• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
jaro: kup si fenyklový čaj a dej mu cucnout a ještě pomáhá trubička do zadečku a nebo taky ten polštářek s třešňovými jadérky a na hřívat bříško a potom taky ho na chvilku položit na bříško :wink:
16. dub 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro Radeček je pěkňučký :dizzy_face:
zofi tak jak jsem včera machrovala, že mi je dobře, tak dneska prd. V noci jsem se co chvíli budila, jak mě bolely žebra, ráno jsem na záchodě nevěděla, jestli porodím nebo se pos... :grinning: a teď jsem byla na oběd a nákup a po obědě se mi udělalo zle, že jsem nevěděla jestli neomdlím nebo se nepozvracím :grinning:
16. dub 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi: tak to jsme na tom stejně. Taky mi bylo nějak špatně a teď mě pobolívá břicho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Manža už mi říkal že v práci nahlásil, že se může stát, že mu budu volat že jedem do porodnici, takže bude hlásit dovolenou ať jsou prý už na to připraveni :grinning:
16. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi asi je něco ve vzduchu. Ale je fakt, že mě tlačí celý spodek a včera večer malý škytal a cítila jsem ho fakt hodně nízko. Ale manžel chce květňátko, tak snad drobek vydrží do 1.5.
16. dub 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to ta erupce na Islandu beztak. Já jsem nemohla taky spát, furt mě bolelo břicho, bylo tvrdé, spodek mě bolí pořád, na to jsem si snad už i zvykla. Ale do břicho bylo spíš od střev, než že by se něco chystalo k porodu.
Musíme vydržet :pensive:
16. dub 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi: tak spodek mě taky bolívá a já ho cítím dole už pěkně dlouho a je to nepříjemné :grinning: Už aby byl venku, mě už je jedno kdy to bude, hlavně ať je zdravý. Kam jdeš nakonec rodit? :wink: Jo a už mám zabalenou tašku do porodnice :grinning:
16. dub 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: no mě břicho ale bolí jako když mám dostat MS, takže se to blíží porodu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. dub 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi do fakultky. Ale chci tam mít svojí dr a s ní si to budu domlouvat teprve v úterý. A kdyby byl stop stav tak Fifejdy, ale ty jenom za podmínky, že mě odrodí moje dr, jinak tam nejdu. Tašku už mám sbalenou dávno, jen tam mám lísteček co přibalit na poslední chvíli
16. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj já jdu nakonec na Fifejdy a doufám že budou mít volný nadstandart :wink: ještě musím přihodit do tašky všechny papíry a hlavně ještě prášky :wink:
16. dub 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: ajaj, tak to je jiná - myslíš, že ten tvůj prcek předběhne toho mojeho?
16. dub 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám všechny papíry u průkazky, snad jim budou stačit kopie, protože origoše má moje dr. A oddací list stačí normální kopie?
16. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Stačí normální kopie, říkali na kurzu.
Já teda kopie vyšetření nemám, všechno má doktor u sebe (mám jenom z NT), bude muset stačit těhu průkazka.
16. dub 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si než jsem všechny originály dala dr kopírovala - pro jistotu. Sice když budu rodit ve fakultce tak tam mojí kartu mají, ale když skončím jinde, budou to po mě chtít a v průkazce výsledky zapsané nemám
16. dub 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
moc děkujeme za gratulace.

Jaro: jak se cítíš po porodu a jak to doma zvládáš? kojíš? U nás v pohodě, malá je zatím moc hodná. KOjíme, Petr je teď doma tak pomáhá dokonce už i přebaloval, ale raději se tomu vyhýbá :grinning: jinak se mi taky zdá že je podobná více na Petra.

Radeček je moc krásné miminko. Jak jsi byla spokojena ve Vítkovicích?

Adi: jak se cítíš? Ještě chodíš na jogu? JInak jsm se ve FN bavila o těch olejích na laktaci prý je to zbytečně vyhozený peníz, raději pít čaje na podporu kojení od Lerosu nebo Megafytu nebo Gravid milka.

A co vy ostatní těhulky jak se cítíte?
16. dub 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy v rámci možností se cítím dobře. Když mě nezlobí posli nebo malý netlačí do žeber, tak se cítím fakt dobře. Na jógu pořád chodím, zatím to mám v plánu do konce dubna a pak se uvidí. Ale už tam jsem fakt největší břucháček :grinning: Ty čaje na kojení nevím, ale pokud budou chutnat jako ty pro těhotné tak ty mi nechutnají. Ale koupila jsem si Meltu a ta mi chutná, takže to zkusím s ní a pak se uvidí. To máš fajn, že je Petr s tebou doma. A ve FN jsi jinak byla spokojená? Měli na tebe čas když jsi potřebovala poradit?
16. dub 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy malá je kouzelná :slight_smile: a souhlas podle mě oleje na laktaci jsou zbytečné, raději ten čaj a gravimilk, případně homeopatika a hlavně přikládat a přikládat, já ted 3dny kojila co hodinu ale už zas dobrý a kojíme normálně :slight_smile:
16. dub 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: nemůžu na FN stěžovat a říci jediné křivé slovo, není to tam jako na běžícím pásu (a přitom bych to mohla říci už jsou zavřeny Fifky a mají tam i stop stavy) porodní asistentky jsou moc milé, od začátku porodu do konce je s tebou, po porodu za tebou chodí a kontroluje tě. Jelikož já po porodu ještě ležela na těhu odd a čekala na lůžko na šestinedělce chodila mě kontrolovat i tam. Rodila nás skvělá lékařka mé bohužel by to v tom fofru nestihla ani kdyby byla ve vedlejší budově na gyndě. Sestry na šestinedělí v pohodě a z dětského taky pohodové jen jedna tam byla taková zvláštní moc se ji nic nechtělo, ale zbytek v pohodě, na dvě jsem v dotazníku jmenovala velké díky za pomoc. Chodí se ptát, ukáží ti kojení sednou si k tobě a trpělivě pomáhají hledat správnou polohu a jak se mimčo přisaje a jak mu to jde. Taky ti ukáží péči, koupání. Na to jaký tam mají frmol klobouk dolů. Jídlo je tam dobré a hromada. Meltu tak taky denně vaří, ale já si nechala nosit i z domů.
Ty čaje se chuťově dají mají fenyklovou příchuť.
Akorát je na FN problém s košilemi je jich málo nestíhají prát a dodávat tak až jsem přestala 2 den silněji krvácet tak jsem si vzala své, vem si jich dost budeš durch jako já a to já se nepotím ani při 40C!
Pozdrav Kamilu a že děkuji za vše.
16. dub 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy tak to jsem ráda, že máš na FN jen samou chválu. Já se toho pobytu trošku děsím, jsem na to trošku cíťa, ale myslím, že malý mi to všechno vynahradí a že z něj nespustím oči. A jak je to tam s návštěvama? Já bych nejraději jenom R. a naše a nikoho jiného nepustila, ale to nejde že. Košile mám 2 sbalené a doma by se když tak ještě taky nějaké našly. Přinejhorším bude R. muset přepírat v ruce a vozit mi čisté. A krvácí se hodně potom? Já si teda ještě skočím do centra do Panthaloonu, tam mají košile na ramínka za 79,- a na propínání za 99,- tak si ještě dokoupím ať mi nechybí a doma to potom vynosím. A jak jste dopadli u pediatra? Všechno v pořádku? Už se těším, až budu mít stejné starosti jako ty, ať se mám s kým radit :slight_smile: A Kamile vyřídím
16. dub 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: no to já nemůžu říct jestli to bude dřív nebo ne, ale na poslední návštěvě mi dr. řekl že se mi zrkacuje hrdlo, tak nevím co bude. Navíc mi i teď už začali poslíčci, což jsem u Eli neměla, takže buď budu rodit dříve a nebo taky ne, ale to já moc neovlivním. Mám sice odpočívat, ale bohužel to moc nejde :wink:
16. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. dub 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja pěkné. Tobík si to určitě užil a jaké parádní odrážedlo dostal :slight_smile:
16. dub 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
maji kráááááááááááááááááááása :wink:
16. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: no po porodu jak jse ležela ty 2 hoďky na boxu jsem dost krvácela, pak mi PA zmáčka dělohu bolest celkem velká a cítila jsem jak to ze mě valí jako bys ždímala houbu,. pak mi P. pomohl do srpchy a nebyla jsem schopná obléci si síťovky a krev ze mě kapala, P. to pak vytíral chudák. Ale na pokoji jak jsem už ležela to bylo lepší a večer jsem už moc nekrvácela, pak už jako u MS. Nevím jaké sis koupila porodnické vložky já měla 2 druhy jedny dlouhé bílo zelený obal a pak ty krátké od Sanu. Raději si zajdi koupit ty dlouhé ty malé ti to neudrží i ty dlouhé jsem si dala 2-3 na sebe. Ty krátké jsem si vzala až skoro týden po porodu a mám je do teď.
Jo a vezmi si Bepanten mast ze začátku než si zvykneš na kojení bradavky bolí ja čert jak malé saje a přibal soi i kloboučky, sice ti tam půjčí, ale někdy jsou takové okusané. Já klobouček musím na jedno prso používat mám tam menší bradavku a malá se vzteká, že ji vypadává z pusinky.
U pediatra váha rosteme, žloutenka snad ustupuje, budeme muset jít ještě v př. týdnu na kontrolní odběr krve tak chudáček Adélka.

