• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
autor
dik peti :slight_smile:
10. lis 2008 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojte ženy.. :grinning: , přeju hezký den...

tak co jak se máte, peti, co proběhly včera ještě nějaké nákupy?
11. lis 2008 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj babušky :slight_smile: ,
venku je pěkně větrno, co? Ani nemůžu otevřít okno, aby nám schla malba, ch jo ...

Dadu, tak včera jsem naběhla do DM a koupila plenky Babylove newborn do porodky, pak jsem v lékárně koupila ty porodnické vložky, čaj z maliníku a zimní krém pro mimi Bübchen. Takže tím mé nákupy skončily.
Když jsem šla kolem ťamanů, tak jsem tam skákla pro nějaké papuče, nakonec jsem koupila takové ty gumové, ať je můžu použít i do sprchy a jako papuče se do nich upne kožušek.

Pak už s manžou jsme jezdili po kobercích, jeden jsme si vybrali, takový meruňkový, ale zase neměli potřebné metry, takže dnes tam bude manža volat, jestli ho mají i na jiné prodejně a svezli by ho do Třince.

Takže takové byly naše včerejší pochůzky. Ještě jsem byla v práci, asi se tam půjdu oficiálně "rozloučit" v pátek na poradu se zákuskem.
11. lis 2008 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj peti, tak to je super, to už máš fakt úplně všechno, ty jsi ale poctivka, já si pamatuju, že jsem něco dokupovala až po porodu, ........už jsem si vzpoměla, ještě v porodnici manža utíkal do lékárny a kupoval nůžky s kulatým hrotem, protože mě nervovalo, jak Tomášek si otřel ručkou tvář a škrábnul se, měl hrozně dlouhé nehty, no a když jsme dojeli domů z porodky, tak manža startoval kolo a opět vyrážel do lékárny aby mi koupil odsávačku, malý byl nabumbaný a já měla tolik mlíka, že jsem ho musela vylívat...
Ale jinak si myslím, že jsem měla taky všechno nakoupené, mě se to hlavně moc líbilo, nakupovat pro takového malého prcíka, všechno bylo nové - voňavé - maličké - slaďoučké ----no super, už se moc těším, až začnu taky něco chystat.

Zítra jdu na kontrolu - tak uvidíme.

Jo chtěla jsem se zeptat, nevíte jestli se nedá v lékárně koupit nějaká speciální nádobka na moč. Pokaždé to třeba sebou nosit, no a my žádné skleničky od léků doma nemáme.??? Tak nevím do čeho to pořád dávat.
11. lis 2008 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu,
tak zrova ty věcičky, cos napsala, to ještě nemáme :grinning:
Ani nůžtičky, ani odsávačku, takže po porodu nebude určitě ani můj manža výjimkou a bude taky dokupovat :wink:
Máš pravdu, je to super, ty malé věcičky ... taky se v tom úplně vyžívám :slight_smile:

Nádobku na moč jsem dostala od sestřičky na gyndě. Ale zkus se v lékárně poptat, vidíš, to by mě ani nenapadlo ... než jsem od ní dostala tu ampulku, tak jsem moč nosila ve skleničce od magnézka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2008 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Mě to taky v prvním těhu nenapadlo, to jsem vždycky znárodnila, nějakou skleničku od léků mamce, jenže mamka je teď zdravější, tak nemám co znárodňovat, tu poslední mi zabavili na preventivce u Tomáška, tam byla taky nutná moč, dneska skáknu do lékošky, snad tam něco budou mít... :sweat_smile:

Docela se zítra na kontrolu těším, i když to vyšetření vůbec nemám v oblibě... ale už mě snad bude posílat na velký ultrazvuk na sosnu, doufám, že tam tentokrát manžu pustí, aby to taky viděl na té televizce.. :wink:
11. lis 2008 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé, velký ultrazvuk, to je zážitek.
My jsme na něj byli v Karviné, manža tam byl se mnou, byl to krásný pohled, jak se koukal na tu obrazovku. Říkal, že to byl nej zážitek :slight_smile: Máme z toho UTZ i DVDčko na památku :slight_smile:
Jak tak uvažuju, tak jsem vlastně ještě ani nebyla na Sosně, snad tam pak při porodu trefím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2008 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Neni možné, zase taková obrovská nemocnice to není. :grinning:
11. lis 2008 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Koukám, že nás ostatní opustili a je to taková duo debata, až porodí petis, tak si asi budu povídat sama se sebou.. že by samomluva :grinning:
11. lis 2008 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
verru, už si zdravá, jsi ještě na nemocenské nebo už zase ráno vstáváš, na kolik chodíš do práce a kde pracuješ jestli se můžu zeptati :sweat_smile:
11. lis 2008 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Caute maminy!

Tak jste mi zas o nejaky ten tyden povyrostly, co??? Jak se citite? Fajne vychazi pocasi tehulky, co? Me taky v roce 2007 nesnezilo a byla jsem za to vdecna...boty jsem nosila celou zimu(cele tehu) podzimni...

Ja byla v Ostrave na velkem ultrazvuku...ani nevim jak se to tam jmenuje! Je to v takovych prdelkovicich!

No, jak to takhle pujde dal...Elishka bude jedinacek! V noci nak nespi...ja jsem tez nejaka podzimne unavena furt, v devet vecer uz spim...a to svetlo vecer(!) se stmiva tak brzo! At uz je aro??? Kdybych si mohla vybrat...tak vanoce, silvestr...a duben!Miluju jaro!
11. lis 2008 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
janusko, děťátko se dá udělat i přes den za sluníčka :grinning: , ale to určitě víš...., to naše druhé je taky stvořeno za denního světla, v pauze kdy Tomášek usnul po obědě, protože já večer taky padám na hubu a už se mnou málo kdy co je :frowning2: :sweat_smile:

Tomášek byl z noční směny a to druhé je z odpolední směny chichi
11. lis 2008 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky babky,tak vy si tu tak samy drbete?

Ja mám jeste nemocenskou a to ještě tento tyden. Přiští týden jdu už do práce. Bude se dělat zrovna vyběrovka na moje pracovní místo. Vůbec se mi nechce už bych na te nemocenské zůstala. Deset hodin spánku každý den mi fakt vyhovuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak pracuju v nemocnici v ČT.

Včera jsem byla velkém UTZ, bohužel bez manžílka protože byl v práci a on má od 1.10. novou praci, takže si nemohl dovolit volno. Vypadala jsem tam jak svobodná matka, protože všichni měli doprovod.
Bylo to fajn. Pan doktor mi popisoval všechno co na te obrazovce videl. (ale 3D ultrazvuk je lepší) :slight_smile: Řekli mi že chlapeček je o dost menší než je termin dle menstruace, takže to spíš bude termínek UTZ a možná i o týden později.

3D UTZ dělá doktor Fišara v Třinci. K němu chodím a taky se ted budu objednavat na video. Stoji u něho 600kč.
11. lis 2008 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
No vidíš, Dadu, stačí vzpomenout a hned tu jsou všechny babušky :wink:

Ale neboj, až porodím, tak sem budu chodit pořád :sunglasses: , budu ze všeho vyhukaná, tak určitě budu potřebovat rady jako sůl.
Třeba i teď mě napadá, kdy mám vyvařit dudlíky a takové ty kloboučky na kojení? Můžu už to udělat teď a pak to dát někam do krabičky nebo se to dělá těsně před použitím?
A neroztaví se mi to v té vroucí vodě :confused: ?
Tak vidíš, jaké jsem trdlo, že tohle nevím ...

No, mám nachystány brambory na zapékání, trouba už startuje a já uvažuju, či naběhnu na žehlení nebo se na to vyprdnu ... bo se mi fakt nechce :confounded:

Taky jsem si na sebe ušila bič s tou páteční rozlučkou v práci, co já upeču ???
11. lis 2008 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak holčiny po pořádku....

verru - taky jsem zrovna byla v našem skladu a říkala jsem holkám, že se mi fakt nechce, máme to teď v práci takové na prdlačku, vůbec nás to tu nebaví, takže být doma bych taky brala :grinning: . Jinak ti gratuluju k utz, mimis určitě ještě doroste, a aspoň máš ještě dost času na shánění věciček a užívání si bříška.
Nevíš, jestli udělá Fišara utz i tomu kdo má jiného gynekologa??

pet - upeč něco jednoduchého, všimla jsem si, že to má vždycky největší úspěch, dudlíky je asi jedno kdy vyvaříš, já jsem je před použitím zalila vroucí vodou z konvice, pak jsem to vždycky po čase opakovala, nikdy jsem je nevařila, a vždycky bylo vše ok, žabku malý nedostal nikdy.
11. lis 2008 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
vidíte teď mě napadlo, že bych se Vás taky mohla na něco zeptat. :sunglasses:

Měla jsem to i u Tomáška, ale přetrpěla jsem to, když ležím na zádech, hlavně teda v noci, když se překuluju a nemůžu ovlivnit polohu protože spim, tak mě pak hrozně bolí kosti v pánvi. Je to síla, když vstanu tak dva - tři kroky vypadám jak 90ti letá stařena. Musím se něčeho držet, protože bych upadla. Pak se rozejdu a jdu nic mě nebolí, ale to vstávání a pohyb pak to je síla.

Neslyšeli jste náhodou o tom, nevíte co proti tomu.???
11. lis 2008 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu myslíš kyčelní klouby že tě bolí? Protože to mam uplně to presně to samé. A nejvíce mě to bolí když dělam nejakou praci a pak jak po ni odpočivam. To je pak bolest jak sviňa a nemůžu se ani pohnout protože me to tak bolí a o vztavani ani nemluvim.
11. lis 2008 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu a Veru,
tak se k vám hlásím jako další stařena !!
Taky mě kyčle bolí a taky hodně cítím "mezinoží", tam nevím, jestli je to stydká kost nebo ty svaly okolo.
Asi se to už tam uvnitř chystá na porod, kdo ví, jestli se nám tam něco neroztahuje, proto to tak cítíme ... jinak si to nedokážu vysvětlit :confused:
11. lis 2008 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak dobré dopoledne, zrovna jsem přišla z kontroly, všechno je ok, příští týden jsem objednaná na velký utz. tak se možná dovíme co to bude, taky jdu sama, protože je manža v práci, vezmu ho snad příště.

Mě ani tak nebolí kyčle, ale spíš ty pánevní kosti co to tam všechno spojují. Je to určitě příprava na porod, jestli si to dobře pamatuju z minula, tak mě to nejvíce bolelo v půlce, ke konci už to bylo trošku lepší :grinning: . A taky si myslím, že to mám kvůli tomu, že mám od přírody nějak posunutou nebo zasunutou - podsazenou pánev. Už si to moc dobře nepamatuju, protože mi to zjistili v 16 ti, a to mi tehdy doktorka říkala, že to může mít vliv u těhotenství. Tak ještě uvidíme.
12. lis 2008 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ještě jsem se zapoměla pochlubit, že už mám 1,5 nahoře od začátku. Takže posun... :grinning:
12. lis 2008 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu,
gratuluju k úspěšné kontrole :slight_smile: jen tak dál :wink:
A tvůj Dr. ti ještě nenaťuknul pohlaví miminka?
1,5 kg, to jsi přibrala maličko, já mám už nahoře 10 :confounded:
Vrhám se na žehlení plínek, ale nemám tucha, jak se skládají ... :confused:
12. lis 2008 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
peti díky, skládání plín je jednoduché, škoda že nemám videokameru, ukázala bych ti to, fakt na tom nic není, hlavní je, aby ty hrubší okraje byly podélně, aby nekončily na konci složení, pak by mohly miminko tlačit do zad nebo škrábat na bříšku..., nějak bych ti to nakreslila, ale nevím jak :frowning2: , prostě ty švy jsou schované uvnitř a ty hladké konce pak vidíš na tom kratším konci, já fakt nevím jak to napsat :confounded:

doktorka nemohla určit pohlaví, mimis na nas furt vystrkuje prdel, a ta je stejná jak u kluka tak holky :sunglasses:
12. lis 2008 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
No já je nějak skládám a uvidí se, jestli dobře nebo nee, přinejhorším to pak přeskládám nanovo :wink:

Ale už mě to neba a to nemám hotovo ani 20 ks těch menších plínek ...

Odpoledne asi zajedu na nějaký nákup, hlavně na ten zákus budu potřebovat cosik koupit a taky kuřecí masko už v mrazáku není.

Zítra budu péct, už se "těším" :sunglasses: , ono je to vždy jiné, jak se peče domů nebo pro někoho.

Do kdy vlastně budeš chtít pracovat ty? A kde děláš?
12. lis 2008 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Poslala jsem ti IP, nevím jestli si na to koukala :wink:

No pokud naše firma bude existovat i po novém roce, tak bych zatím měla pracovat do 13.2. Uvidíme jak se mi posune termín porodu po velkém utz. zatím rodím na apríla, to je teda věc :grinning:

Pracuju v Jablunkově u soukromé firmy, děláme nábytkové kování, takové ty posuvy do skříní a hliníkové rámečky jako dvířka do kuchyní a interiérů, no a pak prodáváme ještě různé nábytkové lišty, nožky a tak... :dizzy_face:

Kde jsi pracovala ty a pro kolik lidí budeš péct, jaký jsi měla kolektiv?? :slight_smile:
12. lis 2008 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj, koukala jsem, dík :wink:

Já dělám v TŽ, na svém pracovišti už jsem byla, takže ty "mám z krku", ale teď se jdu oficiálně rozloučit s vedením prodeje, kam patřím, kam jsem docházela každý týden na porady.
Na těch poradách nás bývalo cca 13-15, takže plech to jistí :wink:

Já jsem jinak seděla v kanclíku sama, vedle byl šéf a na budově jsem byla z ženských akorát já, kantýnská a uklízečka :grinning:. Takže takový kolektiv :wink:
12. lis 2008 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
S chlapama se dělá líp než s ženskýma, teda aspoň já mám takovou zkušenost, když jsem začínala u nás ve firmě, tak jsem byla druhá ženská. Jedna byla na dílnách a druhá já v kanclu, jinak samí chlapi :wink: , pak když vzali na moje místo jednu holku, tak jsme byly tři a když jsem se vrátila po roce z mateřské tak bylo ve firmě už 5 ženských, ale chlapi stejně pořád vedou.

A ty si dělala úplně někde na ředitelství nebo na nějakém provozu?? Moc se ve struktuře železáren nevyznám, ale když jsem byla na praxi v TŽ tak jsem tam byla mezi 3 ženskýma a jinak sami chlapíci, ale bylo tam fajn.

Kdy se plánuješ vrátit do práce?
12. lis 2008 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ne, ne, na ředitelství nee.
Dělám na provoze VS-Druhotné suroviny referentku expedice prodeje.
Když jsem začínala, tak jsem byla mezi samýma ženskýma, a teda bylo to fakt o hubu, věčné neshody ...
Byla jsem tam nejmladší, ale jako jediná s vyšším vzděláním jsem šla nahoru a hlavně jinam, tak to bylo celkem drsné. Pak jsem se v rámci stejného provozu dostala na jiné místo, kde už jsem si byla svou paní a nemohla jsem si to tam vynachválit.
Mé plány jsou být na mateřské 3 roky a pak se vrátit, ale kdo ví, jak třeba budu mluvit za ty 3 roky, jestli pak nebudeme chtít druhé mimi.
12. lis 2008 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No ten návrat uvidíš časem, nikdo neví co bude zítra, ale taky bych chtěla tentokrát si tu mateřskou užít a zůstat tři roky.
Tak do zítra se loučím, pádím domů a hlavně mi dneska nějak blbne koník... :confounded:
12. lis 2008 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babušky,

tak já jsem dneska byla na kontrole u doktora. Myslela jsem že pujdu už do práce a ukončím nemocenskou ale budu už v ní pokračovat. Doma mi je o dost lépe. :slight_smile:
13. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky holčiny,

tak popořadě.....

verru a to budeš na nemocenské až do porodu? Asi máš pravdu, pokud nemáš klidné zaměstnání, tak je lepší si odpočinout, pak už nebudeš mít kdy :grinning: , dalších 18 nebo i více let tě čekají samé starosti, ale i radosti, ono se to tak nějak všechno vyrovná. :wink:

peti, jak dopadlo pečení, co jsi nakonec ukuchtila, teď mě napadá, že asi půjdu snídat, dostala jsem z toho tvého zákusku chuť a hlad.

Dneska jsem musela do práce na 6, ale nevadí, stejně Tomášek v noci špatně spal, pořád něco kecal, tak jsem se moc nevyspala, no a budu končit ve 12 tak budu mít delší volný páteček, dneska bych si chtěla koupit nějaké pohodlné botky na zimu, kozačky se mi po letech rozpadly tak musím najít něco jiného, taky by asi nebylo moc dobré mít na zimu vysoký podpatek, takže budu hledat

Chci se Vás zeptat, jaké jsou obchody v Kauflandu v Těšíně - dobré? Ještě jsem tam nebyla. :sweat_smile:
14. lis 2008 v 06:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek