• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
To jsem fakt zvědavá, jak a kdy to přijde :slight_smile: Tak držím pěsti, ať bobek už moc neotálí:wink:
18. říj 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
eri díky a ty ještě nikam nedocházíš do porodnice? Dr. tě ještě nepředal?
18. říj 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj Dr. má monitor u sebe, myslím, že mě ani nikam nepošle...
18. říj 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak to jo, ikdyž u nás odesílá i když má monitor u sebe, v 39 tak uvidíš.

jdu do vany, myslím že kdyby se dneska mimi narodilo bude mít kopřivku snědla jsem misku kivi - ze zahrádky a spoustu kyselých jablek :slight_smile:
18. říj 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: J
Já myslím, že mě nikam nepošle, nikdy se o ničem nezmínil... Každej doktor to dneska dělá jinak, no....
18. říj 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
eri přesně tak. :slight_smile: hlavně že jsou ti bobci v pořádku, v našich pupících
18. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Eri a Niky držím vám palce už to máte za chviličku tak aby jste vše zvládly a dlouho se netrápily z toho mám už teď strach :wink: ať máte nádherné, zdravé miminka a brzy nám pošlete nějakou fotečku :slight_smile:
Jinak v so jsme byli v PL a koukala jsme na kočárky, byli jsme jen za hranicí na malém tržišti tak výběr nebyl až tak veliký, ale do jednoho kočárku jsme se zamilovali. Má vše co od něj očekávám = 4 kolka, vzadu kolečka blíže k sobě, nafukovací kola, jdou aretovat, je houpací, do výtahu se vlezu a je to 4 kombinace = hluboký, sporťák, golfáč a jde tam dát i auto sedajda a váha 9 kg. Stál 6500 Kč, ale dala by ho polka i za 6 a v ceně je vše sedajda, nánožník, tašky, pláštěnka, moskytiéra, prostě úplně vše. Ten samý jsme včera našli na netu za 10 900 a ještě sis vše musela přikoupit tak dalších + 4 tis. :angry: ale ještě chceme vyrazit do velkého Rybníka, v so pršelo tak jsme hopsli jen za hranice a nádherné oblečky pro mimíse od 80 -130 Kč. Takové ty dupačky, pyžamka, košilky, trička, overaly zateplené byli kolem 350 Kč. myslím si že jsou to super ceny ne?

Andělko: až budeš v městě na ul. jak je Divadlo J. Myrona máš 2 prodejny látek hodně slušně zásobené tam tu pružnou látku seženeš.
19. říj 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri: Já to o tom svědění opíšu celé, jo?
Navlhčenou žínku nammočte do jablečného octa, zlehka vyždímejte a dejte do mrazáku. Až vás bříško začne svědit, třete si ho chladivou žínkou. Po skončení procedury kůži dobře osušte a ošetřete tělovým mlékem. Taky je možné dát ocet napůl s vodou do rozprašovače a dát do ledničky. Při svědění postříkat bříško, nechat uschnout na vzduchu a pak zas namazat. Konec citace :slight_smile:

Katy: Tak vidím, že pak časem zneužiju tchána a pojedem pro zbytek výbavy :sweat_smile: Normálně manžel už začal uvažovat o kočárku :slight_smile: A jaká je to značka, co se vám líbil? Já bych chtěla klasický, bez otočných předních kol, nesedí mi.
Jo, jednu prodejnu si vybavuju, zkusím se tam zeptat. Na lítačku budou manšestráky dobré. Nemusím mít všechno hódobóžové. :sweat_smile:
19. říj 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: ten co se mi líbil je ABC jinak kočárky co se jim kolečky netočí tam byla kolem 4,5 tis. a taky v Zabielkowě prodávali těhu džíny za 650-750 kč.
19. říj 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ABC má dost malej sporťáček :frowning2:

já bych zase do kořárku bez předních aretačních kol nešla, to ovládání je o 100 jednodužší, hlavně manželovi se to zalíbilo. po obchodě jezdil jak drak.

v polsku jsem byla na nákupy jednou a to v Polském těšíně, obchod se jmenuje - tady nakupuji i moje máma, a ceny skvělé. kupovali jsem tam postýlku, a nějaké drobnosti. je to kousek od velké tržnice.

co je výhodné v Polsku tak jsou vlhčené ubrousky na prdelky a plínky normálně v drogerii, takové Nivea atam vyjddou okolo 50-6é za balík, u nás když jsou v akci tak jsou za 70.
19. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nika: jaký máš kočárek ty?
19. říj 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika: To je asi vždycky subjektivní. Mě to odradilo, když jsem vozila v kočárku s otáčecími koly dvojčata, vůbec mě to nechtělo poslouchat, kolečka se natočila kam chtěla a pak jsem to vyvažovala. Možná to bylo tím dvojčecím, že je těžší, no ale stačilo mi. Navíc já bych chtěla přehazovací rukojeť a to většina takových kočárků nemá no, tak jsem si musela vybrat, čemu dám přednost.
Tak do Polského Těšína sem tam jezdíme, ale teda spíš vlakem, ale zatím spíš jen na výlet, takže po mimi věcích jsem se nekoukala. budu muset asi zneužít někoho s autem, protože větší věci vlakem neuvezem a jak se znám, u dvou dupaček nezůstane :sweat_smile:
19. říj 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám nakonec Peg pérego GT3 - trojkolku, hleděla jsem hlavně na to aby byl ovladatelný, relativně lehký, lehce složitelný a měl velký sporťk neb ten budeme užívat nejdýl.
chtěli jsem s nafuk koly, aretačními, aby se dalo do lesa, a máme tu všude okolo domu velké kopce tak proto.

a taky s ním chceme jezdit na bruslích tak proto. má brzdu na kukojeti což je skvělé i na jěždění z kopce neb si člověk přibrzdí a nedrží tu váhu celou.

já taky původně chtěla přehazovací rukojeť ale jde se to řešit slunečníkem, a i u GT3 to jde jakoby udělat aby mimi leželo ve sporťáku ke mne, prodejci to neví, přišly na to uživatelky tohoto kočárku.
19. říj 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika: aha, tak to máte zas jiné podmínky a požadavky než my.
My budem jezdit spíš jen po městě, největší problém tu budou sem tam rozkopané chodníky. U většiny kočárků jde korba /sporťák nasadit po i proti směru jízdy, ale to mi přijde trochu málo praktické, když třeba začne foukat, nebo svítit slunko, nebo sněžit a pak nevím, jak by se po cestě ten sporťák přendaval i s dítětem :confused: Stejně tak se mi nechce štelovat slunečník. Kamarádka to měla v létě, a jak jsem vozila, tak za chvíli mě to přestalo bavit, krom toho jsem na to mrně pak neviděla, když bylo zády ke mně a ještě překryté slunečníkem a taky to trochu zavazelo, jak slunečník přesahoval kočárek z boku. No, nějak mám pocit že ideální kočárek neexistuje. Nejlíp, kdyby se dal vyrobit každému na míru, podle jeho představ a potřeb :sweat_smile:
My třeba zas nepotřebujem, aby se dal skládat, protože ho skládat nebudem, nemáme auto. Taky si představuju,že na zimu bude už malé ve sporťáku a to se do toho počasí hodí ta kombinace, že má větší kola, je těžší, bývá prostornější než golfky, nebo lehčí sporťáček, ten by se asi pořídil pak na léto.
Mám zajímavé představy, co? A kdoví jak to nakonec bude :grinning:
19. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
napsalas to přesně ideál asi není, já se s výběrem natrápila :slight_smile:
hlavně to chce ošahat a pak se teprve rozhodovat, já zase potřebuji aby šel složit, a šla nasadit i autosedačka atd.

ono je to o těch požadavcích co po tom kočáru chceš.
19. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to každopádně. Já budu mít třeba autosedačku jen půjčenou, pro občasný převoz autem (jako když nás poveze někdo), takže v kombinaci ji nepotřebuju. Ale jinak - výběr je fakt těžký.
jo a ještě chci 4 kola, 3kolky se mi líbí, ale zase jsem subjektivně usoudila, že pro nás budou lepší 4. Před časem jsem jela s 3 kolkou a nepřipadala jsem si moc stabilně. A manžel jakožto technik chce taky 4. No ale ještě nemám třeba změřené vstupní dveře, to bude taky důležitý parametr. Výtahem snad kočárek vozit nebudeme, máme dole kočárkárnu, ale pro jistotu taky změřím. :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
já chtěla taky 4 kola, ael prostě takový se nebyrábí. a naštěsí jsem s trojkolkou měl a jen dobré zkušenosti, sestřenak měla Jané a velmi neposedné dítě a ujezdili jsem i dovolenou na horách, je to o zvyku, nezvedat kočárek na přední.

ony vstupy jsou hodně důležité. my máme dola v domě takové koje tam budem parkovat, takže já zase potřebovala buď vloženou tašku nebo oddělávací vaničku - korbu.

já bez auta nedám ani ránu :slight_smile: uživili bychom i možná dvě autosedajdy,máme dvě auta. časem ji přestaneme tahat dom, jak bude dítě větší, zatím máme jednu a snad vystačí. ostatní už je nastandard.
19. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika: Já myslím, že každému sedí něco jiného, tak je super, že si každý může vybrat, jestli 3 kola, nebo 4 nebo 6 :slight_smile:
Jo, tak vložnou tašku potřebuju taky. Plánuju, že kočárek budu nechávat dole a s mimčem vyjedu nahoru výtahem.
My jsme auto nikdy neměli, takže jsem si nestihla zvyknout (jen tchán nás občas vozí).
akorát nevím, kdy je tak nejlepší se po kočárku dívat, zkoušet, kdy ho pak koupit.
19. říj 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
v ově je dobrý ten velkoskad na Slezské, sam baby. výběr maj i v chico v shopinu, my byli vybírat ve Valšském meziříčí v Dara baby, tam maj hodně typů, fakt si to člověk v klidu ošahá, nechaj ho tam chodit zkoušet stačí se pak jen ptát.

my tam ozkoušeli a pak sháněli za lepší cenu. já si sehnala třeba sporťák novej za 10. tisíc místo 13 za kolik se prodává, autosedačku a vaničku jsem brala z druhé ruky, krásné nepoškozené za super ceny.
ono to gt3 stojí celé nové okolo 23 tisíc, já ho sehnala za 14 a jsem spokojená.
19. říj 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
23tis., no, to je hodně. Já bych potřebovala tak do 10tis.
Mně se docela dost líbí Patron Bohemia. Ještě jsem ho nezkoušela, ale hodně tyhle kočárky vídávám u nás, takže určitě tady někde prodejnu mají. No, tak už jen vyzkoušet. A případně hledat znovu :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten se nám taky hodně líbil, jen ten s aretačními koly - ty přední byly malinké, na naše požadavky. má super vloženou tašku, ikdyž dle mého se tam dá dát i ta od Emitexu - je určitě levnější, to si zjisti.

Patrony maj tuším v Sam baby. já je prvně okukovala v Chico v olomouci, já už se pak na něj nekukala. z toho důvodu.

je to spousta peněz já si říkala že dám za kočárek to co dostaneme na porodném, tak jsem se skoro vlezla.
19. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andelko, ti pak poreferuju :wink:
19. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko tak mne napadlo já bych počkala určitě s koupí na leden budou nové verze na rok 2010 akže ty letošní se budou prodávat za super ceny, a nebo si vybereš něco z nové verze.
19. říj 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
eri: na to čekám :dizzy_face:
nika: Taky si říkám, po Novém roce času dost, bude to i ideální doba i kvůli těm slevám, že třeba budou. Nám se líbí ten úplně klasický, mslím, že ho mám v albu.
Já bych teda byla ráda, kdyby mi z porodného ještě něco zbylo :sweat_smile:
19. říj 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je jasné, to by byl každej rád. :slight_smile:¨
ale co my chtěli kořár i na další dítě, tak snad vydrží.

taky jsem si říkala jak nechám porodné an plavenku atd, uvidíme. zaítm to zvládáme, s mateřskou jsem spokojená, mám se jako s platem takže pohoda.
19. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nika: Tak to máš fajn. Já na mateřskou nemám nárok, takže půjdu hned na rodičák. Teď nám ještě přibudou splátky úvěru za byt, budeme muset dokoupit spoustu věcí do bytu a ještě pro mrně kupovat, no snad to zvládneme. Jinak snad rodiče by pomohli. Teď jsem si zjistila, co by mi proplatila pojišťovna,tak si to musím trochu rozvrhnout, aby mi ty peníze co dávají vyšly. Naštěstí budeme mít i dost věcí poděděných, no ale i tak je to spousta peněz všechno.
19. říj 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
Uf tak jsem se konečně odhodlala a objednala se k zubaři, jednak kvůli preventivce, ale taky kvůli tomu potvrzení do těh.průkajdy. Snad to přežiju. Ale bojím bojím :confounded:

My se chystáme nejdřív do Těšína, dostali jsme tip na kočárek Firkon...Já s kočárkama nemám vůbec zkušenosti, ale co chci, tak aby byl snadno ovladatelný, aby to byla trojkombinace (sedačka, hluboký, sporťák) + nějaké doplňky - brašna, košík dole...a hlavně aby byl dostatečně hluboký, protože mě přijde, že ty nové kočárky jsou celkem nízké a úzké.

katy: to jsou pěkné ceny za oblečky :slight_smile: Už se těším, až něco koupíme. Katy, cítíš už nějaké pohyby? Já teda ještě ne, ale včera mi manžel přiložil ucho na břicho a poslouchal...a říkal, že jako slyšel jako by se tam mimi vrtělo a slyšel ťupkání...a jsem si jistá, že mi v tu chvíli nekručelo v břichu. Myslíte, že je to možné?

andelko: ty jo, tak to budete mít asi náročné - myslím finančně. No já jsem ráda, že jsem zase v práci, i když se mi často nechce (ten měsíc nemocenské mi zkrouhl pěkně výplatu). Ale zase to máte fajn, že dostanete poděděné věci, nám zatím nikdo nic nenabízel...tak uvidíme, ale máme velikou podporu u mých rodičů.

Na mě pojišťovna asi prdí, protože na mail mi ještě neodpověděli, tak asi nenabízí žádné příspěvky pro těhotné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
kde je těch slibovaných 13C? U nás na teploměru jen 3! Jsme si dnes vzala už zimní bundu (dokud do ní ještě vlezu) :sweat_smile:

Jaro: pohyby ještě žádné necítím, myslím si, že je ještě brzy, prý u druhorodiček jdou pohyby cítit dříve, ale kdoví?
Co se týče oblečků tak budu nějaké brát od kamarádky a možná švagrová mi něco drží, slibovala, že mi ty nové neutrální nechá, tak uvidím, ale 100% budu muset ještě i něco koupit.

Andělko: tak to s financemi nebude mít jednoduché z 1 platu vše táhnout tak držím palce aby vše klaplo. Už máte byteček vybraný? Teď bydlíte u odičů nebo někde v podnájmu?
Ale taky si neumím představit že najednou nebudu mít příjem resp. po 1/2 roce. :frowning2:
20. říj 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haloo, nikde nikdo? :slight_smile:
20. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, andelka: koukala jsem k vám do alba - vy jste štíhlounké. Katy, ta poslední fotka je aktuální? Tam už máš hezké bříško :slight_smile: Máte obě pěkné obaly na průkajdy, já jsem dostala takovou neatraktivní :frowning2: Je na ní velkým napsané "Kojení není vždy antikoncepce" a je tam růže...myslela jsem, že dostanu takovou tu s miminkem... Jo a už mi odepsali z vzp a nic nedávají...to je teda pech :angry:
20. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek