• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Ahoj, taky jsem koukala, a teď tu je tvůj příspěvek. Ostatní se nějak odmlčeli. Gabča teď bojuje s průjmem. Už ho má 3. den, ale už je to trochu lepší. Ještě měla i teplotu, takže to bylo nic moc. Začali jsme dávat Laktobacily, tak snad to zabere. Smecta jí moc nejede. :slight_smile:
A co vy ostatní? Co je u vás nového? Pište, pište, ať je co číst. :dizzy_face:
16. kvě 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vy se dudliku zbavujete a co ja bych za to dala kdyby si ten muj dvoumesicni "chlapak" vzal! Starsi totiz cuca palec a toho se zbavuje hur :grinning: maly zacal v sobotu kaslat tak sem vcera letela k mudr a mela sem sok zapal plic no nema ani teploty nic tak aspon ze tak jen by porad sedel na rukach tak doma binec a ja uz mam usezeny zadek vsak to snad nektera znate.Tak se mejte holky hezky! Jak ste je na ten dudel naucily? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. kvě 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak my se pomalu připravujem na první narozeninovou oslavičku Natálky za 1é dní má rok je neskutečné jak ten rok rychle utekl a taky se musíme pochlubit že od neděle chodíme takže 11.měsíců a 2 týdny je to šikulka občas se ještě bojí ale zlepšuje se já fičím za chvíli do práce a jinak jsme naštěstí zdraví a v pohodě
A co holky těhulky kdy budou nějaké fotečky bříška:slight_smile:

@lucikf Tak držíme palečky ať je Gabča co nejdřív v pohodě a laktobacilky určo zaberou

@margot80 Já jsem dávala dudoš už v porodnici furt jsem jí ho dávala až se naučila ale je naučená že je jen na spaní ráno ho necháme na nočním stolku a jdem pryč tak doufám že pak nebude problém jí to odnaučit ale ještě má čas
17. kvě 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
margot tak ať je vše ok, držím palec, na bordel se vykašli, první je zdraví...
Ad dudlík.... Tomáškovi jsem ho vrazila už v porodnici, on byl tzv. to savé dítě, chtěl prso i když neměl hlad, takže on byl spokojený hned, Nelinka měla dudli jen na usnutí, a jinak si s ním hrála, tak zkus dát na hraní, jak ty děti strkají všechno do pusy možná strčí i dudlí a zalíbí se jo a taky vím, že jsme zkoušeli různé tvary, každé dítě jiné... :sweat_smile:
sluni vše nej Natálce a ať se oslavička vydaří...
17. kvě 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci, u nás smecta nikdy nezabrala, Tomášek i Nelinka ji nechtěli nikdy vzít do pusy, tak my kupujeme enterol, jsou to tobolky, jak je Tomášek větší tak už je spolkne a Nelince tu tobolku rozpůlím(jde to krásně) a vysypu to na lžičku, trošku zaliju čajíkem a dám to pusy a ještě trochu zapít a je to, podle mých zkušeností je i ten enterol účinnější než smecta, ale nehaním ani ji...u té smecty je problém, že toho obsahu je docela dost a fakt vábně nevoní ani nechutná zkoušela jsem a ta tobolka je podstatně menší
17. kvě 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

mě napadlo, co to zavřít pro nás tady? Stejně nikdo nový nechodí a pokud bude chtít, může se kdykoli přidat :slight_smile: :wink:

Jinak co byste řekly na srazík? Mohly bysme něco spáchat což?
18. kvě 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
daduda jo to mu by se to taky libilo na prsu viset je uz najezeny a jen tak si dudlat tak mu ten silikon jaksi nejede :slight_smile: a uplne nejlepsi by bylo pak usnout mamince na kline a tam si drimkat :grinning: no jak se vyleci tak mu hned to zatrhnu i kdyz to bude tezke ty decka to je strasne jak se rychle daji rozmazlit....
Smekta u nas taky neklapla je to pekne hnusne :unamused: stejne je zvlastni jak je kazde detatko jine :slight_smile: coz je jen dobre. Dnes mame ve skolce DEN MAMINEK tak se tesim i kdyz snad to zvladne vcera vecer se teprve vratila z recka z dovolenky snad ji to vystoupeni vyjde :frowning2:
18. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, děkuju za postřehy a za novinky, včera už to bylo s Gabkou lepší a dneska zase nanovo samá voda. Tu Smectu se mi podaří vždy přepašovat v pomačkaném banánu, ale možná že bych mohla vyzkoušet ten Enterol. Nevíte, za jak dlouho by měly zabrat ty Laktobacily? Hlavně, že jí a pije. Naši známí skončili v špitále, protože jejich robátko nic nejedlo, nepilo.
Držte se. :slight_smile:
18. kvě 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no zamknout by se mohlo

pro srazík jsem všemi 20 :grinning: ,

ad laktobacily nevím, nemám žádnou zkušenost, a je fakt dobře, že pije, ani to jídlo není tak důležité jak to pití, pokud by, ale nic na průjem nezabralo u tak malého dítěte do dvou až 3 dnů bych šla znovu za mudrou, je to fakt nebezpečné,
18. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych byla taky ráda za srazík pokud nebudu zrovna v práci "jen"se domluvit na termínu
Natálka už sama projde celou kuchyň den ode dne se zlepšuje je fakt šikulka :slight_smile:
Dneska bivakujem na zahradě a já v 5 frčím na noční
Tak se mějte holky a diksuzku zavřít můžem klidně
18. kvě 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
klidně to tady můžeme zamknout. Však jak se bude chtít někdo přidat tak klidně může.

Pro srazík jsem taky všemi deseti. Stačí jen vymyslet ten termín a místo :slight_smile:

sluni - pupek si ještě fotit nebudu. Zatím mi příjde že tam mám pořad ještě špek místo krásně kulatého bříška :grinning:
Jinak těhotenství je zatím pořad v pohodě. Sice mě dny s Davidkem začínají čím dál více zmáhat a bolí mě kyčle, ale stále si říkám: Vydrž bude i hůř :grinning: Už víme předběžně i pohlaví ale na velký ultrazvuk jdu 13.6. , tak vám to napíšu až po něm jak se to potvrdí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Doma právě doděláváme rekonstrukci kuchyně a už jsem ráda že to finišuje, protože mě ten nehorazný nepořadek leze krkem. Každý den se s Davidkem snažíme vypadnout s toho chaosu tady. Dneska jsme byli na chatě v Tyře, tak jsme si užili krásné počasí.
Peti- jsem se chtěla zeptat na Denisu... Jak se má a jestli taky neplanují druhé...
18. kvě 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak se ta diskuze uzamyká??? To se asi musí založit nová soukromá že?
18. kvě 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechny vás po dlouhé době moc zdravím, teda koukám, že jste se pěkně rozkecaly :wink:
Je vidět, že každé dítě je jiné nám naštěstí Smecta pomohla a to i celkem rychle dávala jsem mu jí malému do Sunaru a nějak to asi ani nepoznal :sunglasses: Jinak ani nám se nemoci nevyhýbají, malý měl celou pusinku plnou aftů, ale tak hrozné a ještě i u toho vysoké teploty, že jsme skončili na ATB :frowning2: , no ale naštěstí už je v pořádku,ale pořád bojujeme od té doby s jídlem, jak měl ty blbé afty tak 12dní vůbec nic nepapal, byl to mazec jen pil čajík a Sunar naštěstí, ale nějak mu to zůstalo a moc nechce papat, teda hlavně oběd do něj nemůžu dost ani za nic. No snad se to časem poddá i když už je to skoro měsíc. :frowning2:
Ještě k dudlíku, my taky měli doma sbírku než jsme našli ten pravý, který malému vyhovoval a to úplná klasika latexový kulatý a jaká je spokojenost :wink: , no jen že by ho už zase teďka mohl klidně vyhodit, má ho sice jen na spinkání a pak ho vyplivne,ale bez něj by to bylo lepší. Spíše se bojím jak tady píšete, že čím starší dítko tím se hůř odnaučuje tak abychom to neprošvihli.
Jinak pro srazík jsem taky a moc se budeme těšit, tak jen někdo navrhněte termín a místo a zkusíme to nějak vymyslet :slight_smile: Tak se na vás budeme moc těšit a brzy papa
19. kvě 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžete mi doporučit dobrého gynekologa - nebo gynekoložku z okolí Třince? Budu totiž před porodem u rodičů, tak potřebuji dočasně změnit doktora. Slyšela jsem, že je dobrý Fišara, znáte ještě někoho jiného? Chodila jsem kdysi k Lipkovi do Těšína, ten byl skvělý ale už bych to měla trochu z ruky, tak bych raději někoho z Třince. Díky moc za tipy :slight_smile:
23. kvě 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula
Já taky u prvního těhu chodila do těšína k Lipkovi a teď jsem přešla k Fišarovi a jsem spokojená.
Pak vím, že kamarádka chodí k Ciencialovi a další známá přímo na Sosnu ke Schwarcovi, tak na výběr toho je hodně :wink:
23. kvě 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petis aha, díky a ten Fišara a Cienciala sídlí kde, nevíš?
23. kvě 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petkula
Fišara sídlí v Hotelu Steel na 4. patře, Cienciala nevím, ale na Netu jsem našla, že je na ul.Erbenova 33.
24. kvě 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petis díky moc :wink:
24. kvě 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verrrunka
Denisa se má fajn, teda doufám, taky s ní teď moc často nebývám :frowning2:
Druhého prcka neplánují, manžela má pořád v Praze, doma bývá jen na víkendy, tak si to teď moc nedovede představit ...

Jinak pro zamknutí diskuze jsem klidně pro :wink:

U nás fotečky bříška zatím nebudou, taky mám špek místo břicha, který však nejde zatáhnout. Připadám si otekle a nafoukle, zatím teda ne moc těhotně. Jinak jsme byli na screeningu v 1.trimestru, miminko se zdá být v pořádku, což je krásná zpráva, jupí :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petkula Cienciala sídlí pod bývalou telefonní ústřednou, já ho můžu vřele doporučit, když jsem ještě bydlela v Třinci, tak jsem k němu chodívala
holky chci se zeptat, plánujeme v létě v Třinci udělat grilovačku a rádi bychom prasátko, nevíte o někom, kdo by ho předpřipravil a půjčil takový ten gril k tomu?
24. kvě 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kharik díky za info :wink:
24. kvě 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky no dnes sem mela na zahrade veselo pozvala sem oddeleni od dcerky na trampolinu ty decka byly uzasne :slight_smile: Ja proste obdivuju praci ucitelek takovych 19 prcku uhlidat :wink:
Jinak Cencala fajn ale ta jedna sestra tam megera neskutecna :confounded:
25. kvě 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
margot tak to musel být hukot...
kači - fotky budou určitě super

naše novinka, Tomášek i Nelinka jsou přijati na jedno oddělení do školky v Bystřici a to od září.... tak nevím čím jsem si to zasloužila, :wink:
26. kvě 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dneska jsme se konečně dověděli, co bylo příčinou Gabčina průjmu. Doktorka nám v pondělí udělala stěr a dneska mi volali z hygieny, že Gabka chytla nějakou bakterii, ani ten název neumím říct. Ptali se, jestli jsme taky neměli nějaké problémy. Ale nikdo nic. Protože se to hodně zlepšilo, zatím jsme nevyfasovali antibiotika. Ale pokud by se to zhoršilo, tak se tomu nevyhnem.
Sotva jsme se snad z jednoho vyhrabali, tak lezem do druhého. Gabka měla dneska celý den horečku. :confounded: Uvidíme, co bude v dalších dnech.
Takže se zatím mějte.
27. kvě 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci držte se a opatrujte...
27. kvě 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, novinka, Tomášek 2 dny ve školce a to jen na 4 hod. a hned přinesl domů spálu, už je na atb. a zítra jdu s Nelinkou, takže na 3 týdny bez dětského kolektivu. achjo, čert nám byl tu školku dlužen, měli jsme to vydržet a už ho letos neposílat, kdo to mohl vědět.....
31. kvě 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, to je smůla. :unamused: My jsme taky od pondělka na antibiotikách. A navíc má Gabča pořád horečku, protože jak byla oslabena z toho průjmu, tak chytla nějaký virus. Má boláky v puse, rýmu, kašle. Naštěstí dobře jí. A když nemá horečku, tak ani nemůžeme pořádně na sluníčko, protože se to s těmi atb nemá. Takže taky na nic.
Dadu, přeju brzké uzdravení dětem.
31. kvě 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak se přidala i Nelinka, ode dneška atb na angínu :frowning2: tak to máme jedním vrzem

Luci máme děti, holt to už tak je, ony nám to pak vynahradí :sunglasses:
1. čer 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
Tak u nás je oslavička za náma pořád tomu nějak nemůžu uvěřit že už je to rok Natálka dostala spoustu dárků největší nadšení sklidilo kolo a klouzačka

@lucikf a @daduda ať se dětičky brzo uzdraví a můžete řádit venku červen má být teplý tak ať ho užijete my máme v plánu v sobotu školní radovánky tak už se těším
Verunko už nám prozradíš co máš v bříšku?Já to tipuju na holčičku:slight_smile:
A tady je pár foteček té naší cácorky
1. čer 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamky,jsem tady nová,ale mám zprávu pro ty co chodí na prochajdy do třineckého lesoparku, dávejte BACHA dneska jsem tam chytla KLÍŠTĚ. svině hnusná, mám docela strach,potože kojím.tak budu asi zítra volat mudrovi.
1. čer 2011 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek