• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
@margot80 je taky gratuluji :slight_smile:
15. bře 2011 ve 22:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Velká gratulace k miminku. Ať vám dělá samou radost :slight_smile:
16. bře 2011 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak hodně štěstíčka a zdravíčka oběma, užijte si to spolu :wink:
16. bře 2011 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
děkujííí holky teď se slaďujeme s kojením jak ste vy bojovaly první dny s kojením? Dávaly ste z jednoho nebo ze dvou prsou na kojení? Vím že začátek je na žízen a pak na hlad ale ten můj mrňous je tááák líný tahat! Mlíčka je asi dost jen je lenivec potahnout ale vypadá spokojeně a to je nejdůležitější!!! :slight_smile:
17. bře 2011 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@margot80
Já jsem v prvních dnech moc mlíčka neměla, ale zpočátku jsem nabízela obě prsa, aby se mi mlíčko rozjelo. Když už to pak bylo OK, tak jsem kojila vždy z jednoho a další kojo z druhého, ale to až po čase, až jsme se s Kájkou sladily a utřepalo se to.
Jaký byl porod? A hoď sem nějakou fotečku, ju?
17. bře 2011 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
No s tou fotkou je pro mě čistě technický problém :wink: jo porod vklidku rodím takové prcky že sou hned venku :slight_smile: tak bych hnedle šla do třetího....jj po bitvě každý general já vím :sunglasses: venku počasí na houby aspoň mě to ještě drží doma jinak bych už nejradši huráááá na prochazku.To budu mít akorát na příští tyden....snad už se jaro rozběhne v plném proudu!!!
18. bře 2011 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, co je u vás nového? Už se tu dlouho nikdo neukázal. My si užíváme pěkného počasí, půjdeme dneska někam ven. Snad ten sníh, co nedávno napadl, už byl ten poslední a teď už tu bude jenom jaro. :slight_smile:
28. bře 2011 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tak my se teda pomalu kopeme z nemocí, snad to teplíčko nám pomůže, chci jáááárooo moc a moc, na zahradě práce takže bude veselo, aktuálně se připravujeme oslavit v sobotu druhé narozeniny naší malé čertice

chtělo by to nějaký srazík, aby byli všichni zdraví a zase jsme si mohly hezky pokecat osobně a i s těmi co minule nemohly
28. bře 2011 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, uteklo to jako voda, v neděli jsme oslavili Gabčin 1. rok. Fotky jsou zatím ve foťáku, takže do albíčka dodám později. Jinak máme aprílové počasí se vším všudy. Doufám, že to co nevidět přejde.
Co u vás nového? Snad jste všichni zdraví. U nás je to v pohodě. Ještě se chci zeptat, v 15. měsíci se chodí na očkování proti zarděnkám a takovým podobným věcem. Jak to snášely vaše děti? Měly nějakou reakci? Je to živá vakcína a tak mám z toho trochu strach. Díky. :slight_smile:
5. dub 2011 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikf
toto letí, čekáme se na fotečky z oslavy :wink: a vše nejlepší :slight_smile:
My reakci neměli, pokud teda myslíme obě stejné očkování, Kájce jsme dávali Priorix (ale bez neštovic), reakce nebyla, ale dávala jsem pro jistotu homeo Thuya (nebo tak nějak) :wink:
@daduda
Jaké byly vaše oslavy druhého ročku?

Srazík by bodnul, jsem pro :slight_smile: My teď jedem od čtvrtku do neděle do Dunajské Stredy do termálů s našima, pak už budem k dispozici. Novinka od nás by byla, ale je hodně čerstvá, tak nechci nic zakřiknout :wink: Tak ťuk ťuk, držte palce, ať je vše, jak má být a v listopadu nás bude o jednoho víc :wink:
5. dub 2011 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak po řadě jako vždy,
Gabi vše nej ať z ní vyroste holka krásná po mámě

Peti, moje tchýně jede do Dunajky v neděli na týden, krásná shoda a držím palečky moc a moc, už se těším na zveřejnění krásné noviny :wink: a listopadovci jsou hodné děti, jedno máme taky

oslavili jsme v sobotu, v úzkém kruhu rodinném, Nelinka se tvářila jako velká slečna, radosti bylo dost, dort se líbil i chutnal, fotky dodám jen co najdu kabel od foťáku ať to můžu dát do pc, to je hrozné, když se moc uklízí blbě se pak hledá,,,,, :frowning2: Nelča krom jiného dostala plavky, no fakt jí sluší, je to prča

u mě ještě jedna novinka, zase jsem stříhla vlasy a na to dala trvču, rána jako z děla :grinning:
6. dub 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
DADU,
tak to jsem zvědavá na změnu účesu, už už najdi ten kablík, ať nám tady můžeš dát fotky :slight_smile: Dort jsem viděla na FB, byl to ten s Kittynkou? Moc pěkný :slight_smile:
Tak listopadová robáátka jsou hodná? tak to jsem ráda :slight_smile: Zatím mi dává ta fazolka zabrat oproti tomu, jaké to bylo s Kájkou, když si vzpomenu :slight_smile: Na KO jdu 29.4., pak podám hlášení :wink:
S tchýní dobrá shoda, kam tam jede? To se tam bude míjet, my jedem do hotelu Thermalpark, dnes mě čeká balení...to nemám ráda.
6. dub 2011 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Peti nevím přesně kam jede, vy si to pořádně užijte a nadýchejte se i do zásoby čistého vzduchu
poznámka k mému účesu, dneska jsme byli ve školce pro Tomáška a když jsme byli v šatně tak tam jeden chlapeček ke mě přiskočil, přečechral mi háro a povídá, nový účes co, máš teď dobře pomačkané vlasy :sweat_smile: :grinning: tak nevím, on je hodně hyperaktivní, jeho maminka byla rudá a asi by chtěla co nejrychleji vypadnout

jo jo kity byla naše, ta co jí chyběly fousky, a Tomášek byl hodný jak v bříšku tak i na suchu oproti našemu druhému beránkovi
6. dub 2011 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucikf TAk Gábinced dodatečně všechno nejlepší ,taky nás oslavička čeká za měsíc,na fotečky se těším

@daduda Nelince taky vše nej kanarozeninkám,už je to slečna :slight_smile: no letí to hrozně už dva ročky

@petis Moooc gratuluji k novince ať tě bobiš moc netrápí,super že vám to vyšlo a určitě bude všechno oki :wink: ,užijte si termály,a Kajka už to Peti vi?

No pro sraz jsem taky akorát nevím jestli mi nevyjde zrovna šichta,Naty má rok za měsíc tak jí chci koupit golfky a klouzačku tak se chystám na nákupy
8. dub 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

Peti, obrovská gratulace k zadaření :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: moc se opatruj a ať je ti co nejmíň špatně :wink:

Dadu - hoď fotečky jsem zvědavá moc :wink:

Holky srazík - teď je to takové divné počasí, Hani už teda rýma ustoupila, ale sem tam ještě zakašle, mi přjde, že furt je něco v luftě a pak ta spála furt řádí s přestávkama :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a pak od 18.4. jde do školky, ale klidně může být i tak srazík u nás, nebo se k vám ráda přidám i bez Hani, pokud vám to nebude vadit :dizzy_face: Moc ráda vás zase uvidím
8. dub 2011 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, do albíčka jsem hodila pár fotek z naší oslavky Gabčiných narozenin. :slight_smile:
9. dub 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Žila byla v jedné zemi, říkejme jí třeba Modrý Koníkov, jedna Holčička, ani krásná, ani ošklivá, ani chytrá, ani hloupá … byla jen vychloubačná a trochu mstivá. Proto si s ní nikdo nechtěl hrát. Holčička ráda nakupovala a novými věcmi se chlubila, ale ne všichni obyvatelé kraje cítili potřebu jí nové věcičky, čepečky, fusáčky a kočárky chválit. To holčičku nejspíš pekelně žralo. Její ego se trochu uklidnilo, když ji Pán kraje pověřil, aby dohlížela na dodržování pravidel a dovolil jí využívat k tomu Moc.

Tím se stala Holčička velmi mocnou iKrálovnou, stále však nebyla pokojena. Ale bohužel, s Mocí roste i chuť a Holčička, která měla hlídat pravidla, je začala sama porušovat. Netajila se tím, že nakupuje u maminky v obchodě a má jiné, lepší ceny, než ostatní. To by až tak nevadilo. Problém byl v tom, že prostí lidé si toto nesměli dovolit. Jednoho dne se skupina obyvatel ozvala – a ozvala se nahlas. Holčička se stáhla do ústraní a situaci řešil tiskový mluvčí Pána. Dopadlo to, jak to dopadlo, vzbouřenci byli buď vyhoštěni z kraje nebo odešli sami.

Všichni lidé si nyní před iKrálovnou museli dávat velký pozor na jazyk, protože oplývala Mocí shůry jí svěřenou. Tato moc jí umožňovala odsunout nepohodlné osoby do eZemě psanců. A protože byla, jaká byla, eZemě psanců se plnila lidmi, kteří si dovolili projevit vlastní názor.

Naštěstí vládce eZemě psanců byl člověk rozumný a chápal, že každý další člověk se hodí k zajištění chodu panství a vytváření hmotných statků. I otevřel vyhnaným hranice a nabídl jim velkou náruč eZemě, kde si lidé nedělali obavy z toho, co si mohou dovolit veřejně říct. A vyhnaní byli šťastní. Po pár dnech si zvykli a přizpůsobili se jednoduchým a přesto jasným pravidlům nového azylu a vládce země s nimi neměl žádný konflikt. Takto žili šťastně a spokojeně a dalo by se říct, že až do smrti.

Leč nebylo tomu tak. Ona Holčička zjistila, že v jejím okolí už nezbývá nikdo, s kým by si hrála, že zůstali jen pochlebovači a ti, co se báli její moci tak, že souhlasně odkývali cokoliv, co řekla a a pochválili cokoliv, co chtěla. Holčička nebyla hloupá a tato společnost jí přestala vyhovovat, protože nemohla uplatňovat svou Moc. A proto začala hledat v širším a širším okolí, až jednou dorazila i do eZemě psanců. Nejprve tajně hovořila s místními obyvateli. Jenže vzbouřenců v této zemi již bylo tolik, že ji odhalili. Holčičku to neodradilo a oficiálně odsouhlasila dodržování pravidel eZemě psanců. A začala nakukovat vzbouřencům do oken. Ti nevědí, co si o tom mají myslet … ale rozhodně nejsou ochotni z této země zaslíbené opět emigrovat! A protože jsou dbalí zákonů nové země, budou pečlivě střežit její kroky a neodpustí jí jediné pochybení, aby se jíé nepodařilo rozvrátit mír i v této eZemi.

9. dub 2011 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@petis jéééé to je krásná novinka :slight_smile: Držím palečky a drž se! Mě to možná taky vyjde na listopad. Termín mám 30.10 :slight_smile:
@lucikf pěkné fotečky z narozenin. Dodatečně taky přeji hodně nej :slight_smile:
@daduda Taky přeji vše nejlepší k narozeninám Nelince.
9. dub 2011 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, máme teď krásný čas, že? Vyšlo nám to na ty letošní Velikonoce? Určitě taky trávíte čas venku, když je tak hezky. Gabču trochu trápí rýma a kašel, ale náladu má dobrou. Říkám si, že bude fajn, až bude chodit. Aspoň si poběhá i venku. Teď po čtyřech to zatím moc nejde. :slight_smile:
21. dub 2011 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
jj my jsme pořad venku a příjdeme v sedm večer, akorat se okoupeme, pojíme a jdeme spát. No a já utahana jak kocur sednu k TV a jeste na neco kouknu.
21. dub 2011 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky, tak my měli přecejenom veselé velikonoce, i když to tak zprvu nevypadalo. ve čtvrtek jsme jeli fofrem k mudře, protože Nelinka z ničeho nic začla mít třesavku a křeče a mlela blbosti a horečka jí vylítla na 39,5, od mudry jsme přímo letěli na dětskou jip na sosnu, jedna velká hrůza, Nelinka řvala jak tur, protože já jsem sepisovala příjem a nemohla jsem být s ní a tak to náš malý závisláček špatně nesl a vědělo o nás celé oddělení, teplota tak jak přišla tak zase opadla a všechny výsledky byly dobré, takže v sobotu odpoledne nás pustili domů, Nelinka doma opět veselá a šťastná, ještě nikdy jsem ji neviděla tak nešťastnou jako v tom špitálu, jen jedno nás mrzí, že se zkazilo počasí a nejde chodit ven, no snad se brzo vyčasí a vyrazíme na výlety.
tak se zatím mějte moc krásně a užívejte si milované broučky
26. dub 2011 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
konečně se našel kablík k pc
29. dub 2011 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadu krásné fotečky Neli už je pěkná slečná,jinač ja jsem tě skoro nepoznala taková koča :wink: a ja zamyšlená jestli jsem nakoupila vše co jsem chtěla :slight_smile:
Hlavně že je už Neli v pořádku ale parádně by mně to teda vylekalo
Nás narozeninová oslava čeká za necelý měsíc první narozeniny :slight_smile: koupili jsme Naty golf´áče a klouzačku a ještě nějaké maličkosti dokoupíme a plánujem parádní oslavu
Naty ještě nechodí ale sama stojí,vyleze všude na gauč,na letiště a má oblíkací období takže "oblíká"utěrky,plínky látkové,boty,igelitky atd..
30. dub 2011 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj mamky,
krásné fotečky, jak dvouleté Nelinky, tak skoro roční Natálky. Kočeny holčičky !!!
U nás jinak vše OK, ve čtvrtek jsme byly s Kájou na zápisu ve školce. Sice jsou zápisy až od pondělka, ale sousedka mi přišla vyřídit vzkaz od ředitelky, že máme dojít dřív, tak jsme šly. Řekla nám, že bere všechny děti, že mají na to velké prostory, tak snad můžu být klidná, i když samo že nejlepší bude, až to budu mít na paíře!
Ptž pořád uvažuju, či v pondělí nezkusit zajet i na Kanadu nebo někam si to "potuplovat", ale snad tedy není třeba.
Budeme muset teda vypilovat samostatné oblíkání a pak taky spinkání bez pleny, i když ředitelka říkala, že malým dětem i plenku dávají, no ale kdyby byla bez ní, bylo by to lepší, že jo. A taky oddudlíkovat, to bude problém jak hrom, je čím dál větší závislák :frowning2:
V pátek jsem byla na kontrole, šla jsem tam jak zpráskaný pes, ptž jsem ráno zašpinila, tak jsem měla velký strach. Ale dr. mě uklidnil, miminko se má čile k světu, už má 3 cm :grinning:, srdíčko bilo jako zvon a termín máme 22.11. Příští týden jedu na odběry do FM a pak se budu objednávat na screening, tak hlavně aby bylo vše v pořádku !!!
Zle mi bývá pořád, unavená jsem jak šlak, snad to už ale půjde k lepšímu a lepšímu :wink:
Tak pa pa a zítra se nezapomeňte líbnout pod rozkvetlou třešní, ať neuschneme :slight_smile:
30. dub 2011 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj, díky za pochvalu, Nelinka děkuje,
do kočky mám ještě daleko, ale do penze to snad nějak stihnu :grinning:
taky jsem tě napoprvé nemohla poznat, teda poznala, ale nevěděla kam zařadit, pak jsem si říkala, že jsem teda tele obrovské
taky jsme byli na zápisu do školky, Tomášek je v Bystřici prý přijatý na 100% říkala ředitelka, ale s Nelinkou ještě neví spíš ne, ale já ten příští rok jen spíš zkoušela, tak abych se dostala do pořadníku, šílené hafo dětí a prý tak 30% z Třince, tak nevím :unamused: , u Tomáška mám výhodu, že se předškoláci berou přednostně, protože oni mají ten poslední rok povinný
Peti gratuluju k čilému dítku, neboj trochu se to ještě zlepší ta únava, ale stejně odpočívej, když můžeš, protože když už jsou pak na tebe dva - tak je to síla
Máme štěstí, že Nelinka je už od ledna bez dudlíku, soused má taky pořád a vidím, že čím je starší tím víc je na něm závislý, ale koukala jsem, že hodně větších dětí nosí dudly i na ven na procházky, takže si s tím rodiče asi hlavu ve většině případů nedělají, my zase máme problémy s nočními děsy, které nejdou ovlivnit a pak s denními vzteklostmi a to teda je podle mě horší než dudlík, to bych jí ho raději dala, než mít takového spuroka doma
2. kvě 2011 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@daduda a jak jste se toho dudlu zbavili. Ja už mu ho parkrat zkoušela sebrat ale nemela jsem na ten kraval nervy. :unamused:
3. kvě 2011 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Veru my to měli jednoduché v tom, že ona měla jeden dudlík tak od plus mínus 8měsíců a vždycky ho používala jen na usnutí, ale pak už byl jetý, tak jsem ho chtěla schovat, ale to neprošlo a tak si ho ještě vzala a rozkousla ho, no a když viděla, že je diravý tak ho nechtěla a byl pokoj, řekla jen dudi kaneše a byl pokoj ani nebrekla, ale může to být i tím, že ona si fakt na dudlíky nezvykla, jen na usnutí a pak ji z pusy vypad a kojeneckou láhev se savičkou taky nikdy neměla, protože z toho neuměla pít, hned jsme najeli na brčko

já mám teď s ní velký problém, nechce mi (co jsme se vrátili z nemocnice) vůbec pít, strašně malinkato vypije za celý, den už jí dávám všechno, minerálky, čaje, vodu, džusy a nic, nemáte nějakou radu, prosím prosím...
3. kvě 2011 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
VERU,
my s dudlíkem taky budem bojovat, přijde mi,že jsme propásli tu pravou dobu, kdy jsme jí ho měli vzít. Teď ho chce kolikrát i během dne, nejen na spaní, jiank je kravál a mele jak kafemlýnek, že chce dudinka ... no naše chyba :frowning2: Kája si taky jeden rozkousla a my blbci jsme nevydrželi kravál a dali jsme jí druhý. Ale teď se nám narodily koťata, tak snad jim ho dá nebo pak máme jet ke strejdovi na Osůvky a má tam 6 malých kůzlátek, tak jí pořád melu dokola, že kozičky jsou malinké a potřebují ho, tak by bylo fajn, kdyby ho dala. Ale myslím, že to jen tak nepůjde, ptž Kájinka pořád říká, že si ho nechá ...
DADU,
a nezkoušela jsi jí dávat pít normálně ze sklenky? Tak mi toho Kája vypije nejvíc, nebo pak ze štamprdle, bude to pro ni něco nového...
3. kvě 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no Neli měla jen jeden dudl ostatní nechtěla i když byl úplně stejný, byl pro ni jiný, nový

dneska jsme byli u mudr. pro potvrzení do školky, a doktorka mě uklidnila, že to co vypije stačí pokud není teplo anebo není nějak nemocná, že ona si řekne, pokud dříve pila, že si ji nemám všímat, a co myslíte, asi to slyšela u mudry a doma se zase normálně rozpila, no napalici...

jo ještě doktorka komentovala tu přihlášku od Nelinky slovy, to chuďátko chcete dávat do školky?? Bobek malý :grinning: :wink:
4. kvě 2011 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ať koukám jak koukám, nic nemůžu vykoukat
15. kvě 2011 ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek