• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Olomouce, 2013

@lindoska Držím pěsti! :slight_smile:
7. kvě 2013 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@froka ja ho mam prave taky vybrany:slight_smile: jen jsem se chtela jeste zeptat, zda jdou predni kola zaaretovat? dekuju:slight_smile:
7. kvě 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lindoska taky drzim palce at vsechno dobre dopadne:slight_smile:
7. kvě 2013 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza2008
Tak to je škoda.Ja radej zase nekde zajdu než sedim u počalu.Kdyby měla nektera zajem napište.Mám doma už 4 letou holčičku tak to mam naročne ale zvladam všechno a ješte si to chci uživat.Mateřska je jen parkrat za život ne?Ja ji mela s malou super :sunglasses:
7. kvě 2013 ve 23:33  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženy, zdravím Vás :wink:

@lindoska držím palce, aby bylo vše o.k.! Já mám plánovaného císaře příští čtvrtek (ve Šternberku), pokud se do té doby mimi nerozhodne přijít samo a nebude tedy SC akutní.....
Tak ať je vše o.k. a jste brzy doma :wink:
8. kvě 2013 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Všem děkuji za podporu...pak dám vědět až mi bude líp :wink:
8. kvě 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 ahoj, jj, jdou zaaretovat :slight_smile:
8. kvě 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@froka dekuju:slight_smile:
8. kvě 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova ahoj, kdyby ti klapl ten Stenberk, pak dej prosim vedet svoje zkusenosti..:slight_smile: ja se tam chystam v cervenci tak jsem zvedava:D:slight_smile:
8. kvě 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 dám vědět :slight_smile:. Šternberk klapne určitě, ať už plánovaně nebo akutně. Do Olomouce nejdu. :slight_smile: Doufám, že bude vše o.k.
8. kvě 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova ahoj, tak gratuluji ke krasne Sofince:slight_smile: tak co?:slight_smile: jak to probehlo a Sternberk dobry? Vim, ze ted mas jine starosti a dulezitejsi veci nez tady odepisovat, ale byla bych rada kdybys mi prosim povykladala, o svych zkusenostech a zazitcich, jsem zvedava, taky se mi to uz blizi a zacinam byt nervozni..:D
13. kvě 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 Ahoj, tak z plánovaného císaře byl nakonec akutní, miminko se rozhodlo jít na svět už ve čtvrtek 9.5.
Začalo to ve čtvrtek v 16.10, ležela jsem a spala na gauči, čekala jsem na začátek hokeje, když mě vzbudilo 2x silnější zabolení v zádech, cca po desetiminutách. Řekla jsem si, že jsem asi opět přeleželá a že mě tuhnou kříže, tak že vstanu, dojdu si na záchod a kouknu na hokej, když jsem se jen malinko narovnala na gauči, tak jsem cítila dvakrát takový jakoby "chrstanec" plodovky. Bylo cítit, že to není z močové trubice, takže jsem dostala trochu stres a běžela jsem si dolů pro porodnickou vložku. Pak jsem zase cítila silnější bolest v zádech a radši jsem volala manželovi, že mi praskla asi voda a on že je u Pardubic (!!). Byl u nás táta naštěstí, tak jsem ho zavolala ať mi vezme tašky (ještěže jsem je už měla sbalené, nemohla jsem jinak přemýšlet a nedovedu si představit, jak se ještě balím do porodnice). Nicméně naši nejsou ani jeden řidiči, takže jsem rychle volala kamarádce, jestli má doma muže, jestli mě odveze. Naštěstí ano a už v autě stahy dost sílily, takže mi bylo jasné, že o planý poplach nejde. Mezitím jsem volala do porodnice, tam mi řekli okamžitě přijet, že se na mě začnou chystat, i kdyby to byl planý poplach, že by CS radši asi udělali hned. No po příjezdu a testu vložky bylo jasné, že jde o plodovku, natočili aspoň KTG, nestihli mi dát ani klystýr a že v 18.00 jdeme na to. v 17.30 jsem tedy zavolala manžela, ten zrovna byl ještě cca 50 km od Šternberka (porodnice).
Musím říct, že mi cévku zaváděli na 2x, což byl hnus, navíc za účasti kontrakcí, takže se nešlo moc uvolnit a spinál mi na sále píchali taky na 2x, nějak se nešlo trefit nebo co. Nic moc opravdu. Na sále všichni byli moc milí, anesteziolog z ostravák vyprávěl vtipy. Sofinka byla za 10 minut venku, dali mi ji hned pohladit, pomuchlat a opusinkovat.
No dneska už je to fajn,ale včera jsem mysela, že umřu bolestí. Fakt. A to bych řekla, že bolest snáším docela dobře a nejsu žádná měkota. Šití bylo delší, malá už byla v porodních cestách a tak ji tahali ven a natrhla se jim děloha ještě jinde, než byla rozříznutá, což se dalo předpokládat...... ztratila jsem díky tomu víc krve než je obvyklé, ale nechtěli mi dát transfuzi, že je to větší riziko, takže mě jen zavodňovali, takže mi poklesl tlak, dostala jsem třesavku, mdloby, ale zima mi nebyla. Pak se to spravilo, v pátek mě nechali ležet trošku dýl raději, až do 11hodin, jsem ráda, že jsem si to ležení odbyla přes noc, protože mě to hrozně bolelo a krom břicha mě hrozně bolely i kříže. Nadstandard bohužel není volný a spolubydlící celou noc chrápala, takže jsem ani oka nezamhouřila .
Dnes už je to o moc lepší, ale to vstávání den po byla síla, krom toho, že jsem se nemohla ani narovnat, tak z nízkého tlaku jsem měla skoro furt mrákoty.
Sofinka je zlatá, po návratu ze sálu už na mě Sofinka s manželem čekali na pokoji, takže i manžel to v podstatě "stihl".
Na porodnici si absolutně nemůžu stěžovat. Jasně, všude je asi sestra nějaká můra občas, takže i tady, jedna byla dole na porodním a jedna se tu zjevila dnes ráno, ale to je výjimka, jsou tu všichni jinak moc milí, ochotní, pomůžou, poradí, doktoři to samé. Díky tomu, že ten porod byla jaký byl, tak jsem opravdu měla maximální péči, primář se na mě sám chodil dívat a to celkem často. Ten spinál jako takový je asi méně příjemný než celková narkóza, sice necítíš bolest, ale jinak cítíš všechno, jak malou tahali ven, jak různě tlačili uvnitř, ale všechno bez bolesti, jen to není příjemné. Nicméně za ten pocit, když jsem uslyšela Sofinku prvně zakřičet bych znovu nevolila jinak :slight_smile:. Dali mi ji hned pomuchlat a opusinkovat, pak ji vzali na mytí, vážení a zahřát do inkubátoru, dokud nebude operace u konce.
Když tak dej vědět, kdy Tě zajímalo něco dalšího :slight_smile:
13. kvě 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova Ahoj, moc dekuji za ochotne odepisovani:slight_smile: jeste by me prosim zajimalo co sis vsechno sbalila s sebou pro mimco a za kosmetiku pro sebe? ( nemyslim takovou tu klasickou, mydlo, sampon atd, ale jestli sis brala s sebou neco specialniho, krem, olejicek, proti bolesti nebo nejake vychytavky celkove co ti to tam usnadni?:slight_smile: Jestli je pravda ze mimco v 8mim mesici tak nejak zlenivy a tolik se nehybe? (jestli s tim mas nejakou zkusenost) dekuju:slight_smile:
13. kvě 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 Ahoj, tak extra pro sebe se mi hodily přezůvky do sprchy, kojící polštář, bepanthen na bradavky a taky teda notebook :slight_smile:. Pro mimi pak nic moc extra, jen asi mast Rybilka a přebalovací podložky na jedno použití.

Ty pohyby že by byly míň, to nevím, spíš byly jiné, už to nebylo kopání, ale spíš takové převalování a vlnění, jak tam mělo mimi míň místa. Omlouvám se, že píšu až dnes, ale po návratu domů je to mazec, v porodnici člověk nakojil a pak dvě tři hodinky hleděl na spící miminko, doma už je to mazec s časem :slight_smile:
15. kvě 2013 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova Ahoj, dekuju za odpovedi a v pohode, chapu, ze toho mas ted hodne a urcite jiny starosti/radosti.. :slight_smile: Na ty pohyby jsem se ptala, protoze jsem spadla a bala jsem se o prcka, protoze mi ty pohyby prisly jiny, jak rikas, spis takovy prevalovani, nez kopani a dnes jsem byla u Dr. a rikala, ze je vse v poradku jen tam ma prave min mista.. :slight_smile: Jeste bych se chtela prosim zeptat, zda jsi chodila do Stn. na predporodni kurz, jestli jsi mela porodni plan, asistentku ke ktere si chodila a jeste jestli mas na nejaky tip na obchod s deckyma vecma? :slight_smile: moc dekuju za odpovedi a omlouvam se za otravne dotazy..:D
15. kvě 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ter26 Tak porodní plán ani asistentku jsem neměla, protoze jsem měla plánovaný císařský řez. Na kurz jsem tam byla, ale oni dělají jen dvě setkání, jedno o porodech a druhý o kojení, takže to není dlouhý kurz, jak jinde, třeba deset lekcí. To bylo ale právě to, co mi vyhovovalo, že to bylo jen to nejdůležitější.
Tip na obchod nemám, hodně věcí mám z druhé ruky a hodně jsem koupila tady Koníkovi :wink:
To neva, klidně se ptej, když tě ještě něco napadne. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. kvě 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova moc dekuju:slight_smile:
18. kvě 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova Ahoj, moc gratuluji k Sofince :slight_smile: Jak to doma zvládáš? Je to záhul že? :grinning: Já jsem si porod taky "užila", byla jsem vevnitř hodně potrhaná a první dny doma jsem fakt myslela, že se zhroutím. Nikdy jsem nevěřila, že šestinedělí může být tak náročné :frowning2:
19. kvě 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@froka ahoj, tak my jsme se zatím moc nesžily, poněvadž jsme byly doma jen dva dny a ve čtvrtek nás zavolali do Olomouce do fakultky a jsme tu hospitalizované na dětské klinice, Sofinka měla pozitivní screening na štítnou žlázu. To má asi po mě, já mám taky vrozenou hypothyreozu, ale nikdo to nechtěl brát v potaz a udělali z toho docela humbuk, že asi Sofie vůbec nemá štítnou žlázu apod. doktoři mě dost vystresovali, divím se, že jsem neztratila mlíko.. Naštěstí výsledky všechny možné jsou dobré, štítnou žlázu má taky, podle ultrazvuku, takže ve finále asi bude mít to, co já, ale v podstatě zbytečně tu teď jsme 7 dní na pozorování, takže nás přijali ve čtvrtek, který se nepočítá, takže první den pozorování byl pátek a tak tu minimálně do tohoto čtvrtka budeme. Když budu mít velké štěstí, tak by nás mohli pustit ve čtvrtek odpoledne, když menší štěstí, tak až v pátek. Ale doufám, že v ten pátek nás opravdu pustí, že se ještě něco nevyvrbí. Jako děs. V podstatě jí nic nedělají, jen třikrát denně měří tlak, lék na štítnou žlázu beru taky, takže to jí do mlíčka můžu rozdrtit a nechat ji to sníst i sama. Aby se neřeklo, tak ji musím před a po každým kojení vážit, ačkoliv tu nejsme kvůli tomu, že by nepřibírala. Jsem fakt naštvaná, docela změna oproti lidskýmu přístupu v porodnici ve šternberku. Doufala jsem, že se porodem ve šternberku olomouci vyhnu a ono mě to doběhlo jinak a stejně ve fakultce jsme :frowning2:. Jo a dnes - pátý den co tu jsme - jsem se dověděla, že Sofii na příjmu někdo napsal do karty, že je nedonošená, že se narodila ve 34. týdnu. To mě dožralo, protože asi díky tomuto tady jsme hospitalizované a přitom se mě na příjmu nikdo nezeptal, kdy se narodila a Sofinka donošená JE, poněvadž se narodila 38+0, takže 38tt už byl ukončený. Mám sto chutí tady někomu naliskat :grinning: . Aspoň že můžeme jít ven v erárním kočárku. To bych to tu jinak asi nezvládla. Dnes s manželem Sofinku asi okoupeme, tak to bude rodeo :slight_smile:, doma ječela jak tur :slight_smile:.
Už se hrozně moc těším domů, že si konečně budeme zvykat doma a budeme konečně v klidu ve svém.
20. kvě 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: mam termin v rijnu
20. kvě 2013 ve 13:21  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova Jejda, tak ať jste co nejdříve doma! :slight_smile: Myslím, že všude se něco najde, ať je to Šternberk nebo Olomouc, někdy mám z přístupu lékařů pocit, že levá ruka neví co dělá pravá, všechno je to jen o lidech. Já jsem třeba byla s olomouckou porodnicí spokojená. Hlavně se nestresuj. Já asi právě ze stresu mám málo mléka, tak jsme na Nutrilonu. Mrzí mě to :frowning2: Tak se opatrujte! Držím pěsti! :slight_smile:
20. kvě 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hledám budouci maminku. Nedavno jsem se pristehovala a nemam tu zadnou kamaradku :wink:
22. kvě 2013 v 11:39  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla bych Vás, co teprve budete - jako já - rodit, pozvat na kurz Hypnoporodu, který se bude v Olomouci konat v červenci:

https://www.facebook.com/JemneZrozeni
http://www.mellowbirthing.co.uk/#!uvod/c1ugw

Vede ho jedna paní moc sympatická dula, která teď bydlí a pracuje v Anglii, kde se takto rodí už běžně, jde v podstatě o přirozený porod, navíc ale podpořený už prací v těhotenství, kdy se zbavujete strachu z porodu a tím už předem odstraňujete zbytečnou bolest a zpomalení porodu. (Byla jsem už na přednášce a jsem nadšená).
22. kvě 2013 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kstablova tak to je mi moc líto, ale nějak nechápu proč Vás nechali doktoři hospitalizovat? Moje starší Deniska má vrozenou sníženou funkci štítné žlázy, také ji to zjistili ze screeningu, ale chodila jsem s ní jenom pravidelně každý měsíc na odběry a brala léky. Místo toho aby vás nechaly doma v klidu, tak vás dají do nemocnice, kde můžete ledacos chytit, já to naše zdravotnictví nechápu. Hlavně ať jste obě zdravé a co nejdřív doma :slight_smile:
27. kvě 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nandule Tak to bylo přesně to, co nechápal nikdo. Já to pochopila až pátý den hospitalizace, kdy přišla doktorka, která se o nás starala a zeptala se mě, proč má Sofinka v přijímací zprávě napsáno, že je nedonošená, narozená ve 34.týdnu. Já se velice vytočila a vysvětlila jsem doktorce, že ta jiná doktorka, která nás přijímala, se mě vůbec neptala na to, kdy je Sofie narozená a protože přijímací zprávu jsem neviděla, poněvadž to píšou do PC, tak jsem ani nevěděla, že je tam napsaná taková blbost! Protože Sofinka se narodila v 39. týdnu, donošená. Tak jsme si to v pondělí vysvětlily, trochu jsem tam udělala vichr, dodělala se slíbená vyšetření a už ve středu, sedmý den, nás ráno propouštěli, jinak bychom tam trčeli déle. Aspoň mám ale jistotu, že je Sofinka o.k.....Doktorka na příjmu holt udělala chybu a tak tam s náma jednali jako s rodiči nedonošeného mimina, který se musí hospitalizovat, poněvadž ta štítná žláza u nedonošenců prý může být zásadní. Takže tak. Potkat tu doktorku, co nás přijímala, tak se jí na nic nebudud ptát a rovnou ji zliskám.... :angry:
28. kvě 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nevíte někdo ce je se zakladatelkou této diskuze? Měla rodit 9.5. císařem a dodnes se neozvala, už mi to začíná být divné. Já ji moc neznám, jen jsem od ní něco kupovala, potkaly jsme se osobně, tak jen doufám, že je všechno v pořádku :angry:
31. kvě 2013 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chodi tady nekdo? :wink:
4. čer 2013 ve 20:33  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@heluska85 ahoj,obcas tu i nekdo je :grinning:
4. čer 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobre :grinning:
6. čer 2013 v 09:08  •  1 dítě - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@heluska85 a jak ty jsi na tom? :slight_smile:
6. čer 2013 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek