• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z okolí Jilemnice

16. prosince 2014 
Ahoj holky, je tu některá z vás z okolí Jilemnice?? :slight_smile:
6. bře 2013 v 11:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikacerv ahojky, teď jsem objevila Tvůj příspěvek. :slight_smile: Hledala jsem něco ohledně Jilemnice, za pár dní mám termín, rodit budu tam, takže každá reference dobrá. :slight_smile: Jak si užíváš těhu? :slight_smile:
16. črc 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj :slight_smile: Díky za reakci, už jsem myslela, že tu nikdo z okolí Jilemnice není :slight_smile: Já chodím k MUDr. Vocáskovi, je to primář jilemnické porodnice. Rodit budu tam, na porodnici jsem slyšela jen samé dobré hodnocení. Já mám termín až v říjnu. Těhotenství si užívám parádně, neměla jsem skoro vůbec žádné nevolnosti (ťuk ťuk ťuk), i teď mi je fajn. A jak jsi na tom ty?? Víte pohlaví miminka? Pro nás to bude překvapení....:slight_smile:
16. črc 2013 ve 23:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, že sem lezu, když už nejsem těhotná :grinning: ale rodila jsem v Jilemnici a musím opravdu chválit a chválit, co se týká porodu, tak vše super, všichni byli milí a vstřícní... na šestinedělí jsem se nesetkala s křivým pohledem, i když jsem sestry hodně "otravovala" s kojením :wink: nebojte se na cokoliv zeptat, jsou opravdu ochotné :wink:
16. črc 2013 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikacerv
@lomanta Ahoj holky, tak jsem sem náhodou mrkla a koukám - reakce. :slight_smile: Tak už máme všechny miminka a všechny chlapečky, paráda. :slight_smile: Jak si to užíváte? Já chodila k primáři Vocáskovi do poradny, nakonec mě rodila MUDr. Zálabská. Na porod teda nemám nejlepší vzpomínky, na to, jakou má jilemnická porodnice pověst... Ale prostě jsem asi jenom měla smůlu. Nakonec všechno dobře dopadlo a to je hlavní! :slight_smile:
26. únor 2014 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak je pravda, že jsem taky slyšela, že doktorka je trochu ras :sweat_smile: já měla u porodu mladého klučinu, ted si nevzpomenu na jméno, ale byl užasný. Vtipkoval s manželem, když já byla už na koze - to jsem myslela, že po nich něco hodím :grinning: Ale celkově to byla prostě uvolněná pohodová atmosféra. Já teda uplnou pohodu u porodu taky neměla, 7 hodin po odtoku plodovky mi najednou ustaly kontrakce, tak mě napíchli na oxytocin, sice bolesti, ale stále se to moc nehýbalo, tak mi dali další oxy, to už byla teda síla, tak jsem prosila epidurál, ale naštěstí mi nejdřív dali něco do kapačky, že než by mi dali epidurál, tak by to trvalo i hodinu (nez me vezmou krev, přijde anezteziolog apod) a asi už jsem vypadala že to nedám, tak mi ten oblovák hrozně pomohl, načerpala jsem sílu na tlačení. no ale malému se bohužel moc dobře nedařilo, tak ho pak museli rozdýchávat. Hodně jsem o tom přemýšlela, jestli se to nemělo nechat víc na přírodě, ale jelikož jsem neměla kontra, tak asi opravdu se to tak udělat mělo. Prostě jak došla kapačka s oxy, tak kontra žádné... no ale jak říkáš, hlavně že to dobře dopadlo a z toho přístupu, jak byli všichni hodní jsem byla hrozně unešená. Na šestinedělí jsem kuli všemu bulela a oni mi ještě říkali, jak jsem klidná a vyrovnaná :grinning: :grinning: no a jak si to ted užívám? ted uz si to začínám užívat, do té doby to byl jen mazec :grinning: :grinning:
26. únor 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lomanta Já jsem právě byla docela rozčarovaná.... O MMN jsem četla samá pozitiva, maminky o ní jen básnily, na fotkách vypadaly porodní sály skvěle atd. Jenže na mě prostě ten den zbyl ten třetí "porodní sál", kde nebylo vůbec nic. Na záchod jsem musela chodit přes celou chodbu jen v andělíčku, který ani neměl pořádně šňůrky na zavázání, a to mně jich vyměnili asi 5, protože žádný neměl pořádně šňůrky, míč tam nebyl, žádný úlevový prostředek, do sprchy (taky daleko na chodbě) jsem ani nedošla, lůžko tak nízko, že jsem ani nemohla pérovat v kolenou a být opřená o lokty, každou chvíli tam chodily sestry do skříní pro náhradní lůžkoviny do ostatních pokojů, prostě provoz jako na nádraží a já byla celou dobu napojená na monitoru. Když se ve mně rejpali tři doktoři, že mi píchnou plodovou vodu a ono to pořád nešlo, tak ten třetí zjistil, že už ji vlastně ani nemám (přitom mi voda neodtekla, možná doma ráno ve vaně, ale o tom nevím), tak to pak bolelo jak blázen, krve jak z vola... :slight_smile: No a učila se na mně nějaká mladá doktorka, která tam byla na kukandu (primář ji taky nechal se ve mně pošťourat, aby si to "zkusila")... Po pěti hodinách jsem si už škemrala o epidural, jenže jsem se neotvírala, jak měla, tak se muselo čekat... Po sedmi hodinách mě nakonec přesunuli na ten lepší sál, kde už byla i sprcha a vana, jenže to už mi to bylo k ničemu, protože konečně přišel anesteziolog. No co budu povídat. Malej měl špatné ozvy, takže furt na monitoru, oxytocin, ale díky tomu epi mi bylo lépe. Večer už jsem byla vyčerpaná, protože jsem od předchozího večera nejedla a díky tomu epiduralu jsem pak ani neuměla tlačit. Nakonec mně poskákala taková mohutná sestra a prďola byl na světě. Nejvíc mě mrzí, že si vůbec nepamatuju ty dvě hodiny po porodu, kdy jsem ho měla položeného na sobě a i s manželem jsme odpočívali. Nemůžu říct, že by se pak sestry nechovaly pěkně, ale malej se nechtěl přisát, tak každá radila něco jinýho a nakonec jsem se ani nerozkojila a byli jsme od porodnice na UM. Asi jsem měla více bojovat, u druhého už budu vědět, co a jak... Prostě na porod nevzpomínám hezky a příště se budu snažit opravdu co nejdéle zůstat doma. :slight_smile:
27. únor 2014 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak tak to mi je líto, ale ne za vše může porodnice. A ten sál, to je teda blbý. Já vůbec nic nevyužila protože mi bylo tak blbě, že jsem se ani na nohy nepostavila a na wc jsem nechodila, protože co jsem vypila to jsem vyblila :grinning: takze pro mě by ten sál byl ideální :grinning: kdyby se tam samozřejmě necourali sestry, já byla na tom největším a bylo to super. S manželem jsme měli klid, měla nás na starosti jedna sestra a žákynka, obě super a já si opravdu nemůžu stěžovat. U kojení taky každá radila něco jiného, ale ono každé mamince taky něco jiného pomůže a každá má taky jiné zkušenosti... všude je prostě něco a asi není porodnice která by byla 100% bez vad :wink:
27. únor 2014 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lomanta ale jo, to já si nemyslím, že by za všechno mohla porodnice, jenom jsem prostě měla na některé věci smůlu... :slight_smile: Ten záchod byl hodně potřeba hlavně u klystýru, ale naštěstí jsem to tak tak stihla. :grinning: Co manžel, půjde k porodu znovu? Ten můj byl skvělej a velká opora, že až zapomněl fotit. :slight_smile:
27. únor 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vlci_mak jojo, jestli ještě bude dítě, tak u porodu určitě bude. On to nějak hrozně neprožíval, až jsem se divila, jak byl v pohodě... a moc mi pomáhal, upravoval mi polštář, dával mi napít, uklízel po mě zvratky... a vůbec ta psychická podpora je největší :wink:
28. únor 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, už jsem jednou v Jilemnici rodila (plánovaný CS), vše super, nemůžu si vynachválit. Dnes je dceři 15 měsíců a zjistila jsem, že jsem opět těhotná. Je tu někdo, kdo rodil císařem a šel po dvou letech opět na císaře? A udělali vám císaře po tak krátké době mezi těhotenstvím, nebo jste šli na standartní porod? Děkuji
16. pro 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek