• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Jupí už stojí v kabátě na chodbě sice už tam zevluje 5 min. ale snad už brzy nastoupí do výtahu :slight_smile:
2. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy něco takového, ale nevím jestli to není zbytečné. Někdo říká, že se nehty miminům nemají stříhat hned, ale až za několik týdnů, někdo zase, že se můžou stříhat hned, tož si vyber
http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=640143
A spirálku jsem chtěla na kolíbku ať se zabaví když budu vařit oběd
2. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky

tak jsem vás dočetla :slight_smile: Holky do porodnice neberte opravdu moc velikou tašku. Vše co budete potřebovat,t ak vám donesou. Mě to donesli ještě ten den, jelikož se Eli narodila v 11.45. a odpoledne byly návštěvy, tak mamka přišla a i manža a něco mi donesli. Jo a jinak jsem se bavila s kámoškou o tom intim gelu s dubovou kůrou a v porodnici ji to moc nedoporučovali že to vysušuje. ALe říkala mi něco o nějaké mastičce na jizvu,a le nevím jak se jmenuje. Zjistím a pak dám vědět. Prý se potom dobře hojí ta jizva po nastřižení.

JInak k oblečkům a tak. Já bíle peru tak na 70 a plínky taky a barevné tak na 50 a stačí to. No ale hodně záleží na tom jaký máte prášek. JInak látkovývh plínek vám bohatě stačí tak 15 - 20, pokud je budete mít fakt jenom pod hlavičku a tak. :wink:

a teď nevím kdo to tu psal o těch šatičká. Tak se zeptám jaké šatičky máš namysli, já mám nějaké maličké co jsme dostala z Anglie a potřebobala bych se jich zbavit, tak pokud bude mít někdo zájem, tak prodám za pakatel.

Jo a ještě plínky do nemocnice si vemte ty 2 - 5 kg, a stačí asi těch 20 plínek, samozřejmě ubrousky a kosmetika není zapotřebí pro mimi.

Pokud chcete ještě něco vědět tak dejte vědět. :grinning:
2. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: já nehtíky stříhala hned jak jsem viděla že jsou dlouhé. To je to samé jak říkají, že se nemá mimčo každý den koupat. Já si nedovedu představit Eli neokoupat. Koupala jsem každý den, ale pouze vodou a jen občas mýdlem. :wink:
2. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi já si raději všechno nabalím. Vím jaké to je, když přijdeš do nemocnice jen tak na kontrolu a oni si tě tam nechají. Jednou mi to stačilo, manžel zrovna nebyl doma tak jsem musela volat našim ať mi dovezou věci, protože jako jediní mají klíče od našeho baráku. A po propuštění jsem jela s velikou taškou jak z dovolené :sweat_smile: A ta mastička není to ta z dubové kůry, je to i na hemeroidy? Nebo nám PA na předporod. kurzu doporučovala Traumeel
2. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi já si to taky s těmi nehtíky myslím, ostříhat hned jak budou dlouhé. O tom koupáním vím, ale jak budeme praktikovat si momentálně vůbec nedovedu představit
2. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: opravdu nevím jak se to jmenuje,ale zjistím. A s tím koupáním jsem to dělala tak že jsem ELi prostě na koupání budila :wink:

já měla do porodky zbaleno jen to nejnutnější. a pak mi naši třeba donesli vodu na pití, když mi došli vložky po porodu tak i to mi mamka donesla :wink:
2. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi jo, tak vodu si taky nebudu brát hned a vložky jeden balík a manžel bude nosit jak dojdou. A koupání bych chtěla udělat tak, aby každý den bylo ve stejnou dobu, ale to asi nebude tak jednoduché že? :sweat_smile:
2. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: já jsem si to taky tak načasovala aby to bylo každý den stejné. Koupali jsme vždy kolem sedmé a pokud teda Eli před tím usla, tak jsem ji prostě vzbudila a bylo to. Ono to mimčo musí mít určitý režim už od začátku, protože se jinak zblázníš a nic neuděláš. :wink:
2. bře 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi kolem sedmé mám taky v plánu koupat, ať mám večer chvilku klidu
2. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: ono hodně záleží na tom jak si to uděláš. Je blbost že malé dítě nemůže mít režim. Naše Eli měla režim od mala a já si nemůžu stěžovat :wink:
2. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi i podle mě je blbost, že malé dítě nemůže mít režim.
To je teda děs, jsem teď 1,5hod žehlila plenky, mám jich 30 + 4 tetra osušky. No raději ten času věnuji malému a když to půjde i sobě. A vzhledem k tomu, že máme velký barák, budu i tak mít co dělat když je manžel pořád v práci
2. bře 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy poslala jsem ti nějaké fotky. Ale jsou dost veliké tak se to dlouho posílá
2. bře 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, adus: není zač :slight_smile:
adus: já ty rukavičky proti poškrábání mám...a kdyby nebyly na nehtíky, tak aspoň proti zimě :slight_smile:
Já mám doma spirálu s méďou na postýlku. A kolotoč s včeličkama bude doufám brzo na cestě.
No s těma plínkama mi povídej, já mám 25ks + 4 tetra a myslela jsem, že u toho zdechnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teď jsem viděla spací vaky/pytle nebo jak to nazvat ve stejném provedení jako mám povlečení ... bude to to pořizovat mimi na spaní? Je to dobré?? Nebo stačí když spí ze začátku v zavinovačce a nebo přikryté peřinkou?
2. bře 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro já ten spací pytel mám. Já se totiž asi malého budu bát přikrývat ať se mi neudusí a ten pytel je vcelku teplý
2. bře 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: já měla ze začátku Eli v zavinovačce a přikrytou peřinkou. Spací vaky jsem používal až později:wink:
adus: adus: to mimčo se nemá jak udusit peřinkou. Stejně není ještě tak zručné, aby si ji na sebe stáhlo :wink:
2. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi jo já vím, že se nemůže udusit, ale stejně se bojím. Neboj, já na to přijdu časem sama
2. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To existuje tolik všelijakých věcí, co dřív nebylo, jde mi z toho hlava kolem - dřív jsem o nějakém spacím vaku vůbec neslyšela...a na tom mami tati mají úplně všechno do stejné barvy-obrázků jako máme povlečení...kapsář, spací vak, přebalovací podložku, mantinel, zavinovačku...ale to bych musela vzít dvakrát, když máme dvoje různé povlečení :grinning: a to bych potřebovala vyhrát ve sportce :grinning: No všechno mít nemůžu :slight_smile: Ale je to hezoučké :dizzy_face:

Tak to vidím na tu zavinovačku a peřinku...
2. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: ta zavinovačka ti fakt stačí. Já ty spací vaky dostala tak jsem je pouřívala, ale taky bych je nekupovala :wink:
2. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :wink:
3. bře 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko jdu se na vás po dlouhé době podívat, co tady nového :slight_smile: a přidala jsem nové fotky Honzíčka

aaadus já ten spací pytel používala teda dost-v zavinovačce se Tomovi nelíbilo a jak měl peřinku tak se odkopal a byl celý celý studený takže jsem dávala do pytle a bylo to :slight_smile:, koupila jsem starší na MMB a posloužil super, už čeká na Honzíka a jestli se mu v něm bude líbit tak určitě koupím další na střídání
3. bře 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj smar: tak ják se vám vede? Já ho taky později používala a měla jsem jich více, takže se to střídalo :wink:
3. bře 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi ale jo jde to :slight_smile:, Honzík je fakt hodný a spinká nebo se kouká, pláče jen jak ho trápí bříško a bráškovi se líbí, pořád ho hladí po hlavičce, ted se naučil dávat pusinky tak ho pusinkuje a tulí se k němu (jde to vidět i na fotkách co jsem včera přidala :slight_smile:, jsem trošku unavená ale dá se to a musím říct že šestinedělí v pohodě (ani ne po týdnu jsem si mohla v pohodě sednout, očistky o hodně slabší-ted už je vůbec nemám a ani zavinování tak nebolelo a ani tak podrážděná nejsem takže super)
3. bře 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je fajn :wink: hlavně jak se máte dobře :wink:
3. bře 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
smar Honzík je šikovný a je fajn, že si na něj Tomášek "zvykl" :wink:
3. bře 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránečko :slight_smile:

Holky, co všechno máte v garderóbě pro mimi? :slight_smile: Já jsem včera vykládala a třídila věci pro malou předběžně do skříně, co už mám poděděné od sestry a i nov koupené a nejsem si jistá, zda mám všechno...Protože ona měla obě děti v zimě, takže např. body s krátkým rukávem tam už jsou asi na půlroční mimi...Asi bych měla dokoupit i maličké, ne? A co takové šatičky? Třeba kamarádka prý jich měla milión a vůbec je nevynosila...To je spíš asi i otázka pro zofi :sweat_smile: Prostě si s tím oblíkáním nevím moc rady, co dávat, když bude krásné parné léto? Stačí jen body a ponožečky nebo jen šatičky na to?
3. bře 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

Tak jsem byla u očního a mám velkou radost, oči mám v pořádku (až na tu krátkozrakost :grinning: ) a můžu rodit přirozeně, císař není nutný (co se týče očí) :slight_smile: Odpoledne mě ještě čeká prohlídka porodnice na fakultce.

lafemme: no s oblečením taky nevím, jestli toho nemám málo...chystám se ještě něco dokoupit...Jinak vůbec nevím, co se mimču všechno oblíká, aby mu nebyla zima nebo naopak horko.

smardik: ahojky, pěkné fotky, to je bezva, že se kluci tak rychle skamarádili :slight_smile: A takové šestinedělí se dá jen závidět :slight_smile:
3. bře 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro bezva, že máš oči v pořádku. Já jsem byla u oční ten minulý týden po 3 letech a ona mě div nesprdla na co tam chodím. Tak ji říkám, že bych ráda, aby mi přeměřila dioptrie, protože jezdím autem a když jsem chodila do práce seděla jsem 12 hodin za PC. Tak mi řekla, jestli mi to stojí za 30,- :angry:

lafemme s tím oblíkáním si taky nevím rady. Já už věci peru, takže až to všechno budu mít vyprané, ožehlené a urovnané ve skříni, uvidím kolik toho vůbec mám a popř. dokoupím. Akorát podle dr budeme mít velké mimčo, tož nevím jestli mi ty malé věci nebudou naprd :sweat_smile:

Jinak co jsem se dívala na fotky když jsem byla já mimino (narozena v červnu), měla jsem venku košilku s dlouhým rukávem, dupajdy a tenkou čepičku. A to samé brácha (narozen v dubnu). Nebo mi mamka říkala, že nám dala jenom košilku a plínku a přikryla plínkou. Ale to se naučíme raz dva a budou z nás maminy jak hrom :wink:

Dneska se mi pere už druhá pračka těch pidi oblečků dokud je jakž takž venku, o víkendu má prý zase sněžit :confounded:
3. bře 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k těm oblečkům - odstříhávate takové ty lístečky co jsou uvnitř třeba za krkem? Nevím jestli to nebude prďolu škrábat a zas když to odstřihnu tak nebudu vědět co je to za velikost
3. bře 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: no máme úplně stejné myšlenky :wink: - ty lístečky, já je mám i v čepičce...no vlastně na každém kousku oblečení...na té čepičce to ustřihnu určitě a s tím ostatním...no to je fakt, jak pak poznám, co je to za velikost :sweat_smile:

Já chodím každý rok k očnímu, pro jistotu, myslím, že těch 30,-Kč za to stojí.

Sněžit?! Néééé už nechcííí...
3. bře 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek