Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

Ahoj holky, doufám, že se přidáte, napište něco o svém těhotenství ať prvním či dalším, o zkušenostech, nebojte se ptejte se na co chcete, podělte se o radosti i starosti ať máme o čem kecat 😃 😎

j.a.n.u.s.
stačí ty tečky??? 😕
slunickoseznam.cz
15. črc 2011
Tak Dadu klidně se můžem domluvit a každý něco přinese 🙂 já vůbec nevím kde beránek je a jak je to s dětma jestli není lepší je vypustit někde na zahradu: 🙂
Zatím vypadá počasí na úterý docela jakš takš 🙂
petis
15. črc 2011
Holky,
nám je to jedno, kam dojedeme, klidně můžeme Dadu k vám, nebo k nám, já myslela, že je Třinec uprostřed cesty, tak že by byla spokojenost na všech stranách. Pivo určitě není prioritou, když budem všechny řidičky 😃
Pokud, Dadu, u vás, tak nic nechystej, každý něco donesem 😉
A Baránek je v Třinci , za Zobavou přes koleje a tam kousek, co pamatuju z minulého srazu, kdy jsem tam byla poprvé, tak to tam bylo oplocené, ale jak je to teď, netuším ...
verrrunka
15. črc 2011
Já právě vubec nevím jaké bude počasí. Je pravda že kdyby hlasili nahodou přehanky tak kdybychom byli i Dadu tak se aspon narychlo máme kde schovat... u toho beranka jedině dovnitř do hospody (ale s dětmi???)

A jestě je třeba dát vědět Ole84 a Lee...
ola84
15. črc 2011
brý večer holky,

tak Verunka mě odchytla na FB, a dala mi vědět díky Veru 😉
No my se rádi přidáme, ale všemi 10 jsem pro vypuštění divé zvěře u Draži 😃 😃 😃 😃
U Beránka je to většinou nabité už od tří, a jak tam jsou velké děti, je to celkem mazec holky :-p Blackhill je malinký, pokud nás bude hodně, což bude....

a jestli bude pršeti, můžem zase k nám holky, to už máte nacvičené 😃 😃
dobrou všem
petis
16. črc 2011
Dík za info, Oli, jako Třinečanda si podala vyčerpávající info 😉
slunickoseznam.cz
16. črc 2011
Tak teda u Drahuš? jen nám dádu napiš kam máme přijet a musíme si domluvit čas🙂
petis
16. črc 2011
Verči jsem dala vědět, Danise taky, ale Deni se bohužel nebude asi moct zůčastnit 😞

OLI,
kurnik, píšeme o stejném Blackhillu 😃 My jsme tam s partyjou byli místo toho POhádkového lesa, nakonec a bylo nás tam 8 dětí (2,5-5let), pak 4 miminka v kočárku a k tomu rodiče a v poho jsme se tam vlezli 😉

Pa pa 🙂
dadudaautor
16. črc 2011
holky v žádném případě vás doničeho nenutím, v blackhillu jsem nikdy nebyla tak nemůžu posoudit, a co se týče počasí, tak je to tak na hraně, prý má být hezky s přeháňkami, to mi je předpověď, nevím co si myslet...

jo a jak vám chodí děti spát - nebo nespat, abychom se domluvili na nějakém čase, 15-15:30-16:00 vůbec nemám představu, jak to máte

zkusím nějakou mapu k nám sem hodit - ju
dadudaautor
16. črc 2011
takže popis cesty: důležitý bod je Karpentská křižovatka, musíte se dát směr karpentná, asi po 50m je první ulice směrem na třinec a tou ulicí až na konec, pořád rovně i do zákazu vjezdu, jsme poslední chalupa v ulici a máme velké parkovací místo za domem
červená střecha, zelený plot, bílá okna č.p. 493

případné další dotazy ráda zodpovím,
dadudaautor
16. črc 2011
blbá fotka mapy omlouvám se zkusím jinou
slunickoseznam.cz
16. črc 2011
Tak já přibližně vím takže u mně není problém ale fakt se přizpůsobím ostatníma už se teda těšíme s Natálkou
verrrunka
16. črc 2011
tak já už jsem si to našla na mapě. Máte jednoduchy příjezd.

Jinak David je vyspany tak o pul druhé, takže my bychom stihali i na třetí hodinu. Záleží jak ostatní...
petis
16. črc 2011
Kája spí jak kdy, někdy vůbec, někdy do 15 ... máte po jako na houpačce po oddudlíkování, takže my tak na 15-16 můžem dojet.
lennetfrigg
17. črc 2011
Ahoj holky, snad nebude vadit, ze Vam lezu do rozjete diskuze. Chtela bych Vas poprosit o info, zda jste rodily nektera v Trinci. Psala jsem dotaz u porodnic, ale tam dlouho nikdo neprispival. Prvniho prcka jsem rodila v Havirove, tam jsme i bydleli. Ted jsme se prestehovali do Jablunkova a Trinec je prece jen nejbliz. Navic chodim k dr. Swarcovi do poradny a ted jsem lezela na gynekologii a nezdalo se mi to tam spatne. Prosto bych rada, kdyby jste mi napsaly nejakou osobni zkusenost.😃
dadudaautor
17. črc 2011
@lennetfrigg já myslím, že třinecká gynekologie a porodní je na velmi dobré úrovni, hlavně porodní sestřičky jsou skvělé a po přestavbě je to nádherné prostředí, pokud se v tomto smyslu dá mluvit o nemocnici... 🙂
dadudaautor
17. črc 2011
tak jo čas tedy mezi 15-16 jak to bude prckům vyhovovat tak dojeďte, moc se na vás těšíme

podle poslední předpovědi má pršet, tak doufám, že aspoň na chviličku se na zahradu dostanem - popřípadě, dětem gumáky a pláštěnky 😃
petis
17. črc 2011
@lennetfrigg
Ahojky, tady jsme v Třinci rodily snad skoro všechny a já za sebe můžu říct, že jsem byla spokojená, vše v pořádku, sice některé sestry nebyly vždy nejpříjemněji naladěny, ale to je určo všude 😉
Ani jsem neuvažovala, že bych šla rodit jinam 😉
Akorát teda Schwarc mi moc nesedí, já ho teda neznám, jen jsem ho teď zažila na velkém UTZ a přišel mi takový nemluvný morous, až jsem měla strach, aby bylo vše v pořádku ... 😉
ola84
17. črc 2011
ahoj holky,

Peti, tak ono záleží, kolik by nás bylo, plus musíš brát v potas, že jak je škaredě, je tam plno většinou :-p :-N to je fakt, jak to chytneš zrovna 😃

Jinak my spíme taky jak kdy, ale viděla bych to spíše na tu 16 hodinu, ale klidně se dorazte dřív, co budete vyspaní :-N My máme čas do večera, Hani mi nikdy dřív než v 9 neusne :-N :-N

TEď sem koukala na čt1 na počasí, tak úterý ukazujou polojasno u nás, ale je fakt, že kdo ví jak bude, v Třincu může být pěkně, a v Bystřici pršet 😃 😃

A kdyby pršelo, sejdem se taky Draži u tebe?
ola84
17. črc 2011
Jo a Peti, ještě ke Schwarzovi - já ho měla taky na velkém UTZ a taky toho moc nenamluvil, ale já se pak na všechno ptala a na vše hezky odpověděl, vysvětlil .....a pak taky ráno před porodem jsem ho měla i při příjmu v noci a byl strašně zlatý, to je fakt asi od nálady, jak chytneš 😃 😃 😃
petis
17. črc 2011
@ola84
Jj, to je jasné, že fakt záleží, koho chytneš a taky i na náladě. My jsme se na tom velkém UTZ taky pak ptali, ale byl hodně strohý, ale samozřejmě odpověděl, to bych mu jinak křivdila 😉
Já měla při příjmu k porodu Zielinu a teda bych ho prokopla, jak to vyšetření bolelo, chvála bohu, že pak za mnou chodily jen PA a u porodu jsem měla Fišaru (což jsem se teda dočetla až později z papírů), ale porod vedly asistentky a on jen šil 😉
Tak to jsme to tehdy v tom kouktu chytli dobře, nebyl tam nikdo a celý byl jen pro naše robátka 🙂
dadudaautor
17. črc 2011
@ola84 škaredě hezky vždy u nás
dadudaautor
17. črc 2011
já měla schwarce jak na utz tak u obou porodů, nakopla bych ho pokaždé, první porod, nebýt prim. Vojkovského tehdy - tak nevím jak by to s námi dopadlo a druhý porod zakončil slovy tak a můžu na párek ]-( aspoň mě se to tehdy dotklo... jinak už jsem to popisovala tak si přečti odkazy v dubnu před dvěmi lety
petis
18. črc 2011
@daduda
Vše nejlepší ke dnešnímu svátku, Dadu 🙂
ola84
18. črc 2011
Draži, krásný svátek i tady x-)

Peti, přesně tak v tom Blackhillu, jak chytneš fleka 😉 Je fakt, že kdyby tady v Třinci vymyslel někdo restauraci s velkým koutkem pro děti plus na léto se zahradním koutkem, nebylo by to špatné 😃 😃 😃

Draži, tak říkáš, že se tam kupa aut vleze jo? :-N

lennetfrigg
18. črc 2011
Ahoj holky, strašně děkuju za informace. Trochu jste mě i uklidnili. A náhodou, nerodila jste některá císařem v Třinci? Ja zatím nevím, zda se povede normální porod. První jsem měla císaře a prý se může stát,že opět. Mám totiž podélný řez na břiše a pokud by byl stejný i na děloze, tak prý normálně rodit nemůžu. Ale chtěla bych. Musím si pry vyžádat zprávu z porodnice z Havířova, tam jsem rodila prvního prcka. Dr. Swarce znám, jsem z Jablunkova a mívá u nás ultrazvuky a poradnu. Moc ráda k němu nechodím a raději jsem chodila k Bojkovi. Jen ultrazvuky jsem měla u něj a neměla jsem z něho nic moc pocit. Mám totiž dost i nadváhu a dával mi značně najevo, že mu to vadí. Ale podle toho, co píšete, tak asi je takový. Ale zas co se týká péče o miminko, tak mi přišlo, že nechce nic zanedbat. Poslal mě Teď i na gynekologii, trochu bojuju s vysokým tlakem, takže chtěl mít jistotu, že je miminko v pořádku. Tak jsem trošku i názor na něj přehodnotila. No a primáře jsem zahlídla, jinak o mně pečovala dr. Cieslarová a ta byla super. Strašně hodná. Tak uvidíme, ještě mám chvilku čas.

Co jsem tak zahlídla Vaše poslední příspěvky, koukám, že děláte srazík. A tak se ještě chci zeptat, zda se dá s prckem zajít někam v Třinci sednout? Nějaké mateřské centrum tady asi není, co? Hledala jsem na internetu a našla jsem jen v Těšíně, ale zatím jsem tam nebyla. To mi tady chybí, nějaké dobré hriště, kam by se dalo s dětmi zajít. Ani v Jablunkově jsem noc moc neobjevila. :-S
leee
18. črc 2011
Dadu, taky se připojuji k blahopřání k svátku 🙂
Teda koukám, že se dohodnul i nějaký srazík 😉 snad nám to s Tobiáškem taky zítra vyjde, rádi bychom vás zase viděli 🙂 Budeme se těšit.
Lennet je tady v Třinci mateřské centrum Sluníčko na Sosně, ale jak jsou tam o prázdninách to nevím.

lennetfrigg
18. črc 2011
@leee Moc děkuju, už jsem to našla a měl by tam být provoz i přez prázdniny ve středy, tak to je super, určitě vyrazíme. Kdybys náhodou věděla, kde to tak je, byla bych ráda, kdybys mi napsala. Koukala jsem do mapy a asi by to měla být jedna zastávka před nemocnicí.

Jinak jsem zklamaná, protože jsem se chtěla zůčastnit předporodního kurzu přímo v nemocnici a ten se nekoná, až na podzim, což už je pro mne pozdě.
lennetfrigg
18. črc 2011
@daduda Taky gratuluji k jmeninám, moje mamča je taky Drahomíra. Je to hezké a netradiční jméno.

Holky, nevadí, když tu k Vám budu nakukovat a přidám se?
verrrunka
18. črc 2011
@lennetfrigg vadit to určitě nebude když se tu přidáš. 🙂
@daduda přidavam se ke gratulaci k svatku
petis
18. črc 2011
@lennetfrigg
A nezkoušela jsi se zeptat na předporodní kurz v Kenny?
Určitě se tady k nám přidej 🙂