• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
siloe, já rodila 3-11-05 a tehdy byl primářem Vojkovský, Fišaru jsem nezažila ani neviděla, jen vím, že někdo takový tam asi někdy byl,

no sestřičky byly fakt na odstřed, kdyby se manžel neujímal o dárek po porodu, tak ho snad dostane každý kromě mě, sestry se fakt vůbec nestaraly, nikdo mi jako prvorodičce neřekl jak přebalovat, jak kojit nic, ještě že jsem měla hodně zkušeností od dvou neteří, tak jsem si poradila sama, no a když vysvětlovala sestra té druhé na pokoji co a jak tak jsem to už nechala být, ještě jsem dokonce jí musela radit, no síla, ale byla tam jedna - taková menší blondýnka, a ta byla super, docela jsme si pokecaly a jednou v noci přišla pro Tomáška a dala ho do inkuboše, on pořád plakal, pil, kakal a já už druhou noc nevěděla co a jak, no a byla jsem s nervama a silama pryč no a ona mi pomohla a poradila, druhý den ráno mi ho přinesla a řekla, že hned spal, prostě mu byla zima, takže jsem si nechala přinést ještě věci z domu, čepici a pak bylo vše ok. Takže jí patří můj velký dík :slight_smile: :dizzy_face:
4. lis 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky ... chtěla jsem se zeptat, zda mi poradíte ... nevíte kde v Karviné je plavání pro těhotné ??? nějak se nemůžu dopátrat žádných informaci. V Karviné nikoho moc neznám, takže nemám ty informace odkud vzít. Poradíte mi?
4. lis 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru plavání co já vím není,taky jsem sháněla :wink:
4. lis 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby ti nevadil ČT,tak tady těhu plavání je :slight_smile:
4. lis 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno těhulky, tak co nového, co Vás dneska čeká.

Mě asi čeká nenažraný den... :grinning:
5. lis 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré popolední :slight_smile:

Nenažraný den :sunglasses: ? Zrovna se láduju bábovkou, včera jsem pekla šlehačkovou a je mooooc dobrá :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže to platí i pro mě :wink:

Já jsem dnes dopoledne žehlila, komoda je plná :confused: A už se mi nic nechce :wink:
5. lis 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já jsem včera strávila celé odpo na záchodě, měli jsme zelňačku a neudělalo se mi dobře, myslela jsem, že umřu :confounded: . Tak dneska docpávám střeva... :grinning: , ale už to celkem jde, ráno to bylo horší, to jsem chtěla sníst svačinu i kolegyni, no a teď mi ta moje ještě zůstala, takže uvidíme jak bude vypadat odpoledne. Příští týden jdu na kontrolu, uvidíme kolik jsem přibrala. Zítra tu s vámi nebudu, protože jdu s malým na preventivku ve třech letech, takže budu mít pobíhání, ještě chci jít na pojišťovnu proplatit si vitaminky, takže do práce zítra nejdu - jupíííí :grinning:
5. lis 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ale tu bábovku bych si peti dala, jak jsem plná, tak bych si na ni místo udělala, asi si upeču svoji oblíbenou mandlovo-čokoládovou.
No ale zítra stejně peču malému na oslavu dort, takže z bábovky asi nebude nic. :frowning2:
5. lis 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidíš,
mohla sis vzít volňas i v pátek a měla bys prodloužený víkend :wink:
5. lis 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo jenže já už mám málo dnů dovolené, tak si to syslíkuju na vánoce, to je pak větší pohodička...ale to víš, že bych to brala :dizzy_face:
5. lis 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ahoj, tak mi nakonec internet neodpojili. Zítra jdu na kontrolu na gyndu tak jsem zase zvedava :slight_smile:
5. lis 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky kde jste????
6. lis 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Verun :slight_smile:

Já jsem des byla v Polsku, koupila jsem kojící podprdy, pro ty jsem tam hlavně jela a pak ještě bílý mantinel do postýlky, co budeme mít v obýváku.
Zítra mě taky čeká kontrola, až na 13 hodin, tak budu celé dopoledne nervozní, jak se znám :sunglasses:
6. lis 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak jsem zase zde, včera to byla docela honička, měli jste nás vidět na preventivce ve třech letech, maminka - tatinek - sestřička - doktorka - všichni spocení, běhali jsme za Tomáškem dokola po ordinaci. Neposedí ani za nic, barvy poznal všechno ok, ale když chtěli aby na světelné tabuli poznával značky kvůli očím, no tak to byla kalamita, on prostě nemá čas se tam někam dívat kam ona chce a hotovo, tak to jsme nezvládli, a potom ho ještě bodli proti chřipce, tak se na ně naštval a řekl jim, že už tam nikdy nepřijde, rozhodně ne dobrovolně, tak jsme se i nasmáli.

Na gyndu jdu příští středu, tak jsem taky zvědavá, ale nevím jestli bude dělat utz. asi ne, tak zase nebudu vědět co to je, jedna koníkovka mi psala, že prý holčička, prý podle číňana a změny krve, no tak uvidíme, stejně je to 50/50, naštěstí víc možností není :wink:
7. lis 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ... tak mi kontrola dopadla dobře. Taky mám novou fotečku v albumu.
7. lis 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte !!

Dadu,
tak to musela být včera celkem sranda :grinning: Úplně vás vidím, jak běháte za tím malým rošťákem, kteý si umanul svou. Ale je to super, když jsou děti živé a takové ty "vybijokna" a mají takové super hlášky :wink:

Verun,
super, že vše dopadlo na kontrol dobře !!! Jen tak dál :wink: Na fotečku jsem koukala, krása :dizzy_face:

Já vyjíždím do Těšína ve 12, kontrolu mám na 12:45, tak jsem zvědavá a už i trochu nervozní. Pak mám napsaný seznam do lékárny a do drogerky, co bych si měla ještě pořídit. Tak asi vyrazím na "nákupy"
7. lis 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Verru blahopřeju, už se fičím podívat na fotečku, koukala jsem že píšeš, že čekáte chlapečka, už máte jméno??
7. lis 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Peti, přeju bezproblémovou kontrolu tobě i Karolínce... :slight_smile:
7. lis 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zatím to asi vypadá na Davidka. Manža by bral ale i Sebastiana.
7. lis 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se vám musím ohásit, jak jsem v pátek dopadla ...

tak od pátku jsem ofiko na mateřské. V pátek to bylo 6 týdnů do termínu porodu.
Na kontrole u Dr. jsme dopadli naštěstí dobře, uf, uf ... malá je hlavičkou dolů, čípek je OK, neotvírám se, to je dobře. Malá už ale trochu naléhá na "spodek", proto mě pobolívá podbřišek.
Mám zvolnit, když to cítím. Takže tak.
Jinak váhový odhad je cca 2400-2500 gr.
Na další kontrolu jdu za 2 týdny a pak už po týdnu ...

Pak jsem se vypravila "po nákupech". No zamířila jsem do DM a pak do lékáren a krom porodních vložek a maliníkového čaje jsem snad koupila vše. Zbytek dokoupím v Třinci, až pojedu do práce s ukončením nemocenské a mateřskou.

Jak užíváte víkendu? My byli včera celý den u našich, manža pomáhal taťkovi na střeše, dnes maluje v ložnici a po obědě zase jede za taťkou pomáhat. Já kuchtím, perou se mi plínky, asi vytřu a budu odpočívat, je mi dnes nějak slabo, že by se měnil tlak ...

No budu končit, pa pa a krásnou neděli přeji :slight_smile:
9. lis 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Peti, tak to je dobre že ti kontrola dopadla dobře. Hlavně odpočivej a nepřehaněj za 6 týdnu nebudeš mít na tolik odpočinku čas :slight_smile:
Kolik máš plínek ve výbavě? Budeš používat normální plínky?
9. lis 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :sunglasses:

Veru,
no má asi "naivní" představa je, že látkovky aspoň z počátku používat budu.
Ale jaká bude realita, to opravdu nevím...Já mám 40 plínek - 20 ks 70x70 a 20 ks 80x80.
Zrovna včera jsem je prala, až zjistím, jak se skládají, budu žehlit :wink:
10. lis 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kde si je kupovala. Taky mám takový nějaký plán, že je budu používat aspoň z počátku :sunglasses:
10. lis 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem je kupovala v Třinci na Terase - je tam obchůdek "U Kamči", mají tam krásné věci, i když někdy ty ceny ...
Kupovala jsem od české firmy Kikko, nejdřív jsem uvažovala objednat je přes Net, ale neoplatilo by se to s poštovným.
10. lis 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak nejprve peti blahopřeju k výborné kontrole, malá je maličká, aspoň se bude lépe rodit, teda přeju ti aby to bylo bezbolestné a jak se říká, jako ze špuntovky.
Veru, máte hezké jména, já jsem taky chtěla Davídka, kdyby to byl kluk, ale ten mi neprošel tak uvidíme co pak vybereme, až se konečně ukáže pohlaví.
Vypadá to, že většinou chlapi chtějí takové exotické jména, manža u nás chtěl na holku Samanta, ale to mu neprošlo zase u mě, protože mi to připomíná hada, i když ty tvory mám dost ráda, tak Samantu mít doma nemusím :wink: :grinning:
10. lis 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dadu,
jé, ty píšeš, že je malá malička ? A já se hned doma koukala do knížky, kde je, že 2,5 kg mají miminka až v 36tt :slight_smile: Ale miminka rostou nepravidelně, takže je to úplně v pořádku.
Já se právě bojím, že bude malá velká po nás, nebo hlavně po manžovi, který měří pomalu 2m :sunglasses:
Tak to můj chlap je výjimka, exotická jména jsou mu cizí, mi taky :wink: U chlapečka jsme měli hned jasno, že to bude Honzík a u holčičky jsme vybírali mezi Aničkou, Nikolkou a Karolínkou :dizzy_face:
10. lis 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nechtěla jsem urazit, :slight_smile: jako není maličká, ale někde jsem teď četla, že se poslední dobou docela dost rodí miminka s váhou přes 4kg a že je to prý způsobeno těmi vitaminky co papáme, tak nevím, každopádně je Karolínka už dost veliká na porod, a dorůst vždycky může, určitě se malé děti rodí líp.... :sweat_smile:

No ale jestli jste oba dva velcí, tak to asi ještě poroste, u nás to tak není - já mám 163 a manža 178, takže tak normálně, ale Tomášek měl 51cm a 3.6 kg, takové normální miminko, ale začal hned docela růst, no a doktorka vždycky v poradně říkala, že to bude velký chlap, podle růstu a stavby kostí, nevím, asi bude po nějakých prarodičích..., smiřuju se s tím, že mě v 15 vezme kolem krku, a když mu budu chtít dát pohlavek, že si něco přistavím pod nohy, teď má 3 a je mi do pasu, tak co :grinning:
10. lis 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale Dadu,
neurazilas mě :wink: Já bych popravdě hodně brala miminko kolem 3,5 kg :slight_smile: , určitě se takové miminko bude rodit daleko lépe než když má 4,5 kg.
No, ale to si budeme ještě muset počkat, pravdu se dozvíme až po porodu :sunglasses:

Manžel má 195cm, já mám 173 cm, takže dlouhánek se může klidně narodit.

No, pověsila jsem ven prádlo a asi už se do ničeho moc vrhat nebudu, protože za chvíli pojedu do města, do práce a pak pro manžu do robotky, končí dnes ve 13.
10. lis 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To ti Peti schvaluju, práce je dost a většinou neuteče, spíše ji přibývá, takže startuj auto a jeď a užívej posledních prý teplejších dnů... :frowning2:

Jo nevíte někdo, jestli se už dělá v Třinci 3d ultrazvuk? Nebo je to hudba budoucnosti? :slight_smile:
10. lis 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu,
v Třinci dělá 3D ultrazvuk, myslím, Dr. Fišara.
Já sama s tím zkušenosti nemám, ale cosi se mi motá, že u něj byla kamarádka právě na 3D.
Jinak jak jsem se ptala svého Dr., tak mě odkázal na soukromou kliniku v Havířově, že s nima mají dobré zkušenosti. V tom Havířově to stojí 700,- Kč. My jsme se o to ale začali zajímat moc pozdě, takže jsme nakonec nešli nikam.
10. lis 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek