• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Luci, 3D ultrazvuk má v Třinci Fišara, a může se kněmu objednat kdokoliv. Já byla a je to super. Doporučuji tam zajít.
23. lis 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Gabi dík za tip, no já už dřív uvažovala, že nějaké ty plyšáčky věnuju do DD, a nebo do stacionáře tady u nás, no musím projet net a kouknout, páč těch hraček je, není to kam dát, a ty děti to myslím moooc potěší :dizzy_face:

Mayli, obrázky z 3déčka máš teda hezké, takové ostré...nám se Hani u toho dost kroutila,ale i tak zážitek jak pjeron :sweat_smile:
23. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

tak mi se už pomalu dolečujeme. už nás trapí jen vykašlavání a tečení z nosu. Jinak se už Davidek konečně rozhoupal a začíná se stavět na čtyři. Zatím se plazil po bříšku.

Holky které máte už ratolesti, mám pár dotazů, na které se chci zeptat dr. ale chci znat i vaše nazory...
Od kdy můžu davat malému Lipanek nebo Ostravaček? Jogurt už normalně papkáme.
Od kdy se může dávat chleba? Samotny nebo nečím namazaný? Jak jim totiž snidani tak mi ji Davidek pomalu chce sníst.
A od kdy se může dát po postylky polštařek?
Taky chceme koupit novou sedačku, akorát nevíme jestli koupit do 25kg nebo už rovnou do 36kg aby to měl až do 12 let. Nemáte nějaký typ která je dobrá a néé zase moc drahá?
23. lis 2009 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verunko, super, že je Davídkovi líp :dizzy_face:

Lipánka ani Ostraváček nedávám, zkoušela jsem jednou a to mi plivala, takže u nás vyřešené, ale jinak myslím, že víc má teda z jogurtu, než z toho...a dle dr se má tvaroh apod. dávat až od roka :rolling_eyes:

Chleba sme sem tam dali od toho osmého měsíce, víc ale jedla rohlíky..myslím, že můžeš dát, moje mudra třeba doporučuju černý chleba prý tolik "nekvasí" :wink:

a sedačku - no kolik má Davídek kilo? My koupili až před rokem novou, do té doby byla ve "vajíčku", a říká se, že pokud je vajíčko dobré, měly by v něm sedět co nejdýl, kvůli možnému nárazu. Máme 0-18kg, dá se pak použít i od mimča, je použitelné po i proti směru :slight_smile: Myslím, že ji využijem ještě tak rok, ale tu velkou kat. 9-36 kg bych nekoupila, a to z důvodu, že aspon co vím, tak většina z nich nejde polohovat, a přeci jen, Hani ještě spinká v autě ráda, takže to je strašné plus navíc :wink: Ještě sme koukali po kat. 9-25, ale cenově se blížily téhle,tak sme nakonec vybrali tu:
http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=838672
a koupili sme jí v shoppingu v ostravě za akčn cenu 2990,- :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. lis 2009 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

VERU,
- Lipánka ani Ostraváčka bych nedávala, na to mají děti času dost, a třeba tvaroh jako takový se doporučuje až po jednom roce. Já se na to ptala mudry a víc než třeba lipánky doporučuje tvarohovou Aktivii, tu už sem tam dám. Ale dala jsem ji až teď, když má skoro rok.
- Chleba taky cca od 8 měsíce, ale stejně jak píše Oli, tak papala víc rohlíky. A i dodnes víc jí rohlíčky, i když my teď opět s jídlem bojujeme, asi zase zuby, ach jo :unamused:
- Sedačku máme Storchenmühle Starligth SP http://www.babyportal.cz/autosedacka-storchenmuhle-starlight-sp-vzor-2008 My třeba máme 9-36kg, ale vybírali jsme hodně dlouho a pečlivě a tahle sedačka naklopit jde, když ti mimčo usne v autě, ale to naklopení není až tak velké. Ale jak jsme zkoušeli třeba Maxicosi Tobi nebo podobné 9-18, tak je to stejné. Naše Kája je hodně velká a my už tuhle sedačku používali cca od 9 měsíců, protože z vajíčka hodně trčela, a nemohla tam naskládat nohy - měla je nahoru na opěradle a bylo to pro ni hodně nepohodlné.
24. lis 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru,chleba Lukášek papkal docela brzo,dávala jsem mu ale zezačátku jen kůrku na okousávání.
Tvaroháčka a Lipánka jsme teda dávali taky,nějak krátce po tom,co začal baštit jogurty a chutnaly mu.
Jo a sedačku máme taky 9-36 kg,zdá se mi to teda lepší,než jich kupovat více...Teď už je široký výběr,taky máme sedačku,která jde trochu sklopit do lehu.Teda né úplně,to je jasné,ale prostě tak,aby prckovi,když usne,nepadala hlavička dolů.Máme tuhle:http://www.babyhit.cz/babypoint-champion-01/d-70472/ Kupovali jsme ji nějak začátkem roku,teď už i fajně slevnila.
24. lis 2009 ve 14:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
ola, ta moje spala a ani se nehla, před obličejem měla nožičky, tak šel obrázek udělat jen z profilu :slight_smile:
26. lis 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

k tomu odkazu Gabi :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: to jak Diny píše na svém blogu je něco neskutečného....přes slzy to ani kolikkrát nemůžu dočíst :pensive: :pensive: :pensive:

No jinak holky, dneska mi psala Renni, že 30. jde na vyvolávačku, máme na ni myslet :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Hned se pak ozve, jak bude prcek na světě :wink:
26. lis 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po dlouhé době.

Oli, dívala jsem se na tvoje fotky na beremku a ta tvoje sestra je mi dost povědomá, nejmenuje se náhodou Maruška ? :slight_smile:

Jé, Reni už se brzo dočká miminka, přejeme ať to má rychle za sebou a v náručí drží krásný uzlíček. Budeme se těšit na zprávičky.
27. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, také zdravím. Slyšela jsem o Reni, že už bude mít miminko brzo na světě. Má s ní být u porodu Marcelka, ale jsem zvědavá, protože v pondělí kromě Reni má termín ještě jedna maminka, která chtěla, aby Marcelka byla s ní. Tak jsem zvědavá, která teda bude rodit dřív.
Jinak díky za rady ohledně UTZ ve 20. týdnu. Doktor byl úplně v pohodě, když jsem ho poprosila o to doporučení, akorát se stalo, a ne manželovou vinou, že na tom UTZ nemohl být se mnou. Takže zase to miminko neviděl. Přitom to bylo tak super. Mimi je v pořádku, teda podle doktora, a to jsme moc rádi. Akorát jsem si zapomněla říct o fotku, takže pořád žádnou nemáme.
Ještě jsem se chtěla zeptat, protože vím, že jste se tu někde zmiňovali, že některá z vás chodíte k dr. Novákové. Ona je i v Těšíně a já uvažuji, kam jednou budu s tím miminkem chodit. Mohly byste mi poradit, jaká ta doktorka je? Už jsem od jedné paní slyšela, že je moc fajn. Ale chci to vědět od někoho, kdo má teď čerstvější informace. Díky moc. :slight_smile:
27. lis 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci já k Novákové chodím s Davídkem a Petis taky. Je to moc hodná, příjemná a fajná doktorka. Já jsem s ní velice spokojená. Určitě doporučuji :slight_smile:
27. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Simi, ségra se jmenuje Mirka :wink: je možné, že ji znáš, když znáš Gábi :slight_smile:

Holky, vám ty tt. pěkně naskakujou, no já bych šla do druhé prcka, ale chci jít zas na chvíli do práce, a pak asi druhé mimi, no uvidíme.

A co jinak, máte dárky pokoupené? My pro Hani už jo, dostane kuchyňku, knížky, vélké puzzle a piánko, ať má do čeho třískat, jedno, takovou tu hudební knížku, už sme zrušili, tak snad tohle vydrží :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Se zdeňkem si dárky nekupujem, co kdo chce, to si koupí a je :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a zbytku rodiny taky ne, takže to máme jednoduché. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,
tak se brzo rozrosteme o prcka od Reni to je neuvěřitelné, ještě před chvilkou se mi starala o moje mimi, když já jsem nemohla a nic na ní nebolo vidět a za pár to má sama za sebou...neuvěřitelné

jinak my zase bojujem s rýmou, já už nevím, asi je budu držet v nějakém inkubošu, to už není normální, týden poho a zase nanovo,

dárky... no dětem ještě nemáme, budu objednávat přes net, s manžou jsme si koupili nové mobily, protože už to bylo potřeba, ale při mé smůle, já už nemám, už mi přišel vadný, takže jsem ho hned posílala zpátky a te´d čekám na výměnu, manža říkal, že mám asi nějakou špatnou auru, že to se děje fakt jenom mě... :sweat_smile: :cry:
28. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

tak mi máme zítra další lekci plavání, ale bohužel ji jestě musím odhlasit. Davidkovi ten kašel ještě trochu leží na pruduškách a chceme aby byl v pátek už v pohodě protože máme osmimesiční kontrolu a očkování. Tak aby se nám to ještě nějak znovu nerozjelo.

Nevíte někdo kdo by prodal dřevěnou ohradku?
29. lis 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak vás jdu zprdnout, vy vůbec nemyslíte na Reni :frowning2: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: nikde nikdo...

Psala sem jí teď smsku, že držíme palce a tfuj tfuj pro štěstí :wink:

Verunko, tak ať Davídka kašel už opustí :wink: a s ohrádkou nemám šajnu, v mém okolí jí snad neměl nikdo, a u Hani si jí ani představit neumím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. lis 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Oli,

na Reni náhodou myslím !!!

Zrovna jsem si říkala, že je dnes 30. a pro ni den D a brzo bude mít Lukáška u sebe a konečně se dočká !!!!

A odepsala ti? Už se něco děje?
30. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Peti ahoj, ne ne, zatím nic, já ani nemám tucha, na kterou tu vyvolávačku měla :confused:
30. lis 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ten vítr jako už mě pěkně vytáčí, ani nejde jít ven, na balkoně nás málem odfouklo :cry:

co Kajka, jak ti spinká?
30. lis 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
taky na Reni myslím, už ráno jsem si vzpomněla, že jde dneska na indukci, jenže to je těžko člověk neví jak dlouho to bude trvat, no snad porodí co nejdříve, držíme palečky a moc na ni myslím.
Oli máš pravdu ten vítr je děsnej, ráno jsme byli u doktorky a málem tam doletěli :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hooooooooolkyyyyyyyyyyyyy je to táááádyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

"Maminku jsem uvnitř znal, tak sem se ven prokopal.Jmenuju se Lukášek Cienciala, měřím 53 cm a vážím 3,4 kg a jsem moc krásný!"

Tak Lukáškovi přejem na té cestě životem jen to nejhezčí, a hlavně ať ho doprovází zdravíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. lis 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dlhom čase som sa ukázala...a vidím že včas, gratulujem Reni :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Hlavne nech je Lukášek aj ty zdravá, veľa lásky, radosti, kľudných nocí........... :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, Tobík je sladký a fotečky máte všechny nádherné, moc vám to sluší spolu :dizzy_face:
30. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miri a jak vy, co prcci v bříšku?
30. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, ja nemám nič nového...deti kopú o 106, sú v poriadku, akurát ma štve ten zvýšený cukor...furt mám chuť na tvarohovú buchtu a nemožem :unamused: Veľmi sa teším na veľký utz, dúfam, že teraz v piatok ma dr objedná zase do Ostravy :slight_smile:
A čo ty? Hanička sa má dobre? :slight_smile:
30. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, Hani akční jako vždy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: děkuji za optání :dizzy_face:

Tak se drž, vím, že to musí být těžké, mít chuť a nemoct si dát :( a jak to máš s ovocem, to musíš taky hlídat?
30. lis 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je fajn, že ti Hanka robí radosť :grinning:
No práve ovocie mi tiež moc chýba, odopieram si ho, ale nie nejako radikálne. Snažím sa spočítať si cukry a tak tajne dúfam, že ideťom tie rýchlejšie cukry z ovocia neublížia...normálne som jedla aj 5 ks ovocia za deň, teraz max 2-3, skor 2 kusy...no musím to vydržať ešte 2 mesiace, potom sa poriadne nadlábnem :grinning:
30. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taková krásná zpráva :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Veliká gratulace pro Reni a Lukáška, ať jste oba zdraví a hodně štěstí celé rodince :dizzy_face:
30. lis 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, tak to tvoji sestru znám asi od vidění, tak tak :wink: .
30. lis 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO OLI takhle nás obvinit, na Renátku jsem myslela skoro furt, ale je to úžasná zpráva. Tak hlavně zdravíčko a štěstíčko a mamince brzské zotavení. :slight_smile:

veru, s ohrádkou fakt nevím, naše Neli je nejraději na zemi ani v postýlce si nechce hrát, jen zem je ok, tam nemá kam upadnout, no a když bude utíkat kam nemá tak to budu řešit jako u Tomáška, půjde do basy :grinning: tím myslím postýlku,
teď si vzpomínám, že moje švagrová měla ohrádku....moment....je to dlouho a nepamatuje si jestli ji někomu půjčila o on zapoměl vrátit :sweat_smile:
30. lis 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek