• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
jo a na oběd jsme s veverkou měli: pangasiuse zapečeného s rajčaty a sýrem, brambory, zeleninový salát a pomerančovou šťávu. No a jelikož GTT dopadlo dobře, pomalu se chystám na kafčo a něco dobrého k tomu :slight_smile:
4. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: jo učila jsem v MŠ

andel: tak se tam zajdi mrknout :wink:
4. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka já ne všechny kupony z DM využiju, tak to projdu a pak bych tu hodila seznam jestli se vám některé nebude něco hodit :wink:

zofi a neporadíš mi jak je to když máme trvalý pobyt v Ostravě a bydlíme v Jistebníku (okr. Nový Jičín) jestli se dítko bere do školky podle trvalého pobytu? Jsme nad tím s manželem přemýšleli, aby pak nebyl problém a prcka nám tady ve školce nevzali a my ho museli vozit třeba do Klimkovic
4. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: Zajdu. :slight_smile:
4. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: ahojky :slight_smile: No letí to jak blázen, že? Však i ty za chvíli budeš 30tt :slight_smile: A co je to ten babyprogram? O tom jsem neslyšela...
4. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: dneska už to podle trvalého bydliště není. Prostě si vybereš školku, kterou chceš a zajdeš si tam pro přihlášku :wink:
4. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kluci mi spí tak jdu popsat ten porod snad to stihnu, kdyby ne budu psát na etapy:
V pátek kolem 20 mě začalo bolet břicho jako při MS ale byla to silnější bolest a to už jsem manžovi říkala běž si lehnout dneska v noci pojedeme ale nechtěl mi to věřit. Asi do jedno mě to tak bolelo nepravidelně a dala se to zvládnout, ještě jsem u toho věšela a skládala prádlo, uklízela ale ležet jsem nemohla tak to už bolelo. Před 1 v noci už to bylo co 10minut a začlo to být už dost bolestivé a před půl druhou se to fakt začlo rozjíždět a jednou bolest co 10 minut, pak za 3minuty, pak za minutu a to už jsem šla budit manžu který si ve 12lehl že je čas vstávat že jedem rodit a volala rodičům at přijedou hlídat Tomáška že jedem. Ve 2:30 mě příjmali v porodnici – sepsali papíry a šli jsme na sál kde mi udělali monitor a pak klystýr a šla jsem do sprchy kde jsem byla dokud pro mě nepřišla PA že mě jde vyšetřit, jak mě vyšetřovala začla mi odtékat plodová voda a to už byli bolesti snad po minutě. Kolem 4hodin už jsem začla mít pocit na tlačení tak jsme volali PA a mohla jsem začít tlačit ale moc to nešlo a pak mi dr. dal nějaké kapačky že to po nich půjde líp, pak mi trošku zatlačit dr. na břicho a malý byl venku. Narodil se 4:44 s mírami 50cm a 2900 g, hned po porodu mi ho přiložili na břicho a pak ho vzali na ošetření a mě začli zašívat protože jsem se natrhla-to taky hezky bolelo, i když mi to prý uspal tak já teda ten pocit neměla a nadskakovala hezky, nejhorší byl závěrečný uzlík   a pak už mi dali malého a zkoušeli jsme kojit-přisál se hned na poprvé.
Rodila jsem ve Vítkovicích a naprostá spokojenost, musím říct že tentokrát se fakt věnovali i kojení a sami přišli a ukázali nějaké polohy ale mě to tak nešlo tak mi pak ukázala jiné, kontrolovali jak se dítě přisává, každý den se chodili ptám zda je kojení v pořádku nebo potřebujeme poradit takže fakt si nemůžu absolutně na nic stěžovat. Ale měli nával, první mě nechtěli vzít ale nakonec vzali protože jedem porod nešel tak rychle jak čekali tak paní dali na hekárnu nebo co to tam mají (prostě ten pokoj kde jsou když přijdou brzy a ještě to není na to jít na sál) a mě na ten sál. Už o půl 6 mě dali na šestinedělí a malého na novorozenecké protože potřebovali sál a v 6 mi malého donesli na kojení a
4. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi jé, tak to je super. Jsem myslela, že budou problémy s tím
lafemme ten babyprogram je pro těhule a maminy dětí do 3 let myslím. Se v DM zaregistruješ a dostáváš takové slevové knížečky a tam jsou slevové kupony třeba na plenky, vlhčené ubrousky, kosmetiku pro tebe i mimi a spoustu dalšího
4. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus, aha, tak to znám od ségry...dík :wink:

smardik, hezky rychlý porod. Gratuluji :dizzy_face: Tedy až na to šití..Při čtení jsem málem nadskakovala taky :grinning: A miminko ti položili na břicho hned ani ho nezabalili nebo tak?
4. únor 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafamme malého mi položili na břicho at je kůži na kůži a přikryli takovým tou zelenou plentou at mu není zima
4. únor 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mé obavy se naplnily, že to takhle dělají...Já mám z toho strach, vždy´t musí ještě klouzat, ne?!
4. únor 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafamme proč obavy? však ho držíš, dělají to schválně protože tak tě cítí a zklidní se
4. únor 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik já chci taky takový rychlý porod :dizzy_face: ale u prvního dítka si asi můžu nechat zdát že. a ty jsi rodila bez epidurálu?
lafemme já myslím, že se budeš o malou tak bát, že ti určitě nevyklouzne :wink:
4. únor 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě proto, že se o ní bojím už te´d, tak bych byla radši, kdyby mi ji do něčeho zabalili :sweat_smile:
4. únor 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus i u prvního můžeš mít rychlý porod, kamarádce ve 24 odtekla voda a ve 4:05 byla malá na světě a bylo to první dítě :slight_smile: ale je fakt že ona měla hodně silné poslíčky tak dr. jí to předpovídal. Jojo rodila jsem bez epidurálu, oba porody byli bez a ani u jednoho jsem o něm neuvažovala, mě bylo nejlíp ve sprše i když ted jsem tam vlastně byla jen jednou a ještě změna že ted mi bylo dobře i na balonu jak jsem si hopsala, to u prvního ne
4. únor 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem: neboj ona ti nevyklouzne. Oni ti ji podrží :wink:
4. únor 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíte a to mi MM tvrdí, že i kdyby byl zrovna na služebce na jížní Moravě, tak stihne dojet :grinning:
4. únor 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: to by neměly. My měli ve školce dítko a to bydlelo mimo Ostravu a maminka pracovala na Fakultce :wink:
4. únor 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafamme neboj nevyklouzne ti, budeš si jí držet :slight_smile:, no tím bych si nebyla tak jistá že manža to stihne z jižní moravy, asi by bylo lepší moc na služebky nejezdit kolem termínu, aspon ne na jižní moravu :grinning: :grinning:
4. únor 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik kéž by, pro rychlý porod udělám cokoliv a už se na něj těším, fakt. A bez epidurálu chci rodit taky, sice to asi bude pekelně bolet, ale furt lepší vydržet toto než pak mít nějaké následky

lafemme já jsem manželovi zakázala od 1.4. někam jezdit, protože on jezdí do Francie, Německa a Litvy a to by fakt nestihl přijet :sweat_smile:
4. únor 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky těhulky a maminky :dizzy_face:
lafemme: pro mě osobně to byl ten nejkrásnější zážitek, když mi malou položili hned na břicho, klouzala, to jo, ještě nebyla odtřihnutá ani od pupeční šňůry, ale bylo to nádherné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kvůli tomu bych do toho šla i potřetí :slight_smile: U syna jsem to tak neměla, to jsem rodila ještě v Zábřehu ve staré porodnici :frowning2:
4. únor 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus já pro rychlý porod nedělala nic, jen jsem pila maliník a to fakt dost nepravidelně
4. únor 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
On má samé takové lepší..buď do sever.Čech nebo na tu Moravu :slight_smile: Taky jsem mu říkala, a´t to prostě šéfovi vysvětlí, že v červnu rodím, takže nemůže jezdit tak daleko...Myslím, že by to pochopil :wink:
4. únor 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
aadus: neboj, i první porod může být rychlý a v pohodě :wink:

smardik: tak to máš fajné zkušenosti z Vítkovic, zrovna dnes jsem byla u švagrové, rodila tam 5.1. a říkala, porod super a šestinedšlí hrůza. S kojením se jí nedařilo a ochota byla skoro nulová. Jedna starší sestra ji tam drtila až se rozbrečela, až pak pak jiné sestře se jí zželelo a snažila se jí pomoci, ale to až po 3 dnech trápení. A to ona není žádná třasořitka, umí se ozvat.
4. únor 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul: ono všude je něco. Já rodila ve Fakultce a porod jsem měla taky v poho a kojení mi teda moc nevysvětlili :wink:
4. únor 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus, mě stačí, když bude doma od toho června...Pro mě je to hrozná představa, že bych byla na porod sama, kdyby byl pryč :frowning2:
4. únor 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi, no vlastně Fakultka je přestěhovaný Zábřeh, jsou tam z části stále stejní zaměstnanci a tam se tomu kojení opravdu moc nevěnovali, ale u prvního jsem kojila bezproblémů, tak mi to ani tak nepřišlo. Za to u malé na Fifkách jsem ocenila jejich pomoc. Anuška se totiž po porodu vůbec nechtěla přisát a ani později se nesnažila a byl to tvrdý boj a 2 měsíce trápení,ale to už je jiná story.
4. únor 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lafemme: a kam chceš jet rodit?
4. únor 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul: no tak mě se ELi hned po porodu taky nepřísala. Pak na pokoji už jo, ale usínala u toho a moc teda v porodnici nepřibírala a doma mi pak rozkousla bradavky tak, až mi z nich sála krev a navíc jsem měla i náběh na zánět. :unamused:
4. únor 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme já počítám 4 týdny před termínem kdyby něco. Tady mám sice termín 11.5., ale podle NT screeningu to je 1.5. a to je prý přesnější, protože do 12tt všechna mimča rostou stejně. Tak se tím řídím a i tak nějak tuším, že porodím v dubnu :wink:
4. únor 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek