• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Opavy a okolí. Podělme se o zážitky z těhotenství.

18. dubna 2013 
ahoj holky ,chci se zeptat,co potřebuji k porodu do Opavské porodnice?jestli mi můžete napsat seznam,děkuji :slight_smile:
11. zář 2011 v 08:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka37 kam chodíš do poradny? K někomu do Opavy? Pokud ano, dá ti kolem 36. tt (+/-) seznam věcí potřebných do porodnice a papír na jména pro matriku.
Jinak s sebou klasika, co asi všude jinde, v Opavě nedostaneš prakticky nic - jestli si vzpomínám, tak první plínku a takový vložkový pás hned po porodu. A oblečení a látkové osušky na mimi a pro tebe noční košile. Díky sponzoringu jsou na pokojích koupací potřeby pro mimčo a vatové nebo buničinové tamponky, kapky do očí. Možná ještě líh na pupík, ale nejsem si stopro jistá.
Takže hygienické potřeby - plínky, krém na dupku, vlhčené ubrousky, pro sebe, porodnické vložky, jednorázové kalhotky (jsou lepší, nebudou tě tlačit v rozkroku, tříslech a na bříšku a navíc dobře větrají, takže se dobře hojí poporodní zranění. Navíc nemusíš řešit případné znečištění krví, jednoduše je vyhodíš. Dají se i přeprat, takže nejsou na jedno použití. Já jich měla s sebou 5 ks a použila jsem asi troje, přeprala jsem je a pak použila), župan, protože někdy ti jej dají, ale spíš ne, papuče, nejlepší jsou gumovky, protože s nimi můžeš i do sprchy a rychle schnou, já měla ještě pro mimčo ponožečky, ten erár je šílený, tak aby jim to neplantalo a bylo jim teplo na nožičky. A dobré jsou i takové ty tenké bavlněné rukavičky, ať nemáš broučka poškrábaného.
Na popraskané bradavky je dobrý Bepanthen (ten se dává i na dupku miminka), ale je docela drahý, mě stejně na bradavky posloužil mastný krém z DM, je to jejich řada babylove, používá se i na rty, je to fakt super, a nejlepší je vymáčknout trochu mléka a nechat na bradavkách uschnout.
A jinak takové ty klasické blbinky, jako na cesty, pro sebe kartáček, sprcháč, hřeben, fén, papírové kapesníky, mobil, nabíječka, průpiska a nějaký časák, kdyby ses nudila ( :grinning: ), výborné je mít klasické tuhé dětské neparfémované mýdlo, jestli budeš mít nástřih, tak běžné sprcháče nebo mýdla tě můžou štípat, dětské mýdlo nedráždí a je to fajn na hojení.
Pak ručník na ruce a osuška do sprchy (možná raději dvě, protože ve sprše budeš tak 4-5x denně, i když ty rodíš v době, kdy už se bude topit, takže ti to na topení uschne rychle), ručník na rodidla je lepší používat erár, dávají takový obyč, který nedráždí a netrhá stehy, froťákem by tě to bolelo.
Honem vzpomínám, jestli ještě něco nezbytného, ale možná si vzpomenou holky. Za mě se dostávaly dárečky, většinou kufříky s nějakými vzorky drogerie a časopisů nebo slevové kupony, pak taková plátěná taška s podobným obsahem. Někdy je třeba se na to zeptat, protože sestry v rychlém měnění rodiček někdy někoho vynechají, věšinou ti to dávají hned, jak tě svezou z porodního na šestinedělí.
11. zář 2011 ve 12:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa vyčerpávající ,děkuju moc :slight_smile:
11. zář 2011 v 18:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka37 no to je mi teda faaaaaaaaaaakt vyčerpávájící odpověď
@lucisa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
šikula, já bych ještě přidala toalentí papír, pokud jsem to špatně nečetla ! vložky do poprdy a kojíci podrpsenky tak 2, měla jsem takové lambady, ty byly fajn.
Na doma sypanou dubovou kůru, sleješ horkou vodou 25minut vyluhovat a pak oplachovat stehy pomáhá i při hemeroidech !! Poporodnické vložky jsem měla nějaké TESCO a super tak 4 balíky. Plíny jsem měla Happy hodně je měníš tak ty drahé jako Pampers se nevyplatí !!
12. zář 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem z Opavy a v 28tt, můžu se k Vám přidat?
chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíte, který pediatr je tady u nás dobrý, ke kterému se nahlásit? děkuji za radu .-)
7. říj 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula ahoj, klidně
7. říj 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula ahoj, klidně se přidej, asi budeš jediná těhulka, my ostatní už porodily, ale vůbec to nevadí. :slight_smile: Čekáš první miminko?
Já chodím s dcerkami k dr. křivské do Kateřinek, jsem s ní maximálně spokojená, ale netuším, jak je na tom s pacienty, jestli přibírá, zkus se zeptat. Ve stejné budově jsou další dvě dětské, s nimi zkušenosti nemám, ale můžeš se tam poptat.
Hodně holek si vychvalujei dr. Peringrovou na Pekařské, pak je nějaká dobrá i na okruhu, ale neznám jméno, zkus si na netu vyjet opavské pediatry a obvolej nebo obejdi si je.
7. říj 2011 v 18:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé maminky,zdravím vás,hledám novorozeňátka na focení,focení probíhá u mě v ateliéru v domácím příjemném prostředí.Focení novorozeňátek je zdarma,podmínka je,že musí mít max.14 dní,fotky samozřejmě dostanete zdarma v plném rozlišení.Kdo máte zájem pište na mail capcuchova.zuzana@volny.cz
8. říj 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka65 to bych spíš prošla oddělení porodnice a rozhodila tuto nabídku mezi maminky. Tady nevím, jestli má někdo takové mrňousky.
8. říj 2011 v 17:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já to mám i v porodnici,ale chodit mezi maminkami,to si netroufnu a taky to bych tam musela chodit každý týden :(
8. říj 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka65 nebo projít pár gynekologických čekáren a nechat na stolečcích lístečky s oznamkem, já chodím na Rybovou a tam na stolkách je vždycky plno reklam.
Je pravda, že lézt přímo do porodky asi není nejlepší, maminky jsou ještě vyplašené z porodu a ani doma si v tom kolotoči nevzpomenou nebo nenajdou čas si to promyslet.
V těhu si to můžou promyslet a rozhodnout se, jestli do toho jít, protože ruku na srdce - máš dost krátký termín a spousta maminek si to nelajzne lézt někam na focení s dvoutýdenním miminkem, hodně maminek kromě krátkých procházek dodržuje šestinedělí.
Já jsem byla první dny ráda, když jsem se stihla najíst a skočit na záchod, jinak jsem furt kojila, přebalovala a ve volných chvilkách dospávala.
8. říj 2011 ve 23:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka65 nehledě na fakt, že jsi v porodnici nějaké 4-5 dny, někdo třeba i týden (komplikace jako žloutenka, císař) a přijde domů a hned nepoletí fotit mrně. :cry:
8. říj 2011 ve 23:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucisa, super, tak děkuji za tip :slight_smile:
jj, čekám první miminko, a nějak až moc rychle to utíká, tak začínám panikař, co všechno budu potřebovat až ase malý narodí.
11. říj 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula dopadne to dobře neboj :wink:
11. říj 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: doufám,
jinak myslíte si že předporodní kurzy jsou fajn? nebo je to zbytečné? uvažuju jestli se přihlásit do Kačky.
11. říj 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nejak jsem tu dlouho nebyla...strasne moc prace... Poradte mi nekdo neco ohledne skol v opave, ktera je dobra, ktera ne... Ted jsem dozvedela , ze blizka k nam Oticka je matematicka a sportovni- coz pro nas neni moc lakave :unamused:
11. říj 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka65 dobry den, Zuzanko, pozor na zivnostenske urady, ted hodne kontroluji, zrovna nedavno jsme je tu meli - faktury, razitka, pocitacove programy :confounded: :confounded: :confounded:
11. říj 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 náš syn chodil právě na Otickou, matika ho bavila a je tam nával. :unamused:
11. říj 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 ty jo, kočka - pěkná fotečka v profilu, koukám, kdo nový tu je a to ty! :sweat_smile: Včera nebo předevčírem jsem se dočetla v regionu, že Vlaďka byla se sborem v Barceloně na nějaké soutěži, proto jsme se možná nemohly pořád dovolat, kukni:
http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/univerzitni-sbor-se-vratil-z-barcelony-pozlaceny.html

@jakubikula já se na kurz chystala a nedostala a už mám tři děti. Někdo si to pochavluje, jiný považuje za zbytečné. Jen pokud budeš chtít manžela nebo partnera u porodu, je lepší si zajít na prohlídku porodnice (pokud teda budeš rodit v Opavě), dostaneš razítko do průkajdy, žes tam byla a pak má partner levnější poplatek u porodu. dělají to myslím každé úterky, bez objednání, přijdeš a neháš se provést s partnerem a dalšími těhulkami. nebo i sama, nevím, v koli hodin to je přesně, tuším od 14 h, zkus se zeptat v poradně nebo pohledat na netu na stránkách SN.
11. říj 2011 ve 22:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakelina Ahojky, no a jak jste celkem se skolou spokojeni? a je tam opravdu velku duraz na matiku?
12. říj 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 já teda dítě na Otické ještě nemám, ale vím, že tam z naší školy odchází spousta dětí od 6. třídy (u nás je jen do 5.), ale kámoška tam měla dceru, letos vyšla a nevím, jak velký důraz, ale rozhodně ty děti vyhrávají všechna možná kola matematických olympiád a mají rozhodně nejlepší znalosti při přijímačkách oproti ostatním ZŠ.
Takže se tam tomu asi dost věnují. Ale možná mají jen jeden ročník matematický a další třídy jedou normálně a pokud jde třeba někdo do matematické a nezvládá, tak možná může přejít, na některých školách s nějakým zaměřením takové možnosti bývají.
být tebou, tak se podívám, jestli mají webovky, pročetla, příp. zašla na návštěvu nebo možná mají nějaký den otevřených dveří.
12. říj 2011 v 17:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa diky Luci, no prave se chystam ne dni otevrenyh dveri do 3 skol, a kdyz si ctu jejich webovky, tak tam samozrejme kazda skola sama sebe vychvalujie, jak muze :slight_smile:
12. říj 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 a tak to je jasné, že se budou chválit, spíš jsem myslela, jestli je tam ta možnost, že kdyby dítěti nešla matika v matikářské třídě, jestli je možnost v rámci školy přejít do jiné třídy. :slight_smile:
Já to naštěstí měla jednodušší.
12. říj 2011 v 18:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tali28 byl tam hodně důraz na Matiku a jinak kolektiv učitelů byl super.
12. říj 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, nemohla bych se k Vám Opavačkám také přidat? Jsem z Opavy. Mám skoro tříletého syna Filípka a o druhé mimi se snažíme. Možná se i zadařilo uvidíme. :slight_smile:
18. říj 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula Za mě můžu doporučit určitě paní doktorku Peringrovou, chodila jsem k ní já jako dítě a teď tam chodím se svím synem. Je vážně skvělá :wink:
18. říj 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natysek Ahoj, to víš, že můžeš, už jsem tě zaregistrovala na jménech, stejně jako jinou maminku - údajně z Opavy - co by chtěla Lemaliána :grinning: :grinning:
18. říj 2011 ve 22:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natysek A kdy zjistíš, že se možná zadařilo? Odkud jsi, přímo z Opavy nebo nějaké okolí?
18. říj 2011 ve 22:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jjj tu jsem zaregistrovala také :grinning:
18. říj 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucisa příští týden jdu k dr, tak uvidíme. je to 50 na 50 :grinning:
18. říj 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek