• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Opavy a okolí. Podělme se o zážitky z těhotenství.

18. dubna 2013 
5. bře 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa Jejda.... tady to zije :slight_smile: no vsem moc dekuji za pochvaly fotek! sikovna rodinka, vzorne donesli kufr veci :grinning: , tak mate sikovne fotky :slight_smile: brzo budou i vytisknute, asi do Str.
7. bře 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, hledam pro dceru logopeda, potrebuji jednou za tyden, nepotrebuji ho na predpis, rada zaplatim soukrome hodiny.. Jen kde ho vzit? nevite? ten statni, kam nas poslala doktorka, muze cvicit jen tak jednou za mesic, pulhodky... :unamused:
7. bře 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 to nevím, neporadím. Lucka chodí s Aničkou, tak možná bude vědět.
7. bře 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 jj, já chodím, do Kateřinek na středisko - Mgr. Kavanová, šikovná logopedka, ale mám obavy, že nejen placeně, ale i soukromě to bude trošku problém.
Asi před měsícem jsem byla svědkem, kdy tam přišla maminka s dítětem, že v Opavě obešla už asi 8 logopedů a nikde ji nechtěli vzít, že je to totálně přecpané. Ono to po zápisech bývá nejhorší, možná v létě nebo po prázdninách je volněji, ale tak neporadím. A každý týden mi přijde docela často, nevím, jak Saška, ale naše Anina to celkem doma bojkotuje, jakmile vytáhnu sešit, nebo je jen chvilka a řeknu Zopakuj, hned se zabejčí a nechce se jí. Jsem z toho nešťastná, doufám, že to do první třídy zvládne, nelka zvládla R a Ř na začátku velkých prázdnin před školou, ale Ančí toho má víc, snad se taky dočkám.

A na fotečky se těšíme mooooc. A píšeš na webkách vybavit, tak vybavit, baj i s kufrem :grinning:
7. bře 2011 v 17:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 jaký byl princeznovský karneval na Hradci? Narváno, že?

@lucie5779 ha, já jsem tě poznaláááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. bře 2011 ve 12:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na plese bylo super, a vubec nebylo narvano, tak akurat, minule na maskarnim bylo asi 4x vice.... a tentokrat se rozdavali i pekne darky, Saša sla 3 krat :grinning: :grinning: :grinning:
14. bře 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: moc ráda jsem Tě poznalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
hollky omlovam se ze neprispivam, ALesek ted byl v nemocnici uz je doma, ale musela jsem ho tam dat znova, tak snad to tuk tuk uz bude ok...
akorat nechce nic jiiiiiiiiiiiiiiist ach jo :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
14. bře 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 jejda, to je smutné a s čím???
14. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina Majko, v neděli mel vysoke teploty, 1x zvracel po paralenu sirupu, mu ten jahodovy sajrat nesedi, mel prujem, ale prestal pit a jist, stezoval si porad na brisko, v pondeli byl fakt nejaky spatny, a pak brisko porad bolelo a na prave strane, az jsem si myslela ze ma slepak, volala jsem i zachranku :frowning2:
lezel na infekcnim do patku s tatinkem, pak ho pustili, jenze v sobotu zase zvracel rano vsecko co snedl i vypil tak jsme jeli znova a nechali si ho tam do dneska, opet s tatinkem, vsechny vysledky mel dobre, krev moc, i sono bricha ktere jsem si vyzadali, ale moc se jim do toho nechtelo, proste mel virozu strevni, a do toho rymu a kasel...
dneska jsme byli venku, tak sportovne, je dost pohubly, a slaby, a tak ho to zmohlo, spinkal hned jak jsem prijeli, ale hacek je v tom ze nic nechce jist, kousne 3x do rohliku sucheho a ma dost, lzici polivky mel, no stavkuje :frowning2:((
zitra tam musim na infekcni zavolat, pak prvne v patek mu dali takovou velkou zpravu, s vysledkama te krve moci a stolice pardon a ted dostal jen takovy vycuc, ale o vysledcih ani zminka, tak chci at to ma moje pediatricka, takze zitra tam brknu...
no snad bude lip a on se rozji ... :frowning2:
14. bře 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 božátko malé. Snad to bude dobré. A nějaký Nutridrink by nevypil. To je dost výživné a většině dětí to i chutná.
14. bře 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina no jenže on nesmí týden mléčné výrobky tak nevím jak to udělat mno :frowning2: :frowning2: :frowning2: musim se poradit s mudr :slight_smile:
14. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 aha, však on se rozjí, neboj. :wink:
14. bře 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina no trošku obavu mám, protože střevní chřipku měl před Vánoci, dostal to ve školce a za týden jedl normálně, teď je relativně ok, nezvracel jak předtím, ale fakt nechce jíst, je mi z toho smutnooooooooooooo :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
14. bře 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 asi mu není dobře a tělo si samo řekne. Piškoty s přesnídávkou by mu taky mohly chutnat a dáváš nějaké laktobacilky???
14. bře 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 vím, že tě to trápí, ale tak bez jídla Ali chvilku vydrží, snaž se do něj hlavně dostat tekutiny. Moje holky taky po prodělané střevní viroze nesměly mléčné výrobky.
Některé děti mají po zvracení a průjmu blok, prostě si vsugerují, že jim po jídle bylo špatně a nechtějí, aby se to opakovalo, tak chvilku trvá, než je to přejde.

Mezi námi, odbočuji, já bych takoou dietu potřebovala jako sůl :sweat_smile: :wink:
14. bře 2011 ve 21:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina mám nějaké probiotika a zítra mu je dám... no presnidavku neji piskoty ano, uvidime, jste
@lucisa zlate holky moje, no asi na tom neco bude, jenze on si stezuje ze ho boli brisko, tak mu rikame ze se musi napapat at neboli, a on jj tak lzici max 2 a konec ... ach joooooooooooooooooooo
pit cajik bude, a jaky varis
@lucisa cerny, nebo muze uz nejaky ovocny
???????????
14. bře 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 no, já nevím, jeho může to bříško bolet z podráždění i z hladu, rozhodně si myslím, že je lepší, že sní třeba jen dvě lžičky, než kdyby se nabouchal hodně, to by mu asi nesedlo.
Vím, že se doporučuje hlavně černý čaj, ale mám pocit, že pro malé děti není vhodný kvůli vysokému obsahu teinu a tříslovin. Já bych klidně dala i ovocný a buď nesladila nebo lehce, kvůli energie, radši po troškách. navíc si myslím, že ti spíš vezme, byť neslazený, spíše ovocný, ty černé ani dětem moc nejedou. A když mu občas vpašuješ na vypití Kulíška (koupíš v lékárně), tak je za chvilku v kondici. :wink:
14. bře 2011 ve 22:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 na trávení je dobrý třezalkový, seženeš v lékárně. :slight_smile:
14. bře 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kulíška mám a ředí se to s vodou 250ml a jak casto mu to mam davat jako za den po lzickach treba ????
Ty s tim mas zkusenost
?????????????????????????????
14. bře 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 kulíška nevím, bude to v příbalovém letáku. Asi podle váhy nebo věku.
Náš Mates byl v nemocnici s rotavirovou infekcí vloni v lednu a začal jíst pořádně až za týden a to je už velký kluk. Měl devět let.
14. bře 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 já mám dokonce pocit, že v tom návodu je to snad až 2-3 x denně, ale tolik do něj určitě nedostaneš, budeš ráda, když za něj přes den dostaneš aspoň jeden sáček.
15. bře 2011 v 08:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina
@lucisa tak dneska 4x průjem kulíšek pijeme pomalu nejede mu, zítra valím k mudr. pač to není normálnííííííííííííí toto :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. bře 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 to by mít neměl. To je fakt. A dělali mu testy i na lepek?? Některé děti mají hodně zažívací problémy kvůli lepku.
15. bře 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina myslim ze nedelali, pac jsem tam na infekcni jela a chtela mluvit s doktorem, tak mi rekl at koupim Hylak, a zajdu zitra k mudre, takze jdu, a taky mi rekl at ji reknu at nam udela dovysetreni na M na tom gastro*** prave jestli nejde o treba potravinovou alergii, no dneska jsem zase mela den, holky me to tak stve, at uz je to za nami tohle :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
hylak asi zabral uvidime, kuliska jsem mu dala i do caje, odmital ho po lzickach, no mam cerny detsky s anyzem, nejede mu ale ma smolika nic jineho nesmi :frowning2:
15. bře 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucie5779 já ti věřím, že je to bezmoc a děs. Snad to přejde a nic mu nenajdou. :wink:
15. bře 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj HOLKY dlouho jsme tu nebyla jsem to ale ostuda co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
KLUCI ted prodělali OBA střevní chřipku :frowning2: :frowning2: bylo to šílené jen blili a průjmovali...
ufff je to za námi ale už bych to nechtěla zažít.
Musím Vás dočíst :wink:
15. bře 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulinka21 chudáčci malí, dva najednou, to je síla. :frowning2:
15. bře 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulinka21 , @lucie5779 holky, krucinál, co to lítá v tom vzduchu?
Snad se s jarem vytratí o bacily a děti budou OK.

@lucie5779 Luci, nenech se u dr. odbýt, kolikrát máme nárok na různé testy, al edr. se do toho někdy nechce a tohle už není normální, malý navíc bude čím dál oslabenější a bude se mu hůř bojovat s bacilky. Navíc máte doma miminko, tak aby byl co nejdřív zdravý, je to peklo na psychiku.

Já dnes jela pro Nelinku do školy, přivezla jsem si ji s horečkami, ve škole 2x usnula během vyučování, tak ji nechali spát, než jsem si pro ni přijela. Měla už i přes 39, teď to trochu kleslo na 38,4°C, doufám, že to nebude nic vážného. Jinak jí nic není, nekucká, nemá rýmu, nezvrací, průjem nemá, jen ji bolí hlava a má horečku.
15. bře 2011 ve 20:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek