Těhulky z Opavy a okolí. Podělme se o zážitky z těhotenství.

Ahojky 🙂 Je tady někdo z Opavy a okolí?Já jsem z Kravař 🙂 Jsem v 17.tt a mohly bychom se podělit o zážitky z těhotenství 😉
katy.m
13. led 2011
... 😃 😃 😃
ppperla
13. led 2011
@jirca 😃DD nevímjetsli znáš ve Vítkově i obchod v Bíle sově nebo tak nějak, tak tam jsme vše nakoupila .Kousek od toho parkoval muj tatka jsem tam zaběhla.Jinak byhc vážně zaběhla do KOruny 😃 já ve Vítkově chodím jen na uřady a k vitnamcum.Jinak važně vše nakupuji s tatkou v marketu jendou za čas.-)

Noo a dort se bych řekla povedl.Pomohla mi tatkova pritelkyně. Donesla na všechno recepty😃 TEDA na KORPUS .já měla vybranej nějakej kde se zvlášt šlehá bílek,ale donesla repect kde vše smíchate a vylijete na plech a to bhylo jednoduchší.během toho s enám normálně zastavil mixer pujčený od babičky tak jsme se u vyroby dost nasmály.Pak jsem dal ado nějakeho blbeho robota krem a vlozila jsme spatnej hnětač a zridl mi trochu krem,tak jsem ho pak dal ado ledničky a nakonec jsme donej vysypala kokos at to trosku zhoustne.-DDD .Říkaly jsme že jeste že tatka apřítel byly pryč jinak by měly trapne kecy chlapské .Takhle jsme se zasmály a vše šlo hladce .Vypadaly jsme jako PAT A MAT v ženském provedení.Ale ja jsem našla recept na marcipan kde se dává med a olej a ten marcipan byl uplně užasnej a skvěle se sním pracovalo.Jako važně užas. A na potahnutí to byla užasna volba.Pak jsme udělaly marcipan z receptu bez medu a oleje a ten marcipan byl strasnej rozmackat ho to byl porod.

ale cílové fotky Vám tady posílám😃 malej byl sněj nadšenej a kdejake chybičky na dortu přehlížel.Byl nadšenej s dortu.Pak blbě nesl že sme ho rozřezaly haha .Ani ho neochutnal😃 protože marcipanu s eužíral během přípravy.A jak tajně sme to porád zakrývali uterkou no síla to byla.-)
jakelina
13. led 2011
@ppperla super dortík. Já jsem shodou okolností dělala taky dnes dort, tak na ukázku ten můj.
ppperla
13. led 2011
@jakelina ten je nádhernej panečku opravdu nádheraaaaa .

Jako unás každej snědl kousek a každej řekl že je to šílene sladké.Tak jasne marcipán je sladkej😃 ale duležitej byl efekt🙂 Ale malej mi dort ani nejedl on moc asi an sladke neni nebo nevím,ale pritom po cokolade by se utloukl.Ale tak rozdala jsme rodince kousky dortu a jest ekus zbyl doma🙂

panečku opravdu krásnej dort jsi udělala.ty jsi cukrářka,?nebo ses narodila s tak šikovnýma ručičkama,?
ppperla
13. led 2011
@jakelina jo ten muj dort se desne leskne.víš my sme ho sundavaly ze silikonoveho platu kde sme valely a měly jsme naněm moučkovej cukr a vubec sme netušily jak sundat ten cukr stoho potahu na dort,tak nás napadlo že štávou z jahod ho otřít 😃 a ono se to začlo i tak lesknou tjako psí kulky hahaha
jakelina
14. led 2011
@ppperla nejsem cukrárka, fak je to druhý potahovaný dort, co jsem kdy v životě dělala. Já jsem taky vyvalovala na silikonové podložce a ani jsem to ničím nepodsypávala. Nemělo by se to lepit.
ppperla
14. led 2011
@jakelina tak dort je vážně nadhernej 🙂 pochvalu máš i od přítele říkal že je to krásnej dort .
No unás nechutnal nikomu ten maqrcipán ež je moc sladkej.NEVDĚČNÍCI JEDNI .

dneska čekám že příjd eparní hrnec tak doufám,že už dorazí 🙂
jakelina
14. led 2011
@ppperla děkuju, sladké to je, musíš vyválet na tenko, aby tam byla malá vrstva.
lucie5779
15. led 2011
@ppperla
@jakelina vy jste šikovnééééééééééééééééééééééééé 😃 😃 😃 😃 😃 😃
lucie5779
15. led 2011
@jakelina jak pečete korpus holky hodte recept pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
@ppperla
jakelina
15. led 2011
6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

Já peču tenhle, mám ho tady z koníka od jedné holky.
ppperla
15. led 2011
a já můžu dát recept na korpus až večer😃 protože ten recept zrovna dávala přitelkyně tatky a odvezla si sešit 😃 takže mi ho musí stejne dovest 😃 už jsem ji oněj žádala,ale vím že všechny suroviny se smíchaly dohromady a pak vyšlehaly😃 žadnej bílek a žloutek zvlášt to se mi na něm líbilo a byl normální a chutný😃
tali28
15. led 2011
Jejda, holky..!!!! To je bomba!!! A kde vzit ten cas na peceni??? 😃
jakelina
16. led 2011
Můj druhý dort, který jsem dělala včera na rodinnou oslavu. Z toho prvního už nic nezbylo. 😞

Dělala jsem stejnou barevnou kombinaci, zůstal mi zelený marcipán.
katy.m
18. led 2011
čaute 🙂

@jakelina
@ppperla supr dortíky 😉

Dnes jsem byla v tom salonu,jak jste mi ho doporučily,děkuji,jsem moc spokojená x-) 🙂
jakelina
18. led 2011
@katy.m to by chtělo nějakou fotečku, jak ti to sluší. 😉
katy.m
19. led 2011
@jakelina vlasy už jsou po noci splihlé,ale aspoň pro představu 😉
jakelina
19. led 2011
@katy.m jééééééé, kočka, ale ty jsi hezká pořád, můžeš mít na hlavě i pytel 😃
tali28
20. led 2011
@katy.m Jeee...vy jste vyrostli!!! Je to mozne??? 🙂
jakelina
20. led 2011
@tali28 čekám až nám slezou neštovice a přijdeme se vyfotit. Kluci jedou na lyžáky, tak snad se nějak sejdeme všech šest.
tali28
20. led 2011
@jakelina No, jo, radeje prosim no nestovicich 😃 ja jsem je nemela.. 😕 Jinak se tesim 😃 Vas je 6???
ppperla
20. led 2011
Ahojky ,
zrovna v parním hrnci tvořím domácí knedlíky.Moje první domácí knedlíky.-D no jsme zvědavá jak dopadnu

katy.m mooccc ti to sluší. A MIMISEK JE SUPROVNÍ🙂 roztomiloučkej
ppperla
20. led 2011
@jakelina ten dort je užasnejjj panečku ty jsi šikovnááá 🙂
a kd yotvíráš cukrárnu?,koukám ž eKAMAHAJSKE ŠLAPEŠ NA PATY TĚŽCE.-DDD
jakelina
20. led 2011
@tali28 čtyři děti a my s manželem 😃
lucisa
20. led 2011
@katy.m kočka, ale kde máš kudrlinky, máš to vyžehlené? Já se musím smát, když my bez kudrn chceme vlnité vlasy a kudrnaté holky je žehlí do rovna.
A co na to manža, spokojený? A malý? 😉
katy.m
20. led 2011
@lucisa jj,vyžehlené,takže jen do prvního umytí 😃 .Manžel je zvyklý,já si vlasy žehlím už dlouho,znáš to,vždy chceme to,co nemáme 😃
lucisa
20. led 2011
@katy.m ale tobě sluší i kudrlinky i rovné, máš pěkné vlasy a moc pěkný obličej, i fotogenická jsi, takže i na fotkách ti to moc sluší. já jsem hrozný typ, z 10 fotek je tak jednou za čas jedna, která projde mou kritikou, jinak to většinou kazím, ale co už nadělám, jaký ksicht mám, takový mám. 😉
jakelina
21. led 2011
@lucisa ty jsi kecka 😃
lucisa
21. led 2011
@jakelina 😃 ale jo, někdy to jde, ale modelka jsem nikdy nebyla a ani nebudu, to je holý fakt, jen jsem to sebekriticky přiznala 😃 😃 😃
Ale Kačka by klidně na nějakou Missis jít mohla, až jí Eli povyroste. :-N
lillyzelvicka
21. led 2011
Ahojky chvilka klidu tak nakukuju a dávám foto:-)

Začni psát odpověď...

Odešli