• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
majatob: aha, tak až po novém roce :frowning2: To jsi hezky popsala tu vánoční atmosféru, úplně jsem se zasnila :slight_smile:

katy: já jsem úplně první termín po 1. ultrazvuku měla 20.4., a pak mi to skočilo na 14.4. a po fakultce to zatím zůstalo na 12.4. Nebo 13.4....teď nevím. Ono to stejně nebude na den přesně. No to by byla sranda, kdyby nám to vyšlo stejně a potkali jsme se v porodnici :slight_smile: No na dveřích měla napsané fifejdy, ale v ordinaci mi říkala, že je to tam, kde jsem byla, prý se to dělá v pátky a mám i telč. č., jo a říkala, že to stojí 500,- Kč.
Lístek mi nedávala, brali mi krev dneska přímo u doktorky a sestřička říkala, že to pojede do Studénky na ty spešl testy (vady, roštěpy...), tak to budou asi ty tripl testy. A kdyby bylo něco špatně, tak se mi ozvou (a pak se dělá ten odběr plod.vody, kdyby to dopadlo špatně), ale prý když jsem měla dobré ty první, tak by to mělo být i teď dobré. A doktor na fakultce mi říkal, že přesnější jsou ty testy v 1. trimestru. Já na to moc nemyslím, jak to dopadne, snažím se myslet pozitivně. :slight_smile:
Nějak ale začínám mít nedůvěru k porubské porodnici, protože kde jdu, tam slyším nespokojenost a naopak chválu na vítkovice...i dneska v čekárně jsem slyšela jednu maminku o tom mluvit...
21. říj 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: taky máme vždy živý a na tom slaměné ozdoby, perníčky (staré :grinning: ) a šišky. Betlém z papíru už nedáváme, protože ten náš čulibrk čivavák nám rozcupoval papírový smrček :grinning: Příště by to mohl být Ježíšek :grinning: A když došáhl na nějakou šišku (stromek máme na zemi na stojánku), tak ji taky ukradl a rozemlel :grinning:
21. říj 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maja: vrány na okno nesedají a holuby hned přeženu :angry: se mi na jaře jeden mršák snažil v truhlíku zahnízdit a ne a ne ho vyhnat nakonec se mi podařilo :wink:

jaro: já zase slyším chválu na Porubu,a le všude máš něco. Ke mě se tam chovají moc hezky a jak jdu na všelijaké krevní testy a UTZ tak taky, ale je pravda že mé dr. tam taky pracuje jako staniční lékař tak nevím zda proto, ale nezaregistrovala jsme že by se chovali k někomu špatně. Do Studénky? tak je nějaké speciální laboratoř? Já taky na to nemyslím. kolem 20 tt bychom měli zase jít na ten velký UTZ už se těším.
21. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mivame prirodne nazdobenej stromek :grinning:
katy, tos ho mela nechat...mohlas na jare pozorovat holubi miminka :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji: díky, kdybych tě znala dříve tak bych ti ho tam převezla i s truhlíkem a rááááááááááááda :grinning: :grinning: :grinning: Tobík by měl radost z ptáčků a ty taky zaneřáděný balkon :sweat_smile:
21. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, to mam aj bez truhliku :angry: ty potvory nam sem litaji posedet si na balkone :angry: :angry: :angry: :angry:
21. říj 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nám už naštstí ne, ale byl to nezmar, přetáhneš ho tyčí a dost jsme měla strach zda jsem ho nepoškodila a za 5 min. je tam mrcha zase. pak jsem do truhlíku nalámala větev vedle větve že neměl kam sednout a bylo to, sice pokusy ala fakír byly, ale moc se mu to asi nelíbilo :grinning:
21. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: na ten velký ultrazvuk se posílá zase do fakultky? Já jsem se zapomněla doktorky zeptat.

andelka: Jak jsi dopadla? Že to bylo super :slight_smile: A co manžel?
21. říj 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele, dnes je na hlavni tride lampionovej pruvod :frowning2: :frowning2: :frowning2: a ja s Tobikem tak moc chtela jit, ale nachodili jsme toho odpoledne na prochazce hrozne moc a uz se mi nikam nechce :frowning2: :frowning2: :frowning2:
21. říj 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
Au mě bolí od včerejška hlava :confounded:

maja: a k jaké příležitosti byl ten průvod???To byl ten halloween?
andelka: haloo včera všechno v pořádku???
22. říj 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Jaro: myslím, že to budeš mít na FNSPO mě tam posílají vždy já mám na FNSPO dr.

Andělko: taky jsem jedno velké ucho :slight_smile:
22. říj 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj katy,mě objednala doktorka k sobě do poradny na 18.11. - to budu 19tt+něco, to je tedy 20.tt, ale neříkala nic o tom, že bych měla jít do fakultní, jen mi říkala o tom 4D, že pokud chci, tak se tam můžu objednat a zaplatit si to na fakultce. Ale v tom 20.tt je přece ten velký a hrazený pojišťovnou a ona má v ordinaci jen takový malý s pidi monitorem...teď furt nad tím přemýšlím...je to nějaké divné, tak nevím, mám počkat na toho 18.11. co mi řekne...
22. říj 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro, mně dělal NT screening i velký UTZ Dr. přímo v ordinaci....

Andelka dopadla dobře, aspoň co psala na jiné diskuzi:slight_smile:

A já furt nerodím, ale Nika už asi jo, když se neozývá :slight_smile:
22. říj 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: kdy myslíš že jdu na další poradnu? ..... 18.11. :sweat_smile: mě zatím o UTZ taky nic neříkala tak si myslím, že mi řekne toho 18.11. a hned mě do 10 dnů objedná. JAký je rozdíl mezi 3 a 4D? kolik to stojí?
ten ve 20 tt je hrazen pojišťovnou.
22. říj 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: to je dobréééé :slight_smile: My máme stejné dny na poradny :grinning: :slight_smile: Aha, tak snad mi potom hned řekne a dá mi nějakou žádanku nebo něco.
Včera jsem na diskuzích o 3D našla pár zajímavých odkazů:
(3D je ta trojrozměrná fotografie a u 4D je čtvrtým rozměrem čas - to je to video)

http://www.gynprenatal.cz/
http://www.pp-gyn.cz/sluzby-foto2.htm

A půjdeš taky na to 3D/4D ? Já asi jooo. To by byla sranda, kdyby nás objednali i tam stejně :wink: Foto za 50,- Kč a videozáznam 500,- Kč (to mi říkala doktorka a našla jsem to i na stránkách nemocnice)

erinka: tak to je fajn, že to má andelka dobrý :slight_smile: Že by nika už byla maminkou? :slight_smile:
22. říj 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: nakonec spolu budeme i rodit vedle v boxech :grinning: asi půjdu a nechám si natočit video, sice je mi jasné že to zkouknu pár krát s rodinou, kámošky, apod. a bude to v šuplíku jako svatební, ale myslím že jsou prcek rád na svůj záznam mrkne hold za nás to nebylo :frowning2: kolikrát 500 utratíš za nějakou hlupotu a tak budeš mít vzpomínku kolik to min. nevíš ten záznam?

No mám pocit že Nika je už mamčou a Andělka jistě dorazí s epochlubit, ale jistě má ještě půnoc, když kolem 15 hod. uvažuje co uvaří k obědu :sweat_smile:
22. říj 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: jo, jo, před chvílí jsem vstávala. :sweat_smile: Ale má to mnohem prozaičtější důvod. Vyspávám, protože jsem nějak nemocná, chytla jsem někde nachlazení a snažím se z toho vyležet a vyspat, abych mohla jít v sobotu do školy :unamused: Do solné jsem se moc těšila, ale moc to na to nevidím.
Jinak vyšetření dopadlo opravdu dobře, dokonce se mrně tvářilo jako 11+5, takže jsem ani nedostala vyhubované, že jsem tam moc brzo (ve skutečnosti 10+6) :sweat_smile: Manželovi se to moc líbilo, jak prcek, tak technika, tak nemocnice.
No a potom jsme ještě jeli do centra do banky a jak jsem měla trochu hlad, nízký tlak, v tramvaji plno, blbý vzduch, tak jsem tam omdlela. Řekla jsem předtím Honzovi, že mi není dobře, že bych radši na chvíli vystoupila na vzduch, tak on čel k východu klestit mi cestu, vyskočil z tramvaje a já nikde (bo už jsem byla na zemi), dveře se zavřely a on zůstal veknu a já vevnitř, no. Ale lidi byli moc fajn, tři paní se o mě staraly, zvedli mě, posadila jsem se, napila jsem se, otevřelo se okno, pak mi pomohly vystoupit a počkaly se mnou, než muž dojel další tramvají. Zpátky jsme jeli taxikem. Tak jsem odpoledne odpočívala, večer jsem chytla rýmu, takže co jsem neudělala včera, musím dodělat dneska.

Jo a já na ty tripply nepůjdu, tyhle jsou kvalitnější, od tripplů se ustupuje ve prospěch těchhle. Půjdu až na velký UTZ ve 20tt.
22. říj 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka: ahoj, mám super zpárvu z porubského beremka - kuki se narodila holčička Ella :slight_smile: Míry 48cm, 3100g :slight_smile:

Brzy se vykurýruj :wink: To je bezva, že se vyšetření podařilo - gratuluju a to v té tramvaji, teda to muselo být nepříjemné :frowning2: Ještěže sis při tom pádu nic neudělala.
No já vím, mě to doktor ve fakultce taky vysvětloval a je to i na tom papíru, ale u mojí doktorky to dělají nějak automaticky nebo co, tak jsem neprotestovala.Uvidím jak dopadnou :slight_smile: Věřím těm prvním. Dopředu se nestresuju.
22. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: Jé, konečně :grinning: Krásné míry, váhy :dizzy_face:
Já těmhle věřím taky, na tripply se mi nechce, znám dost holek, co jim to vyšlo falešně blbě a mimčo pak bylo ok, po odběru plodovky. Já mám pocit, že můj gyndr říkal že si můžu vybrat, ne že mám jít na oboje. No, ale uvidím, zeptám se za týden.
No, naštěstí neudělala. Jak jsem se držela tyčky, tak jsem se jen sesunula dolů na zadek. Kdybych žuchla na břicho, tak to by nebezpečné bylo. No, musím si na to dávat pozor.
22. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: tak šupajda do postele. No v těch tram je to někdy dost síla, taky mi občas bylo špatně hlavně v srpnu jak byli ty hice, hlavně že se ti nic nestalo, že ti paní pomohly a pak ti pomohl manžel, ale chudák musel zažít šok, že on venku ty nikde a pak tě dohoní a ty po takovém zážitku.
Písla jsme ti do IP přírodní medicínu tak zkus zahnat bacila! 100% dá zpátečku :slight_smile: a do jeskyně zajdeme příště.

Jaro: kuki taky znám i k nám hodila, moc gratuluji a pozdravuji. Kde rodila v POrubě? A kdy se tak slao? dnes nebo už včera porodila? nedávno Tynka za chvilku ty no ještě že v Porubě rozšiřují chodníky abyste se tam pak s kočárky vešly :sweat_smile:

No mě dr. říkala, že mám zajít, že stejně nic není na 100% že se nemám ničeho bát
22. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: prý kolem půlnoci. pandama dostala smsku od kuki a psala, že za pět 12.
A rodila ve Vítkovicích, tak se pak optám, jaké to tam bylo :slight_smile:
22. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halo halo dneska si nikdo nechce povídat? Copak děláte těhulky? :slight_smile:
23. říj 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: Ahojky, já odpočívám a sem tam něco udělám doma. Třeba se chystám přehodit zimní věci za letní. Ale jelikož jdu zítra do školy, tak spíš odpočívám a ven nevylízám. Sice už je mi lepší, ale 100% to ještě není.

Holky, nevíte, jestli je salmonela nakažlivá? V neděli se totiž máme vidět s bráchou a švagrovou, chtěli bysme jim oznámit novinku, ale po telefonu se mamka dověděla, že švagrová před týdnem něco blbého snědla a není jí dobře. Sice pak mamka naznačila, že jim něco chceme, ale nemohla říct co, takže se teď bojí, abych to nechytla taky. Přinejhorším vyšlem mamku s dopiskem k nim a něčím dobrým na zub.
23. říj 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko ahoj, to je fajn, že je ti už lepší :slight_smile: Já jsem už natěšená domů...udělám oběd a pak se vyvalííííím :grinning:
S tou salmonelou nevím, zda je to nakažlivé.A to je jí už týden špatně? To bych tam asi raději nechodila, když to má tak dlouho. A byla u doktora?
23. říj 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: No, snědla nějaký divný salát před týdnem, ale k doktorovi nešla, zato do práce jo :confused: Teď bude mít 3 dny volna (tak jsme toho chtěli využít a sejít se), ale spíš se bude konečně léčit. Teda ona u doktora byla, ale on tam nebyl, tak to nechala tak. Takže ani nevíme, co to je, ale tipujem to na salmonelu.
Víš jak, mamka jim nechtěla do telefonu říkat, ať teda radši nechodí, že jsem těhotná. Tak buď to vyřídí mamka sama, nebo ještě počkáme, no. ale ono je to dost těžké, aby měli volno zrovna oba dva.
23. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak dneska jsem zůstala v pelíšku pokouší se o mě nějaký prevít bacil tak jsme mu přír. prostředky vyhlásila válku. Ale už jsme pěkně otrávená asi si zajdu pustit nějaký český film a spravení nálady :slight_smile:
Navíc jak pořád kašlu tak mě natahuje a občas musím jít telefonovat do WC :frowning2:

Andělka: salmoneloza je nakažlivá, sice nemusíš se 100% nakazit, ale pravděpodobnost je velká, nesměla bys u nich sedat na WC, pořád umývat ruce a utírat se do svého ručníku, tak samo pořád 100% čisté nadobí já osobně jako těhulka bych raději nešla, nikdy nevíš.
23. říj 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Taky bacil? Ach jo, to je ten podzim no, co naděláme. Kurýruj se co to jde. :wink:

No, oni měli přijít k nám, o to je to asi horší. Asi to ještě odložíme. Však nemusíme říkat, že jsem těhu, ale stejně jak se o mě pokouší bacil (snad jsem ho včas zahnala, snad), tak mám asi oslabenou trochu imunitu a nerada bych se nakazila tak jako tak. Nehledě na to, že když má švagrová pár dní volna, tak by je měla využít na uzdravování, že jo? Tak zkusím najít nějaký jiný den nebo víkend.
23. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj katy: jejda, bacil, nejdřív andelka, teď ty... :frowning2: Uzdrav se brzy!! Já jak jezdím MHD, tak ani neotvírám pusu, protože sem tam někdo chrchle a kašle (a někteří k tomu hnusně smrdííí bléé), tak se trošku obávám, kdy nějaký bacil chytím, ale zatím ťuk ťuk dobrý.

andelka: raději s oznamováním počkejte nebo vyšlete mamku, jak píšeš.
23. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: no já jsem dneska radši poslala do vědárny manžela :sweat_smile: A trochu se obávám zítra cesty do školy, hlavně se musím připravit, tedy dost jídla, dost pití, v tramvaji si sednout, pokud možno otevřít okénko - i když ráno bývá docela dobře, jak jsem omdlela, tak svítilo slunko, bylo mi trochu teplo, plno lidí...no jako od té doby se trochu bojim, no. Ty na sebe dávej taky pozor.

jo jo, asi ještě počkáme. Ve čtvrtek jdu do poradny.
Holt zase nepříznivá konstelace hvězd, no. A to jsem chtěla něco dobrého uvařit a upéct :unamused:
23. říj 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak už je mi trošku lépe, v so mi P. donesl z lékarny homeopatika a zabrala. JInak já to 100% chytla v práci nemáme tam okna vše řízeno vzduchotechnikou a skoro všichni nemocní. tak do st. jsem ještě raději doma.

Andělka: tak jak jsi dopadla ve škole?
26. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek