Těhulky z Olomouce, 2013

Ahoj holky...tak kolik nás tu je z Olomouce?? 😃
zuza2008
13. únor 2013
Ahojky, tak sem dnes píšu poprvé a jsem taky z Holomóca 😉 Kdypak máš termín? Nás to čeká v první půlce srpna, juch juch 🙂
lindoskaautor
14. únor 2013
@zuza2008 Ahoj...mě to čeká 17.května...už se nemůžu dočkat 😃
zuza2008
14. únor 2013
No tak to máš za pár, to je fajn 🙂, to ti závidím. Už ses rozhodla pro porodnici? My jsme přemýšleli o Šternberku,ale asi nakonec dáme přednost Olomouci. přeci jenom kdyby se něco dělo, tak je ta vybavenost určitě lepší. A nemáš typ na nějaký dobrý předporodní kurz?
lindoskaautor
14. únor 2013
@zuza2008 Tak je to nejblíž. 🙂 Já půjdu jen na jednodenní předporodní kurz přímo v porodnici...to je vlastně prohlídka celé porodnice i sálů...vlastně ti ukáží jak to bude všechno probíhat...jinak nikam chodit nebudu...Jedinou přípravu před porodem budu trénovat doma s EPI-NO 😃 nevím jestli si o tom slyšela, ale je to dost dobrá věc...je to vlastně na rozšíření pánevního dna 😉
zuza2008
14. únor 2013
Jj, o tom jsem slyšela. Kamarádka si to objednala a než jí to přišlo, tak rodila o tři týdny dřív, takže bohužel nemám žádný reference 😃 Jinak u nás je to první mimčo, tak mám tak nějak nutkání nějaký ten kurz navštívit, ať pak nejsme za úplný nekňuby 😃
lindoskaautor
15. únor 2013
Já taky čekám první mimi 🙂 Právě proto jsem se rozhodla cvičit s Epi-nem
lindoskaautor
15. únor 2013
No tak ženy...neříkejte, že jsme tu jen dvě těhulky z Olomouce? 😃
zuza2008
17. únor 2013
teda taky se divim 🙂 Jo jinak jsem hledala nějaké ohlasy na Ol porodnici a byla jsem myle překvapená. V podstatě samá pozitiva, takže jsem asi zvolily dobře 😎
lindoskaautor
20. únor 2013
to jo...jinak stále hledáme další členky 😃
zuza2008
21. únor 2013
@lindoska ahojky, nemáš nějaký dobrý typ na prodejnu s vybavením pro mimča v Olmiku? Nemyslím jen oblečky, ale i kočárky, popř. i nábytek apod.
ter26
22. únor 2013
Zdravím všechny budoucí maminky z Ol. Chci se zeptat, jestli máte nějaké rady, tipy, triky a jak se připravujete na své mimčo? 🙂
zuza2008
24. únor 2013
@ter26 ahojky 🙂 no moje příprava je zatím takova, ze čtu knížky a cca v dubnu bych ráda zacala chodit na předporodni kurz a cvičeni. Jinak se snažím cvičit a sem tam juknu na nějakou tu výbavičku 🙂 zatím nic nekupuju, máme termín až na zacatku srpna- ale musím se držet 😃 copak ty? Máš nějaký typ?
ter26
24. únor 2013
zuza2008 Ahoj🙂 to ja už mám nějaké oblečky vyprané a vyžehlené😃 větší věci jako kočárek a postýlku planuji koupit až na začátku června, protože termín mám začátek července..🙂 jinak knížky nečtu ( vždy když mě to chytne, že nějakou koupim, akorát se vyděsím) 😃 takže hledám a čtu na internetu..🙂 chtěla jsem začít chodit do jogy, ale nějak jsem se k tomu nedokopala a uvažuji ocvičení doma, ale bojím se abych miminku nějak neublížila.. jaké používás cviky? klasické dřepy,kliky atd? a jelikož je to mé první, žádné tipy bohužel nemám, právě sama hledám na internetu😃 a už máš vybranou porodnici?🙂
zuza2008
24. únor 2013
@ter26 no s těma knížkama máš pravdu, taky si kolikrát říkám, že lepší nevědět 🙂 o joze jsem taky uvažovala, ale zatím jsem se k tomu nedokopala. Mám raději trošku akčnější cvičení 🙂 Jinak chodím na HEAT a s pejskem nordic walking. Dřepy a kliky ještě nikdy nikomu nepomohly, tak ty určitě nene 🙂 Ještě jsem našla pár cviků pro těhotné v knížce (aspoň k něčemu je to dobré) a ty si myslím bys mohla najít klidně na internetu.
Porodnici jsme nakonec vybrali Olomouc, hlavně kvůli péči v případě, že by byl nějaký problém u nebo po porodu. Ještě jsme zvažovali Šternberk, ale pokud je něco s miminkem, tak ho vezou stejně do Olomouce a maminka bohužel zůstává ve Šternberku. No doufáme, že bude vše ok, ale riskovat to nechceme 🙂
a nechali jste si říct, co budete mít?
ter26
24. únor 2013
na minulé kotrole mi to ještě nechteli říct, ale jdu zase ve středu, tak doufám, že už to budu konečně vědět.. 🙂škoda jen, že to není na 100% :-| vy už to víte?🙂 a já pravděpodobně volím Šternberk, protože mé zkušenosti z Ol FN jsou hrozné a nemám k ním nejmenší důvěru.. sice se mé zkušenosti netýkají gynekologie ani podobných oddělění, ale stejně..🙂 pevně věřím, že vše bude bez komplikácí a naprosto v pořádku🙂
barucca
24. únor 2013
ahoj holky, můžu se k vám přidat? Sice nejsem přímo z Olomouce, bydlím v takové vesničce kousek za Litovlí, ale do Ol jezdím každý den do práce. Čekáme s manželem první miminko a termín mám v půlce července. Ve středu jdeme do FN ne velký utz ve 20. tt, tak doufám, že už nám řeknou pohlaví. Jinak já se rozhodla rodit v Šumperku, kamarádka tam má známosti, tak mi domluví protekci 🙂 Nad Epinem taky uvažuji a i nad předporodním kurzem, tady na MK jsem četla dobré reference na kurzy Ivany Pavlíkové.
zuza2008
24. únor 2013
@barucca
@ter26 no holky s těma nemocnicema je to asi opravdu individuální. Na každou z těch našich třech znám dobré i špatné reference. Já mám osobní velmi špatnou zkušenost s Šumperkem (ne s porodnicí ani gynekologií!), ale kamarádky tam rodily a neslyšela jsem jedinou špatnou zkušenost. No snad budeme mít všechny štěstí a aspoň budem moct porovnat 🙂 Jo a já jezdím do práce z Olomouce do Šumperka 😃
Na paní Pavlíkovou jsem taky slyšela jen chválu a chystám se tam někdy v dubnu.

@ter26 ve 13.tt nám pan Polák řekl, že 100% kluk, tak uvidíme, jestli se to třeba v tom 20.tt ještě nezmění 😃
barucca
24. únor 2013
@zuza2008 jo na každou nemocnici člověk uslyší dobré i špatné reference, je to určitě i o štěstí na jaký personál člověk narazí. Tak snad nám to všem vyjde tak jak si představujeme 🙂
Jinak nový předporodní kurz u paní Pavlíkové začíná teď 28.2. a další pak 18.4. - tam se chystám, tak třeba se tam potkáme 🙂
ter26
24. únor 2013
muzu se prosim zeptat na ten predporodní kurz u p. Pavlikove? kde se kona atd?
ter26
24. únor 2013
@zuza2008 jinak me to ve 14ctem tydnu nechteli rict, ze pry to neni jeste neuvidi.. tak nevim🙂 ale ve stredu to z nich vypacim😃
barucca
24. únor 2013
@ter26 posílám odkaz na její stránky
http://www.ivanapavlikova.cz/aktuality.htm
ter26
24. únor 2013
@barucca dekuji🙂 a můžu se zeptat, zda vy máte nějake rady, tipy, triky?😃 🙂
ter26
24. únor 2013
jěště se chci zeptat jestli jste přemýšlely o látkových plenách a o nafukovacím balo'nku epi-nu?
zuza2008
24. únor 2013
@ter26 to víš, že jo, když se prcek nebude schovávat, tak už to musejí vidět 🙂 A kde jsi byla na screeningu? U dr. Poláka jsme na tom UTZ viděli vše dosti jasně, až nás to překvapilo.
Látkové pleny zatím neřeším stejně jako nafukovací balonek - zatím dělám, že je to ještě dosti daleko 🙂
barucca
24. únor 2013
@ter26 tipy a triky? Snažím se být co nejvíce v pohodě a zatím si nad ničím moc nelámu hlavu. Řídím se tím, že když je maminka spokojená a v pohodě, je spokojené a v pohodě i miminko. Snažím se řídit svou intuicí co se týče jídla a aktivit v těhu a když si nejsem jistá, nakouknu sem na MK, protože tady existuje odpověď snad na každou otázku 🙂
O Epi-nu přemýšlím hodně, i když kamarádčin otec gynekolog tvrdí, že je to zbytečné vyhazování peněz a prý stejnou službu udělá masáž hráze. Ale četla jsem na něj tolik pozitivních recenzí od spokojených uživatelek, že do něj asi investuju.
zuza2008
24. únor 2013
@barucca jj Barčo, tak to se tam uvidíme, taky jsem koukala na ten rozvrh 🙂 Ještě přemýšlím, že před kurzem je vždy hodinka cvičení. Asi bych to zkusila, jestli by mě to bavilo. Taky si říkám, že dobré cvičení a masáž hráze před porodem by mohla být dostatečná příprava, mě ten balonek nějak děsí 😃
ter26
24. únor 2013
@barucca spravný přístup, taky spoléhám na svou intuici, to je nejlepší.. tělo i miminko si sami řeknou, zda jim něco chybí..🙂
ter26
24. únor 2013
@zuza2008 a na screeningu jsem nebyla..
zuza2008
24. únor 2013
@ter26 no vidíš, já to beru automaticky, ale ono to povinné vyšetření není 😉
ter26
24. únor 2013
já jim stejně nevěřím, takže to pro mě nemá cenu..🙂

Začni psát odpověď...

Odešli