• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z KA, ČT, Třinec, rady, dotazy, nápady.

18. května 2014 
Ahoj holky, doufám, že se přidáte, napište něco o svém těhotenství ať prvním či dalším, o zkušenostech, nebojte se ptejte se na co chcete, podělte se o radosti i starosti ať máme o čem kecat :grinning: :sunglasses:

j.a.n.u.s.
stačí ty tečky??? :fearful:
1. říj 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadu!!!!!parada...ale vis co , budu muset pritlacit na Petu, at se muzu pridat do klubu tehulek...hachacha...ale jinak...

Tak ja se te teda ptam mila zakladatelko: kam ses rozhodla jit rodit a jestli to bude stejna porodnice jako minule...
1. říj 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a pridej fotky :grinning: :grinning: :grinning: , bo jsem ti rikala, ze budu sledovat kazdy tvuj pohyb... :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozn: nejsem uchylak... :sunglasses:
1. říj 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nemyslím si, že bys byla úchylák - proč taky :astonished:

tak tlač a přitlač na Petu, ale dej pozor abys nepřetlačila, pak by z toho už nic neumuselo být :grinning:

Já půjdu rodit zase do Třince "Sosna", je to nejblíž a taky mi i malému zachránili život, takže si nemám co rozmýšlet. Ikdyž jsem slyšela i hodně špatné reference, ale co naděláš. Uvidíme, co bude, ale že bych jela do KI to se mi nezdá, taky bych to nemusela stihnout. Jo mám dost depky, že budu v nem. a kdybych byla ještě daleko tak nevím, možná bych z toho dostala i tu laktační psychózu, či jak se to jmenuje. :confounded:

No to album si budu muset založit, ale budu muset to ještě prozkoumat :angry: :sunglasses: :fearful: ať neudělám nějakou botu.
1. říj 2008 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky,

tak jsem váš našla - jsem teda od Olmika, ale taky SM, takže aspoň něco :slight_smile:.
akrorát nevím, jestli to nepřesunou někam - dle místa nebo regionu, nebo jak se to podtéma jmenuje... no, uvidíme.

Já taky nemám album, zatím moc není co vkládat.

Vy to máte lepší, už máte jedno dítko - tak víte, co a jak - ale pro mě to bude všechno taaak nový! mám strach, abych to zvládla, abych to uměla, abych vše správně koupila a vybrala... ach jo, to si teda užiju ještě! :slight_smile: Ale i tak se těším na našeho prcka!!! :wink:
1. říj 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
pajinkooo...neboj my mazacky ti poradime, ne??

jsem tu pozdejc, ale prece!

paji, ty taky s tema fotkama nic, co? Holky naservirujte to tu ... :grinning: :grinning:
1. říj 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se jako Třinečačka čekatelka :slight_smile:
2. říj 2008 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooj! Karvina zdravi Trinec...jak se citis verunko? :dizzy_face:
2. říj 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janus, díky. Jinak máš moc pěknou rodinku! :slight_smile:

Dadu - Verrunko - ahoj :slight_smile:

tak malej prcek mě před chvílí už pěkně zevnitř okopával - to je tak krásnej pocit!! :slight_smile:
2. říj 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, holky tak jsem taky zde, že to přesunuli je fajn, to mě vůbec nenapadlo, hlavně mi to dalo práci najít vlastní témo :sunglasses: .

Jsem v práci, takže nemám moc času, šéf se rozhod, že mě ještě patřičně využije, takže :rolling_eyes: . Ale nic se nebojte, já si čas na Vás najdu. S tím albumem to bude janus těžší - promiň nebaví mě psát tečky :wink: .

Vítám verrunku i pajinku, určitě najdeme něco v čem si poradíme. Neboj Pajinko vždycky je něco poprvé, jo a moje babička říkala, že učený z nebe nezpadne, takže se hlavně neboj, bát se budeš až v druhém těhu. :grinning:
Dělám si srandu. Určitě to zvládneš a co nebudeš vědět tak napíšeš a my ti rády jako "zkušené matky" poradíme :dizzy_face:
2. říj 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu - jo jo, já to právě si myslela, že to sem přehodí, ale to neva :slight_smile:

Tak já jsem na PN, takže naštěstí mě občas úkoluje šéf už jen po mailu nebo tlf - ale chápu, že to je pro ně blbý, když jsem vypadla jen tak znenadání...

Díky, Dadu... někdy to možná budou naivní a blbé dotazy, ale tak snad to zkousnete :slight_smile: Každopádně jak to máte s výbavičkou a kočárkem? určo máte spoustu věci z minula - to mě vše ještě čeká, ale chci až po velkém utz ve 20 tt.

hlavně kočárek bude boj! Jakej máte vy nebo budete pořizovat novej??
2. říj 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak žádný dotaz není hloupý, raději se zeptat než něco neudělat.

Výbavičku mám, ale určitě budu pořizovat něco nového, za 1. až se dovím pohlaví - kdyby náhodou to byla holčina, a za 2. si myslím, že každé mimi si zaslouží něco nového, a za 3. se mimi narodí úplně do jiného ročního období, takže velikosti asi moc netrevím stejně, takové ty košilky a dupačky jo, ale takové ty jiné věci fakt nevím. Včera na mě náhodou vypad ze skříně zavakuovaný pytel s mimi oblečkami, tak jsem docela žasla do čeho se ten náš Tomášek vešel a kolik věcí potřebovat :astonished:

Kočárek si nechám z minula, je hezký, málo jetý :grinning: , i kdyby to bylo holčička tak si myslím, že tmavěmodrá kombinace z béžovou ji vadit nebude. :sweat_smile: .

My máme kočárek z polska, protože tehdy u nás v Třinci nebyl žádný obchod s kočárky a když jsme se zajeli podívat do nějakých dalečejších - tak ta cena se mi zdála neúnosná. My jsme tehdy platili za kočár 3 kombinaci 5500 Kč, a to jen proto, že manžel chtěl ložiskové kolečka a nafukovací aby jsme mohli jezdit i u nás po vesnici. :slight_smile:
2. říj 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu - to máš pravdu, každý si zaslouží něco nového, ale tak aspoň už víš, co asi a kolik budeš potřebovat. to já to musím někde obšlahnout z netu - kde radí, co a kolik koupit :slight_smile: A děti rostou hrozně rychle, to je fakt!

hmm, já bych taky chtěla nafukovačky a houpací kočárek - ne teda polskej, ale líbí se mi Peg Perego nebo Inglesina, ale ještě jsem si je neosahávala v reálu, tak uvidíme. mně se líbí i i ty kolečky golfové menší a hlavně manželovi, ale na chodníky a cesty jsou lepší ty nafukovací (a v nákupních centrech se toho času zas tolik nestráví) a taky kvůli pohodlí miminka, abych z něj nevytřásla duši! Golfáč až později, až bude chodit! :slight_smile:
2. říj 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
O té výbavičce moc nepřemýšlej, kup pár základních věcí a uvidíš. Vždyť dokoupit můžeš vždycky - hlavně když jsi z města a máš do obchodu pár kroků.

Kočárek, to byla u nás docela sranda, kočárek jsme koupili, Tomášek se narodil 3.11. no a za pár dní napadlo tolik sněhu, že se s kočárek nedalo vyjet, byl i šílený mráz (rok 2005/2006) takže ven se nechodilo, pak jsme ho vozili až pozděli na jaře, když sníh opad, no jenže máme to do města z ruky, takže na nákupy utem, to se využívala sedačka, takže kočár zase nic moc, tak jsme jezdili trochu v létě a pak už měl 10 měsíců a začal sám chodit, takže v kočáru nechtěl být, pak přišla zima a jezdili jsme saněmi, takže kočár nic a pak už jsme na jaře koupili hole, ty jsme využili víc, než kočár. Takže náš hluboký kočárek je hezký a skoro nepoužitý.

Je důležité před nákupem kočárek vidět, někdy i rozebrat a složit, abys věděla jak náročné to je - když náhodou budeš potřebovat, no prostě ošahat si ho. Jo a protože věřím trošku na pověry, kočárek jsem si vybrala, ale kupoval ho manžel se švagrovou, když jsem byla v porodnici. Teď ho mám schovaný na půdě, ale vytahovat ho budu až po narození potomka, vyčistit ho pak může manžel, aby se taky přidal do shonu - že :sunglasses: :grinning:
2. říj 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, drzte mi palce...chystam se na ten odstav....jsem nevedela, ze to budu vnimat tak tezce...ne Elis, ale ja budu mit pravdepodobne chut prerusit ODSTAV!
Jedeme s Petou k rodicum do Opavy, mohla jsem ji nechat na noc u mamky, ale necitim to dobre(hodne se ridim intuici)...radeji to udelam tak, ze budu v Karvine (mamka bydli 2bloky od nas), kdyby v noci byli sousedi vysoce rozladeni, at mi ji mamka privede...kdyby teda nahodou!

Fuj, je mi normalne blbe. Si rikam, proc z toho delam takovou vedu...normalne ji odstavim a bude...jenze nemam ty koule na to! Mam pocit, ze kdybych odjela na noc do te Opavy, byl by to ode mne tak nejak podraz na malou! Jsem cvok, ale citim to tak! Chtela bych to pozvolna...potichu, bez place a vzteku...ale asi snim o vzdusnych zamcich, ne? :sunglasses:
3. říj 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janus neboj, to určitě půjde, já s tím sice bohužel zkušenosti nemám, ale určitě se ti to podaří. Držím Vám doma palečky :wink:
3. říj 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele dojeli jsme z Opavy a mala byla neskutecne hodna. Pekne tam spala (asi jiny vzduch), ani nechtela cicek(asi vyborna kuchyn tchyne)...kdyz to vemu kolem a kolem, tak mala se asi odstavuje nekaj pozvolna sama....bo jak kouknu par mesicu dozadu...tak to bylo furt to ňuňu, ted uz se to fakt zmensilo (ten pocet pricucu). Tak to necham na prirode...domluvit se s El uz da...TED NE! a-odvedeni pozornosti.... :slight_smile:

Mimochodem, nejezdit do Ikei v sobotu vecer! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jak se citite tehulky???
6. říj 2008 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, zdravím všechny, mě je docela fajn, v sobotu večer mi malý usnul v obýváku na gauči, jelikož jsem byla doma sama, musela jsem ho do pokojíku přenést, tak jsem pohladila bříško a domluvila jsem se s mimiskem, že bude statečné a podrží se, protože musíme přenést 16 kg brášku, šlo to dobře nic mě nebolelo a v noci, když se manžel vrátil, tak jsme měli i hezké romanticko-se.. hrátky :wink: :grinning: a to je co říct, protože já v těhu moc aktivní a navnazená nejsem :unamused: .

Bylo to super, jen v neděli mě trošku bolelo bříško, ale jen na chvíli a žádné jiné problémy, tak ani nevím z čeho to bylo :sweat_smile: .

Dejte sem taky nějaký příspěvek, ať tu nepíšeme jen s janus, co pajinko a verrunko.. :cry:
6. říj 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mas neco proti memu slovosledu, nebo co???? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Dadu, to je mazec, ja budu pak muset resit uplne stejny problemy...mas muj uzas!!!
Chtela jsem se zaptat, nevzpominas si na Tomaskovou preventivku v roce a pul? Mam sebou vzit moc? Budou ji ockovat? Nebo ji jen zvazi a tak...
6. říj 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janusko, teď si mě dostala, v roce a půl myslím teda fakt si nejsem jistá jestli moč, co vím, ale úplně přesně je to, že jsme moč brali jen jednou, ale kdybys mě zabila nevzpomenu si kdy, musela bych se podívat na průkazku, tam mi to myslím doktorka psala, co taky vím, že když byl malý brala se jednou počůraná plína, ale to už tvůj případ není.

ale ta moč___?? :sweat_smile: To jsem, ale máma co :grinning:

No kdyby se to týkalo mě, tak bych asi sestřičce volala, nebo bych vzala do skleničky, strčila do kabelky a vytáhla kdyby po mě chtěli :wink:

Mě se něco podobného bude týkat za měsíc, mám volat sestře, kdy máme přesně jít na preventivku 3 roky, to mi říkala při naší poslední návštěvě, že se domluvíme na termínu a asi mi i řekne co si přinést..
6. říj 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím..Můžu se přidat?Teď bydlím ve Zlíně ale jinak ve Frenštátě..
6. říj 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lucinecinecko se přidej, tak co, jak je, jaké je mimi, jak to zvládáš, jaké jsou pocity?????????
6. říj 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji:slight_smile:
Zvládám to dobře..Dadulín je strašně hodňoučký a máme doma i tatínka skoro pořád.,takže super:slight_smile:
A pocity super..jsem netušila že to bude až takové..ale to musíš vědět sama..

A jak Vy se těšíte na druhé miminko?
6. říj 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadu super fotečky:grinning:
6. říj 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,

tak zítra mě čekaji triple testy, tak doufám že to dopadne dobře.

Dadu, kdy máš termín porodu...
8. říj 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, vezmu to po řadě:

lucinenecko, jo my se doma těšíme, sice to - přiznám - není až takové jako u prvního, jednak je více starostí, takže není čas se tak moc sledovat, a za druhé, Tomášek mi dává dost zabrat. Mám hrozně hodného syna, ale sem tam má takové půl hodinové výpadky, kdy se hrozně vzteká a zlobí, no a ikdyž si říkám, že se nesmím rozčilovat, tak to jako cholerik nevydržím a naplácám mu a nervnu se, zrovna včera se to taky stalo, a pak jsem seděla 15 minut na gauči a hladila si bříško, protože se to mimískovi asi nelíbilo a hrozně mě bolelo břicho, ale pak už ok...
Však si viděla fotky, syn je takový .......vypadám jako anděl, ale sem tam zlobím jako čert :wink:

verrunko, tak se drž a neboj určitě to dopadne dobře, jo můj termín je zatím určen na 1.4.2009 no beran na apríla :grinning:
8. říj 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Dadu no vypadá jako rošťáček...
Druhé miminko bylo plánované?Vím,že se říká že tři roky je nejlepší aby byli sourozenci u sebe,ale já si teď třeba neumím představit,že by Davulín měl sourozence...dává mi taky dost zabrat a to je to ještě miminko...

No hlavně opatrně,aby miminku nic nechybělo..ale ono se to snadno říká,viď?
8. říj 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo mimisek byl plánovaný, sice do dvou let jsem o tom nechtěla ani slyšet, pak jsem přemluvila sama sebe a pak manžela :grinning: . Ne vždycky jsme chtěli dvě děti.

Chtěla jsem hlavně mít obě děti do 30 let, no a nechtěla jsem doma jedináčka, protože mám pár zářných příkladů kolem sebe a to mi vadilo, sama jsem ze 3 sourozenců, takže bych si neuměla představit, že ho ošidím o brášku nebo ségru.

Manžela jsem musela přesvědčit (trvalo to asi půl roku), protože měl o mě velký strach - myslím, že ho pořád má, první porod totiž nebyl úplně super a bez obtíží, byla jsem týden v nemocnici, pak mi vyvolávali porod no a byly nějaké problémy takže sekce pod narkózou, manža nestihl přijet z práce, stejně by ho tam nepustili, přijel, když mimíska nesli do inkuboše a mě zachvíli vyvezli z kapákama no a podle jeho slov jsem vypadala hrozně a fakt měl strach abych to přežila, no naštěstí si nic nepamatuju a nevím jak jsem vypadala, jinak bychom možná to druhé taky neměli. :cry:

Já vím, říkám si, že se rozčilovat nesmím, ale věř mi, někdy to fakt nejde :zipper_mouth: :sweat_smile:
8. říj 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak se k Vám hlasí nová těhule....
Jsem z okolí Třince, konkrétně z Komorní Lhotky. Čekám svéprvní mimi.....někdy v květnu :slight_smile:
8. říj 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 90
Tvůj příspěvek