• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Olomouce, 2013

autor
Ahojte holky...tak jsem ráda že nás tu pomalu, ale jistě přibývá :slight_smile:

Tak já jsem se rozhodla rodit v Olomouci...přesně kvůli tomu že kdyby se něco stalo...stehně miminko pošlou do OL.
Navíc vím, že můj muž mi ve všem pomůže a podrží mě kdyby se mu něco nelíbilo jak se ke mě chovají a jakou péči mi poskytují :grinning:

Žádné knížky nečtu...ani nikam nechodím cvičit...teď jsem si koupila gymnastický balón a budu cvičit doma když se mi bude chtít :grinning:

Jediná moje příprava na porod bude EPI-NO a jednodenní předporodní kurz v porodnici s mužem :wink:

Holky já jsem z nás první která půjde k porodu :astonished: ...bojim bojim
25. únor 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindoska to já se porodu taky bojím, navíc po mích dlouholetých zkušenostech nemám ráda nemocnice, ale furt se uklidňuju tím, že to zvládlo mnoho žen před námi, tak to zvládnem taky!:slight_smile: A to že máte takovou podporu v muži je super, chce být u porodu?:slight_smile:
O EPI-NU také přemýšlím, jen doufám, že to doktoři vezmou v potaz a vyhnu se nastřihávání, protože to rádi dělají ikdyž nejsou žadne komplikace, berou to jako rutinní zákrok..:/
25. únor 2013 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ter26 Muž chce být určitě u toho a navíc kdyby nechtěl...tak bych ho donutila :grinning:
Tak doktoři by měli respektovat to co si přeješ, ale když bude potřeba nastřihnou...Případně si můžeš napsat předporodní plán...ale asi to je zbytečný...myslím si, že jim to stačí říct

Bohužel jsme tady všechny asi prvorodičky...tak nám nikdo neporadí :slight_smile: Ale můžeme se navzájem podporovat :wink:

A kolik vám vůbec je holky? Vdané, svobodné, přítel,..?
25. únor 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindoska Doktoři by měli respektovat přání rodiček, ale i podle recenzí, bohužel né vždy to tak je.. proto se toho tolik bojím:/ a četla jsem si na netu o OL a Šternberské porodnici a myslím, že tam psali, že není možnost volby nástřihu, tak nevím..
Já jsem svobodná, ale šťastně zadaná a je mi 19.. co vy?:slight_smile:
25. únor 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já jsem čerstvě vdaná je mi 23 let a čekám první mimi :grinning:
25. únor 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, tak mě tu máte :slight_smile:. Jsem také z Olomouce :slight_smile:. Za chvílí pojedem do Prostějova do porodnice se podívat.
Do porodnice Olomouc se také chystáme. Jelikož budu rodit na císaře, tak v Olomouci prý svorkuji a to já fakt nechci. Co s o tom myslíte? :sunglasses:
25. únor 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucinglubing achoj...taky kdybych měla rodit císařem tak si to taky pořádně rozmyslím kde...protože císař se dá naplánovat ale porod bohužel ne...a když víš kdy půjdeš na císař tak si můžeš i vybrat nadstandart pokoj :slight_smile: ...za kterej se teda platí :unamused:
25. únor 2013 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinglubing upřímně Prostějov mě ani nenapadl a o císaři taky nic nevím, proto vám nemůžu poradit..:slight_smile: taky první miminko?
25. únor 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindoska tak to gratuluju:slight_smile: a mimčo plánovaně nebo ne?:slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se také přidat? A zároveň zdravím Olomoučanky :slight_smile: My čekáme také první (už třetí těhotenství, 2 potraty, ale porod při prvním potratu v 18tt nepočítám, kdyžtak více v mém profilu), takže jsem také prvorodička jako @lindoska. My jsme od začátku rozhodnutí pro Olomouckou porodnici. Myslím, že možnosti péče a profesionalita je na prvním místě před pohodlím. :slight_smile:

@lindoska Jinak termím máme zatím 15.května :slight_smile:, ale beru ho s rezervou, pro nás je důležité vydržet co nejdéle, nejlépe alespoň do 34tt, pak už je mimi schopné samotné dýchat a vše může být ok! :slight_smile: A kdy se na ten předporodní kurz chystáš?
25. únor 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky tak se k vam take pridavam... :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinglubing Ahojky, my zatím cs plánovaný nemáme, ale při poslední kontrole jsme měli níže placentu, tak uvidíme, jeslti se vytáhne. Co si mám pod tím svorkováním představit? Jinak kdyby se jednalo o císař, tak jedině ve spinálu. Jak ho máš plánovaný? :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak nevíte jak je to s těma nadstardartními pokoji? přemýšlím, že si o něho zažádám ve Štnb. Vím, že je to dražší, ale ráda bych měla v tak zásadních okamžicích soukromí atd.
Nevíte jestli ten nadstandartní pokoj zaručí soukromí, to že vaše dítě bude neustále s vámi a že na pokoji budete sama a nikdo vás nebude rušit?
25. únor 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny nové členky:slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindoska Někdy se ani ten císař nedá naplánovat. Porod může skončit akutním CS a pak už si asi vybrat nemocnici nestihneš :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ter26 miminko plánovaně...trvalo nám to půl roku :wink:

@froka tak tě tu vítáme...na ten kurz ještě nevím...musím si to domluvit tak až bude mít manžel volno...ale těsně před porodem...tak ten 35tt
25. únor 2013 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 Ahoj, nevím jak ve Štbk, ale v Ol máš svůj vlastní pokoj se soc. zařízením, fotky jsou i na stránkách FNOL. :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@froka to je fakt...já o císaři nic nevím...jen jsem se snažila nějak poradit
25. únor 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak zdravím všechny budoucí maminky...ať na nikoho nezapomenu :grinning:
25. únor 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindoska tak o to je to krásnější:slight_smile: gratuluji:slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@solteeskaa Tak tohle je moje sousedka z dětství a ta taky čeká svoje první mimi :wink:
25. únor 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@froka Ahoj, ve Štnb.je to taky tak.. akorát nevím, jestli i za tu cenu vám to zajistí klidný a spokojený pobyt..:slight_smile: taky první mimčo?:slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. únor 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nechci to hrotit ale ktera z vas se dozvedela pohlavi sveho miminka uz ve 12tydnu na screeningu???ja se na internetu dozvedela ze to jde zjistit ale neverim tomu na 100% ma nejaka zkusenosti??? :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak holky co vaše příprava na porod? nervozní jako já? :grinning:
25. únor 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lindoska to je stejne hrozny jeste nedavno jsme byli male holky.... :slight_smile: ten cas hrozne letiii... :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lindoska Jasně :slight_smile: Člověk tak nějak podvědomě doufá a věří, že porodí přirozeně bez komplikací, ale ne vždy je to asi procházka růžovým sadem, tak je určitě lepší vědět s čím může počítat. :slight_smile: Každopádně máš pravdu, že pokud je cs plánovaný a je možnost si vybrat, tak proč toho nevyužít. Například co se týče přítomnosti otce při porodu, kterou některé porodnice umožňují i při císařském řezu ve spinálu nebo epidurálu. :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@solteeskaa já nevím pohlaví do teď...jenom spekulace o holčičce...ale ve středu jdu na 3D ultrazvuk do FNOL tak snad mi to už potvrdí
25. únor 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 Jj, první :slight_smile:
25. únor 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@solteeskaa ahojky, já se dozvěděla, že budemem mít chlapečka. tak snad se to ještě nezvrhne :wink: ale pan doktor neváhal. byla jsem u Poláka a ten má velmi kvalitní UTZ.
25. únor 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek