• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
jaro no z čepiček to taky budu stříhat, ale ten zbytek nevím. Asi to nechám až podle toho, jestli to Romuškovi bude vadit a dráždit pokožku.
Taky si myslím, že 30,- není žádná hrůza za přeměření dioptrií. Asi měla babizna špatnou náladu či co. Může být ráda, že se starám sama.

http://zpravy.idnes.cz/na-jaro-si-jeste-pockame-o-vikendu-bude-znovu-snezit-fyc-/domaci.asp?c=A100302_152139_domaci_ban
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky s oblíkání je to asi tak. Ikdyž je léto a mimčo se ti narodí přes léto tak na začátku určitě dávat bodčko s dlouhým tukávem a nějaké tenké dupajdy nebo kalhoty. Miminka nemajá vyvinutou termoregulaci a tak se samy nezahřejí. Já se vždy řídila tím, že musela mít teplé ručičky. Eli byla v říjnu a měla vždy body s douhým rukávem, nějaké tenčí tričko a na to jsem ji dala svetřík a pak taky čepičku. Na léto je určitě dobrá nějaká plátěná čepička a ze začátku určitě i bavlněná. POkud už je opravdu parné vedro tak později mlžeš dát i šatičky, ale určitě ponožečky. ALe na začátku určitě něco delšího a zakrýt celé telíčko. :wink:

jinak ve výbavě na léto klidně stačí dvě bodyčka s dlouhým rukavem a zbytek bych koupila s krátkým a nějaké tričenka s dlouhým rukávem, pokud by bylo chladněji. A pokud můžu radit, tak pokud to miminu nebude vadit tak ze začátku dávat v kočárku i do zavinovačky a přikrýt lehči dekou, ale to spíše přikrývat tak na jaro a hlavně se řiďte počasím. :wink:
3. bře 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi já ty lísečky neodtříhavala, Eli to nijak nevadilo :wink:
3. bře 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi, ale když venku bude 30°, tak víš, kolik je v kočárku? Minimálně o takových 10° více! :astonished: Tak dát ještě zavinovačku..no nevím :confused:
3. bře 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
vždyŤ říkám, že zavinovačku přes parna v létě ne. Ta se hodí tak na jaro podzim :wink:
3. bře 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha..já myslela, žes to psala jako mi a naše malá se narodí kolem 20.června, což už bude asi hezké léto :dizzy_face:
3. bře 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
V těch největších vedrech určitě s kočárkem drandit nebudu. Buď vyrazím na procházky ráno kdy bude ještě chladněji nebo až k večeru. Já totiž vedra nesnáším a jsem ráda, že jsem ráda
Já mám koupené i hodně teplé oblečení, kdyby jak pojedeme z porodky byla zima. A čepiček mám několik, takové ty tenké bavlněné na zavazování pod krkem. Nebo koupit i nějakou teplejší pro jistotu?
3. bře 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem nechci ti brát iluze, ale kolem 20.6. kdy já mám narozeniny je vždycky hnusně :sweat_smile: Loni lilo jako z konve a já mám vždy po venkovní oslavě :angry:
3. bře 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono někdy ani nezáleží jeslti je červen, i v červnu může být zima.

adus: záleží co myslíš tím teplejší. Já mám třeba v zásobě radši klasickou pletenou čepičku. Ale měly by stačit ty bavlněné :wink: A ve vedrech se ani nedoporučuje chodit s malý miminkama někam ven. Hrozí přehřátí a bůhví co ještě. ALe když je mo vedro tak se to dá vyřešit tak, že dáš vlhkou plínku na kočárek ať tam mimčo má trošku vlhčí vzduch a ne takové vedro :wink:
3. bře 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taky mám ve výbavě něco teplejšího, protože člověk nikdy neví jak bude :wink:
3. bře 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi teplejší nějakou fleesovou nebo pletenou. Bože proč je to tak složité :sweat_smile: A ta vlhká plínka se může dávat i na postýlku když je v noci dusno? My máme totiž ložnici na jih a tam pere slunko celý den a večer je tam na padnutí. Jo a ještě jak je to s takovýma těma proti komárům do zásuvky, může se to používat když v místosti spí mimčo?
3. bře 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: plínku určitě můžešdát i na postýlku, to do té zásuvky opravdu nevím, to by ses musela podívat a přečíst si to. No tu fleesovou bych až tak nepoužívala, ta už je hodně teplá. Já mám třeba bavlněné a ty jsou jakoby dvojité. ALe ta pletená je podle mě lepší :slight_smile: :wink:
3. bře 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak na spinkání pro mimi má být v místnosti asi tak 19 - 20 °, to je tak ideální na spaní. Naše Eli má i 18 °a v pohodě spinká :wink:

zrovna jsem Eli vylekala jak jsem na ni zavolala. Trhala mi tapetu :grinning: :grinning:
3. bře 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi já mám bavlněnou jednu takovou teplejší, tak to bude stačit. A stejně se začátku nesmí chodit na dlouho ven a když bude takový vítr jako dneska tak to se taky nesmí. To proti těm komárům budu muset prozkoumat nebo sehnat nějakou síť na balkonové dveře ať můžu spát s otevřeným oknem. A ještě jsem se něco chtěla zeptat a už nevím co :sweat_smile: A já si vzpomenu časem možná :sweat_smile:
3. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
My v ložnici netopíme vůbec, tam se to vyhřejem samo jak tam celý den svítí slunko. Manžel sice hudruje, že mu je zima, ale mě je zase horko, špatně se mi dýchá a mám ráno plný nos.

To děti rády trhají tapety, my jsme s bráchou nebyli o moc lepší :grinning:
3. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
však jak si vzpomeneš tak se ptej.

jo taky jsme to přes léto řešili sítí do okna :wink: No pokud je vítr tak opravdu radši moc nechodit. A ze začátku se chodí tak na půl hoďky :wink: mimčo si musí zvyknout na venkoví teplotu :wink:
3. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Půl hoďku to mám tak akorát tam a zpátky po aleji co máme u baráku. A můžu ho pak třeba nechat dospat venku na zahradě nebo vzít dovnitř raději?
3. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já ze zečátku brala dovnitř,ale Eli byla v říjnu a to bylo trochu jiné počasí. Ale v tom květnu si myslím že můžeš nechat dospat klidně venku na zahradě. Mě dr. říkala že malé děti můžou ven do -5°. Však dr. ti řekne :wink:
3. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ona to nedělá, ale mám tu takové malé místečko na rohu a tam to trochu odlezlo, tak se to snažila chytit a utrhnout. Naštěstí se ji to nepodařilo :wink:
3. bře 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vím, že dr řekne, ale i tak se chci trošku informovat ať jsem trošku v obraze. Se někdy divím sama sobě kolik info jsem už během těhu pochytila a zapamatovala si.
3. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no někdy názory dr. jsou na houby, ale někdy zase poradí dobře. :wink:
3. bře 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
na houby je to, že každý dr ti řekne něco jiného a pak si vyber. Ale co jsme se ptali u obvodního na pediatry, tak říkal, že s nimi není problém. Já doufám, že u té svojí pediatričky budu spokojená
3. bře 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
hlásím se až teď dopo jsme byla plavat dala jsem si 23 bazénů tak jsme spokojena, že jsem něco udělala pro sebe.

Jaro: já jdu do porodnice na čumendu v př. týdnu tak se těším.

Zofi: šatečky jsme chtěla já kromě 1 ks růžovcých dupaček co jsem dostala od tchána nic holčičího zatím nemám tak dej vědět co máš a v jaké vel. pár bych když tak vzala.

Adi: už jsme koukala moc pěkné fotečky, slušelo vám to a ty jsi byla nádherná nevěsta. Kdy ses vdávala am kde jste to měli?

Co se týče oblečení pro mimi mám vše a oblékat budu dle aktuální teploty, myslím, že v létě jak budou hice nad 30C tak bude i v kraťásních nebo jen plínečce a nějakém tričku.

A spací vak nebudu kupovat, ale uvažuji o dece do autosedačky. Máte ji už někd?

Jo holky nemáte volný lístek do DM na tu Lowelu?
3. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to já jsem taky spokojená, ale hold se někdy musíš řídit svým rozumem a ne jejich radami :grinning:
3. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy děkuji :dizzy_face: Brali jsme se 27.9.2008, obřad jsme měli v kostele ve Svinově a hostině v Šenově u Nového Jičína
Kuponek do DM na Lovelu už nemám
3. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: já mám kupónky na Lovelu jak prášek tak i tekutou :wink: Jinak to proberu co mám a dám ti vědět, když tak to nafotíma pošlu ti to :wink:
3. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: tam se i má nej kámoška vdávala :slight_smile: a já se taky vdávala v září o týden a rok dříve než ty :wink:

Zofi: a máš ho tedy volný? Je ti na nic? Já bych brala na ten prášek. OK prober to a dej vědět.
3. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: já lovelu nepoužívám tak ti ho klidně pošlu, mám tuším dva nebo kolik jich mám. Podívám se. :wink:
3. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: tak mám dva. Jeden je do 30.6.2010 a ten druhý do 30.6. 2011, budeš chtít oba? :wink:
3. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: tak pokud je nepoužiješ nebo je pro někoho nemáš vezmu si oba. Ve st př. týden budu v POrubě kde tě najdu?
3. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek