Těhulky z Ostravy

Ahojky,našla by se tu nějaká těhulka z ostravy?já jsem se tady nastěhovala s manželem tak tady moc kamarádek nemám,a už vůbec ne těhu.myslím že by nebylo špatný pokecat o starostecha radostech těhulek... 🙂
jaro2008
2. bře 2010
jo a dávala jsem ještě extra máchání...pro jistotu...to Batole hezky voní, tak jemně a svěže 🙂
lafemme
2. bře 2010
jaro: Tak bílé peru normálně na 60°, to bych se nebála, ale mám třeba takové sytě růžové body, tak aby z toho nezůstal jen růžový nádech :-N taky to dám na promáchání navíc. A prát budu asi v tom tekutém persilu sensitive...Ten nevím, jak voní. ještě jsem k němu nečuchala 🙂 A budeš ty plíny používat i normálně nebo jen na to ublinkávání apod.?
jaro2008
2. bře 2010
lafemme: taky peru v tekutém, já se zas bojím spíš než o barvy, aby se to nesmrsklo a neměla jsem z velikosti 56 najednou 50 😃 Já budu plínky používat jen pod hlavičku, na rameno, na utření...jinak budem používat papírové jednorázové plenky.
lafemme
2. bře 2010
Ale zase těch 40° mi přijde málo...No to je dilema 😃 😃 😃
katy007
2. bře 2010
Já budu prát taky na 40C jak barevné tak krémové. Mám strach na vyšší teplotu a dneska jdu koupit to Batole. A ještě musím na poštu, reklamovat část vysavače ]-( a pakjedné slečně něco ještě ze své svatby chce to na dobírku tak snad to vyzvedne a nevrátí se mi to. Holky nevíte kolik se platí dobírka?
lafemme
2. bře 2010
katy: Dobírka je celkem dost..Tuším kolem 100,-
katy007
2. bře 2010
No taksnad to vyzvedne a nedělá si ze mě srandu, ale zase na druhou stranu bych raději taky na dobírku než jen tak poslat peníze někumu cizímu, i když samozřejmě underwaser nejsem, ale lidi jsou různí a kdoví jaké má třeba zkušenosti.
jaro2008
2. bře 2010
katy: já když jsem něco posílala - prodávala - tak vždy na dobírku. A musím zaklepat, zatím to všichni vyzvedli.

Musím se pochlubit, v neděli a včera jsem si sbalila tašku do porodnice, tak už jsem ready 😃 Ale ještě tam musím nacpat noční košile až je operu a tu koj.podprdu musím teprve koupit. A plínky a pití se mi tam teda ani za boha nevejdou. To vezmem zvlášť v tašce. A to počítám s tím, že mi manžel bude ještě nějaké věci průběžně donášet do porodnice. Jinak bych toho asi měla dvě plné tašky 😃 Ten župan tam zabírá tolik místa :-p
katy007
2. bře 2010
Jaro: já budu balit tašku v př. týdnu ve st jdu na prohlídku porodnice a tak se poptám co vše si mám vzít snad mi tam dají nějaký seznáme. Kolik ks plenek bereš sebou? kosmetiku taky? já budu pro malou brát jen ty plenky a pak nachystám pro P. co mi má pro ni přinést jak pojedeme domů.
Jo a musím se pochlubit koupila jsme nádherné punčocháčky pro malou v zelenkavé barvě s ovbečky, ještě asi koupím jedny v bílé barvě a Samovi nebo někde chci koupit nějaké šatečky.
jaro2008
2. bře 2010
katy: já beru ten malý balík pampersek newborn. A kosmetiku neberu žádnou, jenom ty vlhčené ubrousky nivea newborn bez parfému. A taky manželovi nachystám oblečky, které mi pak na cestu pro Radečka přiveze 🙂
To bude čupr holka 🙂
aaadus
2. bře 2010
lafem plínky jsem prala na 90 a oblečky budu prát na 40 a povlečení se myslím může na 60. A v persilu bych moc ze začátku neprala, to až třeba začnou příkrmy
Tašku do porodnice chci zabalit příští týden pro klid duše a obávám se, že tam pojedu nabalená jak kdybych tam měla být měsíc :-N
katy007
2. bře 2010
Jaro: já nemám newborny já koupila mega balík 108 ks tak nevím kolik ks tam je já mám Pampersy od 2-5 kg. Raději chlapům nachystat co přinést kdoví co by vybrali a v jaké velikosti že?

Adi: nemáme brát obří tašky nezapomeň a i ty pak mají manžela odvést a věci ti průběžně dovážet a hned zase odvážet 😃
aaadus
2. bře 2010
katy no jo, ale když půl tašky bude župan a druhá půlka plínky 😃 Stejně tu tašku x-krát přebalím než vymyslím nějaký důmyslný systém jak tam potom všechno najít :-N
katy007
2. bře 2010
Adi: tak my máme takovou jako na hokej 😃 ale posledně jak jsme šla na nějaké vyšetření do porodnice tak sedíme čekáme a najednou takové hrrrrrrr koukneme a jela slečinka (asi na plánovaný porod) a sebou jumbo kufr na kolečkách, že takový nebereš ani na dovču pro celou rodinu jsme byli v šolku i personál 😃

Jinak tu přišel od manžy ex kolega a umírám - začal pracovat nebo se možná chystá nevím dělat nějakého finančního poradce a už mu klavíruje hlupoty! Přitom manža sám má přehled co je na trhu, akcie, apod. a tak nevím co mu tu chce tlačit!
jaro2008
2. bře 2010
aaadus: já jsem to balila asi na 3x než jsem tam všechno naskládala, bylo to jako puzzle 😃
katy: porodní asistentka říkala, že stačí vzít kolem 30 kusů plínek. (já mám ty jedničky 2-5kg, 43ks)
katy007
2. bře 2010
jaro: dostala jsi nějaký manuál z porodnice co sebou? nemůžeš mi ho poslat?
aaadus
2. bře 2010
katy no já mám taky tu velkou cestovní nebo střední kufr, ale mám i mega růžový kufr 😃 Zase v tom kufru to bude přehlednější a lépe se v tom hrabe - samo bych nebrala ten velký, ale střední. To mám tak na celé odpoledne než to zabalím
jaro ty máš ty Happy Bella že? Já vezmu asi jedno balení a manžel když tak donese kdyby pochybělo
aaadus
2. bře 2010
Já furt uvažuju, že si zvláště do batohu nabalím pití, jídlo, boty do sprchy, ručník, jelení lůj, tričko nebo košili kdyby nebyl k dispozici erár, pár plínek a manžel by to hned odvezl
jaro2008
2. bře 2010
katy: dostali jsme takovou brožurku, já ti to tu přepíšu...a pak je to i na stránkách vít.porodnice, liší se to v nějakých drobnostech. Vydrž, ju. Dožehlím ty plínky 😃

adus: Happy mám taky, ale ten balík je větší než pampersky, tak do porodnice beru pampers.
katy007
2. bře 2010
Jaro: vydržím moc děkuji.

Adus: ten velký růžový to bys musela eště mít čivavu v růžovém oblečku jako v tom filmu Pravá blondýna 😃 no já jsme zvědavá kolik toho se mi vejde do té tašky.
aaadus
2. bře 2010
katy ten růžový je masakr, ale zase se mi na letišti dobře hledal když 99% kufrů je černých
katy007
2. bře 2010
Adi: tak to věřím, jezdil s ním i R.? 😃 jinak jak tak sleduji i MK bude mít nový kabátek jako MS ]-( tak to bude o ničem nevím proč do toho vrtají! Když jsou všichni zvyklí a šlape o.

Už mám celkem dost hlad, mám oběd ještě z víku své oblíbené fazolky.
jaro2008
2. bře 2010
Tak tady je seznam, který je přímo na stránkách vítkovické porodnice:

VÍTE, CO VZÍT S SEBOU DO PORODNICE?
Zde je přehled potřeb pro maminku a novorozence.

Potřeby pro maminku:
těhotenská průkazka
občanský průkaz
průkaz pojištěnce
mobilní telefon nebo mince do automatu
pohodlnou domácí obuv
2 podprsenky pro kojící matky
absorpční vložky do podprsenky
kalhotky
toaletní potřeby (hřeben, tekuté mýdlo, tělové mléko, šampon, kartáček na zuby, zubní pasta, ústní voda, pomáda na rty)
župan
noční košile s rozepínáním vpředu
hygienické vložky

Doporučujeme:
dubová kůra - gel
panthenolová mast na bradavky

Potřeby pro miminko:
jednorázové pleny na dobu pobytu
oblečení na cestu domů dle ročního období

http://www.nemvitkovice.cz/obsah/oddeleni/gynpo...

http://www.nemvitkovice.cz/obsah/oddeleni/gynpo...

A tady je seznam, který je v brožurce, kterou jsme dostaly na předporodním kurzu:
Rodička:
- Doklady - těhotenský průkaz, občanský průkaz, průkaz ZP, oddací list (kopie), u nesezdaných párů dohodu o příjmení dítěte (vyřizuje matrika)
- Přezůvky, teplé ponožky
- Noční košile, župan
- Ručníky
- Kojeneckou podprsenku, vložky do podprsenky
- Hygienické potřeby (neparfémované mýdlo, zubní pasta, kartáček, hřeben, krém, pomáda na rty, jednorázové porodnické kalhotky, toaletní papír)
- Porodnické vložky
- Bepanthen mast, gel z dubové kůry
- Neperlivá voda, hroznový cukr

Doprovod:
- Přezůvky, svačina, pití, fotoaparát, videokamera

Miminko:
- Jednorázové pleny
- Vlhčené ubrousky
- Kartáček na vlásky
jaro2008
2. bře 2010
Co to tam na titulní stránce vidííím, oni chcou změnit koníka???!!! ]-( Já jsem si tak zvykla na tuhle verzi a oni to změní, no to budou zmatky 😞
jaro2008
2. bře 2010
No vypadá teda docela divně 😞
katy007
2. bře 2010
Jaro: moc děkuji jsi hodná . No taky jsme v šoku, že mění něco co funguje a každý se v tom vyzná, MS je teď o ničem, pokud jsi tam někdy nakoukla.

A v so jedeme pro kočárek už se těším jupíííííííííííííííííííííí 🙂 a ten chlap mě smolí furt tu sedí a nechce dom a já už mám hlad jako vlk a chci už ven vyrazit. Hrome s chlapem jednim. Ještě umřu kvůli něj hlady a to jsem už sblajzla Tvaroháčka.
aaadus
2. bře 2010
jaro já taky děkuji za seznam, určo se bude hodit
katy ho vyhoď ne, tak jak toho ožralu včera 😃 Nechystáš se ještě někdy do Sambaby sama? My jak jsme tam byli v sobotu, tak jsem tam až na poslední chvíli viděla spirálu na postýlku a v so už nebyl čas protože jsem tam byli až do zavíračky a museli jsme jít platit. Že bych se prošla s tebou a ještě dokoupila nějaké hračky
A nový kůň je teda hnusný. Jsem jednou nakoukla na střechu a vůbec jsem ten systém nepochopila. Jestli já vás potom najdu...
katy007
2. bře 2010
Adi: pojedu, mám tam ve skldu uschovaný nábytek a ještě nějaké drobnůstky. Je to od P. kolega tak ho nemůžu vyhodit, ale už mě z něj hučí hlava už se 2x balil a 2x vybalil! ]-( :-N
Já spirálu mít nebudu, koupila jsem kolotoč jak jinak než žirafí :-N a před chvíli jsme koukala na Sama a našla jsme hezkou žirafu do kočárku tak ji taky vezmu jinak hračky teď moc kupovat nebudu protože jak budou chodit okukovat mimčo tak jistě spoustu věcí oblečků a hraček donesou a pkyž ne tak pak zajdu nakoupit. Už se těším až bude prcek doma. 🙂 ale toho porodu se krápek děsím 😢
aaadus
2. bře 2010
katy jo aha, ty vy jste ještě nebyli pro ten nábytek. No nic, tak se bude muset obětovat zase manžel a zajet tam se mnou, sama tam nejedu kvůli tomu parkování. A budeš kupovat takové ty rukavičky, aby se mimčo nepoškrábalo? Jsem je tam viděla jak je mají za pultem. A kolotoč taky máme, vybíral manžel a ani nevím co tam jsou za motivy :-N Si mě navnadila s těma fazolkama a už se mi vaří fazolová omáčka
katy007
2. bře 2010
Adi: no já abych doma neměla krabice tak jsme se snimi tamdomluvila. Já bych s tebvou šla, ale bojím se že dosmýčím další tašku a zase 3 tis. v čudu 😃 však toznáš. Tak když máš i kolotoč nač spirálku? nebude toho mít hodně?
Jaké rukavičky?