• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
jo já myslím že úplně v pohodě, nějak extrémně to nepřehánět ale klidně můžeš :wink:
2. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluničko, nepodarilo sa to prirodzene, viac ako 3 roky sme sa snažili a pri druhom pokuse IVF sa to podarilo :slight_smile:
Čo sa týka sexu, tak my sme na tom hoooooodne špatne, ale manžel je skutočne skvelý chlap v tomto, niekedy mi to až vadí, že nechce trochu skúšať. Absťák máme už asi tak 2 mesiace, ale ani predtým to nebolo ktovie čo...Najprv sme mali 3 mesiace "zákaz" a potom mi už začalo zavadzať brucho a manžel keď ucítil prvé kopnutia, tak bolo utrum...uvedomil si, že tam mám 2 detičky a tak mu to prišlo blbé a je fakt, že mi to nebolo ani príjemné, tak sme to nechali byť. :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluníčko, inak je úplne normálne sexovať v tehu, nemusíte sa báť. Mimču neublížite. Záleží na tom, ako sa obaja na to cítite. Niekde som čítala, že mimču je to dokonca príjemné, keď mamka je v pohode a užíva si to "se vším všudy" :wink:
2. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přemýšlíte některá používat látkovky?
2. lis 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
May, myslíš klasická štvorcové plienky? Ja ano, mám ich zatiaľ 60 ks a buď dokúpim ešte pre druhé mimčo, alebo ich budem striedať s jednorázovkami, ešte neviem ako to urobím...naši ma strašne presviedčajú, že jednorázovky sú strašne drahé a že mi pomožu so žehlením...tak neviem...
2. lis 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mirad, jo myslím klasické plínky. Čtu tady diskuzi Výbava - látkové plenky III a Naše konkrétní látková výbava. Je tam hodně užitečných rad co a jak. A Fakt to vyjde o dost levnější než papírové plínky... a co jsem se dočetla tak jedno mimino za dva roky nošení papírovek vyprodukuje 1 tunu odpadu a ty plínky se rozkládají 500 let. Takže docela šílené... Já jsem určitě přesvědčena o látkovkách. Existuje už i spoustu plenek co jsou vše v jednom, vypadají jako papírové a jsou látkové... :slight_smile:
2. lis 2009 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayli já to budu dělat tak že do papírových budu dávat látkové a papírové budu používat jen když půjdu třeba k doktorce, nebo na návštěvu ale jinak jsem pro látkové plínky,navíc v dnešní době není problém s praním takže to vůbec neřeším že je to trochu práce navíc... od toho jsme přece na mateřské aby jsme se o to mimčo starali :slight_smile:
2. lis 2009 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já asi papírové vůbec, jen když by se jelo někam daleko nebo tak. Co to čtu ty diskuze, tak je fakt zbytečné cpát látkovou do papírové. Koukněte tam do těch diskuzí, je to fakt fajn. Ze začátku dost tak zmatek v těch zkratkách, ale už se do toho dostávám.

Rennik, nemáš náhodou číslo na Marcelku? Jestli ano, pošli kdyžtak do IP. Já ho někde zašantročila.
2. lis 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
May, fajn že si upozornila na tú diskusiu, zajtra budem mať čo čítať :slight_smile:
2. lis 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brý večer,

tak my dneska daly prochajdu s Míšou (Lee) a Tobiskem, krásně spinkal celou dobu v kočíku, jen 2x na nás juknul a chr :wink: Je krásňoučký a malinkatý :dizzy_face: a kočárek moooc hezký,krásná zelená :dizzy_face: NO a Míša je pořád stejná, jako by ani nerodila :slight_smile:

A čtete mi myšlenky, právě sem na prochajdě Míši říkala, že u příštího prcka sem pro látkovky, my za ten rok a půl dali jako 16 tisíc určo do luftu...ano mají neskutečnou výhodu, dám- pokaká - a vyhodíš...ale fakt už jako ne...a jak píše Mayla, v dnešní době jsou tak suprově udělané, jako kalhotky apod. se separačníma vložkama a tak, že odpadá i zabalování apod. :dizzy_face: Když jsem ještě byla těhu, přemýšlela sem o tom, jak sem tady narazila na "plínkové" diskuze, ale pak sem si řekla, no je to drahé :confounded: ano, protože je to jednorázová investice a za nějakou dobu zase, ale furt je to levnější než jednorázovky :slight_smile:
2. lis 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
May, ty v tom máš asi už jasno, ja zatiaľ vobec...mám doma 60 klasických štvorcových plenok a na ne sa ešte dávajú vraj nejaké vrchnú kalhotky, aby to držalo. Vieš o čo ide? Ak hej, mohla by si mi hodiť odkaz niekde z netu aby som to mohla vidieť a koľko to stojí a koľko kusov treba kúpiť?
S tými skratkami budem mať asi problém, hneď pri prvých riadkoch som nepochopila čo je Čč a Vv :unamused:
2. lis 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro miradku: Jsem ráda, když jsem se dočetla, že půjdeš na ten kurz. Tak to se teda uvidíme. A já mimochodem taky doufám, že to s tou jógou nebude přeháňka. Taky tomu moc nefandím.
Co se týče plínek, tak v tom zatím ještě jasno nemám. Mimčo se má narodit v dubnu, to už by mohlo být trochu tepleji, že by ty látkové líp schly. Ještě uvidím. Jenom jsem se chtěla zeptat, mamka schovala nějaké plínky z dob, kdy jsem ještě byla já mimino. Daly by se použít, když bych je vyvařila, nebo to už spíš nedoporučujete?
2. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, já myslím,že ano, vyper na 90 st a máš to :wink: ty staré jsou beztak nejlepší, tchýně je má na hadry a jak drží doteď :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: zatímco ty po Hani už žerou moli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Luci a budeš mít dubňátko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No hodně na novorozence doporučují ty klasické čtvercové plíny (čč) plus na to PUL kalhotky, to jsou co to nepropouští, nejsem v tom ještě expert, ale něco málo jsem pochytila. Hned na první straně diskuze Látkové pleny III jsou vysvětleny všechny zkratky.

hodně jako klasické čč doporučují tyhle:
http://www.branakdetem.cz/libstatske-pleny.htm
a
http://www.branakdetem.cz/muselinove-pleny-imse-75g,-prirodni,-4ks.htm
některé jsou spokojené i tímto jiné ne, jak kdo http://www.branakdetem.cz/ctvercova-plena-kikko-lux-eco.htm

Tady ty svrchní kalhotky PUL
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/svrchni-kalhotky-pul

A tady pár tipu na skládání plen
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=8
2. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hodně jsem v tom plavala a nechápala jsem o čem si tam ty ženské píšou, prvně jsem četla Látkové pleny III a pak jsem koukla do Naše konkrétní látkové pleny a tam jsem to pa už pochopila. Holky tam píšou jakou výbavu nakoupily ony, s ším byly spokojené a s čím ne a píšou co koupit, ať toho pak nemají některé zbytečně moc.
2. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, už sa teším že sa spoznáme :slight_smile:
May, zajtra si na to urobím čas, teraz už mi manžel bere noťas...tak pá zatiaĺ a dobrú noc holky :slight_smile:
2. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a objednávám Tupperware z polska, mám tam kámošku a vychází to levnějc, díky kurzu. Kdyby jste některá chtěla, pisněte mi do IP.
2. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro Olu: Jé teprve teď jsem si všimla, že ty máš taky dubňátko :slight_smile: . No pokud bude všechno v pohodě, tak se narodí kolem 20. dubna.
2. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem ěmla mít první cvičení s Marcelkou v Třinci, ale byla u porodu tak se to posunulo na příští týden... :( Mohli nám to říct dřív, abych nemusela absolvovat tu cestu tak a zpátky :slight_smile:
3. lis 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayli tak to mě mrzí, ona si potom bere od všech telefonní čísla a když náhodou nemůže přijít tak dá všem včas vědět smskou, tím že to byla první hodina tak vám neměla jak dát vzkázat..
3. lis 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jo, ale paní na recepci říkala, že Marcelka sama nevěděla jestli dojde nebo ne. Tak jsme chvilku počkaly a pak šly, ale neva, aspoň jsem se prošla. :wink:

A jak se jinak dneska máš?
3. lis 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky ... já jsem byla taky pro latkovky. Přispěla mi na ně babička a já jich koupila 50ks. Použivala jsem je asi tři měsíce a pak jsem postupně davala čím dal víc jednorazovku. Prvně jsem si řekla že jednorazovku budem použivat jen když nekde pojedeme. Ale jak začlo leto tak jsme pořad byli někde v čudu a jak už jsme byli doma tak já travila hodně času na zahradě a s malým se mi nechtělo pořad běhat ho jen přebalovat. Tak jsem ho zase šoupla do jednorazovky. Nakonec jsem latkovku použila tak jednou za týden (to v den když bylo škaredě a seděli jsme doma)
Ale mám v plánu je zase davat Davidkovi jak ho budu chtít učit na nočník. Nemá rad mokro tak ho to bude nutit.

Jinak od příštího týdne začínáme do Bystřice chodit na plavání konenců. Už se moc těším a doufám že se to Davidkovi bude líbit.
3. lis 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: :slight_smile: veru to byste se mohli někdy stavit na kafčo - máte to po cestě :wink:

no my kvůli ekzemiku látkovky přestali dávat u Tomáška v měsíci a u Nelinky ve třech týdnech :sweat_smile:
třetí neplánujem, takže je využívám k jídlu na utření a pak na okna :grinning: později :wink:

jinak přeju všem, aby jim porod vyšel jak si naplánujou, optimismus je skvělá věc :slight_smile:

reni, jak jste to řešili na dětském, když mimčo kvůli rýmě se dusí, protože neumí dýchat pusou :confused: :confused: :confused:
3. lis 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu my jsme tam děti s rýmou neměli, byli jsme čisté oddělení kvůli operacím tam mohly ležet jen zdravé děti takže ti moc neporadím, my jsme třeba po operacích nosní mandle dávali inhalace, protože ty děti ještě nemohly dýchat nosem, jak to řešili na kojencích to fakt nevím tolik služeb jsem tam neměla,ale většinou se ty děti odsávaly nosní sondou, pravidelně podle potřeby a ucpání nosánku...existujou různé sprejíky které se můžou používat od 3 TÝDNŮ... já mám na uvolnění pro miminko od Ellinoru- Elinka provoněný vzduch a to je takový rozprašovač který se používá jako prevence rýmy a nachlazení, párkrát denně se to nastříká v místnosti kde miminko spí, je to takové eukalyptové. Skusila jsem ho totiž použít já, když jsem měla ucpaný nos a za chvíli mi to povolilo...
4. lis 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babuše,
tak já jsem taky měla nakoupené klasické látkové plínky, ale nakonec na ně nedošlo. Blbě mi to v zimě schlo, suším v obýváku nebo v kuchyni, takže věčně všude vlhko a taky to žehlení ... ale u druhého bych zkusila tu "moderní" látkovky, co se nežehlí, taky jsem o tom hodně četla, takže holky držím palce, kdo se pro ně rozhodnete :wink:
Ale jak píše Verča, až se budeme učit na nočník, budem látkovky používat !!!

Nám naštěstí rýma ustupuje a jsem neskutečně ráda, DADU, stříkala jsem Káji sprejík Physiomer, ten se může stříkat od 2 týdnů stáří miminka a pak mi Dr. poradila Otrivin pro mimi, tak to jsem stříkala na noc.
Teď už Káju odsávám jen ráno a večer, jsem moc ráda.

VERU,
jé, vy budete chodit plavčit, super !!! Já do Bystřice s Kájou chodila na 3 kurzy, ale teď jsem v pondělí skončila (teda my jsme nebyli kvůli rýmě, ale měli jsme poslední lekci). A zase chci začít až na jaře. Bojím se tam té studenější vody a taky zimy v šatně. Možná, že tam ještě v šatnách teď netopili, že zase nebyla až taková zima, to je možné a vy tam budete mít krásně teploučko. My jsme ale poslední 2 týdny tak vymrzli, že jsme si tam museli otevřít hu*u a stěžovat si.

Uvažuju, že bychom přes zimu sem tam mohli zajít do mateřského centra :wink:

DADU,
ty bydlíš v Bystřici někde u bazénu? Jejda, že mě to nenapadlo !!!
S babičkou je mi to moc líto, držte se. Je to moc smutné, taky se nemůžu pořád úplně vzpamatovat z dvojnásobné ztráty - v červenci mi zemřela jedna babi a 16.10. jsme pochovali druhou.

OLI a MÍŠO,
super, že jste si užily prochajdu :slight_smile:

Já jsem teď už dala i fusak do kočárku, jak byla Kája nachlazená a ona mi spí jen venku, tak jsme ji pořádně zababušla a byla jak medvídek. S kočárkem jsem max. spokojená, fusak i nánožník se mi na něj krásně vleze a Kája nejde ani vidět.

RENI,
už se to blíží ... už jsi byla na kontrole a na pásech? Nějak jsem přehlídla datum, kdy máš jít...

Včera jsem dělala s fotečkama, tak kdo byste se chtěli podívat na naši cácorku, tak je tady : http://petiska.rajce.idnes.cz/KAROLINKA_9.-_10._mesic/
4. lis 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti ahojky nene jdu až zítra tak jsem už napnutá co se dovím, na pásy půjdu poprvé ( když nepočítám ty v nemocnici) a nevím pořád mi přijde že se ne a ne dočkat :slight_smile:
4. lis 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti fotečky nádherná, jak se Kájka špulí to je bomba :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: moc vám to sluší spolu, a jaká je fajně uslintaná bobinek, ty zuby co.... a jak to spaní přes den? :confused:

Reni,tak hezký zážitek na pásech, to je bomba slyšet ten tlukot srdíčka :dizzy_face:

Dadu, ty bydlíš blízko bazénu?
4. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli díky jáuž se nemůžu dočkat :slight_smile:
4. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak som dnes bola na kurze aj s Luckou :slight_smile: Bolo to fajn, ale poriadne mi tvrdne brucho...neviem či je to z celého dneška, pretože som sa fest vyčerpala pri varení alebo tým cvičením. Už som dlho necvičila a toto bola veľká zmena ako pre mňa tak pre decká. Trochu ma zaskočila jóga a tá pesnička, s čím sa nemožem stotožniť, ale netrvalo to dlho. Takže vcelku to bolo fajn. Určite zajdem aj nabudúce :slight_smile:
Luci a čo ty? Ako sa ti páčilo?
4. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek