• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
jo tak velikosti jsou randa - já se v tom moc nevyznám, tak mám od každého něco.

jinak se hlásím z poradny, všechno ok, první monitor fajn, akorát mám streptokoka - no to mám fakt radost :frowning2:
13. dub 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: neboj jak budeš něco potřebovat ať už většího nebo menšího, tak se to dá vždy dokoupit :wink: :wink: A streptokoka ti do porodu nevyléčí?
13. dub 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl símtě to nic není...ti daj před porodem atb do žíly a je to :wink:
13. dub 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: streptokok se neléčí, nemá to cenu, je dost běžný a i po přeléčení se zase brzy vrací. On nezpůsobuje problémy ženě, ale mohl by miminku ( i když i o tom se dneska diskutuje, jestli jsou ta ATB fakt nutná).
Mně štve, že se musí dát hned jak praskne voda, a celkově minimálně 4 hodiny před porodem a pak v rozestupu asi 4 hodin po celou dobu porodu. Jsem si tak hezky vysnila, že budu skoro celou 1. dobu doma, až budou konzra časté pojedu do porodky, tam mi odteče voda a za chvilku bude hotovo - houby, dostanu kanylu a už se nehnu.
13. dub 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl símtě to ti vykape do 30 ti minut pak ti to oddělaj a budeš lítat směrsprcha balon vana cokoli
13. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci: Pro mě je, v životě jsem v žíle nic neměla.
13. dub 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mno já bych vážně nepolemizovala nad streptokokem on je fakt neřád a když vstoupí do prcka očima...nejčastější slizniční nákaza, pak teda udělá pěkný bordel.....podle mě to smysl má a těch 30min kapáku nikoho nezabilo :wink:
13. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl musíš si uvědomit že to je kvůli prcka, ne pro tebe....
13. dub 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko nezoufej, mi třaba voda odtekla při kontrakcích co 3 minuty tak v pohodě, cca za hodinu jesm byla v pohodnici a za další cca 2,5 byla malá na světě. já strept. neměla, stejně mi dali kanylu(s ní můžeš i do sprchy neboj, chodit cokoliv) - nikdy neví zdy bude potřeba třeba píchnout něco a u mne nebyla, tak mi ji zase po porodu vyndali :slight_smile:.
13. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci: No jo, zas tak hrozné to asi nebude, od nás to má hodně májovek, ale prostě abych myslela ještě na to, že musím stihnout ATB to je pro mě už trochu moc - fuj fuj, to já nerada. Už tak mám plnou hlavu toho, co se bude všechno dít od příjmu, přes box, přes porodní sál, až k normálnímu pokoji a jsem z toho dost vyhukaná. A teď si k tomu můžu ještě připsat 30 minut s jehlou v ruce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, že je to pro prcka - však já se s tím do porodu nějak smířím. Jsem se to dozvěděla před hodinou, tak jsem z toho rozladěná, no.
13. dub 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl :slight_smile: jehla v ruce :grinning:
takže na příjmu ti napíchnou flexilu je to tenká hadička,kterou jde do těla infuze a případné léky při porodu jako oxytocin atd....ted dávaj snad všem na fázi porodu placenty....
a kapat ti to bude myslím ty atb 30min pak ti to odpojí a stejně tu kanylu budeš mít dál.....ale věř mi že tohle vnímat vážně nebudeš, většinou se píchá tam kde se ruka nebude ohýbat , hřbet ruky předloktí
13. dub 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se i bojím, že třeba porodím dřív jak za ty 4 hodiny (jsem to ale optimista, co?) a že to pak nebude mít účinek. A co bobek malej, kdyby se mu něco stalo. Asi budu muset vyrazit do porodky dřív než jsem si původně plánovala, abych měla jistotu.
13. dub 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
andělko...sama víš kolik je na světě hrozných věcí, tohle je vážně prkotina......
anděl símtě nešil sakra
když ti to vykape a prcek neprojde poševním kanálem je to OK!!!!!!
andel to zvládneš,
lucenek já neměla ani oxytocin na porod placenty, nic, žádné léky, :slight_smile: jen teda pak při šití :slight_smile:
13. dub 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek: oprava - cokoliv v ruce :grinning:
Mi tam manžel asi zdechne jak uvidí, co všechno mi tam dělaj a co mi píchaj :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
klid vše bude ok. neboj :slight_smile: vše je o psychice a jak si to ty sama připustíš, to může buď pomoci nebo jen porod protáhnout, nám PA v kurzu říkala, když si řeknete "porodím v klidu a brzo" tak je to lepší než říka "ježiši to bude hrozné, a beztak neporodím, budu se trápit dva dny" tak co je lepší :slight_smile:

vše bude ok, porod bude v pohodě, vše stihneš a budeš mít prcka u sebe :slight_smile:
13. dub 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
niko možná sis toho nevšimla ale oxoš se dává na III dobu, ale to je jedno
andel kdo ti nakukal 4 hodiny účinnost???taková capina
jde o o že ti to vykape a máš to v krvi prcek je s tebou spojen takže jde krev s atb přes placentu do pupečníku a k prckovi tím pádem ty atb dostane ono samo...
13. dub 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci: No, tak za 30 minut asi fakt neporodím :grinning:
Já nemám ráda nemocnice, píchání injekcí, braní krve, vyšetření :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mi v životě nic nebylo, tak prostě mám obavy z toho, co všechno se se mnou bude dít...no ale porodit musim, že jo. Nějak to dopadne, budu věřit doktorům. Hlavně aby byl malý v pořádku.
13. dub 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka kanyla v ruce fakt nic není. Já na to, že nemám žíly a odběry mi nedělají zrovna dobře, jsem s kanylou v ruce přežila 2 dny aniž bych o ní věděla. Vůbec jsem jí nevnímala, jen jsem potom měla malou modřinku, ale tu mám pokaždé když do mě píchají.
13. dub 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl a kdyby s přece jen porodila do 30 ti minut tak ti to pustí rychleji
13. dub 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
niko přesně, lepší si představovat rychlý porod v pohodě, než se zbytečně deptat nějakýma hrůzama. Já teda vím, že to bude sakra bolet, ale aj se na to těším, protože jsem strašně zvědavá jaké to bude.
:grinning: neměla jsem ani nic v papírech :slight_smile: je to jedno :slight_smile: to máš pravdu :slight_smile:

:slight_smile:
luc: Oprava, 3 hodiny. Tadyhle: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/problemove-situace/pozitivni-gbs-streptokok.html

nika: Já jsem byla dosud velmi pohodová těhotná a na porod jsem se i těšila. O psychice nám říkají v kurzu od začátku a vím, že je to pravda. Akorát mi to pak vždycky něco nabourá :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl u nás se nic takového nepropaguje 3 hodiny jakmile to máš v krvi jde to i do prcka
je x případu porodu s pozitivní gbs a atb kapala za porodu a bylo to ok
13. dub 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Já ani tak nejsem zvědavá na porod, ale na malého strašně :dizzy_face:

holky, dík za uklidňování a že to tu můžu s váma probrat. Aspoň už nebudu tolik stresovat manžela, až přijde dom. Minule jsem mu bečela do telefonu, že mám Rh - a že to je tragedie :grinning:
13. dub 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl ty hormony to je mazec co? počkej v 6n, to bude sado.....
a rh negat neva u rpvního u druhého se chodí na protilátky...
13. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko :slight_smile: tak šup pozitivní myšlení a bude to ok. neupínej se na některé věci zbytečně, ono to dopadne dobře budeš mít prcka u sebe a jak to bylo brzo zapomeneš :slight_smile: na to zlé a zůstane jen dobré :slight_smile: v paměti.
13. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek ty pracuješ ve zdravotnictví že?
13. dub 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek