Těhulky z Opavy a okolí. Podělme se o zážitky z těhotenství.

Ahojky 🙂 Je tady někdo z Opavy a okolí?Já jsem z Kravař 🙂 Jsem v 17.tt a mohly bychom se podělit o zážitky z těhotenství 😉
katka37
11. zář 2011
ahoj holky ,chci se zeptat,co potřebuji k porodu do Opavské porodnice?jestli mi můžete napsat seznam,děkuji 🙂
lucisa
11. zář 2011
@katka37 kam chodíš do poradny? K někomu do Opavy? Pokud ano, dá ti kolem 36. tt (+/-) seznam věcí potřebných do porodnice a papír na jména pro matriku.
Jinak s sebou klasika, co asi všude jinde, v Opavě nedostaneš prakticky nic - jestli si vzpomínám, tak první plínku a takový vložkový pás hned po porodu. A oblečení a látkové osušky na mimi a pro tebe noční košile. Díky sponzoringu jsou na pokojích koupací potřeby pro mimčo a vatové nebo buničinové tamponky, kapky do očí. Možná ještě líh na pupík, ale nejsem si stopro jistá.
Takže hygienické potřeby - plínky, krém na dupku, vlhčené ubrousky, pro sebe, porodnické vložky, jednorázové kalhotky (jsou lepší, nebudou tě tlačit v rozkroku, tříslech a na bříšku a navíc dobře větrají, takže se dobře hojí poporodní zranění. Navíc nemusíš řešit případné znečištění krví, jednoduše je vyhodíš. Dají se i přeprat, takže nejsou na jedno použití. Já jich měla s sebou 5 ks a použila jsem asi troje, přeprala jsem je a pak použila), župan, protože někdy ti jej dají, ale spíš ne, papuče, nejlepší jsou gumovky, protože s nimi můžeš i do sprchy a rychle schnou, já měla ještě pro mimčo ponožečky, ten erár je šílený, tak aby jim to neplantalo a bylo jim teplo na nožičky. A dobré jsou i takové ty tenké bavlněné rukavičky, ať nemáš broučka poškrábaného.
Na popraskané bradavky je dobrý Bepanthen (ten se dává i na dupku miminka), ale je docela drahý, mě stejně na bradavky posloužil mastný krém z DM, je to jejich řada babylove, používá se i na rty, je to fakt super, a nejlepší je vymáčknout trochu mléka a nechat na bradavkách uschnout.
A jinak takové ty klasické blbinky, jako na cesty, pro sebe kartáček, sprcháč, hřeben, fén, papírové kapesníky, mobil, nabíječka, průpiska a nějaký časák, kdyby ses nudila ( 😃 ), výborné je mít klasické tuhé dětské neparfémované mýdlo, jestli budeš mít nástřih, tak běžné sprcháče nebo mýdla tě můžou štípat, dětské mýdlo nedráždí a je to fajn na hojení.
Pak ručník na ruce a osuška do sprchy (možná raději dvě, protože ve sprše budeš tak 4-5x denně, i když ty rodíš v době, kdy už se bude topit, takže ti to na topení uschne rychle), ručník na rodidla je lepší používat erár, dávají takový obyč, který nedráždí a netrhá stehy, froťákem by tě to bolelo.
Honem vzpomínám, jestli ještě něco nezbytného, ale možná si vzpomenou holky. Za mě se dostávaly dárečky, většinou kufříky s nějakými vzorky drogerie a časopisů nebo slevové kupony, pak taková plátěná taška s podobným obsahem. Někdy je třeba se na to zeptat, protože sestry v rychlém měnění rodiček někdy někoho vynechají, věšinou ti to dávají hned, jak tě svezou z porodního na šestinedělí.
katka37
11. zář 2011
@lucisa vyčerpávající ,děkuju moc 🙂
lucie5779
12. zář 2011
@katka37 no to je mi teda faaaaaaaaaaakt vyčerpávájící odpověď
@lucisa 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
šikula, já bych ještě přidala toalentí papír, pokud jsem to špatně nečetla ! vložky do poprdy a kojíci podrpsenky tak 2, měla jsem takové lambady, ty byly fajn.
Na doma sypanou dubovou kůru, sleješ horkou vodou 25minut vyluhovat a pak oplachovat stehy pomáhá i při hemeroidech !! Poporodnické vložky jsem měla nějaké TESCO a super tak 4 balíky. Plíny jsem měla Happy hodně je měníš tak ty drahé jako Pampers se nevyplatí !!
jakubikula
7. říj 2011
ahoj holky, jsem z Opavy a v 28tt, můžu se k Vám přidat?
chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíte, který pediatr je tady u nás dobrý, ke kterému se nahlásit? děkuji za radu .-)
jakelina
7. říj 2011
@jakubikula ahoj, klidně
lucisa
7. říj 2011
@jakubikula ahoj, klidně se přidej, asi budeš jediná těhulka, my ostatní už porodily, ale vůbec to nevadí. 🙂 Čekáš první miminko?
Já chodím s dcerkami k dr. křivské do Kateřinek, jsem s ní maximálně spokojená, ale netuším, jak je na tom s pacienty, jestli přibírá, zkus se zeptat. Ve stejné budově jsou další dvě dětské, s nimi zkušenosti nemám, ale můžeš se tam poptat.
Hodně holek si vychvalujei dr. Peringrovou na Pekařské, pak je nějaká dobrá i na okruhu, ale neznám jméno, zkus si na netu vyjet opavské pediatry a obvolej nebo obejdi si je.
zuzanka65
8. říj 2011
Milé maminky,zdravím vás,hledám novorozeňátka na focení,focení probíhá u mě v ateliéru v domácím příjemném prostředí.Focení novorozeňátek je zdarma,podmínka je,že musí mít max.14 dní,fotky samozřejmě dostanete zdarma v plném rozlišení.Kdo máte zájem pište na mail capcuchova.zuzana@volny.cz
lucisa
8. říj 2011
@zuzanka65 to bych spíš prošla oddělení porodnice a rozhodila tuto nabídku mezi maminky. Tady nevím, jestli má někdo takové mrňousky.
zuzanka65
8. říj 2011
no já to mám i v porodnici,ale chodit mezi maminkami,to si netroufnu a taky to bych tam musela chodit každý týden 😞
lucisa
8. říj 2011
@zuzanka65 nebo projít pár gynekologických čekáren a nechat na stolečcích lístečky s oznamkem, já chodím na Rybovou a tam na stolkách je vždycky plno reklam.
Je pravda, že lézt přímo do porodky asi není nejlepší, maminky jsou ještě vyplašené z porodu a ani doma si v tom kolotoči nevzpomenou nebo nenajdou čas si to promyslet.
V těhu si to můžou promyslet a rozhodnout se, jestli do toho jít, protože ruku na srdce - máš dost krátký termín a spousta maminek si to nelajzne lézt někam na focení s dvoutýdenním miminkem, hodně maminek kromě krátkých procházek dodržuje šestinedělí.
Já jsem byla první dny ráda, když jsem se stihla najíst a skočit na záchod, jinak jsem furt kojila, přebalovala a ve volných chvilkách dospávala.
lucisa
8. říj 2011
@zuzanka65 nehledě na fakt, že jsi v porodnici nějaké 4-5 dny, někdo třeba i týden (komplikace jako žloutenka, císař) a přijde domů a hned nepoletí fotit mrně. 😢
jakubikula
11. říj 2011
lucisa, super, tak děkuji za tip 🙂
jj, čekám první miminko, a nějak až moc rychle to utíká, tak začínám panikař, co všechno budu potřebovat až ase malý narodí.
jakelina
11. říj 2011
@jakubikula dopadne to dobře neboj 😉
jakubikula
11. říj 2011
🙂 doufám,
jinak myslíte si že předporodní kurzy jsou fajn? nebo je to zbytečné? uvažuju jestli se přihlásit do Kačky.
tali28
11. říj 2011
Ahoj holky, nejak jsem tu dlouho nebyla...strasne moc prace... Poradte mi nekdo neco ohledne skol v opave, ktera je dobra, ktera ne... Ted jsem dozvedela , ze blizka k nam Oticka je matematicka a sportovni- coz pro nas neni moc lakave :-|
tali28
11. říj 2011
@zuzanka65 dobry den, Zuzanko, pozor na zivnostenske urady, ted hodne kontroluji, zrovna nedavno jsme je tu meli - faktury, razitka, pocitacove programy :-S :-S :-S
jakelina
11. říj 2011
@tali28 náš syn chodil právě na Otickou, matika ho bavila a je tam nával. :-|
lucisa
11. říj 2011
@tali28 ty jo, kočka - pěkná fotečka v profilu, koukám, kdo nový tu je a to ty! :-N Včera nebo předevčírem jsem se dočetla v regionu, že Vlaďka byla se sborem v Barceloně na nějaké soutěži, proto jsme se možná nemohly pořád dovolat, kukni:
http://opavsky.denik.cz/zpravy_region/univerzit...

@jakubikula já se na kurz chystala a nedostala a už mám tři děti. Někdo si to pochavluje, jiný považuje za zbytečné. Jen pokud budeš chtít manžela nebo partnera u porodu, je lepší si zajít na prohlídku porodnice (pokud teda budeš rodit v Opavě), dostaneš razítko do průkajdy, žes tam byla a pak má partner levnější poplatek u porodu. dělají to myslím každé úterky, bez objednání, přijdeš a neháš se provést s partnerem a dalšími těhulkami. nebo i sama, nevím, v koli hodin to je přesně, tuším od 14 h, zkus se zeptat v poradně nebo pohledat na netu na stránkách SN.
tali28
12. říj 2011
@jakelina Ahojky, no a jak jste celkem se skolou spokojeni? a je tam opravdu velku duraz na matiku?
lucisa
12. říj 2011
@tali28 já teda dítě na Otické ještě nemám, ale vím, že tam z naší školy odchází spousta dětí od 6. třídy (u nás je jen do 5.), ale kámoška tam měla dceru, letos vyšla a nevím, jak velký důraz, ale rozhodně ty děti vyhrávají všechna možná kola matematických olympiád a mají rozhodně nejlepší znalosti při přijímačkách oproti ostatním ZŠ.
Takže se tam tomu asi dost věnují. Ale možná mají jen jeden ročník matematický a další třídy jedou normálně a pokud jde třeba někdo do matematické a nezvládá, tak možná může přejít, na některých školách s nějakým zaměřením takové možnosti bývají.
být tebou, tak se podívám, jestli mají webovky, pročetla, příp. zašla na návštěvu nebo možná mají nějaký den otevřených dveří.
tali28
12. říj 2011
@lucisa diky Luci, no prave se chystam ne dni otevrenyh dveri do 3 skol, a kdyz si ctu jejich webovky, tak tam samozrejme kazda skola sama sebe vychvalujie, jak muze 🙂
lucisa
12. říj 2011
@tali28 a tak to je jasné, že se budou chválit, spíš jsem myslela, jestli je tam ta možnost, že kdyby dítěti nešla matika v matikářské třídě, jestli je možnost v rámci školy přejít do jiné třídy. 🙂
Já to naštěstí měla jednodušší.
jakelina
12. říj 2011
@tali28 byl tam hodně důraz na Matiku a jinak kolektiv učitelů byl super.
natysek
18. říj 2011
Zdravím, nemohla bych se k Vám Opavačkám také přidat? Jsem z Opavy. Mám skoro tříletého syna Filípka a o druhé mimi se snažíme. Možná se i zadařilo uvidíme. 🙂
natysek
18. říj 2011
@jakubikula Za mě můžu doporučit určitě paní doktorku Peringrovou, chodila jsem k ní já jako dítě a teď tam chodím se svím synem. Je vážně skvělá 😉
lucisa
18. říj 2011
@natysek Ahoj, to víš, že můžeš, už jsem tě zaregistrovala na jménech, stejně jako jinou maminku - údajně z Opavy - co by chtěla Lemaliána 😃 😃
lucisa
18. říj 2011
@natysek A kdy zjistíš, že se možná zadařilo? Odkud jsi, přímo z Opavy nebo nějaké okolí?
natysek
18. říj 2011
jjj tu jsem zaregistrovala také 😃
natysek
18. říj 2011
@lucisa příští týden jdu k dr, tak uvidíme. je to 50 na 50 😃