Maji: moc krásné fotky.

Smardik: přesně tak přikládat, přikládat a zase přikládat.

Zofi: bržím palce abys vydržela co nejdéle.
16. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy já ti ani nevím jaké mám ty vložky. V lékárně jsem řekla, že chci vložky po porodu a co mi dali to mi dali. A dají ti tam jejich vložky nebo musíš mít svoje? Jéé, a klouboučky nemám. Jsem je nekupovala, protože jsem nevěděla jestli budou potřeba. A taky mám jednu bradavku menší. Ach jo, tak to si je budu muset pořídit. A jaké máš? Jo a oni pustí R. i potom na pokoj jak mě tam převezou? Jsem myslela, že už ne, že ho po těch 2 hodinách pošlou domů a bude za mnou moct až o návštěvních hodinách. A snad už bude svítit sluníčko ať se může Adélka slunit a zbavovat se žloutenky.
16. dub 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi: já jak porodila, tak tam manža se mnou ještě chvilku byl a pak jek domů. Nebyl tam se mnou ty dvě hodiny. Pak mi do sprchy pomohla sestřička a taky mi pomohla se obléct, takže jsem tam manžu ani nepotřebovala. :wink:

katy: mě bepanthen na bradavky moc teda nepomohl, tak mám radši kalciovku a ještě jsem si koupila krém na bradavky v DM, ten se nemusí umývat před kojením

jinak nejlepší kloboučky prý jsou od Medely :wink:
16. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: já ty dlouhé kupovala v lékarně u Elektry brala jsme 2 dlouhé a 1 krátké, včera jsem si šla pro nové krátké. Oni t tam daj svoje jen na porodním boxu a pak na pokoji už bereš svoje. Já mám kloboučky co mi dala švagrová ona si je koupila, ale nemusela používat tak mi je P. donesl do porodnice a tam mi je vyvařily. Myslím si že je to jedno všechny jsou asi stejné.
. na pokoji nebude moci s tebou být jen na porodním boxu. Já ještě byla déle na boxu protože jsem čekala na pokoj tak tam nechali i P. měla jsem tam původně zůstat až do oběda, kdy měl být pro mě připraveno lůžko, ale asi po 1/2 hod. říkám P. uvidíš že mě brzy vystrnadí, že bude porods a jen co to řeknu už jsem byla odvezena na těhule a tam čekala asi 4 hod.
Jinak návštěvy jsou od 16-17 hod. na pokojích mimo pokoj už od 15 do 18 hod.
Jo a po a čt tam chodí ortoped tak si to pourguj to vyšetření, abys pak nemusela lítat sama kdoví kde.
Máš rozdílný RH faktor s R.?
16. dub 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: mám kalciovku neotevřenou, bepanten mi sedí, navíc ho nemusíš umývat před kojením kalciovku ano. Bohužel. Tak nevím na co ji pak užiji.
16. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: no mě zas ten bepanten nepomohl, ale taky jsem ho dlouho používala a pak mi dr. na gyndě předepsal kalcciovku, takže já jsem pojištěná i teď. Hold každému sedne něco jiného. :wink:
16. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: to jo já si raděj do porodky vzala obě :sweat_smile:
16. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a to jako řeknu v lékárně, že chci dlouhé vložky po porodu? A spotřeba jak vidím velká. Ach jo, tak já v úterý jak půjdu na poradnu tak skočím do lékárny dokoupit. A kloboučky koupím od Kamily na józe, to je pro mě asi nejjednoduší. A ty návštěvy jak jsou mimo pokoj, tak si můžeš vzít mimi sebou? Asi ne že? Ale jak jsem byla na ECHO tak to bylo v patře na šestinedělí a bylo tam strašné vedro na chodbě. A ortopeda radila Kamila někde jak je Dům zdraví u Plynáren, to ty máš kousek ne? A prý se tam nemusí objednávat a nejsou tam fronty jako třeba v nemocnici. A rozdílný RH faktor máme - já mám +, R. má - Je to nějaký problém?
16. dub 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek