?
2. lis 2009 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

bobinci, všem přejem brzké uzdravení :wink:

Luci, s těmi pády... to měli hodně blbou náladu teda, fakt, takové komentáře :angry: Nic si z toho nedělej, oni tam nejsou od toho aby komentovali, ale pomohli :sweat_smile:
Mě Hani před rokem spadla z postele, a rtg sme taky prodělali :frowning2: a Hani sem musela držet já, nafasovala sem vestu a bylo...njn, byla sobota nikde nikdo... a chtěli si nás tam nechat pro jistotu, ale jak sem řekla, že sem z Terasy, tak sem ho "ukecala" na domácí pozorování..ale jinak nás žádné komentáře nepotkaly, spíš sestřičky byly milé a říkaly, že se tohle stavá téměř každé mamině

Dadu, to je mi líto s babi :frowning2: :frowning2: a s tím kojením x imunita...no ono se to říká, ale záleží, jestli máš ten pocit, tak to tak udělej, však kojení není všechno a kor pokud to je na úkor maminky :wink:

Lee, my taky používáme od narození spray Physiomer, dopor nám ho mudra, a já ho používám i na sebe "preventivně".. tak přeju ať Tobimu zabere :wink:

Maylo s tou rýmou, no těžko říct, mě by osobně nevadilo, kdybys měla rýmu :sweat_smile: však kolik lidí potkáš cestou v MHD, na nákupech a mají taky rýmu :wink:
2. lis 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Peti já budu mít Marci jen u porodu a to ještě ne úplně od začátku ale až jak budu v nemocnici a kontrakce budou častější, na pokoji se mnou nebude, jen u toho poodu...bude tam i manžel ale právě kvůli toho že nevím jak to bude chudák zvládat, jestli tam neodpadne atd...tak proto jsem tam nechtěla být sama kdyby náhodou, jde tam spíš o psychickou pomoc abych se tam necítila sama...takže asi tak. A jak už jsem psala kamarádka porodní plán měla a vůbec nic jí z toho nevyšlo takže si myslím že ho odbourám a budu komunikovat s personálem co a jak, všechno podle situace. Epidurálu se nebráním, já nezastávám názor jako Marci že musíš zásadně rodit přirozeně bez epidurálu, podle toho jak mi prostě bude, chtěla bych rodit bez něj, protože se bojím toho píchání do zad, ale pokud to nebudu zvládat tak si ho určitě nechám píchnout. Marcelka je tam od toho aby ti u porodu pomohla ne aby něco zakazovala, takže může být zastáncem přirozených porodů ale bude se muset přizpůsobit mě...

A myslím si že i personál bude vstřícnější když se s nimi spíš chceš domluvit co a jak než jim to napsat pomalu jako rozkaz...Já jsem předtím vůbec nevěděla že se porodní plán nemusí psát, Marci s tím přišla jako s hotovou věcí tak jsem si myslela že to tam berou jako normální věc, ale omyl...když jsme přišli na ten den otevřených dveří tak nám dala PA jasně najevo že by byli radši kdyby jsme porodní plán neměli...a navíc pak ta moje kamarádka takže na základě toho jsem se rozohodla že budu rodit bez něj...

ale holky ani nevíte jak jsem ráda že už je listopad :slight_smile: hrozně mi zas začly otékat nohy, mám je jak konve a na základě toho jsem začla strašně přibírat tak mám strach že nás doktor sprdne :frowning2:

Vašich dětiček i vás je mi moc líto s tou rýmou, mě taky začlo škrábat v krku, tak uvidím co sez toho vyklube :unamused:
2. lis 2009 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Peti díky za vysvetlenie. Už sa neviem dočkať kedy tam pojdeme. Akurát nám to časovo vďaka blbým vychádzkam moc nevychádza. Asi tam pojdeme až vo štvrtok alebo v piatok.

S tým prechladnutím to máte blbé holky, asi sa moc s deťmi nevyspíte...tak nech vám to rýchlo prejde :wink:
2. lis 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
miri ahojky jak je??? :slight_smile: já budu v Třinci na terase taky ve čtvrtek protože jdu na kontrolu, pak s holkama na chvíli sednout a poklábosit :slight_smile: a pak ještě něco dokoupit prckovi tak se možná potkáme :grinning:
2. lis 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni, tak to by bola náhodička :grinning: My tam pojdeme niekedy okolo druhej. Od 2-6 máme s tchýni vychádzky. Ešte tento týždeň je aj on a na maródke, tak to využijeme a pojdeme spolu :slight_smile: Inak sa mám fajn, včera som si kúpila tričko na kojenie v HaM. Boli sme v Shopingu v Ostrave a v OBI sme kúpili kliku a zámok. Dnes prídu chlapíci a budú nám meniť vchodové dvere, už sa neviem dočkať :dizzy_face:
2. lis 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ti věřím , já jsem byla taky vždycky ráda když jsme si koupili do bytu něco nového a už se nemůžu dočkat až jednou budem předělávat ty ostatní dva pokoje, to se zas vyřádím :grinning:

Já už tam budu od rána protže mám kontrolu na půl 9 a ve 2 pro mě při´jede manžel z práce a veme mě domů takže se asi nepotkáme- škoda, ale snad to vyjde jindy :slight_smile:
2. lis 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reni, tak to je blbé s tými nohami...jedna holka tu na koníkovi s dvojčatami rodila v lete a nohy mala asi tak trojnásobne väčšie ako normálne. Ja zatiaľ problém nemám, ale to bude asi aj tým, že moc na nohách nestojím.

Vobec nemám potuchu o čom to hovoríte..porodné plány?? :fearful: Ty brďo, to sú nejaké novinky... :confused: No ja sa tým určite nebudem zaoberať, lebo viacmenej počítam s cisárom..aj keď človek nikdy nevie, ale nechám to na doktoroch. Zdá sa mi, že niektorí to s tou starostlivosťou preháňajú :zipper_mouth:
2. lis 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
miri o tom se dovíš na kurzu :slight_smile: ale jak říkám stejně ho nepoužiju, v ten den budu ráda že jsem nedejbože se striktně držet nějakého plánu, já budu ráda že vůbec nějak porodím.. :confounded:
2. lis 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj Reni, no som zvedavá, okolo 10 tam skúsim zavolať :slight_smile:
2. lis 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirad dovolala ses?? :slight_smile:
2. lis 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, pred chvíľkou som sa dovolala a budem tam chodiť. Dúfam, že tú jógu nebudú brať moc vážne, na takéto východné vecičky moc nie som... :sweat_smile: Takže v stredu o štvrtej začíname :slight_smile:
2. lis 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mohla bych se k vám přidat?Jsem z Bystřice
2. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasné že sa možeš pridať, ahoj sluníčko :slight_smile: Tak ako si užívaš tehulkovanie?
2. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zatím to nebylo nic moc zhubla jsem 5 kilo a bývylo mi docela blbě ale teď se to už dá i když mám pořád ztrach ale to je asi normální jsem od začátku na PN jsem zdrav.sestra na aru a moc mě ta práce unavovala a pak za měsíc se budeme stěhovat postavili jsme si podkrovní byteček a pomalu doděláváme ať můžeme na vánoce vegetit v novém
Koukám že čekáš dvojčátka podařila se přirozene?My mame dvojčata doma brácha a ségra jsou dvojčata :slight_smile:
2. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kači vítej u nás :slight_smile:

Koukám že to letí už 12tt :slight_smile: super že máte konečně ten byteček, viděla jsem jsem fotečky na střeše :slight_smile:
2. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau Renni jj utíká to ještě před endávnem jsem měla // a teď už 12tt dneska sjem byla na kontrole tak je všechno v pořádku
A co ty maš to už za pár co??
Doufám že se mi pka určitě ozveš :slight_smile: a co jinak nového jj už se těším do nového konečně svoje :slight_smile:
2. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vypadá to že už se snad brzo dočkám :slight_smile: já jdu na kontrolu ve čtvrtek tak jsem zvědavá co mi řekne, a taky jdu poprvé na pásy, nouž se fakt těším, konečně už je listopad a já skoro odpočítávám dny kdy už to konečně bude a budu mít mimi u sebe :slight_smile: neboj až to bude tak ti dám určo vědět :slight_smile:

super že je u tebe všechno v pořádku :wink:

Nového jinak asi nic, mám se dobře, akorát ty otoky ty mě zlobí fest ale jinak se cítím moc fajn...
2. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super že toi je doře,však už se brzo Lukáška dočkáš :slight_smile:
A co manžel už se těší na tatínkování??
Mam takovy dotaz jak jste to měli na azčátku se sexem???
2. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jo těší se :slight_smile: se sexem já už ti ani nevím co to je :grinning: :grinning: na začátku měl manžel strach abych náhodou nepotratila ale dalo se ho ještě přemluvit, pak v polovině těhu to bylo normální, pak mi začlo ve 30tt tvrdnout břicho a sex nám zakázali, no teď když už to zas máme dovolené tak zas má manžel strach aby jsme dřív neporodili :grinning: no takže vlastně to teď nemáme nijak :grinning: no a po porodu ještě zas nebudu moct kdvoí jak dlouho takže se ze mě asi brzy stane jeptiška :fearful:
2. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ taky máme s manželem ztrach zkoušeli jsme to v sobotu ale ja jsem měla taovy ztrach že z toho nic nebylo ale myslim si že ve 12 tt bych už snad mohla :astonished:
2. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek