• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Jaro: já jsme tady ale vy nikde :frowning2: poslední fotka je cca 10 dní stará v tom červeném tričku se bříško krásně vykulí to není maskovací :grinning: a je moc příjemné, ráda ho nosím.
Právě jsme si objednala dvě hazuky z MMB tak jsme zvědavá jak to dorazí jak to bude vypadat.
Nechceš přejít k bývalé HZP? mají dobré bonusy i pro čerstvě zaregistrované i pro mimča a malé děti, koukni na jejich stránky, třeba tě tam něco osloví.
20. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: Jé, Firkon se mi taky líbí, ale naživo jsem ho ještě neviděla. Tak pak podej reference, jo?
No, u zubního jsem byla někdy v květnu tuším, tak nevím, kdy mám teď jít, jestli před koncem roku :confused:

My teď bydlíme u mamky (mojí), máme rezervovaný byt 1+1, na který teď sháníme finance (úvěr + státní půjčku). Tam se bude stěhovat mamka, my zůstaneme tady. Celkově by nám splátky na byt měly dělat asi 4.500. až se mimčo narodí a přibude rodičák, tak to už bude ok, spíš se bojím co do té doby. Ale to zas pomůžou rodiče doufám. No, nějak se udělat musí, že jo. Něco se pak vrátí na porodném, příští rok na jaře se budou vracet daně, to u nás dělá taky dost, protože jsem vyživovaná manželka, takže ono se to bude vždycky nějak dát udělat. A postupně se bude kupovat, jak budou peníze.Taky by měli manželovi trochu přidat. O něco pumpnu pojišťovnu...však ono to půjde, pro mimi všechno.

Jaro, hm, kdes přišla na to, že jsem štíhlounká? to sis mě s někým spletla, ne? No ale zatím se držím a nepřibírám, tak jsem zvědavá, kdy se to rozjede.
Ony ty průkazky jsou různé. Třeba já mám jako knížečku a kamarádka má jako harmoniku, skládací.
A s tou VZP mě to mrzí, to je fakt pech, že pro těhule nic nemají.
20. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a s těmi pohyby, já myslím, že jsem četla, že prvotěhulky by měly pohyby cítit mezi 18 a 20tt, vícetěhulky o něco dřív. Ale kdoví.

A stránky té naší pojišťovny jsou cpzp.cz. Určitě by to stálo za to.
20. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Jé, ty máš i obal na průkazku? Je to bílé obal, že jo? Já jsem si tam dala bývalý průhledný obal co jsem měla na VŠ indexu :grinning:
A těhu obleček fakt super :slight_smile:
20. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ostravandy :slight_smile: jak vam je a co drobecci? :grinning:
andel, jj, s tema pohybama to tak je..ja jsem s Tobikem citila poprve v 18tt a ted uz ve 14tt :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: a ten byt je taky v Porubě? tak to máte super, že maminka nechá velký byt. tak pokud má manžel slušný plat a stabilní zaměstnání tak jsou obavy zbytečné. tak držím aplce aby byt vyšel :slight_smile:
Já taky nejsem žádný proutek :sweat_smile: zatím mám od poslední MS 2 kg navíc a stojím s váhou já vždy před MS měla 1-2 kg navíc a pak to kleslo v posldním případě se to nějak zakonzervovalo :grinning:
Já mám taky harmoniku a obal jsem na to dostala bílý s růži.
20. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: jo jo, taky, asi 10 minut od nás. Úvěr už nám schválili, tak čekám na smlouvy a pak budu zařizovat ten státní fond. doufám, že tak do konce listopadu, začátku prosince by to mohlo být vyřízené. Na Vánoce budem ještě asi všichni spolu tady, ale pak už každý ve svém a my se budem chystat na miminko.
On jako není zas tak velký ten byt, ale jinak to udělat nešlo, na větší pro nás bychom neměli. Ale já jsem tu zvyklá, pro děti mi to přijde akorát, je to 2+1, ale velký, s balkonem, 2 komorama, s dvěma dětma si to tu dovedu představit, koneckonců většina mých kamarádů jako děcka takhle bydlela.
No, stabilní zaměstnání muž má, slušný plat nevím, mohlo by to být lepší, ale zatím čeká, jestli sami přidají, jinak by šel asi jinam. Vzdělání i praxi na to má, aby slušný plat měl. No tak věřím, že všechno zvládneme a bude nám dobře.
Aha, myslím, že jsem snad ještě neviděla dvě průkazky stejné :sweat_smile: Asi záleží od doktora, ne?

majatob: Ahojky :slight_smile: A co tvoji drobečci? můj snad ok, uvidím zítra.
20. říj 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: 2+1 stačí a třeba časem půjdete do většího. Tak to je fajn, že budeš mít maminku kousek. naši bydlí ode mě cca 50 m tchýně 2 zastávky :slight_smile:
Co dělá manžel pokud to není tajné? A jinak ty obaly na průkazy asi má každý dr. jiné :sweat_smile:

jinak můj piškotek se snad má taky dobře před chvilkou jsme mu poslala termix a piji hipp čaj pro těhule. :slight_smile:
20. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko, moji drobci dobry, mladsi spi a starsi se po me vali a hledame peknej vanocni ubrus...asi nadlidsky ukol :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. říj 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: jo jo, my bychom chtěli jednou baráček :slight_smile: Ale zatím to stačí a všechno se uvidí až postupem času.
Manžel je programátor/analytik. Úplný opak mě :sweat_smile:
můj se má snad taky dobře, já jsem mu zas poslala jogurt s vlákninou, poněvadž mě začalo bolet břicho. Ale už to přestalo, takže to nebyl drobek, ale střeva a na ty to pomohlo. a teď přemýšlím, co si udělat na oběd. Vstávala jsem pozdě, tak jsem s jídlem ve skluzu :sweat_smile:

maji: Proč by? Určitě najdete ten nej :slight_smile: Joj, Vánoce, já se ták těšííím. :dizzy_face:
20. říj 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko, protoze chci bezovo/bilo/hnedej neco takovyho, aby vypadal hodne tradicne a hodil se mi jak ted do bytu, tak jednou do staryho baracku. Nemam rada cerveny ubrusy s namalovanyma svicickama a nic jinyho jaksi nikdo nenabizi...asi mi nezbyde nez si koupit latky a poprosit tetu aby mi ho usila :frowning2:
20. říj 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: teď oběd? pomalu čas na večeři :sweat_smile: já nějak jogurty a mléko nedám do sebe jen dobrou mámu ale to moc jogurt není, sním akorát tvaroh takže budu muset koupit nějaké vápníkové tabletky přitom jsme mléko i jogurty měla ráda, ale teď je mi z nich :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak práce tvého manžela je pro mě španělská vesnice a nechápu jak někdo to může mít v malíčku úplni scifi pro mě :sweat_smile:

maji: ani v šitíčku v centru nic nemají tam mají hezké ubrysy nebo chceš látku a šít? nebo snad vyšít?
20. říj 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, tak si z tvarohu muzes udelat domaciho Lipanka :wink:
no ja si naivne myslela, ze neni problem sehnat na netu to co by se mi libilo, vim naprosto presne jak by to melo vypadat...do centra se mi kvuli tomu jezdit nechce, asi zkusim obehnout Porubu a mrknu se jaky je vyber... nemam sici stroj, takze bych s tim musela otravovat tetu, coz taky neni uplne idealni...a vysivani? co to je??? :grinning: :grinning: :grinning: zvladam krizkovy steh nebo jak se to jmenuje :grinning: :grinning: :grinning:
ach jo, vanoce za rohem a ja nemam ani co prostrit na stul :cry: :cry: :cry:
taky vam letos z vanoc hrabe tak brzo? ja je vzdycky zacala resit az v prosinci a v tom frmolu to uteklo a ja jsem na posledni chvili obehavala obchody...a letos uz mam vybranych par darku, vanocni pranicka, vyrabim betlem, planuju jak bude stedrej den probihat, vymyslim menu... :grinning: :grinning: :grinning: no jo, doma je holt nuda :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja: to je taky možnost, měla bys ho podle sebe. My teda máme různé, které střídáme, jeden je i bílo/erveno/ zelený s cesmínou a svíčkama, ale mně se to zas líbí. ale někdy máme třeba jen čistě mílý a pak to kombinujeme s prostíráním, ubrousky a tak. I talíře měníme myslím co 3 roky - bílé, cibulák, se zlatým krajem. I stromeček máme pokaždé jiný - jednou přírodní, se slaměnýma ozdobama a perníčky, podruhé zlato bílý, pak červenozelený a teď budeme mít všechochuť, ať je veselý. :slight_smile: No těším se moc, jak je vidět :grinning:
katy: Já jsem vstávala v 10, takže v době oběda jsem snídala. :sweat_smile: Tak já naštěstí můžu všechno, jogurty, mlíko,jogurtové nápoje, tvaroh, kefíry...ještěže tak. Určitě by to doplnit vápník chtělo. My teda na mléčných výrobcích ujíždíme. :slight_smile:
Pro mě je to taky španělsko, hlavně že on tomu rozumí :grinning:
20. říj 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ha haaaa, ja uz na to prisla, ve ctvrtek jedu do olomouca tak se tam mrknu do prodejny s takovyma tradicnima vyrobkama...maji urcite modrotisk, tak by mohli mit aj neco jinyho :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja: No já normálně beru vánoce na vědomí až od 1. adventní neděle (což je letos 29.11.), do té doby si užívám podzimu. Což mi připomíná, že bych měla konečně udělat podzimní věnec na dveře. Ale teď, co jsem těhu, mě to bere nějak víc. dokonce jsem včera četla Katolický týdeník a tam byla anketa mezi dětmi, malými, kdy se jich ptali, který příběh z Bible mají rádi. A jedna holčička tam říkala, že se jí líbí příběh o narození Ježíška, jak anděl přišel k Marii a oznámil jí, že bude mít děťátko a pak se v Betlémě narodil Ježíšek - no tak u toho jsem brečela jak želva - psycho prostě :grinning:
20. říj 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel, chapu, to jsou hormony :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no děs to je. Kam to až povede :confused:
Jo a jak se dělá domácí Lipánek?
20. říj 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
uvaris vanilkovej puding a rozslehas ho s tucnym tvarohem, naredis mlikem na spravnou konzistenci, dosladis pokud chces a nechas vychladit :slight_smile: je to mnamka :dizzy_face: :dizzy_face:
20. říj 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeju hezký večer :slight_smile:
katy: no asi tam přejdu, koukala jsem na ty stránky, co poslala andelka a vypadá to tam fakt dobře. Manžel je tam taky, tak bysme tam byli pak všichni tři. Skočím tam příští týden. Jo a jak se přechzí z jedné pojišťovny do druhé? Nejdřív zajít do té nové a pak do staré???

Aha, tak já mám průkazku knížku a jak jsem psala, co mám na obalu, tak to je navlíkací plastový obal, ani nevím, co je pod ním, musím se kouknout :grinning:

ahoj majatob: no náš prcek se má snad taky dobře, podle rostoucího břicha roste asi i on/ona :slight_smile: Zítra jdu do poradny. A na Vánoce se těším strašně moc :slight_smile:

andelko, katy: no jasně, že jste štíhlé...aspoň podle fotek teda ANO! Já mám nahoře asi cca 1,5 kila, ale centimetry šly nahoru jak blázen :slight_smile:
S tím bytem...my určitě do budoucna chceme 3+1, protože já si zas nedovedu představit bydlet s dítětem nebo dětmi ve 2+1, co máme teď. Ale tak dva tři roky to ještě půjde.
20. říj 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja: Tak to jo, to bych si dala :dizzy_face:
jaro: S tou pojišťovnou nevím, ale můžeš si zavolat na bezplatnou linku a zeptat se.
No a jinak jako já jsem sice pořád na původní váze, ale přes bříško jsem přibrala, to vím, musím mít rozepnutý knoflík u kalhot. Dělá to cca 2 cm. Ale ono to půjde nahoru, to nemám strach, znám se. :sweat_smile:
20. říj 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak ja mam vahu furt stejnou...ale v pase uz o 15cm vic :sweat_smile:
20. říj 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja: No jo, ty jsi štíhlounek pořád, zas budeš mít jenom bříško :wink:
21. říj 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel, to doufam :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak už jsem here nějak jsme nestíhala, ráno byla u dr. a vše je v pořádku.

Tak mě vánoce nikdy nijak nebraly a neberou tak zatím nic neprožívám, moc je ráda nemám :frowning2: před vánoci každý sters (já tedy ne) :sweat_smile: každý dělá divadlo jak je vše ideální a skutečnost je jiná a to mi trošku vadí a to neříkám jak tady se snaží někdo protlačit Santa Clause když jsme vždy měli, máme a doufám že budeme mít Ježíška!!!!!!!!!!! Ale zase hezky nazdobené náměstí, byty jak v noci svítí stromečky a betlémy jsou moc krásné.

Jé tak Lipánka zkusím :slight_smile:

jaro: myslím, že pojišťovna jde měnit vždy ke kvartálu, ale raději se zeptej.
21. říj 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Já advent a vánoce miluju. Nesnáším vánoční výlohy a kolekce v obchodech od září. Nesnáším Santa Clause, nesnáším hodnocení lidí podle dárků. Miluju adventní mše, pečení cukroví, dělání domácí výzdoby, svícení svíčkami, a štědrý den proto, že se sejdeme s rodinou, podělíme se drobnými dárky, pojíme sváteční večeři, posloucháme koledy, koukáme na pohádku, na boží hod mše, jmelí a vůně jehličí....miluju vánoční čas. :dizzy_face: Stres a přeplněné obchoďáky se snažím obcházet. Ale mám ráda vánoční trhy.

Já jdu za půl hodiny na ten UTZ, a vůbec nevím co na sebe :frowning2:
21. říj 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau čau
Tak se andelko hezky u doktorů střídáme, co...já jsem byla ráno...:slight_smile: U mě všechno v pořádku...miminko se ve mě hezky mrskalo a mávalo na nás ručičkama, srdíčko krásně tluče, ale bohužel nešlo dobře vyfotit, i když se paní doktorka snažila, tak mám sice fotky, ale takové nijaké. Tak mi dala číslo ať se objednám do fakultky na 3D ultrazvuk kolem toho 20.týdne, že tam mi už řeknou i pohlaví a mimi i nahrají. Sice se to platí, ale mohl by to být fajn zážitek :slight_smile:

Já mám ráda tu vůni Vánoc, a prostě ten celý čas...stresy a tlačenice v obchodech nemá rád asi nikdo.

andelko: co na sebe? zimní bundu určitě...je tam kosa. A užij si to - myslím ten ultrazvuk a mimi :slight_smile:

katy: ok, dík. jéé ty jsi byla taky dneska ráno u doktora? To je náhoda. Nebudem nakonec rodit ve stejný den :grinning:
21. říj 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jdu na utz zitra :grinning: :grinning: :grinning:
pojistovna se da menit ctvrtletne, takze ted az k 1.1.2010 :wink: menila jsem predloni tak vim :grinning:
a vanoce miluju, nejak uz pro me tak pred 6 lety zacaly ztracet kouzlo, no a loni byly hodne smutny. Takze letos jsem se rozhodla, ze do konce listopadu budu mit v klidu nakoupeny a zabaleny darky, nachystanej betlem, ze kteryho s Tobikem v prosinci kazdy rano nalepime na stenu jednu postavicku aby nam vysel jezisek na stedrej den, pripraveny dekorace na stromecek a udelanej velkej uklid a v prosinci si budu uzivat tu pohodicku a atmosferu, budeme pict cukrovi, chodit na detskej punc, poslouchat koledy, zdobit nas bytecek...a uzijeme si vanoce opravdu jako svatky klidu, miru, lasky a pohodicky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
na stedrej den se snazime dodrzovat nejaky tradice, na to se taky tesim az rano pujdeme pro betlemsky svetlo, cestou zpatky budeme sypat krmeni ptackum v parku, pak obed a chystani vecere a kluci zatim budou poustet lodicky ze skorapek, odlijeme olovo...a vsechno tu bude vonet a svitit...a az se setmi tak budeme prskat prskavkama a zpivat koledy a pak si dame dobrou veceri a rozbalime si par darecku a Tobik je bude chtit urcite hnedka vsechny zkouset...tesiiim se :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. říj 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jaro: myslím že budeme spolu rodit dnes mi posunuli termín na 13.4. jako tobě :grinning: já byla na tom UTZ na Fakultce a fotka se hezky podařila. Oni tam dělají i 3D? Já myslela že jen na Fifejdách. Asi si tam zajdeme. Taky jsme se dnes šli ukázat p. doktorce, př. týden nás objednala na krevní testy tak nevím zda jsou to ty tripl testy nebo ne. Už ti taky dala lístek na krev?

Já taky ráda peču cukroví (i když letos s tou mou únavou nevím, nevím) :sweat_smile: ráda zbobím stromeček vždy máme živý z chaty (ale pšt) :sweat_smile: a zdobíme jen světýlky, perníčky a sláměnými ozdoby a máme 2 krásné betlémy, loni jsem si vyhlédla krásný dřevěný svícen tak bych ho ráda koupila a je pravda že ve vánočním čase svítíme min. jen když pouštíme Matýska aby se nenatloukl jinak svítíme jen stromečkem, svíčky, apod.
Ráda koukám na vánoční pohádky, vždy chodíme posvítit na hřbitov a na hrad na výstavu betlémů. Do kostela nechodíme, nikdy tam se mnou nikdo nechtěl jít ani rodiče ani manžel takže půlnoční neznám :frowning2:

Já už mám pro ptáčky koupenou lojovou kouli až dorazí domů na vík P. hned mě ji bude muset zavěsit já mám teď strach se vyklánět z okna tu jednu část okna nemohu otevřít mám tam skříňku a před 2. pol. se moc natahuji a myslím, že bych stejně nedopadla a pak budu pozorovat vrabce a sýkorky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
21. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a holuby a vrany :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek