• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
hezky, tak šup oli někam na pískoviště nebo k někomu na zahradu a pracovat pracovat,
hezká fotečka pro srovnání, je to přece jenom už kus ženské, tak sice trochu opožděně, ale všechno nejlepší k druhým narozeninkám a ať vám Hanička roste do krásy a pro radost
19. dub 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojík holky - veru, pebi, peti - mám dotaz, jak jste na tom s UM, naše Nelinka začala mlíko totálně bojkotovat, vůbec nechce ani krabicové, ani od kravičky, ani granko nic nic, dávám ji aspoň tvaroh a jogurty smetaňáky, byla jsem zvyklá, že s mlíkem nebyl žádný problém, Tomášek pil nutrilon do tří let, ale ona nechce, tak poraďte..
20. dub 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu tak to já ti s tím neporadím. To slyším poprvé že by dítě odmítalo jakékoli mléko. Jediné co mě napadlo neodmítá spíš láhev s dudlíkem?
21. dub 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu, tak možná, že má jen období a zase začne pít :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: nebo se už přepila :grinning: :grinning: :grinning: já bych zkusila za pár dnů
22. dub 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no bojkotuje to už 14 dnů, zkoušela jsem všechno i její oblíbené brčko a nic, možná nebude na mlíko :wink:
22. dub 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby čau, tak jak se máte? něco nového? simča má termín někdy v květnu že jo? bude další miminečko :dizzy_face: :dizzy_face:

Dadu, jak s tím mlíčkem? :confused: :confused: :confused:
28. dub 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chci se zeptat do třinecke porodnice si mam pro malou vzit plenky,ubrousky i kosmetiku na koupani??
28. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluni, plenky ano - pampersky, látkovky tam jsou k dispozici :slight_smile: kosmetika tam je, a ubrousky sem mela taky svoje :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a jak se cítíš?
28. dub 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No citim se dost blbě jelikož mně tak paradně pali žáha že když se mi hrnou nahoru ty kysele šťávy tak zvracím a zvracím už týden a půl takže nemam ani moc síly,ale tak snad už to nebude dlouho trvat
A jak jste byli spokojeni s porodnicí v Třinci?
28. dub 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem s porodnici v Třinci byla celkem spokojena. Tedy měla i své neduhy jako že mi vše říkali až při odchodu domu místo aby mi ohledně kojení poradili hned na začátku. Doktoři tam jsou fajn (až na toho co mě šil tak to mohl udělat pořadněji) a sestry mi připadaly jak které. Jedna co tam měla pořad jen noční tak byla skvělá a opravdu moc ochotná. Škoda jen, že si nepamatuju jak se jmenovala.Hned bych napsala nemocnici pochvalu na její jméno, že by si ostatní z ní měli brát příklad :slight_smile:
28. dub 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já byla spokojená, před porodem hodně jako :wink: :wink: sestry milé, dr taky :wink: jak píše verunka, mě paní dr. cieslarová špatně zašila, ale těžko říct, třeba to její vina není :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

sestry na novorozeneckém super, až na jednu černovlasou, kratší vlasy - velice neppříjemnou - jméno bohužel nevím :frowning2: ale dělala jen jednu ranní šichtu co sem tam byla, jinak nevím, koho myslí Verunka, ale pro mě byla nejlepší taková blondýna vysoká, je to od mé spolužačky mamka, paní ciencialová asi, a pak ještě jedna tmavovlasá, no prostě víceméně až na tu jednu, všechny super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mě kojení šlo od první chvíle,takže veget :wink:

Každopádně se ptej ptej ptej a nestyď se, ony tam jsou od toho :wink:
29. dub 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ budu se snažit díky holky mam z toho všeho hrozně smíšené pocity porodu se nebojím vůbec ale spíš toho co bude pat jestli to všechno budu umět jestli jí nějak nemůžu ublížit a tak no prostě něco úplně nového
29. dub 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluni, to příjde samo uvidíš :wink: žádné obavy dopředu :dizzy_face:
29. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám "skoro čerstvé" dojmy z nemocnice. Ležela jsem tam skoro 3 týdny. Nejdřív před porodem a potom i po porodu, takže jsem měla možnost trochu ten personál poznat. Můžu říct, že co se týká porodního oddělení, tak to bylo celkem v klidu. Sestřičky byly celkem ochotné a hodné, až na jednu, která mě svými řečmi fakt rozčilovala. Je už před důchodem. Ale to bylo proto, že jsem měla pořád ten vysoký tlak a už jsem fakt chtěla domů a ta pořád říkala, že by byla v nemocnici klidně celé šestinedělí :angry: :angry: . Na doktory si stěžovat nemůžu, jejich přístup byl fajn. A co se týče novorozeneckého oddělení, tak tam byly některé sestry hodné, ale taky tam byla jedna, co jsem ji fakt nemusela. V nemocnici jsem se snažila kojit, moc mi to nešlo, měla jsem mléka málo a ona mi říkala, že už kojit nebudu, že toho je málo, a kdesi cosi. Fakt povzbuzující. :confounded: Nakonec jsem stejně musela svou snahu vzdát kvůli lékům od tlaku, byl pořád vysoký, a oni by mě tam drželi tak dlouho, dokud by mi aspoň trochu neklesl. Takže nekojím a malá je na UM. Ale krásně prospívá a roste :slight_smile:
Jo a do porodnice je třeba ty jednorázové plenky a dětské ubrousky. Látkové pleny tam jsou, ale smí se používat pouze pod hlavu nebo na utření pusinky. Plenky můžeš používat pouze ty svoje jednorázové. Takže asi tolik. Sorry, že jsem se tak rozepsala. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ale nedělej, že už se nedávají látkovky???? to je mi novina :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

no mě když Hani řvala v porodnici, tak mi právě ta paní černovlasá sestřička řekla, máte malé prsa, ona má hlad, fakt jako :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: přitom Hani pila o život ...no a druhý den se mi nalily prsa, že sem myslela, že umřu a celý den sem ručně odstříkavala, kojila, odstříkavala :sweat_smile: :sweat_smile:

Luci, no super, ikdyž jste na UMku, to se nic neděje, hlavně, jak roste :wink: :wink: :wink: :wink:
29. dub 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky z odpově´d
Já jsem na gyndě ležela v 25tt kvůli zkracujícímu se čípku a tam jsem teda byla spokojená až na to jídlo to mi teda přišlo fakt za trest když sem na snídani dostala kavu,vajičko na tvrdo a 4 suche krajice chleba ale byla jsem tam jen 5 dní
No a teď jsem zvědavá jake to bude na tom porodním,s tlakem jsem měla problémy před těhu a te´d mam klid tak snad to už tak zůstane
Kojení z toho mam trochu obavu když ani neporadí rada bych kojila ale samo pokud není mlíčko nebo je třeba brát nějaké léky tak samozřejmě UM ja jsem na ni taky vyrostla bez problému
Jinak už se na to hrozně těším už bych to chtěla mít za sebou a mít malou u sebe akorát co se týče epidurálu trochu váhám jsem totiž zdravotník a epi jsme se napichali celkem dost tak mně trošku odrazuje to že přesně vím co se děje
No uvidíme čeká mně to už brzo a pak vám budu moct napsat moje zkušensoti a dojmy :slight_smile:
Jinak všechna vaše miminka jsou krásná občas sem chodim nakouknout na ty vaše ratolesti,jsem z Bystřice takže taky tak trochu jedna z vás snad :wink:
29. dub 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Oli, teda, zase jsem na tebe narazila :grinning: , no já jak jsem ti už psala, funím a mám dost, myslela jsem, že ještě dneska půjdeme ven, ale asi půjde jen manžel s Aničkou a já budu trčet u počítače........ :sunglasses: to je činnost, co mi vyhovuje, nemusím se hýbat, ani moc přemýšlet
29. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sluni, my to máme společné, už se tomu nevyhneme............... :slight_smile:
a co je s tím epi, já jsem ho při prvním porodu chtěla, prosila jsem o něho, jenže v Karviné ho nechtějí dávat, tak se vymlouvali jak mohli, nevím, možná to bylo lepší, ale teď ho asi budu chtít, po svých zkušenostech :fearful:
29. dub 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě jako epi nepomohlo, ale to i tím,že mě dali oxytocin snad dávku jako volovi, takže to fakt ku*evsky bolelo, a ani epi nezabralo, snad jen, že to šití sem necítila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: to je těžko, možná bude porod rychlý a nebude třeba holky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. dub 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli, já jsem měla oxytocin od samého začátku porodu, asi od sedmé hodiny ráno, mne tou kapačkou vyvolali kontrakce a to byla asi taky dávka pro vola, do 14.45, než se Anička narodila, byly bolesti asi po minutě, jsem chtěla skočit do zdi, ale vím, že jsou i delší porody :cry:
teď doufám, že to bude o hodně lepší a jak píšeš, snad to bude rychlé :sunglasses:
a šití nebylo nic, proti těm kontrakcím, i když mě doktorka upozorňovala, že tam má hodně práce a ať to vydržím............
29. dub 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, jeden paradox ze sosny, potvrdila jsem si, že to neudělali jen mě, manželka od manžova spolupracovníka přenáší už 2 týdny, zítra jde na vyvolávku, měla jít v pondělí, ale uznali, že je čas, stejně jako mě před lety, přenášela jsem 3 týdny a furt byl čas a pak byl průser, držím jí palečky ať jí to nedopadne úplně stejně jako mě,
Vám dvěma přeju co nejkratší a co nejméně bolestný porod, s epi nemůžu sloužit, protože oba moje porody byly císaří, u druhého mi epi přišlo skvělé oproti první narkóze, takže tfuj tfuj a těšíme se na vás i s miminky
personál no já se nemůžu vyjadřovat, dr. super až na mého "velmi oblíbeného" dr šwarce, kterému bych nejraději zakroutila krkem, sestry myslím, že ušly, některé výborné na 1s* a jiné na pos..., tak o které píšete s novorozenců, krátkovlasá tmavá, je moje vzdálená rodina, ale souhlasím s tím, že je na velké H a malé o, i když týden po propuštění,když jsme byli měřit žloutenku tak byla ok, dokonce dost poradila, ale to měla asi nějaké osvícení, zažila jsem ji po dvou porodech a pokaždé byla stejná, jméno psát nebudu, ať mě nežaluje
takže opravdu držím palec ať to všechno projde na jedničku, nejlépe je myslet na to, že pak budete s miláčky doma a na všechno zlé se krásně zapomene, i když ne vždy to jde, ale pokusit se můžem ne?!

oli a my dostali radu od dr. ať 14 dnů vynecháme mlíko a dáváme jen tvaroh a jogurt a pak to zkusit znova a když ne tak ne, prý se svět nezboří
29. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bojim,bojim no uvidíme však ono se to nějak vyvrbí samo
29. dub 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluni, přesně tak, nějak to dopadne :slight_smile:
29. dub 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu, díky :slight_smile:
a jak to, že tě nechali přenášet tři týdny a tu znamou dva týdny ? Na co ti doktoři jako čekají ?
29. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na co čekali to do dneska nevím, možná si mysleli, že zabere zemská přitažlivost a ono prd, každopádně jsem ráda, že mám oba moje sluníčka při sobě a těším se z toho, že jsou zdraví, hezcí, milí a prostě moji malí andílci s růžkama
známá jde vyvolávat zítra, slíbili jí, že už ji vemou, tak jsem zvědavá, moc na ni myslím a pořád, protože vím jaké to je čekat, nevědět a tak
ale nebojte vy to určitě budete mít lepší, naděje umírá poslední, ne vážně to bude ok, myslím na vás všechny,
29. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu, nejdůležitější je, že máš dětičky zdravé a jste spokojená rodinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

já dneska byla na poradně a vůbec nic se neděje, dr. říkal, že už by mělo, tak jsem fakt jako šťastná :rolling_eyes: , prý se uvidíme URČITĚ za týden :angry:
30. dub 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simi ja jsem byla v poradně v pondělí a dr.říkal že na pásech se už něco děje a ve skutečnosti pořád nic ,sexujeme chodim každý den na procházky ale malé se asi u mně líbí
Jinak mi dr.říkal v pondělí něco o hamiltonovi tak sem se na to koukala a dost se bojim prý to hrozně bolí,měla jste ho některá a pomohlo vám to při urychlení porodu?
Jinak mala ma dle uzv už přes 3kg
Dadu ja jsem byla minuly patek na pohotovosti,vysetroval mne dr.swarc,uz tyden jsem tak zvracela ze jsem nemohla uz nai pit ani skoro chodit a tam mi rekli ze jsou ted virozy ze mam drzet dietu a nejist prepalovana jidla ale spis suchy rohlik a tak akorat ze ja se nemohla napit natoz snist suchy rohlik ale nastesti jsem si jako zdravotnik pomohla sama a ted uz je mi anstesti o 100% líp
A dětičky máš obě krásné,vlastně když se anrodila vaše Nelinka tak sem dostala dokonce šťamprlu
Od manžela babička s dědou bydlí v Třinci a mam pocit že jsou sousedi s někym z avší rodiny jmenují se Haltofovi :slight_smile:
Simi třeba příští kontrola už nebude :slight_smile:
30. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, a co by se jako mělo dít??? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: dyť jste 38.tt :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: času dost :grinning: :grinning: :grinning:

no a dr. schwarz byl před mým porodem total zlatý, chodil na mě furt koukat,ikdyž jsem ho vzbudila ve 2ráno :rolling_eyes: takže já stížnost nemám, ale samo, že příště může být hnusný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Simi, a ty chceš rodit v karviné zase?
30. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slunicko - mě doktor dělal Hamiltonuv hmat a za tři hodiny jsme jeli do porodnice. Sice co nebylo nic prijemného, ale zase až tak moc to nebolelo. Jen jsem pak vyšla z ordinace jak rozražena kačena, protože jsem měla divny pocit dole a on se mi už rozjížel porod:grinning: :slight_smile: :slight_smile:

Oli - Hanička už měla dva ročky. Nechystate se na další???
30. dub 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verunko, nee, zatím ne, chci do práce :wink: pokud nějakou seženu a vezmou mi Hani do školky příští rok :confused:
1. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek