• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
maji: já v ponděli nebyla nakonec cvičit, chystala jsem ae na poslední zkoušku, ale teď jdu na tanečky :wink: akorát mi tam budeš chybět :frowning2:
4. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: tak věřit teda můžeš, ale počítej s tím že to moc rychlé nebude, nejspíš :wink: U prvorodiček to většinou trvá déle :wink: Ale i tak se to dá přežít :wink: :grinning:
4. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi no je mi jasné, že to nejspíš rychlé nebude, ale naivní zůstat můžu ne? :grinning:
4. bře 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kámoška byla prvorodička a měla rychlý porod, ale to se stává jen zřídka :wink: ,ale nemáš se čeho obávat. Zvládly jsme to my tak to zvládneš taky :wink: Zas taková hrůza to není :wink: :sweat_smile:
4. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se bojím i nebojím, prostě jak kdy. Ale myšlenky na porod jsou častější a častější. Já jsem hlavně zvědavá na manžela, jaké to pro něj bude, jak se u porodu bude chovat a tak.
4. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: já se taky bála co manža bude dělat a tak a nakonec to bylo v poho a zvládl to na jedničku. Opravdu se nemáš čeho bát. Zvládli to naše maminy,tak to zvládneme i my. A navíc když to šlo dovnitř tak to musí jít i ven :grinning:
4. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jo, on to nějak zvládne, bude muset :grinning:
4. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: neboj každý chlap to zvládne :wink: Můj manža mi stál u hlavy. Já nechtěla ať někde pochoduje a vidí mi spodek a hlavně jsem nechtěla aby mě fotil když jsem rodila, takže se to opravdu dalo :wink: On se bál, ale já mu řekla že jde halvně o to kde se postaví :wink:
4. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
4. bře 2010 ve 22:33 • janka313
Dobré ráno
i když já ho teda moc dobré nemám. V noci jsem nemohla spát, ráno zase poslíček jak pr.se a ještě k tomu jsem dole celá nateklá :frowning2:
5. bře 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
adus: prohlídka porodnice byla fajn, je to tam hezké :slight_smile: Nakoukli jsme do porodního boxu, standartního pokoje (byla tam zrovna jedna maminka, tak svolila) a pak do nadstandartu - tam byla taky maminka. A na chodbě před sálem, kde se dělají císařské řezy zrovna netrpělivě čekal tatínek...ve Vítkovické se může na sál k císaři, tady ne. Ale zase se v Porubě zůstává jen 3 dny, ve Vítkovicích 4-5 dnů.
Ale těším se na příští úterý, to jdu na prohlídku do Vítkovické.
Jo a taky povídala ta sestřička z FN, že vůbec neví, jak to bude v tom květnu, co je čeká, až se budou rekonstruuvat Fifejdy, kam ty mamky budou dávat...

katy: dýchání jsem už využila doma, když mi bylo nějak divně a pomohlo mi to. Já si nejsem jistá, ale takové slaboulinké asi poslíčky jsem možná měla taky - 2x...ale celkem rychle to přešlo, tak nevím, co to bylo. Takové divné bolení břicha a bolest v kříži. Jak se mi to stalo podruhé, tak jsem byla zrovna ve sprše, tak pomohla na to teplá voda.
Jak ses ptala na hudbu v porodnici...tak já brát CD nebudu, mě to by to asi rozčilovalo, já mám raději ticho.

evka: ahoooj, máš hezké fotky v albu. A břicha máme myslím celkem podobné :slight_smile: Jak psaly holky, taky máme matraci ze Sam baby...kokos-molitan-pohanka.

maja: ještě jednou gratuluju dvojnásobná mamko :slight_smile: Beatka je moc roztomilá a těch vlasůůůů :slight_smile: A porod jsi měla teda moc hezký, rychlý :slight_smile:

zofi: podložku s pevnou deskou na postýlku mají v Sam baby...jsou dlouhé a krátké...my máme tu dlouhou...ale několikrát jsme tam byli a neměli ty dlouhé jen krátké, tak jsem tam posledně napřed zavolala, jestli mají i ty dlouhé.

A jak jste se bavily o obavách z porodu...já se přiznám, tak větší strach mám spíš z pobytu na šestinedělí než ze samotného porodu. Nikdy jsem nebyla přes noc v nemocnici a nějak si to nedovedu představit...včera jsme se na kurzu bavily o šestinedělí, vizitách atd. No nevím nevím...A někdy se spíš bojím, aby prcek nechtěl na svět dřív,m protože ještě všechno nemám udělané :grinning:

A jsem smutná, udělaly se mi zničeho nic parádní strie na bocích a prsou a to i přes to, že mažu :frowning2: Ještě nejsou bílé, ale takové fialkové :frowning2: :frowning2: :frowning2: Ach jo, snad to pak trochu vybledne. Manžel říkal, ať si z toho nic nedělám...tak aspoň tak, no :slight_smile: Nevíte v které lékárně mají Elasti Q eclusive? Zkoušela jsem už několik lékáren a nic. Dneska zkusím tu Irdu na lenince...
5. bře 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj adus
...a už je to dobré? Pomohlo ti dýchání?
5. bře 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro no v tom květnu to bude velmi zajímavé jestli se dostanu do nějaké porodky v Ostravě. Ale prý když přijedeš na poslední chvíli tak tě musí vzít, protože to je pro ně jednodušší než vybavovat sanitku. A PA nám ve středu na kurzu říkala, že když si v těch Vítkách koupíš tu VIP kartu, že tě vezmou i když mají stopstav - oni to prý dělají tak, že vyhlásí stopstav, ale drží 2 místa pro maminky co mají tu kartu.
Už dobré, jsem si pěkně zadýchala a pak si vlezla do sprchy a je to ok. Ale jak jsem v noci nespala, tak jsem teď docela unavená
5. bře 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: jj, říkala, že bez vyšetření rodičku nikam pryč nepošlou. Ta VIP karta je ale pěkně drahá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jen hezky odpočívej.
5. bře 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro drahá je, ale já věřím tomu, že jak řeknu manželovi jak to funguje, je schopný ji koupit. On je z toho chudák vyplašený více než já. A jestli fakt budu rodit v květnu, pochybuju, že se do fakultky dostanu. Tam totiž vozí všechny maminy z Moravskoslezského kraje co jsou rizikové. Čím dál tím více začínám uvažovat nad Vítkama, jestli nakonec nebudou lepší než fakultka. Musím se tam i tam zajít podívat, ale to nechám asi až na duben
5. bře 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko všem. :slight_smile:
Dneska se mi konečně po dlouhé době docela dobře spalo,tak jsem spala od půlnoci až ted do devíti. :slight_smile: No paráda.
Jinak už se v posteli vůbec neumím uvelebit a když už se uvelebím,tak mi miminko strčí nožku hluboko pod žebra a já zase hledám jinou polohu a když ji najdu,tak zjistím,že se mi z toho vrtění začalo chtít čurat...........Takže vstanu,jdu na záchod a tak je to pořád dokola celou noc. :grinning: :angry: No opravdu už se začínám na porod těšit. :wink:
Maja,gratuluji k Beatce,je nádherná!!A jak popisuješ porod,to je paráda.Kéž by jsme to mněly všechny co nejmín bezproblémové!Ale za ten uzlíček štěstí stojí si něco vytrpět!
Já se porodu trošku bojím,ale spíše se těším.Pomohl mi předporodní kurz,že mám představu,do čeho jdu a že už jsem viděla porodní sál a pokoje a tak.Taky jsem strašně zvědavá,co nosím pod srdíčkem.Jestli klučíka nebo cácorku. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jaro,já mám velké strie zespodu břicha.Nepomáhá nic,můžu mazat 2x i 4x denně.At už olejíčkem z Hippu,z DM,nebo Elastinem Q.Dr říkala,že je to geneticky dané a pokud stie máš mít,žádný krém ti nepomůže.Snad to trochu zbrzdí,nebo zmírní nevím,ale já je mám vážně veliké a zářivě fialové. :confounded: Manžel mně taky pořád uklidnuje,že po porodu vyblednou a že se mu líbim i se striema.A je pravda,že za naše miminka to přeci stojí!!!I když jsem z nich někdy taky dost špatná......
5. bře 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Maji: moc gratuluji k Beátce je moc krásná a ta už má číro ti povím a bříško jsi taky měla mega! Jako bvys čekala dvojčátka, ale nebudu se smát abych sama neměla ještě větší.

Jinak já se dnes trochu vyspala, kolem 2 ráno jsme pořádně zalomila a kupodivu mě ani dneska nebolí pipi kosti, malá nikde netlačí, a bříško nemám zatím ani jako beton. Možná, že to plavání k tomu přispělo, že jsem to trochu přehnala, př. musím plavat méně.

Adi: ale správně spadáš pod POrubu ne? Tak si myslím, že ti to tam výjde, jinak bych tu VIP kartu nekupovala, někde tě příjmout musí, do NJ tě 100% posílat nebudou tak neboj.

Jinak nábytek je doma vč. matrace :slight_smile:

Jaro: já elasti krém koupila nedávno v lékarně na Přemyslovců v Mariánkách, ale to je asi pro tebe daleko že?
5. bře 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy já nevím kam spadám, to je jedno ne kterou porodku si vyberu? Ale na všechyn důležité utz chodím do fakulty.
Malý chudák ze mě dostal škytavku. Jsem nějaká celá nesvá, furt uvažuju jestli volat k dr nebo ne ať nevypadám jako hysterka.
5. bře 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No můžeš si vybrat porodku pokud je volno jinak by tě měla vzít ta pod kterou spadáš bydlištěm. Což je u tebe FN nebo možná i NJ. ty jsi okres NJ ne? Já bych měla být Fifky.
Tak moje princezna je hodná, dostala tiramisu a je tam dole klid, včera večer trošičku divočila, ale už ne tak jako dříve, asi sbírá pomalu sílu na velký den D co se blíží nebo je otrávená ze sněhu venku.
5. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy podle bydliště spadám pod Fifky :sweat_smile: A to mám v květnu jaksi smůlu. No nějak to dopadne. Já jdu pomalu kuchtit ať příjdu na jiné myšlenky. Dneska tu je nějak moc lidí - brách s kámošem na brigošce a před chvíli přijeli chlapi ořezávat haluze než vypučí. Ale jen co odjedou naložím se do vany, aspoň vyzkouším teploměr do vody co jsem koupila :sweat_smile:
5. bře 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek holky
tak my jsme ráno byli s taťkou u holičky a pak jsem ještě jeli do Kaufu.
A dneska ještě musím do školy a to počasí mě se.. :angry:
5. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
To počasí je pěkný opruz. Jen co bylo chvíli pěkně a teploučku je zase kosa jak z nosa :angry:
A dneska nějak nemám hlad, na snídani jsem si dala akorát misku jahod a na oběd kopeček bramborové kaše a pidi holandský řízek. Ale peče se mi bábovka, tak třeba na ni dostanu chuť
5. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ony ty fotky dost zkreslují. Mně Majino bříško nepřišlo naživot nějak extra velké. No a le každopádně mám obrovskou radost, že byl porod jaký byl, že to Maji vyšlo a Beatka je úplně úžasná :dizzy_face:

Nějak nemám čas na net, dneska jsem pořád jezdila z Hornbachu do bytu a z domů do bytu, mezitím nákup, vaření a teď jsem grogy. V bytě je to jak na staveništi, koupelna je komplet vybitá, už tam byli i vodaři kvůli odpadům, v kuchyni taky není nic, elektrika je skoro hotová - no ale včera jsem to v tomhle stavu viděla poprvé a byla jsem dost v šoku, normálně jsem chytla depku, že je to celé vybourané a že se to nemůže stihnout a kdo to bude dělat apod. ale je fakt, že na to chlapi naběhli a udělali toho hodně za dva dny, tak prý teď už je to nejhorší za náma a bude to jen lepší. Tak se snažím tomu věřit.

jaro: elastiQ exclusive jsem tuším kupovala buď v Mephacentru nebo v lékárně v Apromedu. Mám docela zásobu krémů, tak mažu. Teď jsem začla druhé balení elastiQ obyč., tím mažu ráno a večer olejem od Hippu. Exclusiv si nechávám na pozdějc, asi po porodu, na ty nové strie co přijdou.

S tou porodkou to bude sranda teda. S přeplněností to v květnu bude ve FN stejné jako ve Vítkách, to si nevyberem. Mě už je to nakonec snad i jedno kde skončím, hlavně abych někde porodila :sweat_smile:
5. bře 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee, holky,ja su na te fotce prohla, zas tak mega pupek jsem nemela :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji však my víme že neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :wink:
5. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak večer jsem zase měla luxusní poslíčky, snad hodinu. Už jsem i pomalu přemýšlela, že pojedeme do porodky :sweat_smile: Naštěstí jak to přišlo, tak to odešlo a docela mě to unavilo a spala jsem jak mimino. A pomohla mi teplá vana, vydržela bych v ní i 2 hodiny :sweat_smile:
6. bře 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji gratuluju k Beátace :slight_smile:
6. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak kočárek je už doma, odvezli jsm eho hned je to MAxim vč. autosedačky kombinace geo. tvarů bíločerveno černé a šedé barvy, moc se nám líbí taky už máme smontovanou postýlku a je moc krásná. Taky jsme koupili nádhernou záclonu krémový voál s oslíky ta se fakt povedla, sice trošlku dtražšší, ale co bychom pro malou neudělali že? :slight_smile:
6. bře 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: tak jpď nějaké fotečky :wink:
6. bře 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
katy super. A záclonu jsi koupila kde? Já se chci zajít podívat do Šitíčka nebo toho obchodu, co je naproti. A kdy vyrazíme do Sama? Já jsem měla jít zítra k té kámošce, ale místo toho budu asi muset vyrazit k dr. Co úterý? To mám celý den volno.
7. bře 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek