• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Ahojte babky, jak se všechny máte ? :slight_smile: My jsme včera byli na "Vítání občánků", bylo tam jedenáct miminek a celá obřadní síň zaplněná. Jinak se máme fajn, dětičky docela hodné, tak jsem spokojená :dizzy_face:

@daduda brzké uzdravení dětem i tobě, to je na nervy, když je venku krásně a musíte trčet doma :unamused:
a musím ti dát za pravdu, největší sranda je, když se mazlí děti spolu, nádhera :dizzy_face: Adam je sice ještě malý, ale Anička ho chytne, tulí a pusinkuje, že kolikrát koukám, kde se to v ní bere :grinning:
24. zář 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co se s váma děje? Byly časy, kdy byl tady pokec každý den. Asi ještě užíváte dobrého počasí venku, :slight_smile: a není čas sedět na počítači. Tak napište co je nového. My jsme oslavili půl roku, dárečkem bylo překulování ze zad na bříško a taky už máme 2 zuby :grinning: . Zítra nás čeká očkování, tak snad to bude v pohodě.
5. říj 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojo luci, máš pravdu, je to ostuda, spousta lidí tu nenapsala už hodně dlouho, ale tak snad se to časem zase zlepší,
my jsme konečně všichni zdraví a doufám, že nám to dlouho vydrží!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
je fakt, že asi mají všichni hodně práce, já jsem na tom podobně, doma dvě děti, praní, úklid na denním pořádku, to znáte všechny, navíc každý kdo má zahradu mi dá zapravdu, že se teď využívá hezkých dnů a uklízí se,,,,zazimovali jsme pískoviště, vytřídili polámané hračky, posekali trávu, setli nějaké stromy a hlavně magnólii, kterou nám zlámal ten nedávný hnusný vítr, atd
dneska jsem čistila kočárek, zítra ho vezu prodat, takže jsem se snažila, nakonec je mi to hrozně líto, vypadá jako nový a ty vzpomínky :dizzy_face:
taky jsme se scukly se sousedkou tak jsme si udělaly čaj, děti si pohrály a my pokecaly
dneska jsem byla s nelinkou na 18m takže naše míry: váha 10360g výška 82cm obvod hlavičky 48,5cm, fontanelu zarostlou ještě nemáme, ale jsem v klidu, tomáškovi zarostla až ve dvou letech takže času, a jinak fajn, trošku jsme hubení, ale naše dr. je spokojená, já bych ji trochu aspoň kilo přikrmila, jen jako husu jí cpát přece nebudu.... :sweat_smile:
co bych ještě napsala....hmm když si něco vzpomenu tak zase pisnu -----jo a holky vy taky, a´t mám co čísti :wink:
6. říj 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no konečně nějaký nový příspěvek tady :slight_smile:

My jsme ted byli taky na 18m prohlídce a máme 12,5kg a 82cm. Hlavička 51cm a fontanelku zarostlou. Příští týden jdeme poprve k zubaři skountrolovat zoubky. Davidek je ted malý vzteklounek a pořad si chce prosadit svoje, tak je těžké ho udržet na uzdě. Všichni mi jen říkaji že máme nějak hyperaktivní dítě, tak pořad straší aby to nebyla pravda.
Jinak baraček už je skoro prodaný. Právě procházíme tím hnusným litaním po uřadech a papírování. V Těšíně už jsme si už zpět zvykli.

Do alba přidám nějaké nové fotečky až taky vydite jak jsme vyrostli :slight_smile:
6. říj 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky,
taky se sem po delší době dostávám ...
Kájinka je taky vzteklounek a k tomu ještě mamánek "na entou", už z toho někdy panikařím, ptž se mi to zdá mnohdy neúnosné, jak se mě v cizím prostředí drží, k nikomu nejde atd. Teda nejen v cizím prostředí, doma nejdu sama ani na WC, natož pro brambory do sklepa ...
Koukala jsem na ty vaše váhy a míry v 18M, super :slight_smile: Jak se tak na dětičky koukám, tak Kájka je největší dítko, ptž měla 15kg a 90cm a roce a půl. No geny rodičů se nezapřou :grinning:
Jj, Dadu, práci na zahrádce atd. známe až moc dobře, my jsme měli období řezání, sekání a sklízení dřeva a když už je venku vše jakž takž hotovo, tak jsme ještě začali rekonstruovat koupelku a WC. Takže tady mám od pondělka bordel jak v tanku, ještě že mám mamku a vyšly jí dobře šichty, tak pokud to jde, tak si Kájinku bere, ptž tady borovali kangem a ještě zítra budou a Kájka jen chodila, poplakávala "bojím, bojím".
Verčo.c, ahoj skoro sousedko, že jste se spolu viděly, co? Ostuda to je!!!My chodíme k zubaři do Ropice-p. Palowski, je mladší, chodíme k němu oba dva s manželem i mí rodiče.
Tak se mějte hezky, mamky i dětičky, pa pa pa.
6. říj 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, máme po půl roční kontrole. Očkování jsme přežili, zatím jen se zvýšenými teplotami. Gabka měří 69 cm a váží 7120g. Je to super, doktorka ji chválila.
Jsem ráda, že jste se ozvaly. Aspoň zas vím něco o vás nového. Mějte se zatím. :slight_smile:
7. říj 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, u nas nic noveho a zasadniho, Hani mela taky rymu, na me se taky neco pokouselo vlezt, ale branila sem se zuby nehty :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Za dva tydny mame jit poprve do skolky, tak sem zvedava, to bude breku :sweat_smile:

No a co nechcete se scuknout? V hypernove nahore v detskem koutku? Pristi tyden trebas...

Luci ty jo pul roku uz, nedavno si rodila :sweat_smile: a vcera Tobiasek od Misi uz rocek, jeste jednou krasne prvni narozeninky Tobi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se klidně scuknu, bude-li to možné :wink:
9. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a pak, že to nejde.... tolik příspěvků :wink:

já bych se taky zcukla, máme úspěšně po antibiotikách, ale Nelinka ještě má rymku, tak jedině s vašim svolením,
teda koukám, že Neli je vyžle, ale Tomi byl podobný jako Davídek, a Veru neboj, my to máme taky, neřekla bych, že je to hyperaktivita, to je prostě normální formování osobnosti, záleží, jestli "vyhraješ" ty nebo dítko
Neli se taky umí ukázkově vztekat
Tobimu vše nej a vše krásné tak isto i Gabulce
Peti s tím mamánkem to znám, ikdyž bych řekla, že se to trošililinku zlepšilo
Haničce přeju krásný vstup do školky
taky bych se zcukla, ale příští týden ne, protože mamka oslavuje 65 tak máme přípravy, trochu jí pomáhám, takže práce a návštěvy, je po operaci oka, takže namáhavé věci nemůže, ale dejte termín a já se taky vyjádřím
10. říj 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
přidala jsem pár nových foteček, je tam i důkaz našeho vztekání,...
11. říj 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj,,, potřebuju poradit, kdo má zkušenosti se sušičkou prádla, děkuji
17. říj 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já tedy žádné skušenosti nemám ani nemám nikoho ze známých kdo by ji měl. Jedině kamarádka v Kanadě říkala že ji má a chválila že to je dobrá vymoženost.
17. říj 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
DADU, taky nemůžu sloužit s radou, nemáme. Ale kamarádka tady tady z Nebor, co má dvojčátka, ji má, leda že bych se jí poptala :wink:
18. říj 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak my už oslavili 1.rok :astonished: , no letí to, moc děkujeme za přáníčka :slight_smile: Malý má 9130g/76cm, 4zoubky :wink: a přesně na svoje narozeninky se poprvé pustil a udělal pár krůčků. Teďka už to jen zlepšuje a zlepšuje....
Jinak já bych taky pro nějaký srazík byla, ale zatím to teda moc úspěšné nebylo :frowning2:
Dadu se sušičkou taky neporadím :frowning2:
Oli jsem zvědavá jak Hanička ve školce :wink:
Tak se mějte všechny moc pěkně a plánujte srazík přidám se :wink: papa
18. říj 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky za ochotu, moc :wink: :-
teda lee, míry parádní a že si naplánoval tu chůzi zrovna na roček, to je teda kabrňák
já jsem dneska byla na 5letce s Tomáškem, fakt síla, mudra si odnesla jednu modřinu - no Tomáš měl takovou hrůzu v očích, když viděl tu jehlu, že jsem nechápala, udělal to poprvé, nikdy očko nebyla taková divočina, očkovali jsme na chřipku i klíště a v klidu a te´d toto :rolling_eyes: :angry: vyfasovali jsme poukazy na oční (neviděl poslední 2 řádky, nebo spíš viděl, ale rozmazaně) pak logoped (což jsem čekala, ř mu přestalo jít, mluví hůř než ve svých 3 letech :sweat_smile: ) a pak na urologii (přetahování předkožky u nás nedopadlo - půjde tam s tatínkem, maminka by to nevydýchala, nebo ten mudr. co mu to bude dělat-bobis můj malý) jo a ještě sepisovala rodinou anamnézu a protože naše nebo manželova rodina má skoro vše (což v dnešní době asi není nenormální) musí na odběry krve, to už mudra řekla ať přijde i otec (ještěže posiluje) aby měl kdo tarzana držet
no a Nelinka si dneska narazila zápěstí, zakopla a tak blbě spadla - celé odpoledne mroukala až do půl osmé kdy odpadla asi únavou, to se u nás zas tak často nevidí, tak doufám, že nebudem vstávat v 5
19. říj 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu - jéjé borok Tomašek. Ten toho má.

No my jsme po dlouhé době onemocněli. Včera se mi do toho ještě probudil o pul desate a řval v kuse hodinu. Asi ho něco bolelo protože jsem to u něho ještě nezažila.
21. říj 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ze vam semka lezu....neznate dobreho pediatra(nejlepe Karvina a okoli), se kterym se da "domluvit" ockovaci kalendar ditete?
U druheho to chci udelat kapinku jinak nez u Elishky....diky predem za odpovedi :slight_smile:

Dadu, kurna leti to!!!!! Jeste nedavno jsi byla tehule a ted uz mala sama chodi :D
22. říj 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jo janus letí to, kdybys zašla častěji - taky by tě neubylo,
s pediatrem neporadím, je to z ruky

momentálně malujeme byt :rolling_eyes: tak nemám moc času psát, zítra jdeme k zubaři jak Nelinka tak Tomášek - bude sranda :sweat_smile:
24. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau babky

v rychlosti - Dadu - překrásné, ty jo, ste šikovní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kdyby jste si chtěli udělat brigádku, dej vědět :grinning: :grinning: :grinning:

Školka - Hanička nadšená, nezaplakala, jediná já sem plakala :sweat_smile: :sweat_smile: Ale byla tam nakonec jen dva dny, po vzájemné domluvě - dle paní uč. je ještě malinká :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nemá tam co dělat, pokud já nemám práci :stuck_out_tongue_closed_eyes: což já moc dobře vím, ale paní učitelka ( hodně po 50ce ) mi to řekla velice příjemným tonem :angry: :angry: a ve školce se objevily vši, tak sem nakonec ráda, však nemáme kam spěchat :wink: :wink:
No ale já sem moc ráda, že se tam Hani líbí a snad jí to do dubna vydrží ten elán :sweat_smile: :sweat_smile:

Holky, co ten srazík tento týden? Jak jste na tom časově? Aspon na chvilku třeba do hyper,nebo kina do cukrárny?
24. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj dík oli, ještě nás čeká schodiště a kuchyně...

Hanička je šikula, ty jo fakt super, hlavně, že se jí líbí a kam si ji poslala do školky - máte to daleko?
určitě to vydrží a v dubnu do školky poběží... :wink:
pro srazík bych byla, dneska má Neli 39 tak nevím jestli zub nebo něco jiného, nejde to srazit, uvidíme zítra, zubař asi padá a pojedu jen s Tomíkem
24. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych taky pro srazík byla.
Zatím nevím, že bych měla něco přes týden mít, písněte kdy, snad to konečně vyjde !!!!
24. říj 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych byla taky pro srazík. Davidek je sice jestě trochu nachlazeny ale snad uz bude dobry.
Tak dejte nekdo navrh kdy. Já akorat nemuzu zítra
25. říj 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my muzem zitra nebo patek odpol...pristi tyden zatim taky nemame nic :wink: a klidne ten srazik muzem udelat holky i u nas :dizzy_face: ale uvidime, co @daduda jak je Nelince :wink: Rada bych konecne holky taky poznala :wink:
25. říj 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to necháme předběžně na páteční odpoledne?
Dnes už se nás asi víc nedomluví ...
Snad se do té doby děti uzdraví a další naonemocní :wink:
26. říj 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY PROSÍM hlasujte pro naší mateřinku DĚKUJEME MOC

http://www.kiri.cz/galerie/strana-23/?kiribot=1158

AD SRAZ v pátek máme předpěžně bowling na Tomáškovy narozeniny, jsme mu slíbili, tak uvidíme
26. říj 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já v pátek taky nic nemám. Pokud ti to Oli nevadí že tam budeš mít babinec tak to bude supr.
Dadu - to by byla škoda kdybys zase nedorazila. Taky bych vas už konečně ráda poznala. :slight_smile:
26. říj 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a co v patek dopol? Dadu, to byste nemohli dorazit?

Ja bych byla moc rada, kdyby to bylo i u nas holky,fakt :wink: preci jen v te Hyper deti muzou zdrhat apod. cukrarna je mala zase :unamused: Tak je to na vas, bydlim kousek od kulturaku, tak se to da :sweat_smile: :sweat_smile:
26. říj 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to by asi šlo, Tomíka bych dala k babi a tatíka bychom nechali vyspat po noční a my dvě bychom se šly někam srazit... :wink: :grinning:
tak holky rozhodněte kdo přijde a´t víme kde to bude
26. říj 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nelinka je od včera večera kdy se total pokadila bez teplot, tak myslím, že by už bylo dobře, řeknu vám jaké máme peripetie ve školce, ale to je fakt na ústní podání, to nebudete věřit jaké jsou některé maminy kravky
26. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
my bychom v pátek dopo snad mohly, akorát nám musí nechat taťka auto.
OLI,
to budeš mít doma pěkný čurbes, vím sama, jaké to je, když se scházíme takhle s dětma :grinning:
Já jsem nikdy nebyla ani v Hypernově ani cukrárně, tak nemůžu sloužit, jestli se tam vlezem nebo ne :wink:
DADU,
hlas je poslán :wink:
26. říj 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek