• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
Ahojky a dobré ránko všem,

tak už jsem v práci, takže se můžu taky ozvat:

petis: to je úleva, že máš všechno, že jo, a zařizovat byteček je taky fanj, my jsme se nastěhovali do předělaného baráčku 2 měsíce před porodem,

k zubaři jsem šla minulé těhu 2x, tentokrát už sem u něj byla hned na začátku, to jsem byla v nějakém 5 týdnu, a plánuju jít ještě koncem roku, chodím k ní i s Tomáškem a ten se tam vždycky vysloveně těší :slight_smile: , takže nemám problém....

janisku:drž se, myslím na tebe...
27. říj 2008 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky !!!

Dadu, je to velká úleva, i když vše máme po krabicích, tak hlavní je to, že je to doma a kdybych náhodou musela zalehnout, tak nebude vše stát na manžovi.

My jsme začali přistavovat v červnu, v dubnu jsme začali vyřizovat papíry a v červnu poprvé kopli do země. Teď už se to pomalu opravdu chýlí ke konci, už aby to bylo, protože teď "bydlíme" jen v kuchyni a nahoře u tchánů, takže soukromí žádné.

Já byla taky u zubaře asi v 6 tt a teď ten minulý týden. Snad vydržím do toho nového roku a pak mi bude zoubky zpravovat...
27. říj 2008 v 08:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
peti, koukala jsem na tvoje doplněné album, hezký kočárek i sedačka, prostě všechno... už se taky těším,

tento týden mě čaká zazimování sporťáku po Tomáškovi, no a budu muset zkouknou jeho výbavu na zimu, určitě nás čekají zase velké nákupy, protože hrozně rychle roste, budu ráda, když mu padne alespoň jedna věc z minulé zimy :wink:
27. říj 2008 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holčiny, tak jak se daří, jsou u Vás nějaké změny, já jsem si oddechla, volala jsem na výsledky triplů a byly negativní :grinning: :grinning: :grinning:
takže super, teď už budu klidnější...
29. říj 2008 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Dadu,
super, že jsou triply negativní !!! Gratuluju :slight_smile:

Já jsem dnes byla u obvodní, protože mě chytl krk a nepodařilo se mi to vyléčit samotné. Naštěstí je to "jen" nachlazení a hlasivky, ale i tak to štve a unavuje :confounded: Slabá jsem jak mucha a v krku škrábe parádně, ať už je to pryč!!!
Dostala jsem sirup Stodal a Panthenol na cucání, tak snad to brzy zabere. Hlavně ať tím neublížím malé, toho se bojím nejvíc, proto jsem návštěvu doktorky odkládala...
29. říj 2008 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
peti, to jsem si prošla v 5 nebo 6 týdnu, už ani nevím, ale bylo topříšerné, takže ti držím palec ať tě to brzo pustí. Ten stodal je výborný, sama ho kupuju pro sebe i Tomáška, když je potřeba, docela nám rychle zabíral. Stodal maličké určitě neublíží - no a ona se taky bude cítit lépe, když bude lépe tobě. Tak ještě jednou drž se. :wink:
29. říj 2008 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu,
uklidnila jsi mě, já k lékům v těhu moc důvěru nemám. Ale ted jsem klidnější, když vím, že s tím má i někdo jiný zkušenosti :slight_smile:
8 měsíců jsem neměla v puse nic z lékárny, teda kromě železa a magnézka, co mi předepsal gynekolog.
Jinak už nemluvím, jen sípu, paráda :frowning2:
Jak jsi prožila včerejší volníčko??
29. říj 2008 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj peti, tak slunečné dny si užívám s manželem i synáčkem, byli jsme na procházkách, je to super - Tomášek je už fakt veliký chlap, takže procházka s ním je radost, když vidí auto nebo jdeme po cestě, kde sem tam někdo projede tak se drží maminky, protože jezdí auta a on musí dávat pozor :grinning: , je to takový malý rozumbrada. Užívám si prostě pohody, a procházky mi dělají dobře.
A co ty - jak si na tom.?? :wink:
30. říj 2008 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
my jsme volno trávili prací, manžel s mým taťkou cosi kutili na přístavbě a taky se chystalo na malování obýváku. Ale přineslo to své ovoce, protože se ve středu vymalovalo a včera gruntovalo v obýváku a stěhovaly se věci, takže dnes už sedím na našem gauči, v našem obýváku :slight_smile: Ještě to chce kosmetické úpravy, ale už jsme ve svém !!!
Jinak za hoďku má přijít chlápek dělat schody do ložnice, tak jak už budou ony, tak se bude makat na ložničce.

Jinak musím zaklepat, že sirup a panthenol zabraly, včera jsem fungovala na 100%, až jsem to asi přehnala, dnes mě pobolívá bříško a je mi slabo. Ale to snad přejde :wink:
31. říj 2008 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
PETI, těžkou práci nech na ostatních a šetři se, určitě by sis neodpustila, kdyby se něco stalo, to jen kdysi byly železné ženy, které porodily mezi brambory nebo tak nějak. Takové řeči mimochodem nesnáším. Neříkám lenošit, protože pohyb fakt prospívá, ale ne to přehánět.
Ale já vím jaké to je, byli jsme v podobné situaci jako vy a já dva měsíce před porodem šůrovala po malování, po zednících a tak. Všichni mi pomáhali, ale cítila jsem se trapně, tak jsem si taky mákla, je to dobrý pocit, když víš, že makáš na svém. :wink:
Tak vám přeju ať máte po kupě všechno najednou a užívej si nového obýváčku. :sunglasses: A taky trošku lenoš :grinning:
31. říj 2008 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky

tak já už jsem dneska vlezla do poloviny těhu. To tak rychle utíká. Za týden jdu na velký UTZ.
Já jsem tedka na nemocenské, protože mě přepadli nějaké teplotky. Ale už je to zase v normalu. Aspon si doma odpočinu, protože me to ranní vztavaní ubíjí.
My ted přecházíme na jiného poskytovatele internetu tak se tu asi 14 dní neukažu než nam to zapoji.
1. lis 2008 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

jak se máte a jaký byl víkend? U nás zase pracovní.

V sobotu večer jsme s manžou složili komodu a přebalovák. Přebalovák ještě není napevno ke komodě připevněný, ale to už jsou malé věci :wink: Taky mi bratránek přivezl postýlku (ještě po mně), kterou budeme mít na převážení z obýváku do kuchyně. Tak už má komoda i postýlka své místo v obýváku. Za chvíli budou fotečky :wink:

Verun, toto letí. Ty už jsi v půlce těhu, mi by měl Dr. v pátek napsat mateřskou, takže 6 týdnů do porodu ...
3. lis 2008 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky tak jak jsem se koukala na internet, tak jsem už taky v pátém měsíci, sprý se má 18 týden počítat do 5. No ale to je celkem jedno, přidala jsem další fotečky a další budou příští týden. Víkend byl super, slavili jsme 3 narozky takže ok :grinning: , ještě jedna oslava čeká na tento týden, takže zase zkusím něco nafotit.

peti, super, že se to všechno už skládá a tak nějak dokončuje, ještě to miminko a je to, ale to taky nebude dlouho trvat. Tak že přeju hezkou mateřskou, ať je co nejšťastnější.

Jinak holky, dobře že je ještě tak hezky, aspoň trochu můžeme ještě vyhřívat ty naše pupíky. :wink:
3. lis 2008 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu, koukala jsem na fotečky, krásná rodinka :slight_smile:
Máš moc hezké malé bříšenko :sunglasses:
Taky jsem dnes dávala pupík do alba, u mě už to není bříšenko, ale pěkný balón :grinning:

Já jsem dnes dožehlila poděděné mimi věcičky a už jsou šupky v komodě :wink: Taky jsem vyprala další várku, už se suší na sluníčku :slight_smile:
3. lis 2008 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Malé bříšečko, no všichni mi říkají, že ho mám dost velké, taky mi to tak připadá, že je větší než minule, mamka mi zrovna včera říkala, že nikde nic, jen v předu balónek, no mě se taky zdálo, že podle ostatních co jsem našla na albumech, a měly stejný týden, tak to mám nějaké větší... :wink:

Tak per, žehli a suš, já to dělala a budu taky, a pak když jsem měla hotovo, tak jsem se tím zase ráda prohrabovala a koukala jaké to jsou sladké věcičky, neboj taky budeš komodu otevírat :grinning:
3. lis 2008 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak brouzdám koněm a co to nevydím,diskuse přímo pro mě :dizzy_face:
Jsem z Karviné,sice už ne těhulka,ale maminka a doufám,že se ještě jednou určitě dočkám malého uzlíčku,máme v plánu tak za 2 roky,začít "na tom pracovat" :slight_smile:
Zdravím J.a.n.u.s říkala jsem si jestli jsi to ty,pamatuji si tě ještě pod přezdívkou Januskaababoo nebo tak nějak,mimochodem moc pěkná fotečka v pasu :slight_smile:
3. lis 2008 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a zapomněla jsem se zeptat,vezmete mě k sobě?

Taky jsem si všimla,že tu chodí jedna srpňačka,tak Lucinečku zdravím a hned ji vyčiním,že k nám už nezavítá :frowning2:
3. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
vítej k nám, čím víc tím líp, alespoň budou nějaké nové zprávičky, že jo holky.... :grinning:
3. lis 2008 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Maruš, vítej :slight_smile:

Dadu, nevím, mi tvé bříšenko připadá takové roztomilé !!! Možná je u nás rozdíl v tom, že mi připadá, že mi bříško začíná už "od zad", tak proto mi nelezlo tak rychle dopředu :wink:
3. lis 2008 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak se mnou jste si teda dali,já jsem ukecaná jak stará Blažková :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Děkuji za uvítání,teď se mi pomaličku Domínek budí tak ho jdu chystat ven,ale dnes ještě určitě nakouknu :slight_smile:
Hezký den :slight_smile:
3. lis 2008 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
chtěla bych změnit gynekologa, poradíte prosím nějakého dobrého, nejlépe z Těšína nebo Karviné?
Děkuji :wink:
3. lis 2008 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
se omlouvám,že vám tu sem vpadám,ale zrovna jsem na vás dneska narazila...a splńuji zatím všechny podmínky :grinning: jsem z ČT a těhulka. Akorát,že už snad dlouho nebudu, za dva týdny mám termín :grinning:

ally12: bych ti poradila Mudr.Lipku v Těšíně,je dobrý,tak má hodně lidí,takže nevím,jestli ještě přibírá pacientky. Ale můžeš tam zavolat,zeptat se sestry,za to nic nedáš. Potom ještě bude v Těšíně ordinovat i Mudr. Reitová (má ordinaci i v Ka,a tuším že i v Bohumíně??)
Jinak Lipka i Reitová, Fiala a Wybitul (ale ti dva poslední jmenovaní opravdu nevím,jací jsou,Lipka i ta doktorka jsou fajň,to vím) se střídají tady www.gynpro.cz Taky jsem nedávno měnila gyn. a teď jsem fakt spokojená.
3. lis 2008 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vítám nově příchozí a hned mrkám na albíčka :wink: :grinning:
3. lis 2008 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dneska se loučím, zítra tu budu zase
3. lis 2008 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj nově příchozí !!!

Ally, stejně jako Siloe doporučuji Dr. Lipku :slight_smile: Chodím k němu už dlouho a jsem spkojena. Lipka ordinuje v úterky odpoledne a v pátky dopoledne. Jinak se tam střídají Fiala a Wibitul. A všichni pak působí v Karvinské porodnici.

Siloe, kde budeš rodit? Třinec nebo Karviná?
3. lis 2008 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Petis: ještě tam má teď ordinovat nová doktorka :slight_smile: ...slyšela jsem to od sestřiček :grinning: ,a i nějakou paní k ní objednávaly,myslím,že tam má být čtvrtky odpoledne (ale to nevím přesně,přecejenom mě doma učili neposlouchat cizí rozhovory :grinning: ). Ale nevím přesně od kdy. Každopádně neznám nikoho,kdo by na Lipku nadával. ...ale též to tam potom tak dopadá,člověk,když se chce objednat,tak věčně není volný termín :confounded:

Minule jsem rodila v Třinci,byla jsem sice hrubě nespokojená,ale vylučovací metodou jsem dospěla,že si to protrpím opět v Třinci :unamused: ...jsem nepoučitelná :sunglasses: ....a kam se chystáš ty? ...koukám,že si z okresu F-M,tak to bys mohla i přímo do Frýdku ne? ...jsem slyšela,že z jiných okresů neberou,ale že je to tam fajň :wink:
3. lis 2008 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ranko :slight_smile:
Holky četla,že si tu někdo chválil Reitovou,já jsem zas na ni slyšela opak,ale fakt nemůžu posoudit,já jsem u nás v Karviné nerodila,zrovna se tu malovala,tak jsem byla rychlou převezena do Ostravy-Poruby,stejně bych tam skončila,i kdyby se nemalovala,kvůli dětské jipky,rodila jsem totiž v 35 tt :pensive:
4. lis 2008 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dobré ránko,

přidám se s tou porodnicí, mám stejně staré dítě jako siloe, no mě - nás - tehdy v Třinci oba zachránili, takže si zase nemůžu na Sosnu ztěžovat, ale je pravda, že před těmi třemi lety, co tam byl primář Vojkovský, tak hodně mých kamarádek má pocit, že druhé dítě nikdy, dost si protrpěly, nevím jakého rázu má ty špatné zkušenosti siloe, ale teď je tam primářem Schreier a slyšela jsem dobré věci...tak uvidíme, já tam budu rodit určitě, jinde to mám daleko.
No a sestřenka je z čt, a před třemi lety chtěla rodit ve Frýdku, tak tam i jeli, vzali ji a byla strašně nespokojená, před 8 měsíci rodila po druhé a to říkala, že do Frýdku už nejde, tak šla na sosnu do Třince a říkala, že super,... :astonished:

Takže si myslím, že je to zrovna asi o situaci co tě potká - že by osud??? :sweat_smile:
4. lis 2008 v 08:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,

Siloe, já jsem z Nebor, což je dědinka u Třince, takže já pojedu rodit tam. Je to nejblíž.

Lipkovi tady děláme pěknou reklamu, co :grinning: ?
4. lis 2008 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Daduda: nějak nevím,kdy byl v třince primářem Vojkovský. Před těmi třemi lety,když jsem tam rodila,byl primářem Fišara. Na něho si ztěžovat nemůžu, byl u porodu a v pohodě. Spíš na oddělení šestinedělí byli některé sestřičky fakt na odstřel :unamused: Né že neporadili s kojením, ale jedna mi dokonce nutila místo kojení dávat nutrilon (ještě že jsem ji neposlechla,kojila jsem potom půl roku v pohodě)..u nemocnice,která se honosí titulem baby friendly mě to celkem překvapilo.A vůbec sestřičky tam byli takové nejednotné,jedna radila tak,druhá onak. Teď u druhého dítka mi to tak vadit nebude,přecejenom už mám nějaké ty zkušenosti,ale pro prvorodičku celkem síla :wink: ....nejvíc mi tam asi poradila druhá mamča která byla se mnou na pokoji, sestřičky fakt skoro vůbec :confused: ..člověk tam měl pocit,že je obtěžuje. Ale zase jak kdo. Některé byly super,to nepopírám. Ale asi to tak bude všude...všude se najde dobrý a horší presonál,no. Na druhou stranu Danda měl po porodu komplikace,takže mu dělali všemožná vyšetření, takže péče v tomto směru na jedničku :wink: (podle jedné maminky rodící ve FM při stené diagnóze u dítěte,se Sosna zachovala opravdu super,ve F-M prý vůbec nevěděli co s tím :confounded: ) ..takže asi tak,no. Taky mě hodně přesvědčila ta sociálka u pokoje,protože trávit většinu času někde na chodbě na wc a ve sprše, jak je tomu třeba v KA,tak to si nějak nedovedu představit. I ty dvě mamči na pokoji v Třinci jsou super!!!
4. lis 2008 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek