• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
katy: Krásný pupík máš :dizzy_face:
Já jsem se včera fotila ve stejném oblečení jako před 10 týdny a to srovnání je děsivé - kam to jako poroste? :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=531058&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Manžel mi sice furt tvrdí, že mám krásné kulaté bříško a že v něm je náš poklad a že jsem s bříškem roztomilá a pod., ale stejně mě občas chytají depky, co bude v těch dalších 2 měsících, začíná se mi blbě ohýbat, "dolu" už si nevidím, co chvíli mě tvrdne (když ne celé, tak aspoň kousek,ale to prý dělá mimčo) a o tom, že se bojím, že nestihem přestěhovat včas, ani nemluvím.
:unamused:
23. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: hezké máš bříško, celkem i malinké. Ale neboj já mám taky někdy depku, že jsem už tank, co si za chvilku nezaváže ani boty.
23. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, já jsem takový prcek bříškatý :sweat_smile: Napřed jde bříško a za ním až já :grinning: Nějak si pořád nemůžu zvyknout, narostlo hodně rychle. Ještěže to počasí je takové fajné, to mám hned lepší náladu. Jen kdoví, jak dlouho to vydrží. Já už bych ráda jaro, sluníčko, zelenou travičku. Vždycky mi strašně dlouho trvá než se obleču abříško je furt schované pod bundou.
No jo, dneska mám nějakou divnou náladu. Ale to zas přejde, doufám.
23. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojki holky, tak konečně jsem se za celý den dostala na PC a konečně mi jde internet :wink:
My jsme dneska byli venku i dopoledne a bylo tam fajn teplo. Šli jsme pěšourem takže jsem nemusela tahat kočár :sweat_smile:
23. únor 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, no kde jako jste? :astonished:
Andel: nic si z toho nedělej, já si taky připadám tlustá a pořád to řeším a stěžuji si manžovi a ten mě taky pořád chlácholí, že jsem přeci těhotná a ne tlustá :grinning: :grinning:
24. únor 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

mě už taky přijde, že mám docela velké bříško, ale pak si říkám, že jak asi bude vypadat za několik dalších týdnů :sweat_smile:

Změnila jsem pojišťovnu z VZP na tu Průmyslovou a jsem celkem zklamaná. Myslela jsem, že těch 1500,- můžu vybrat v lékárně za jakékoliv výrobky spojené s těhu a miminkem, ale dali mi seznam, kde skoro nic zajímavého není... :unamused: Např. jsem chtěla používat na koupání pro malou A-dermu nebo Linolu olej, ale A-derma tam není vůbec a Linola jen jakýsi krém :angry: Pak plno čajů a doplńků stravy, což mi k ničemu není...Tak to asi využijem jinak a kolem 30tt si necháme natočit ještě jeden 4D UTZ i s fotkama...

Holky, prosím, nemáte náhodou některá seznam do porodnice z Fakultky? Slyšela jsem, že každá porodnice dává svůj...my se tam teprve chystáme, ještě je čas, ale chtěla bych si už třeba něco pomaličku nakupovat, ať pak nešílím :sweat_smile:
24. únor 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré poledne,
jsem si nějak přispala a teprve teď vstávala :sweat_smile:
lafemme seznam co do porodky z FN je přímo na jejich stránkách, ale není moc aktuální. PA ze cvičení slíbila, že nám udělá nový. Až ho budu mít tak ho tady hodím
24. únor 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj aaadus, ty jsi ale spáč :slight_smile: Já jsem dneska vydržela až do půl 9 :wink: A spím te´d naštěstí celé noci jen s pauzou na čůrání :sweat_smile: A díky moc za ten seznam :wink: Zkusím mrknout i na ty jejich stránky, vždy´t základ by měl být stejný, ne? Akorát jsem poučená, že raději přibalím i nějaké staré triko nebo košili, kdyby mi nepůjčili ten erár k porodu, jak jsi tu psala :confounded:
24. únor 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme tak já dneska měla přestávky na čůrání 2, ale naštěstí jsem zase usla. A to mě ještě ráno vzbudil manžel když se díval na hokej. Základ určitě bude stejný, ještě si přiber i plínky pro malou, to ti taky nedají. Nebo teda dají ale mají kolem toho spoustu řečí
24. únor 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
maja: to je teda pech :frowning2: Ale jak píšou holky, třeba se zase překulí. Já jsem četla, že KP se rodit normálně dá, ale chce to víc času a nespěchat u toho porodu. A asi i záleží na velikosti mimina.

katy: Do porubské se jdu mrknout příští středu. Vítkovický porodní sál si prohlídneme v rámci kurzu. Rozhodla jsem se pro Vítkovice, kdyby to nešlo, tak Poruba. A na focení jdu zítra :slight_smile:

andelka: břicho máš malinké! a skoro nic jsi nepřibrala...tak proč zoufáš?! :wink: Přece bys nechtěla prožít těhotenství s plochým břichem. Někde to mimčo být musí. Ve 29tt jsem byla já s břichem už úplně někde jinde :grinning: Jen si ho užívej, za chvilku bude prcek na světě a zpátky ho už nedáš :slight_smile:

lafemme: no moc v tom seznamu věcí z pojišťovny není...teda takových, co by se hodilo, ale něco se tam dá najít...bepanthen, čaje, krémy proti striím, kurz...atd.

aaadus: taky jsem dneska vstávala nějak pozdě. :slight_smile:
24. únor 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro a co si všechno na to focení máš vzít a co už tam má? Já jen ať pak den před focením nelítám po obchodech a nesháním něco v čem budu aspoň trošku vypadat :grinning: A na tu prohlídku do FN se musí objednávat že? Jak dlouho dopředu? A je to dopo nebo odpo?
24. únor 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: na tu prohlídku jsem se objednávala telefonicky 16.2., volné místo měli až toho 3.3...je to ve 13hodin. Mám mít bílé kalhoty...bílé triko-tílko, pak rifle...nemusí jít zapnout...a něco černého...podle pozadí, na kterém se to bude fotit, pak i nějaké šaty něco veselého...šaty nemám...neberu...přijít v prádle, které nedělá otlaky nebo rovnou bez podprdy...a dětské botičky-ponožky-apod. Co tam má, tak na to jsem se neptala...o tom sama nic neříkala.
24. únor 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro bílé kalhoty i tílko mám, jen teda nevím jestli se do toho vlezu, rifle též, něco černého by se taky našlo, šaty nevím, musím prohrabat letní oblečení, a prádlo které nedělá otlaky teď jaksi nevedu :grinning: jedině že bych přišla v těch síťovaných kalhotkách po porodu :grinning:
24. únor 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: :grinning:...já půjdu bez podprdy...já mám bílé letní kalhoty a teda mám je tak na těsno na stehnech, že nevím, jestli při pohybu nerupnou. A rifle netěhotenské oblíknu stěží jen jedny...zkoušela jsem i jiné a natáhla jsem je jen ke kolenům :grinning:
24. únor 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro no bude to zajímavé :grinning: asi poprvé v životě půjdu ven bez podprdy :grinning: Pak dej vědět jak to probíhalo a tak
24. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro, já nepoužívám krémy proti striím..Mažu obyčejnou modrou indulonou a je fajn :wink: A čaje taky nepiju nějaké spešl..nevěřím těm bylinkám :sweat_smile: takže pro mě skoro nic... :unamused: Ale jak říkám, zajdem ještě na ten 4D + fotky do gynprenatal a to stojí 1000,-..Nevím, na co jiného bych to využila, protože v našem městě je ten kurz a cvíčo pro těhulky zcela zdarma :slight_smile:
24. únor 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak jsem vás dočetla :grinning:
Lafem: já rodila v Porubě a podle nějakého seznamu jsem se moc neřídila. Prostě jsem si nachystala to co jsem si myslela, že budu potřebovat. Já našla seznam někde na webu, tak podle toho jsem se řídila. Mnohdy uvádějí, že si máš vzít i s sebou bepanten na bradavky, ale ten mi teda moc nepomohl a u Eli mi sestřička na gyndě řekla, že stačí extra panenský olivový olej a pokud by ti to nestačilo tak já doporučuji Kalciovku. Je perfektní na bradavky, hlavně když popraskají, ale před kojením to musíš hodně umýt. JInak pokud půjdeš doporuby, tak si přibal s sebou i nějakou vodu na pití, protože ten jejich čaj se nedá pít a při kojení je veliká žízeň. Plenky a ubrousky jsem měla svoje a mastičku na dupku tam mají svojí a oblečení na pobyt v porodnici taky. Pak bys měla mít i oblečení na cestu domů pro prcoška, ale to stačí když ti doveze třeba manža až když pro vás přijede, ať nemáš plnou tašku.
Pokud budeš mít dotaz takse ptej :wink:
24. únor 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi, díiky za popis :wink: To je zvláštní s tím bepantenem...Já jsem právě slyšela hodně dobré ohlasy, že je lepší než ta kalciovka...Zase jak asi komu co vyhovuje, takže to uvidíme až pak :slight_smile: Vodu si píšu..A košili se županem nemám brát? to nedovolují mít vlastní? :confused:
A oblečení pro kočičku a pro mě na cestu zpět nachystám určitě zvlášť a manžel to pak doveze, na to už jsem myslela :slight_smile:
24. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme košili a župan určitě ber. Erární košile jsou otřesné a mám z nich trauma ještě teď :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na bradavky je ještě dobrý Purelan od Medely, ten se taky nemusí omývat před kojením
24. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus, tak určitě to zabalím, ale např. myslím, že v karvinské nem. vyloženě nedovolují mít vlastní pyžamo, proto se ptám. Ale určo to sebou vemu, protože stejně se nemusím dostat do té porodnice, kterou si vyberu a v jiné bude všechno jinak :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: No, máš pravdu, zrovna včera jsem manželovi říkala, že je teď prcek takový fajně přenosný ještě a nic po mně nechce :grinning: Po porodu to bude hukot.
Tak fotit se jdeš už zítra, jo? Jsem moc zvědavá na výsledek :dizzy_face:

Já jsem dneska vstávala docela brzo (na mně), byly jsme s mamkou uklízet na bytě, pak jsem jela do Hornbachu pro pytle, pak do Rossmana pro přebalovací podložky a teď jsem dorazila dom. Odpoledne budeme rozebírat gauč, poněvadž jsme dneska ráno zjistili, že máme před barákem kontejner, tak se toho musí využít, nechávají ho tam tak den dva, tak ať to nepropásnem. Takže nás brzy čeká Ikea, ať máme na čem sedět. :sweat_smile:

jo, župan - mám takový starší froté,trochu z něho lezou nitky, ale to se ostříhá :grinning: , původně jsem chtěla nový, ale nakonec - do porodky dobrý. :sweat_smile:
24. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem: župan a košili si vem, nám nabízeli erární pyžamo, ale to jsem měla jen na začátku, co mi zůstalo ještě z porodního pokoje a pak jsem si vzala svoje :wink:
24. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem: no přávě že kalciovka je ještě lepší. Mě to tehdy dr. předepsal na gyndě, jak viděl, jak mám rozpraskané bradavky a bepanten mi nezabíral :frowning2: , ale to mi fakt pomohlo :wink:
24. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jedem dneska do Olomouce za moji doktorkou, nevim jestli jsem to tu psala, ale mimi se zase otocilo na KP a chteji me to nechat rodit normalne a mam z toho peknou hruzu, takze to jedem poresit, jestli by nebyl prece jen moznej cisar...tak kdybych se do pondelka uz neobjevila, mame nejspis mimouse uz u sebe :confused: a kdyz se dneska vratime, tak napisu jak jsme dopadli.. :wink:
25. únor 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
maja budu držet palce, ale třeba tě mrňous překvapí a bude zase hlavičkou dole :wink:
25. únor 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

maja: držím vám palce ať to dobře dopadne !!!!!!! :slight_smile: :wink:
25. únor 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak včera mi nešel net :angry: pak jsme šli s P. plavat na Čapkárnu a voda i teplota super, celkem jsem byla překvapená, že jsem i dlouho v kuse vydržela plavat :slight_smile: pak do Dvořáčků na oběd a pak jsm ešli ze Slezské pěšky domů.

Dneska jsem byla v PL omrknout kočárky a bude trošku jiný než jsme měla vyhlídnutý ten mi už nevozí, potvory jedny :angry: :angry: :angry: ale ten je taky super a navíc polák mi ho nechá ušít z jaké chci barvy a designu takže super :slight_smile:

Adus: jaký byl včera předporodní kurz?

Jaro: a jak probíhalo focení? tak bílé kalhoty tedy nemám tílko snad bych našla a džíny no nevím možná nějaké staré najdu, ale nevím, nevím. Teď se mi nějak rozšířila už pánev. :frowning2:
25. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy předporodní kurz super, manžel vypadal že se mu to i líbilo, ale samozřejmě to nepřiznal :grinning: Jsem si říkala kde jsi. Na jógu dneska jdeš že?
25. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek těhule :grinning:
tak venku je dneska fakt hezky a dokonce i teplo. :wink:

Jaro: no jak dopodlo to focení? Já naštěstí bíle kalhoty mám, do riflí se vlezu a něco dalšího taky najdu. Akorát nevím jak teda půkdu bez podprsenky :grinning: To bude teda něco. Já si ještě chci koupit nějakou hezkou modoru mašli hrubší. Mě se líbí ty fotečky jak tam mají na bříšku uvázanou tu mašli :wink:

Jinak mě dneska nějak pobolívají záda, ale hold to musím překonat a hýbat se :frowning2:
25. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi s tou mašlí to je dobrý nápad, ale než se půjdu fotit tak to stejně zapomenu :sweat_smile:
25. únor 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek