• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Olomouce, 2013

Ahoj holky...tak kolik nás tu je z Olomouce?? :grinning:
13. únor 2013 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojky, tak sem dnes píšu poprvé a jsem taky z Holomóca :wink: Kdypak máš termín? Nás to čeká v první půlce srpna, juch juch :slight_smile:
13. únor 2013 v 18:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuza2008 Ahoj...mě to čeká 17.května...už se nemůžu dočkat :grinning:
14. únor 2013 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak to máš za pár, to je fajn :slight_smile:, to ti závidím. Už ses rozhodla pro porodnici? My jsme přemýšleli o Šternberku,ale asi nakonec dáme přednost Olomouci. přeci jenom kdyby se něco dělo, tak je ta vybavenost určitě lepší. A nemáš typ na nějaký dobrý předporodní kurz?
14. únor 2013 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuza2008 Tak je to nejblíž. :slight_smile: Já půjdu jen na jednodenní předporodní kurz přímo v porodnici...to je vlastně prohlídka celé porodnice i sálů...vlastně ti ukáží jak to bude všechno probíhat...jinak nikam chodit nebudu...Jedinou přípravu před porodem budu trénovat doma s EPI-NO :grinning: nevím jestli si o tom slyšela, ale je to dost dobrá věc...je to vlastně na rozšíření pánevního dna :wink:
14. únor 2013 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj, o tom jsem slyšela. Kamarádka si to objednala a než jí to přišlo, tak rodila o tři týdny dřív, takže bohužel nemám žádný reference :grinning: Jinak u nás je to první mimčo, tak mám tak nějak nutkání nějaký ten kurz navštívit, ať pak nejsme za úplný nekňuby :grinning:
14. únor 2013 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Já taky čekám první mimi :slight_smile: Právě proto jsem se rozhodla cvičit s Epi-nem
15. únor 2013 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No tak ženy...neříkejte, že jsme tu jen dvě těhulky z Olomouce? :grinning:
15. únor 2013 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
teda taky se divim :slight_smile: Jo jinak jsem hledala nějaké ohlasy na Ol porodnici a byla jsem myle překvapená. V podstatě samá pozitiva, takže jsem asi zvolily dobře :sunglasses:
17. únor 2013 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
to jo...jinak stále hledáme další členky :grinning:
20. únor 2013 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@lindoska ahojky, nemáš nějaký dobrý typ na prodejnu s vybavením pro mimča v Olmiku? Nemyslím jen oblečky, ale i kočárky, popř. i nábytek apod.
21. únor 2013 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím všechny budoucí maminky z Ol. Chci se zeptat, jestli máte nějaké rady, tipy, triky a jak se připravujete na své mimčo? :slight_smile:
23. únor 2013 v 00:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ter26 ahojky :slight_smile: no moje příprava je zatím takova, ze čtu knížky a cca v dubnu bych ráda zacala chodit na předporodni kurz a cvičeni. Jinak se snažím cvičit a sem tam juknu na nějakou tu výbavičku :slight_smile: zatím nic nekupuju, máme termín až na zacatku srpna- ale musím se držet :grinning: copak ty? Máš nějaký typ?
24. únor 2013 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
zuza2008 Ahoj:slight_smile: to ja už mám nějaké oblečky vyprané a vyžehlené:D větší věci jako kočárek a postýlku planuji koupit až na začátku června, protože termín mám začátek července..:slight_smile: jinak knížky nečtu ( vždy když mě to chytne, že nějakou koupim, akorát se vyděsím) :D takže hledám a čtu na internetu..:slight_smile: chtěla jsem začít chodit do jogy, ale nějak jsem se k tomu nedokopala a uvažuji ocvičení doma, ale bojím se abych miminku nějak neublížila.. jaké používás cviky? klasické dřepy,kliky atd? a jelikož je to mé první, žádné tipy bohužel nemám, právě sama hledám na internetu:D a už máš vybranou porodnici?:slight_smile:
24. únor 2013 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@ter26 no s těma knížkama máš pravdu, taky si kolikrát říkám, že lepší nevědět :slight_smile: o joze jsem taky uvažovala, ale zatím jsem se k tomu nedokopala. Mám raději trošku akčnější cvičení :slight_smile: Jinak chodím na HEAT a s pejskem nordic walking. Dřepy a kliky ještě nikdy nikomu nepomohly, tak ty určitě nene :slight_smile: Ještě jsem našla pár cviků pro těhotné v knížce (aspoň k něčemu je to dobré) a ty si myslím bys mohla najít klidně na internetu.
Porodnici jsme nakonec vybrali Olomouc, hlavně kvůli péči v případě, že by byl nějaký problém u nebo po porodu. Ještě jsme zvažovali Šternberk, ale pokud je něco s miminkem, tak ho vezou stejně do Olomouce a maminka bohužel zůstává ve Šternberku. No doufáme, že bude vše ok, ale riskovat to nechceme :slight_smile:
a nechali jste si říct, co budete mít?
24. únor 2013 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
na minulé kotrole mi to ještě nechteli říct, ale jdu zase ve středu, tak doufám, že už to budu konečně vědět.. :slight_smile:škoda jen, že to není na 100% :unamused: vy už to víte?:slight_smile: a já pravděpodobně volím Šternberk, protože mé zkušenosti z Ol FN jsou hrozné a nemám k ním nejmenší důvěru.. sice se mé zkušenosti netýkají gynekologie ani podobných oddělění, ale stejně..:slight_smile: pevně věřím, že vše bude bez komplikácí a naprosto v pořádku:slight_smile:
24. únor 2013 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, můžu se k vám přidat? Sice nejsem přímo z Olomouce, bydlím v takové vesničce kousek za Litovlí, ale do Ol jezdím každý den do práce. Čekáme s manželem první miminko a termín mám v půlce července. Ve středu jdeme do FN ne velký utz ve 20. tt, tak doufám, že už nám řeknou pohlaví. Jinak já se rozhodla rodit v Šumperku, kamarádka tam má známosti, tak mi domluví protekci :slight_smile: Nad Epinem taky uvažuji a i nad předporodním kurzem, tady na MK jsem četla dobré reference na kurzy Ivany Pavlíkové.
24. únor 2013 v 18:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca
@ter26 no holky s těma nemocnicema je to asi opravdu individuální. Na každou z těch našich třech znám dobré i špatné reference. Já mám osobní velmi špatnou zkušenost s Šumperkem (ne s porodnicí ani gynekologií!), ale kamarádky tam rodily a neslyšela jsem jedinou špatnou zkušenost. No snad budeme mít všechny štěstí a aspoň budem moct porovnat :slight_smile: Jo a já jezdím do práce z Olomouce do Šumperka :grinning:
Na paní Pavlíkovou jsem taky slyšela jen chválu a chystám se tam někdy v dubnu.

@ter26 ve 13.tt nám pan Polák řekl, že 100% kluk, tak uvidíme, jestli se to třeba v tom 20.tt ještě nezmění :grinning:
24. únor 2013 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuza2008 jo na každou nemocnici člověk uslyší dobré i špatné reference, je to určitě i o štěstí na jaký personál člověk narazí. Tak snad nám to všem vyjde tak jak si představujeme :slight_smile:
Jinak nový předporodní kurz u paní Pavlíkové začíná teď 28.2. a další pak 18.4. - tam se chystám, tak třeba se tam potkáme :slight_smile:
24. únor 2013 v 19:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
muzu se prosim zeptat na ten predporodní kurz u p. Pavlikove? kde se kona atd?
24. únor 2013 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuza2008 jinak me to ve 14ctem tydnu nechteli rict, ze pry to neni jeste neuvidi.. tak nevim:slight_smile: ale ve stredu to z nich vypacim:D
24. únor 2013 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@ter26 posílám odkaz na její stránky
http://www.ivanapavlikova.cz/aktuality.htm
24. únor 2013 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca dekuji:slight_smile: a můžu se zeptat, zda vy máte nějake rady, tipy, triky?:D :slight_smile:
24. únor 2013 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
jěště se chci zeptat jestli jste přemýšlely o látkových plenách a o nafukovacím balo'nku epi-nu?
24. únor 2013 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ter26 to víš, že jo, když se prcek nebude schovávat, tak už to musejí vidět :slight_smile: A kde jsi byla na screeningu? U dr. Poláka jsme na tom UTZ viděli vše dosti jasně, až nás to překvapilo.
Látkové pleny zatím neřeším stejně jako nafukovací balonek - zatím dělám, že je to ještě dosti daleko :slight_smile:
24. únor 2013 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@ter26 tipy a triky? Snažím se být co nejvíce v pohodě a zatím si nad ničím moc nelámu hlavu. Řídím se tím, že když je maminka spokojená a v pohodě, je spokojené a v pohodě i miminko. Snažím se řídit svou intuicí co se týče jídla a aktivit v těhu a když si nejsem jistá, nakouknu sem na MK, protože tady existuje odpověď snad na každou otázku :slight_smile:
O Epi-nu přemýšlím hodně, i když kamarádčin otec gynekolog tvrdí, že je to zbytečné vyhazování peněz a prý stejnou službu udělá masáž hráze. Ale četla jsem na něj tolik pozitivních recenzí od spokojených uživatelek, že do něj asi investuju.
24. únor 2013 v 19:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca jj Barčo, tak to se tam uvidíme, taky jsem koukala na ten rozvrh :slight_smile: Ještě přemýšlím, že před kurzem je vždy hodinka cvičení. Asi bych to zkusila, jestli by mě to bavilo. Taky si říkám, že dobré cvičení a masáž hráze před porodem by mohla být dostatečná příprava, mě ten balonek nějak děsí :grinning:
24. únor 2013 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@barucca spravný přístup, taky spoléhám na svou intuici, to je nejlepší.. tělo i miminko si sami řeknou, zda jim něco chybí..:slight_smile:
24. únor 2013 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuza2008 a na screeningu jsem nebyla..
24. únor 2013 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@ter26 no vidíš, já to beru automaticky, ale ono to povinné vyšetření není :wink:
24. únor 2013 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
já jim stejně nevěřím, takže to pro mě nemá cenu..:slight_smile:
24. únor 2013 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 10
Tvůj příspěvek