• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
jo a dávala jsem ještě extra máchání...pro jistotu...to Batole hezky voní, tak jemně a svěže :slight_smile:
2. bře 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: Tak bílé peru normálně na 60°, to bych se nebála, ale mám třeba takové sytě růžové body, tak aby z toho nezůstal jen růžový nádech :sweat_smile: taky to dám na promáchání navíc. A prát budu asi v tom tekutém persilu sensitive...Ten nevím, jak voní. ještě jsem k němu nečuchala :slight_smile: A budeš ty plíny používat i normálně nebo jen na to ublinkávání apod.?
2. bře 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafemme: taky peru v tekutém, já se zas bojím spíš než o barvy, aby se to nesmrsklo a neměla jsem z velikosti 56 najednou 50 :grinning: Já budu plínky používat jen pod hlavičku, na rameno, na utření...jinak budem používat papírové jednorázové plenky.
2. bře 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale zase těch 40° mi přijde málo...No to je dilema :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já budu prát taky na 40C jak barevné tak krémové. Mám strach na vyšší teplotu a dneska jdu koupit to Batole. A ještě musím na poštu, reklamovat část vysavače :angry: a pakjedné slečně něco ještě ze své svatby chce to na dobírku tak snad to vyzvedne a nevrátí se mi to. Holky nevíte kolik se platí dobírka?
2. bře 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Dobírka je celkem dost..Tuším kolem 100,-
2. bře 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No taksnad to vyzvedne a nedělá si ze mě srandu, ale zase na druhou stranu bych raději taky na dobírku než jen tak poslat peníze někumu cizímu, i když samozřejmě underwaser nejsem, ale lidi jsou různí a kdoví jaké má třeba zkušenosti.
2. bře 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: já když jsem něco posílala - prodávala - tak vždy na dobírku. A musím zaklepat, zatím to všichni vyzvedli.

Musím se pochlubit, v neděli a včera jsem si sbalila tašku do porodnice, tak už jsem ready :grinning: Ale ještě tam musím nacpat noční košile až je operu a tu koj.podprdu musím teprve koupit. A plínky a pití se mi tam teda ani za boha nevejdou. To vezmem zvlášť v tašce. A to počítám s tím, že mi manžel bude ještě nějaké věci průběžně donášet do porodnice. Jinak bych toho asi měla dvě plné tašky :grinning: Ten župan tam zabírá tolik místa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: já budu balit tašku v př. týdnu ve st jdu na prohlídku porodnice a tak se poptám co vše si mám vzít snad mi tam dají nějaký seznáme. Kolik ks plenek bereš sebou? kosmetiku taky? já budu pro malou brát jen ty plenky a pak nachystám pro P. co mi má pro ni přinést jak pojedeme domů.
Jo a musím se pochlubit koupila jsme nádherné punčocháčky pro malou v zelenkavé barvě s ovbečky, ještě asi koupím jedny v bílé barvě a Samovi nebo někde chci koupit nějaké šatečky.
2. bře 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: já beru ten malý balík pampersek newborn. A kosmetiku neberu žádnou, jenom ty vlhčené ubrousky nivea newborn bez parfému. A taky manželovi nachystám oblečky, které mi pak na cestu pro Radečka přiveze :slight_smile:
To bude čupr holka :slight_smile:
2. bře 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem plínky jsem prala na 90 a oblečky budu prát na 40 a povlečení se myslím může na 60. A v persilu bych moc ze začátku neprala, to až třeba začnou příkrmy
Tašku do porodnice chci zabalit příští týden pro klid duše a obávám se, že tam pojedu nabalená jak kdybych tam měla být měsíc :sweat_smile:
2. bře 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: já nemám newborny já koupila mega balík 108 ks tak nevím kolik ks tam je já mám Pampersy od 2-5 kg. Raději chlapům nachystat co přinést kdoví co by vybrali a v jaké velikosti že?

Adi: nemáme brát obří tašky nezapomeň a i ty pak mají manžela odvést a věci ti průběžně dovážet a hned zase odvážet :grinning:
2. bře 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy no jo, ale když půl tašky bude župan a druhá půlka plínky :grinning: Stejně tu tašku x-krát přebalím než vymyslím nějaký důmyslný systém jak tam potom všechno najít :sweat_smile:
2. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: tak my máme takovou jako na hokej :grinning: ale posledně jak jsme šla na nějaké vyšetření do porodnice tak sedíme čekáme a najednou takové hrrrrrrr koukneme a jela slečinka (asi na plánovaný porod) a sebou jumbo kufr na kolečkách, že takový nebereš ani na dovču pro celou rodinu jsme byli v šolku i personál :grinning:

Jinak tu přišel od manžy ex kolega a umírám - začal pracovat nebo se možná chystá nevím dělat nějakého finančního poradce a už mu klavíruje hlupoty! Přitom manža sám má přehled co je na trhu, akcie, apod. a tak nevím co mu tu chce tlačit!
2. bře 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus: já jsem to balila asi na 3x než jsem tam všechno naskládala, bylo to jako puzzle :grinning:
katy: porodní asistentka říkala, že stačí vzít kolem 30 kusů plínek. (já mám ty jedničky 2-5kg, 43ks)
2. bře 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: dostala jsi nějaký manuál z porodnice co sebou? nemůžeš mi ho poslat?
2. bře 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy no já mám taky tu velkou cestovní nebo střední kufr, ale mám i mega růžový kufr :grinning: Zase v tom kufru to bude přehlednější a lépe se v tom hrabe - samo bych nebrala ten velký, ale střední. To mám tak na celé odpoledne než to zabalím
jaro ty máš ty Happy Bella že? Já vezmu asi jedno balení a manžel když tak donese kdyby pochybělo
2. bře 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já furt uvažuju, že si zvláště do batohu nabalím pití, jídlo, boty do sprchy, ručník, jelení lůj, tričko nebo košili kdyby nebyl k dispozici erár, pár plínek a manžel by to hned odvezl
2. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: dostali jsme takovou brožurku, já ti to tu přepíšu...a pak je to i na stránkách vít.porodnice, liší se to v nějakých drobnostech. Vydrž, ju. Dožehlím ty plínky :grinning:

adus: Happy mám taky, ale ten balík je větší než pampersky, tak do porodnice beru pampers.
2. bře 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: vydržím moc děkuji.

Adus: ten velký růžový to bys musela eště mít čivavu v růžovém oblečku jako v tom filmu Pravá blondýna :grinning: no já jsme zvědavá kolik toho se mi vejde do té tašky.
2. bře 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy ten růžový je masakr, ale zase se mi na letišti dobře hledal když 99% kufrů je černých
2. bře 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: tak to věřím, jezdil s ním i R.? :grinning: jinak jak tak sleduji i MK bude mít nový kabátek jako MS :angry: tak to bude o ničem nevím proč do toho vrtají! Když jsou všichni zvyklí a šlape o.

Už mám celkem dost hlad, mám oběd ještě z víku své oblíbené fazolky.
2. bře 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady je seznam, který je přímo na stránkách vítkovické porodnice:

VÍTE, CO VZÍT S SEBOU DO PORODNICE?
Zde je přehled potřeb pro maminku a novorozence.

Potřeby pro maminku:
těhotenská průkazka
občanský průkaz
průkaz pojištěnce
mobilní telefon nebo mince do automatu
pohodlnou domácí obuv
2 podprsenky pro kojící matky
absorpční vložky do podprsenky
kalhotky
toaletní potřeby (hřeben, tekuté mýdlo, tělové mléko, šampon, kartáček na zuby, zubní pasta, ústní voda, pomáda na rty)
župan
noční košile s rozepínáním vpředu
hygienické vložky

Doporučujeme:
dubová kůra - gel
panthenolová mast na bradavky

Potřeby pro miminko:
jednorázové pleny na dobu pobytu
oblečení na cestu domů dle ročního období

http://www.nemvitkovice.cz/obsah/oddeleni/gynpor.aspx

http://www.nemvitkovice.cz/obsah/oddeleni/gynpor/art-1-CENTRUM%20P%C3%89%C4%8CE%20O%20MATKU%20A%20D%C3%8DT%C4%9A.aspx

A tady je seznam, který je v brožurce, kterou jsme dostaly na předporodním kurzu:
Rodička:
- Doklady - těhotenský průkaz, občanský průkaz, průkaz ZP, oddací list (kopie), u nesezdaných párů dohodu o příjmení dítěte (vyřizuje matrika)
- Přezůvky, teplé ponožky
- Noční košile, župan
- Ručníky
- Kojeneckou podprsenku, vložky do podprsenky
- Hygienické potřeby (neparfémované mýdlo, zubní pasta, kartáček, hřeben, krém, pomáda na rty, jednorázové porodnické kalhotky, toaletní papír)
- Porodnické vložky
- Bepanthen mast, gel z dubové kůry
- Neperlivá voda, hroznový cukr

Doprovod:
- Přezůvky, svačina, pití, fotoaparát, videokamera

Miminko:
- Jednorázové pleny
- Vlhčené ubrousky
- Kartáček na vlásky
2. bře 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co to tam na titulní stránce vidííím, oni chcou změnit koníka???!!! :angry: Já jsem si tak zvykla na tuhle verzi a oni to změní, no to budou zmatky :frowning2:
2. bře 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vypadá teda docela divně :frowning2:
2. bře 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: moc děkuji jsi hodná . No taky jsme v šoku, že mění něco co funguje a každý se v tom vyzná, MS je teď o ničem, pokud jsi tam někdy nakoukla.

A v so jedeme pro kočárek už se těším jupíííííííííííííííííííííí :slight_smile: a ten chlap mě smolí furt tu sedí a nechce dom a já už mám hlad jako vlk a chci už ven vyrazit. Hrome s chlapem jednim. Ještě umřu kvůli něj hlady a to jsem už sblajzla Tvaroháčka.
2. bře 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro já taky děkuji za seznam, určo se bude hodit
katy ho vyhoď ne, tak jak toho ožralu včera :grinning: Nechystáš se ještě někdy do Sambaby sama? My jak jsme tam byli v sobotu, tak jsem tam až na poslední chvíli viděla spirálu na postýlku a v so už nebyl čas protože jsem tam byli až do zavíračky a museli jsme jít platit. Že bych se prošla s tebou a ještě dokoupila nějaké hračky
A nový kůň je teda hnusný. Jsem jednou nakoukla na střechu a vůbec jsem ten systém nepochopila. Jestli já vás potom najdu...
2. bře 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: pojedu, mám tam ve skldu uschovaný nábytek a ještě nějaké drobnůstky. Je to od P. kolega tak ho nemůžu vyhodit, ale už mě z něj hučí hlava už se 2x balil a 2x vybalil! :angry: :sweat_smile:
Já spirálu mít nebudu, koupila jsem kolotoč jak jinak než žirafí :sweat_smile: a před chvíli jsme koukala na Sama a našla jsme hezkou žirafu do kočárku tak ji taky vezmu jinak hračky teď moc kupovat nebudu protože jak budou chodit okukovat mimčo tak jistě spoustu věcí oblečků a hraček donesou a pkyž ne tak pak zajdu nakoupit. Už se těším až bude prcek doma. :slight_smile: ale toho porodu se krápek děsím :cry:
2. bře 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy jo aha, ty vy jste ještě nebyli pro ten nábytek. No nic, tak se bude muset obětovat zase manžel a zajet tam se mnou, sama tam nejedu kvůli tomu parkování. A budeš kupovat takové ty rukavičky, aby se mimčo nepoškrábalo? Jsem je tam viděla jak je mají za pultem. A kolotoč taky máme, vybíral manžel a ani nevím co tam jsou za motivy :sweat_smile: Si mě navnadila s těma fazolkama a už se mi vaří fazolová omáčka
2. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: no já abych doma neměla krabice tak jsme se snimi tamdomluvila. Já bych s tebvou šla, ale bojím se že dosmýčím další tašku a zase 3 tis. v čudu :grinning: však toznáš. Tak když máš i kolotoč nač spirálku? nebude toho mít hodně?
Jaké rukavičky?
2. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek