• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Ahoj holky, co podnikáte? Už dlouho tu nikdo nebyl. Teď je přece venku nic moc, tak určitě nejste někde venku. Tak napište, co je nového.
25. led 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak u nás je nové to, že já pracuju, mám brigádku do konce února, tedy dokud je Zdeněk doma, oni mají vždy leden - únor "nucené" volno :wink: Pracuju v tom dětském obchůdku naproti PČR :wink:

No a Hani je od pondělí opět ve školce na celý tento týden - ale mazec, tak jak v říjnu neplakala, tak teď si to "užívá" :rolling_eyes: Ráno v pohodě z domu, ale jakmile vejdem do třídy, tak zpátečka a řev :frowning2: :frowning2: včera jí brala paní učitelka, a dneska sem jí prostě šupla do třídy, zavřela dveře a bylo :confounded: A ten její řev sem slyšela až venku :sweat_smile: Bobin můj, je mi jí líto, vím, že děti to prostě odbrečí, jen sem si myslela, že když nebrečela v říjnu, teď taky nebude, nj omyl :grinning: :grinning: :grinning:

@daduda Jak vy ste na tom byli se školkou? Co znám maminky, tak všechny děti plakaly, no snad to bude ubývat postupně :slight_smile:

NO a s tou gynekologií jako je to mazec holky co? :frowning2: Jako na jednu stranu ty dr. i chápu, ale takhle se zachovat, k čemu to povede???? :frowning2:
25. led 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No sláva :slight_smile: , konečně se někdo objevil. To je super, Oli, že máš brigádu, aspoň si můžeš něco přivydělat. S tou školkou to bude dobré, znám hodně dětí, které si to fakt odbrečely, ale zvykly si. Já jsem taky dostala nabídku jít do práce, ale to je moc brzy a stejně bychom chtěli ještě jednoho broučka.
No každopádně jsem ráda, že Gabča se narodila loni, asi bych nechtěla zažívat ty stresy, jestli budu mít kde rodit. To není jenom v Třinci, to je všude, Karviná..... Jsem fakt zvědavá, jak tohle dopadne.
26. led 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!
no mají se zavírat snad všechny porodnice v okolí. Zůstane jen Poruba, Vítkovice a Jičín...
V diskuzi porodnice Karviná - Ráj je odkaz na online zprávy.
Tak teda nevím, kam se letos všechny maminy nacpeme:frowning2:
26. led 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucikf Luci :grinning: No já měla brigádku i před dvěmi lety, asi na dva měsíce, tehdy bylo Hani 10 měsíců, ale to sem dělala na 4 hodky denně, a pak až teď... jinač je to fajn mít takovou příležitost, ale nešla bych do práce třebas už v půlroce každý den,jako některé maminky, ten čas pak tááák uteče a už se nevrátí :wink:

@cinky No slyšela sem, právě, tady ti dř. řeknou, že půjdeš do Frýdku nebo Karviné a tam příjdeš, a bude zavřeno, tak ať jdeš třeba do Afriky... :angry: :angry: :angry:
26. led 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u nas nic moc noveho. Akorat jsme si dali dohromady rodinne finance a koupili si nove auticko. Takže až bude srazík tak mi to konečně nečekaně neselže. :slight_smile:
26. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ola84 jsem hrozně zvědavá kde nakonec budu rodit :slight_smile:
26. led 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
no s tou nemocnicí je to fakt zajímavé a pěkně střelené, prý tady od března fakt končí, když jsem se ptala, kam půjdou všichn ti doktoři, kde na ně "čekají", tak prý půjdou na nějakou dobu na nemocenskou a budou žádat více peněz a až je dostanou, tak se vrátí zpět. No ale do té doby se bude rodit jen v Ově a novém Jičíně. Psycho ... už vidím maminku jak jede z Hrčavy do Ovy ... porodí někde na půl cesty. A nebo i záchranka ... kdo ví, jestli to takhle nebude do prvního problému a pak se začne něco dělat, akorát že to už může být pro někoho pozdě.
OLI,
super s brigádkou :slight_smile: Nějaká kačka se vždy hodí a jsi mezi lidma, paráda. Hani si ve školce určitě zvykne, je to šikulka. My jdem na zápis v květnu, ale netuším, jestli nás někam vezmou...
26. led 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinky No budu na vás holky myslet, je to mazec, ještě se strachovat, kde rodit :angry:

@petis Joo tak na marodku se hodí jo, a s čímpak jako :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: To je mazec :angry:
No s tou školkou budu Peti držet palce, ono že prý jsou silné ročníky, tak pokud fakt dítko nemá v září říjnu 3 ročky, tak neberou :frowning2: To jsem jen slyšela tady, nevím co je na tom pravdy...ale vy jste prosincoví, to by snad mělo jít :wink: A kam teda chcete jít nejlíp?
26. led 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ola84
My budeme zkoušet Podlesí.
V Neborech jsme se byli informovat a tam teď budou přibírat 12 dětí a 10 dětí už z loňska, takže není šance se sem dostat. Ale stejně od počátku chceme na Podlesí, tak se uvidí. Pokud to tm neklapne, tak asi budem zkoušet školky v okolí -Kanadu, Oldřichovice ... fakt nevím.
Akorát že Kájka ještě není samostatná, neumí se oblínout, sama se nenají, tak udu muset spřísnit !

Jinak v sobotu na plese jsem se potkala s verčou (co má barunku), tak zdraví :slight_smile:
26. led 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, no Hani se taky sama neoblíkne úplně - nejdou nám štrample to jsou nervy :grinning:
ale ptala sem se učitelky, tak těm nejmenším pomáhají, to se prý nemusíme starat. Jinak botky se snaží, ale to i mě jde těžko obouvat :sweat_smile: :sweat_smile:
a jídlo, to vypilujete, Hani teda dlabe sama snad od roka, sem jí nechávala, ale uvidíš, vy máte jěště 8 měsíců času, to se naučí :dizzy_face:
No s tou školkou, to je děs jako, dětí jak smetí, a míst málo...teda spíš by mě zajímalo i to,kolik je učitelek v jiných školkách na děti :confused:
26. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ola84
Dík za uklidnění :wink:
Kája jogurty nebo hustší oběd to se snaží jíst sama, ale pomáhá si i rukama nebo jak jí to nejde, tak s tím flákne a chce, aby krmila maminka. Na polívku nemám nervíky nechat si samotnou, ale začnu !!! :slight_smile:
To je Hani šikulka, že papá sama už od ročku.
No, když vidím tady děti z Nebor, když jsou s učitelkama na prochajdu, tak jdou vždy 2 učitelky a dětí neodhadnu, kolik jich může být, cca 20? Ale to fakt nevím...
26. led 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petis Peti a co vy nejdete do druhého?
26. led 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petis nebo jdeš do prace?
26. led 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verrrunka
Uvidíme, jestli se mimi podaří nebo ne, tak budu muset do práce.
Ale tak i tak bych Káju do školky posílat chtěla.
A co vy, verčo, chcete druhého prcka?
26. led 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petis jj taky uvidíme jestli se podaří. Snad jo protože v tom zdravotnictví to je ted opravdu děs a tak se mi do toho bordelu nechce jit pracovat. :unamused:
26. led 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u nás ve třídě je jich 28, jedna učitelka dopol, pak se přidává druhá, některé děti chodí plavat, a půlka je pak s tou druhou...no nikdy sem tam neviděla tolik dětí, a venku, co sleduju, taky napočítám těch cca 20 :slight_smile:

Tak u nás to bylo @petis několik upatlaných, nenávratně zaflekacených bodýček, páč bryndák odmítala :sweat_smile: ale stálo to za to :dizzy_face: :dizzy_face:

Jééé holky, tak se budete snažit, nebo už snažíte jo? No super :sweat_smile: :sweat_smile: To já zatím pomyšlení na mimi ee, až bude větší, příští rok nejdřív,ale taky uvidím, jak práce letos :stuck_out_tongue_closed_eyes: každopádně pro mě by teď byla varianta na 4 roky rodičák, a jak už je to od 10. měsíce těch 3.800,-Kč tak je to na pikaču fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes: samo, že děti nedělám kvůli peněz že jo, ale snad chápete :grinning: :grinning: :grinning:

@verrrunka Ty děláš ve zdravotnictví, mi nějak uniklo Veru :sweat_smile: já sem skleroza teda dobrá jako :confused:
27. led 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
teda paráda nějak jste se rozkecaly :wink: Neboj Oli Hanička si zvykne, i když věřím, že to jsou nervy. Pamatuji jak ségra dala poprvé Nikolku do školky a jak plakala a jak šly děti na prochajdu tak jsme s mamčou špehovaly za oknem a slyšely ji plakat tak jsme plakaly s mamčou taky, jak nám jí bylo líto, ale zvykla si a teďka už se těší a chce chodit i o víkendu :grinning:
S těmi nemocnicemi je to fakt síla, jenže i trochu ty doktory chápu a teďka i kdyby se rozhodlo pár z nich, že to vezme zpátky tak to stejně nepomůže, i ti kteří to nepodepsali tak budou končit, když se nemocnice zavře :frowning2: Fakt nechápu jak to všechno dopadne, hlavně všichni říkají pojede se do OV jenže ani tam to není nafukovací a vím jak to tam bylo doteďka prostě když není místo tak ho nijak nikdo neudělá ani kdyby sebevíce chtěl. Tak fakt nevím.
Veru a jak to máš s registrací? Já bych taky tak za rok klidně šla do druhého, jenže by mi nevyšla praxe k registraci, pač jí mám už nově prodlouženou a na přezkoušení do Prahy se mi teda fakt nechce :frowning2:
28. led 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holčiny, paráda kecalky, vezmu to pořadě
1. nemocnice a doktoři no coment, vyliskat a když se někomu něco stane, protože nebude dostupná pomoc - tak je hnát k zodpovědnosti (neumím si sice představit jak, ale...) myslím, že všichni na konci u diplomu přísahali, že budou pomáhat o penězích se tam nemluvilo..... :angry:

2. oli my měli školku úplně super, první den jsme přišli nachvíli pobyli s ním ,cca 20min. a apak nás Tomášek poslal domů, tak to šlo pořád (teda ne že bychom tam byli sním, ale že nás posílam dom), on si nervíky vybil tak, že se prvních 5 dnů počůral ve spánku, to bylo u nás tehdy už rarita, ale pak se spravilo i to a bylo to ok, pak jsme měli problém, že jedno období ořval, ale to jsme zjistili, že ho tam jeden klučina mlátil, když se tohle vyřešilo, zase se do školky každé ráno těšil...
letos chceme zapsat i Nelinku, na ty tři měsíce co jí budou tři, aby ještě stihla Tomáška a byli chvilku spolu a možná si lépe ona zvykne, ale jestli mi ji vemou to nemám ponětí....

3.blahopřeju k brigádce, každá kačka dobrá

4. veru přeju hodně kilometrů bez nehody a hlavně málo blbců na cestě.

5. co se týče oblíkání malých dětí, tak u nás ve školce jim pomáhají, snad ani jedno tříleté se neumí samostatně oblíknout, léto je v pohodě, ale zima dá zabrat i starším prckům, naše Nelinka si umí oblíknout body a kalhoty, jinak zatím nic, no a co se týče jídla, tak malým taky pomáhají, příbor dostávají až předškoláci nebo zdatní 5 letí, Nelinka sní sama hlavní jídlo, když jde dobře nabírat lžičkou nebo napichovat vidličkou, polívka nehrozí, to se jí vyleje, ale ještě nemá ani dva, tak to vůbec neřeším, bryndáků je plno a je od mala naučená, že když se jí, tak ho musí mít uvázaný
28. led 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
měla jsem na mysli boty a ne body :wink:
28. led 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leee o jake registraci mluvíš prosím tě?
@ola84 ve zdravotnictví pracuji ale nejsem zdravotník. Pracuji na ředitelství :slight_smile:

ad oblikani - Davidek se sice snaží oblikat ale vždy blbe. Dneska mel štrample na hlavě. :grinning: A předevčírem tričko oblečené na nohach. Brindaček u jidla taky má, ale poslední dobou jako by mu vadili ty tvrde napr. ze slidy. Hadrovy si na krku necha. Polevku na lzicce taky do pusy nedopraví, ale s tuhym jidlem si uz poradí.

Dneska jsme si byli s Davidkem pohrat ve školce. Mamka tam kdysi pracovala jako školnice takze jsme tam navštivili paní ředitelku. Dada byl uplně nadšený. Tolik hraček, že nevědel s čím si dřív hrát. A na starší děti předškolaky volal mimi :slight_smile:
28. led 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru aha, tak to chápu, že o registraci nevíš :grinning: já myslela, že jsi zdravotník :wink: špatně jsem to tady pochopila :slight_smile:
29. led 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buď ráda aspoň máš o problém míň :wink:
29. led 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj - dneska tu není živo? chápu taky jsme byli s děckama venku, Nelinka strašně ráda leží na zemi, nosem těsně nad sněhem, asi pozoruje atomy - nevím :wink:
dneska peču měsíční krajinu a něco málo chystám na zítra, přijde brácha s manželkou popřát manžovi k narozkám a Nelince k svátku, tak tu zítra asi nemrknu - jo a dopoledne se chystáme na Majdu s Františkem do kulturáku, tak zatím pa
29. led 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teeda vy jste toho nakecali

@ola84 gratuluji k brigádce penízky se hodí a Haní si zvykne
No já se do pracovního procesu zapojím už v úterý nastupuju na půl úvazku je to 6směn za měsíc,druhé mimčo zatím nechcem a penízky hodí a já to beru jako zpestření máme naplánované směny s Jirkou takže když já budu v práci Jirka bude s Naty doma,aspoň si taťky užije
Už se těším

@leee Já ještě registraci nemám bohužel mi chybí asi 3 měsíce prace a půl úvazek se částečně počítá takže než bych šla po mateřské na celý budu zaregistrovaná
Natálka je už teda číslo sama se postaví u nábytku,leze po 4 a umí tata,papa,baba a ukázat kaci paci a papa a tany tany je strašně učenlivá
A musím říct že ukázkově papá akorát to spaní je furt katastrofa

@petis Uvidíme se v po na zumbě?
Už je vzhůru tak zase letím pá holky a chce to nějaký srazík
30. led 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak nám rostou všechny čtyři trojky najednou, máme radost - jediné co nás "vytrhlo" je http://www.youtube.com/watch?v=AmXMS7vvfvk jenže zase Nelinka u toho sedí furt, tancuje jako šílená, pořád dookola všechno co zpívá Míša, ale hlavně žirafátko, zkuste to pustit taky doma a napiště reakce... :grinning:
3. únor 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daduda
Tak ty zoubky nezávidím, ať brzy vylezou.
Nám chybí ještě horní pětky, to bude taky boj :frowning2:
Jj, Cvičení s Míšou známe, máme doma 3 DVD vypálené, kdysi to u nás hrálo dnes a denně, teď už je to míň, ale stejně si vzpomene a chce "pařit" buď na Míšu nebo na Dádu :grinning: Takže úplně chápu, že se to Nelince líbí :slight_smile:
4. únor 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daduda Taky u nas Miša letěla. Taky máme 3DVD, ale ted už to máme jen občas puštěné. Zrovna u nas letí krteček a Davidek mu říka "pipi"
@petis taky nám chybí ještě všechny pětky. Už at jsou venku.
@leee tak jsem se dozvěděla že už se znáte s Hankou a Damiánkem :slight_smile: Dneska k ním jedeme na noc tak se kluci spolu zase vyřádí.

Jinak musím se pochlubit s prvním nočníkovým uspěchem. Davidek už vola že chce kakat. Akorat nevola kaku ale lulu :slight_smile:
4. únor 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veru šikula fakt veliký

holky, která z vás by mi zapůjčila ty dvd, chtěli jsme to z neti vzít, ale nejde nám to.
5. únor 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daduda já ti je klidně palnu. My jsme taky stahovali
5. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek