• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
jaro a kde chceš rodit? jestli ve FN tak si vem pro jistotu i nějakou obyč košili, kterou potom popř. můžeš vyhodit - když tam mají frmol, ani k porodu ti nedají erár a musíš rodit ve svém
2. únor 2010 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
aaadus: díky za radu.
Mě teďka všechno hrozně tlačí...já mám to břicho zvednuté hned pod prsama a tak nosím jen bez kostic a takové ty bolerka - nebo spíš sportovní podprdy...i když mám raději s kosticemi a vyztužené. Nejhorší to je odpoledne a k večeru, to už mě tlačí úplně všechno a všude, že jsem ráda, že jsem bez ní :grinning:
2. únor 2010 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
aaadus: ještě nejsem definitivně rozhodnutá, kde...no to je maras...aspoň k porodu by měli dát erár.
2. únor 2010 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
jaro kamarádka tam rodila v červenci a měli frmol a nestíhali prát. ale nakonec si aspoň k tomu porodu košili vydupala. a v té erární stejně nevydržíš dlouho, je strašně hrubá, teplá, neforemná no děs. já se v ní strašně potila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
břicho mě tlačilo včera, teda nic příjemného to není a bude hůř, ach jo. ale už "jen" 3 měsíce :slight_smile:
2. únor 2010 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
už jsem tady :slight_smile: dneska jsem začala číst novou knihu a krápek jsme se začetla :sweat_smile:

Andělka: mám super tip na velice levné vestavěné skříně jsou z Hlučína a kvalitní , dobrá cena a je z čeho vybírat mohu pooslat kontakt jestli chceš, dělali nám je loni v lednu. POkud budeš chtít i jiné tipy na dveře, obklady či jiné reko ptej se, nedávno jsme rekonstruovakli tak kontakty mám jak z práce, tak co jsme objevili. Jinak moc krásné koupelny mají na Hlubině stavebniny JaS, mají i web tak jukni třeba pro inspiraci.

Jéééééé Smardík už má Honzíčka, ten je krásný :slight_smile:

Adi: jáý mám sojových receptů tak není problém.
2. únor 2010 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak koukám, že odprdy neřeším jen já, co? Číslo by prý mělo být o 1-2 větší než před porodem (resp. než když si je jdete kupovat), s tou rukou nevím jestli bych to odhadla. I když třeba na doma bych chtěla bavlněnou s lycrou a ta by měla být poddajnější. A na venek taky s kosticema, už teď mám D. No a zjistila jsem, že si budu muset koupit ještě na teď novou podprdu, možná i dvě, poněvadž jak roste břicho, tak roste i obvod a 80 už mi jsou dost těsné. Ale nechci za to zas dát majlant :confounded:

adus: Nad velikostí kalhotek jsem taky uvažovala, viděla jsem nějaké v DM, ale fakt nevim jaké číslo koupit - to nevím většinou ani normálně a beru to do oka. Jenže tyhle jsou v krabičce. :confused:
2. únor 2010 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já kojící podprdu kupovat asi nebudu, koupím si klasickou větší, moc ty kojenecké ve mě nedávají pocit, že jsou pevné a prsa udrží. A ty tampony, apod. budu kupovvat a ž v březnu.
2. únor 2010 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
katy: kontakty určitě pošli, já je teď sbírám :slight_smile: Jsi hodná :slight_smile:

kojící podprdy některé moc pevné nejsou, ale dají se koupit i takové, co jsou a mají i kostice. Zas mateřská je na kojení pohodlnější.

Holky, koukala jsem, že v Sam baby, kam jedem zítra mají taky ty kalhotky, 55Kč/5ks, akorát ty velikosti nevím jak myslí - ty rozměry
http://www.sambaby.com/10404-pro-maminku/23164-jednorazove-kalhotky-po-porodu-canpol/
Tampony Chicco mají 205Kč/60ks

Jinak já na doma nosím též ty natahovací sportovní, tvar prsou nic moc, ale je to pohodlné :sweat_smile:
2. únor 2010 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Nebo jsem ještě objevila tyhle přírodní:http://www.4babies.cz/e-shop/vlozky-do-podpsenky-natracare-25ks-204-912926
vychází to na 50ks/150Kč
Jinak netuším ještě, v jakých cenových relacích se to pohybuje.
2. únor 2010 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
andelka ty jednorázové kalhotky jsou prý naprd, lepší jsou ty síťované, protože se dají přeprat a za chvíli jsou suché
katy nechceš mi hodit nějaký dobrý recept ze sojového masa? pojedu na nákup a hledám inspiraci co uvařit
2. únor 2010 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
adus: Aha, já mslela, že je jen jeden druh. Ty síťované jsou jaká značka? Nemáš odkaz jak to vypadá?Já už v tom mám guláš slušný :frowning2:
2. únor 2010 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
andelka značku fakt nevím, ale kupují se v lékárně, asi něco takového. já se do lékárny teprve chystám
http://www.anicka.cz/index.php?show=product&id=650
2. únor 2010 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
No já právě taky, na všechno se teprve chystám a jsem z toho jelen docela :sweat_smile:
2. únor 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jdu reagovat...
akorat nevim kdo se na co ptal, tak si to preberte :grinning:
epi-no mam, ale pujcene, takze na prodej nebude, zkus sledovat diskuzi, ted bude dost holek rodit :wink:
malinik se muze klidne uz od 32tt aj driv, nebo mi to aspon rikala moje dr.
ve ctvrtek mam kontrolu, takze zabiju cely odpoledne ve vlaku a na gynde...
tasku jsem balila predevcirem a myslim, ze to jeste bylo brzo, ale uz se mi to tu hromadkovalo, tak jsem to vsechno nahazela do tasky...
kalhotky mam troje, daji se preprat a suchy jsou hned, vlozek mam dva baliky
kojici kosile mi prijde zbytecna pokud nejste zvykle spat v kosili aj doma a v noci to triko klidne vyhrnu :grinning:
kojici podprda by spravne prave kostice mit nemela, protoze to pak utlacuje mlecny zlazy, ja jsem pouzivala obyc sportovni a stacily :slight_smile:
2. únor 2010 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a gatky fakt ty sitovany, ne jednorazovy a nekdo tu daval odkaz na vlozky do podprdy Natracare, ty mam taky a pak pratelny, akorat nemaji tu nepromokavou vrstvu, takze kdyz potece mlicko hodne muzou prosaknout :wink: ale zase jsou prodysnejsi coz je plus :wink:
2. únor 2010 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jo vlastne a gatky jsem si koupila vel.L ikdyz mam normalne S, jsou hodne pruzny a aspon nikde neskrti :wink:
2. únor 2010 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
já právě spím jenom v košilích a doma mám jenom saténové nebo takové, co se do porodnice moc nehodí :sweat_smile:
doma bez kostic vydržím, ale mezi lidi kostice prostě mít musím ať mi to neblembá :grinning:
2. únor 2010 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
já mám tyto vložky:
http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-samu-molipants-l/
a zrovna tu k tomu prodávají ty gaťky ... já si je koupím zvlášť - tyto:
http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kalhotky-molipants-soft-l-5ks/
je tam napsané, že jsou inkontinenční, ale jsou to ty samé, co dávají k těm porodnickým vložkám...ty jednorázové se mi zdají divné...radši ty síťované.

Já spím ráda v košili, jen se někdy probudím a mám ji vyrolovanou až do pasu :grinning:

aaadus: to bambelání taky nemám ráda...tu co jsem si koupila posledně (bez výstuže a bez kostic) už nosím jenom doma :grinning: Ty sportovní jsou přece jen pevnější.

andelka: no ten obvod pod prsama se mi zvedl s růstem břicha strašně moc...:astonished:
2. únor 2010 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
jaro no právě, já nosila ty sportovní podprdy snad jenom když mi začaly růst prsa a to je před xxxx lety :grinning:
2. únor 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
maja: Aha, tak čtvrtek ne, ale budu na tebe myslet :slight_smile:
Takže kojící košili prdím, mám jich dost i tak, myslím.
Ty pratelné gaťky se jmenují jak a kdes je koupila a za kolik? :slight_smile:
Doma bez kostic vydržím taky, ale na ven ta větší prsa musí nějak vypadat. A bojím se, že v obyčejné podprdě se vytahají, že je nebude dobře podpírat. Pro menší prsa stačí určitě bohatě ty sportovní elastické.
Vložky Natracare jsem našla já, v tom 4 babies, už pomalu sepisuju co odtamtud chci :slight_smile: říkám si, že zkusím aspoň jednu krabičku, třeba mi to nepoteče až tak moc.
2. únor 2010 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak ja se svyma ted peknyma jednickama nemam problem :grinning:
andel, gatky jsem kupovala v lekarne ve Sparu, jak se jmenuji fakt nevim a byly na kusy za par korun, presne ti to ale nereknu :slight_smile:
2. únor 2010 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
andelka: na té stránce 4babies jsou tyto:
http://www.4babies.cz/e-shop/kalhotky-do-porodnice-220-915007
vypadají stejně jako ty molipants, ale jsou dražší
2. únor 2010 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Dík holky, já jsem těmto nějak nevěnovala pozornost, tak aspoň vím, jak to vypadá a co mám chtít. Takže si píšu k seznamu do lékárny.
2. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
andelka, jj, presne takhle vypadaji :slight_smile: ehm, akorat na te zenske s plochym brichem to jeste vypada docela normalne :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojki holky, byla jsem na návštěvě u kámošky, tak jsem se teprve teď dostala k PC. ANi sjem vás pořádně neodčítala, jen v rychlosti. :wink:
Kalhotky ty síťované koupíte buď v lékárně a nebo je mají tuším ve Woku, ale kolik stojí nevím. Já si koupila čtvery, ale do porodnice stačí jen dvoje. Kupovala jsem velikost L a to nejsem žádná vyzáblina, takže doporučuji koupit menší, jelikož se natáhnou a pak dobře drží. Balíku vložek do poeodnice si vemte alespoň 2, když vám pochybnou tak si je prostě necháte koupit.
Kojící noční košili ani nemám a ani sjem ji nepotřebovala, takže si myslím že je to celkem zbytečné. Jinak vložky do podprsenky stačí klidně ty z DM, nejsou drahé a jsou dobré. Jinak kojící podprsenku jsem kupoval přes internet. Jelikož mám normální velikost podprsenky D, tak jsem ty co prodávají v těhotenské módě měla strašně volné. Jsou to jednoduché bavlněné podrprdy a pokud máte větší prsa tak to opravdu nedrží. Dají se sehnat kojící podprsenky i s kosticemi a jsou teda pevnější. Mě vyšla asi na 500 Kč, už si to přesně nepamatuju. Ale pokud opravdu máte větší prsa jako já, tak je lepší mít obyčejnou podprsenku, ale pevnou i s tou se dá kojit. :wink:
Tak teĎ jsem byla vačerpávající jak hrom.

Jo a ještě k balení tašky do porodnice. Já u ELi měla sbaleno už kolem 32tt, ale to jen proto, že mě dr. strašil že je Eli malinká a tak mě poslal na vyšetření na fakultku a říkal mi že si mě tam můžou nechat na pozorování. Jinak věci pro mimi, ti může klidně manžel donést až než pojedete s mimčem domů :wink: JInak taška stačí balit tak kolem 35tt. :wink: :wink:
2. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já budu kupovat ty síťované kalhotky jen nevím kolik ks a jednu tu podprdu kojící do porodnice koupím,košilku mám normální co je na rozepínaní, kojenecká mi příjde zbytečná.

Andělko: a jaké kontakty chceš konkrétně kromě skříní?

Adi: napíšu jen mi napiš co máš ráda zda něco s omáčkou, nějaký druh guláše, s ovocem, Stroganov, se zeleninou? Mám jich hodně tak ať vím co konkrétně.
2. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
katy: No, kromě skříní - to se bude jistě hodit dřív nebo později, jelikož plánujem nové vestavky u mamky i u nás a my pak ještě i klasické skříně, nebo vestavky do obýváku - hlavně na někoho kvůli rekonstrukce koupelny. To jako vůbec netuším, kdo to dělá, ani jak se ta profese jmenuje - prostě potřebujem vybourat stávající koupelnu a dát nové zařízení (namontovat, ustavit, připojit), udělat dlažbu a kachličky.
Elektriku budem dělat v celém bytě, na to už bychom někoho měli, na malování taky. No a kuchyň ještě chceme taky předělat - odstranit starou linku a dát novou, no a takové ty věci kolem. Já vlastně ani nevím co všechno se dělá a v jakém pořadí - nikdy předtím jsem to nikde nezažila. :confused:
2. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
košili co se rozepíná ani nemám, takže stejně si tu kojící budu muset koupit. vyhrnovat košili v porodnici se mi fakt nechce :sweat_smile:

katy se zeleninoou a s omáčkou bych poprosila :slight_smile:
2. únor 2010 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
holky no teda vy všechny už spíte. Já teď už končím se psaním a zase vstávám ráno ve 4 hod., takže tu budu zase brzoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :grinning:
2. únor 2010 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko, tak já zase opět vzhůru a už mi z toho hrabeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :sweat_smile:
3. únor 2010 v 06:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek