Těhulky z Ostravy

Ahojky,našla by se tu nějaká těhulka z ostravy?já jsem se tady nastěhovala s manželem tak tady moc kamarádek nemám,a už vůbec ne těhu.myslím že by nebylo špatný pokecat o starostecha radostech těhulek... 🙂
aaadus
3. bře 2010
jaro no z čepiček to taky budu stříhat, ale ten zbytek nevím. Asi to nechám až podle toho, jestli to Romuškovi bude vadit a dráždit pokožku.
Taky si myslím, že 30,- není žádná hrůza za přeměření dioptrií. Asi měla babizna špatnou náladu či co. Může být ráda, že se starám sama.

http://zpravy.idnes.cz/na-jaro-si-jeste-pockame...
:-p :-p :-p
zofinecka
3. bře 2010
holky s oblíkání je to asi tak. Ikdyž je léto a mimčo se ti narodí přes léto tak na začátku určitě dávat bodčko s dlouhým tukávem a nějaké tenké dupajdy nebo kalhoty. Miminka nemajá vyvinutou termoregulaci a tak se samy nezahřejí. Já se vždy řídila tím, že musela mít teplé ručičky. Eli byla v říjnu a měla vždy body s douhým rukávem, nějaké tenčí tričko a na to jsem ji dala svetřík a pak taky čepičku. Na léto je určitě dobrá nějaká plátěná čepička a ze začátku určitě i bavlněná. POkud už je opravdu parné vedro tak později mlžeš dát i šatičky, ale určitě ponožečky. ALe na začátku určitě něco delšího a zakrýt celé telíčko. 😉

jinak ve výbavě na léto klidně stačí dvě bodyčka s dlouhým rukavem a zbytek bych koupila s krátkým a nějaké tričenka s dlouhým rukávem, pokud by bylo chladněji. A pokud můžu radit, tak pokud to miminu nebude vadit tak ze začátku dávat v kočárku i do zavinovačky a přikrýt lehči dekou, ale to spíše přikrývat tak na jaro a hlavně se řiďte počasím. 😉
zofinecka
3. bře 2010
adi já ty lísečky neodtříhavala, Eli to nijak nevadilo 😉
lafemme
3. bře 2010
zofi, ale když venku bude 30°, tak víš, kolik je v kočárku? Minimálně o takových 10° více! :-o Tak dát ještě zavinovačku..no nevím =-)
zofinecka
3. bře 2010
vždyŤ říkám, že zavinovačku přes parna v létě ne. Ta se hodí tak na jaro podzim 😉
lafemme
3. bře 2010
Aha..já myslela, žes to psala jako mi a naše malá se narodí kolem 20.června, což už bude asi hezké léto x-)
aaadus
3. bře 2010
V těch největších vedrech určitě s kočárkem drandit nebudu. Buď vyrazím na procházky ráno kdy bude ještě chladněji nebo až k večeru. Já totiž vedra nesnáším a jsem ráda, že jsem ráda
Já mám koupené i hodně teplé oblečení, kdyby jak pojedeme z porodky byla zima. A čepiček mám několik, takové ty tenké bavlněné na zavazování pod krkem. Nebo koupit i nějakou teplejší pro jistotu?
aaadus
3. bře 2010
lafem nechci ti brát iluze, ale kolem 20.6. kdy já mám narozeniny je vždycky hnusně :-N Loni lilo jako z konve a já mám vždy po venkovní oslavě ]-(
zofinecka
3. bře 2010
no ono někdy ani nezáleží jeslti je červen, i v červnu může být zima.

adus: záleží co myslíš tím teplejší. Já mám třeba v zásobě radši klasickou pletenou čepičku. Ale měly by stačit ty bavlněné 😉 A ve vedrech se ani nedoporučuje chodit s malý miminkama někam ven. Hrozí přehřátí a bůhví co ještě. ALe když je mo vedro tak se to dá vyřešit tak, že dáš vlhkou plínku na kočárek ať tam mimčo má trošku vlhčí vzduch a ne takové vedro 😉
zofinecka
3. bře 2010
jo a taky mám ve výbavě něco teplejšího, protože člověk nikdy neví jak bude 😉
aaadus
3. bře 2010
zofi teplejší nějakou fleesovou nebo pletenou. Bože proč je to tak složité :-N A ta vlhká plínka se může dávat i na postýlku když je v noci dusno? My máme totiž ložnici na jih a tam pere slunko celý den a večer je tam na padnutí. Jo a ještě jak je to s takovýma těma proti komárům do zásuvky, může se to používat když v místosti spí mimčo?
zofinecka
3. bře 2010
adus: plínku určitě můžešdát i na postýlku, to do té zásuvky opravdu nevím, to by ses musela podívat a přečíst si to. No tu fleesovou bych až tak nepoužívala, ta už je hodně teplá. Já mám třeba bavlněné a ty jsou jakoby dvojité. ALe ta pletená je podle mě lepší 🙂 😉
zofinecka
3. bře 2010
jo a jinak na spinkání pro mimi má být v místnosti asi tak 19 - 20 °, to je tak ideální na spaní. Naše Eli má i 18 °a v pohodě spinká 😉

zrovna jsem Eli vylekala jak jsem na ni zavolala. Trhala mi tapetu 😃 😃
aaadus
3. bře 2010
zofi já mám bavlněnou jednu takovou teplejší, tak to bude stačit. A stejně se začátku nesmí chodit na dlouho ven a když bude takový vítr jako dneska tak to se taky nesmí. To proti těm komárům budu muset prozkoumat nebo sehnat nějakou síť na balkonové dveře ať můžu spát s otevřeným oknem. A ještě jsem se něco chtěla zeptat a už nevím co :-N A já si vzpomenu časem možná :-N
aaadus
3. bře 2010
My v ložnici netopíme vůbec, tam se to vyhřejem samo jak tam celý den svítí slunko. Manžel sice hudruje, že mu je zima, ale mě je zase horko, špatně se mi dýchá a mám ráno plný nos.

To děti rády trhají tapety, my jsme s bráchou nebyli o moc lepší 😃
zofinecka
3. bře 2010
však jak si vzpomeneš tak se ptej.

jo taky jsme to přes léto řešili sítí do okna 😉 No pokud je vítr tak opravdu radši moc nechodit. A ze začátku se chodí tak na půl hoďky 😉 mimčo si musí zvyknout na venkoví teplotu 😉
aaadus
3. bře 2010
Půl hoďku to mám tak akorát tam a zpátky po aleji co máme u baráku. A můžu ho pak třeba nechat dospat venku na zahradě nebo vzít dovnitř raději?
zofinecka
3. bře 2010
no já ze zečátku brala dovnitř,ale Eli byla v říjnu a to bylo trochu jiné počasí. Ale v tom květnu si myslím že můžeš nechat dospat klidně venku na zahradě. Mě dr. říkala že malé děti můžou ven do -5°. Však dr. ti řekne 😉
zofinecka
3. bře 2010
no ona to nedělá, ale mám tu takové malé místečko na rohu a tam to trochu odlezlo, tak se to snažila chytit a utrhnout. Naštěstí se ji to nepodařilo 😉
aaadus
3. bře 2010
já vím, že dr řekne, ale i tak se chci trošku informovat ať jsem trošku v obraze. Se někdy divím sama sobě kolik info jsem už během těhu pochytila a zapamatovala si.
zofinecka
3. bře 2010
no někdy názory dr. jsou na houby, ale někdy zase poradí dobře. 😉
aaadus
3. bře 2010
na houby je to, že každý dr ti řekne něco jiného a pak si vyber. Ale co jsme se ptali u obvodního na pediatry, tak říkal, že s nimi není problém. Já doufám, že u té svojí pediatričky budu spokojená
katy007
3. bře 2010
Ahoj holky,
hlásím se až teď dopo jsme byla plavat dala jsem si 23 bazénů tak jsme spokojena, že jsem něco udělala pro sebe.

Jaro: já jdu do porodnice na čumendu v př. týdnu tak se těším.

Zofi: šatečky jsme chtěla já kromě 1 ks růžovcých dupaček co jsem dostala od tchána nic holčičího zatím nemám tak dej vědět co máš a v jaké vel. pár bych když tak vzala.

Adi: už jsme koukala moc pěkné fotečky, slušelo vám to a ty jsi byla nádherná nevěsta. Kdy ses vdávala am kde jste to měli?

Co se týče oblečení pro mimi mám vše a oblékat budu dle aktuální teploty, myslím, že v létě jak budou hice nad 30C tak bude i v kraťásních nebo jen plínečce a nějakém tričku.

A spací vak nebudu kupovat, ale uvažuji o dece do autosedačky. Máte ji už někd?

Jo holky nemáte volný lístek do DM na tu Lowelu?
zofinecka
3. bře 2010
jo to já jsem taky spokojená, ale hold se někdy musíš řídit svým rozumem a ne jejich radami 😃
aaadus
3. bře 2010
katy děkuji x-) Brali jsme se 27.9.2008, obřad jsme měli v kostele ve Svinově a hostině v Šenově u Nového Jičína
Kuponek do DM na Lovelu už nemám
zofinecka
3. bře 2010
katy: já mám kupónky na Lovelu jak prášek tak i tekutou 😉 Jinak to proberu co mám a dám ti vědět, když tak to nafotíma pošlu ti to 😉
katy007
3. bře 2010
Adi: tam se i má nej kámoška vdávala 🙂 a já se taky vdávala v září o týden a rok dříve než ty 😉

Zofi: a máš ho tedy volný? Je ti na nic? Já bych brala na ten prášek. OK prober to a dej vědět.
zofinecka
3. bře 2010
katy: já lovelu nepoužívám tak ti ho klidně pošlu, mám tuším dva nebo kolik jich mám. Podívám se. 😉
zofinecka
3. bře 2010
katy: tak mám dva. Jeden je do 30.6.2010 a ten druhý do 30.6. 2011, budeš chtít oba? 😉
katy007
3. bře 2010
Zofi: tak pokud je nepoužiješ nebo je pro někoho nemáš vezmu si oba. Ve st př. týden budu v POrubě kde tě najdu?

Začni psát odpověď...

Odešli