• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
adi: na chodbu před šestinedělí si mimčo vzít nemůžeš.

Když byl v porodce ortoped, tak nám to sestry řekly a my jsme tam s mimčama prostě jely.

Jinak ten ortoped jak píšeš adi je Pavliska a já tam byla s Eli a je třeba se objednat. Je tam jenom odpoledne a je tam dooooooooooooooost lidí, ale jak vidí sestřička že tam jsou miminka tak hned berou :wink:
16. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale je tam více ortop´du v jedne ordinaci, tak nevím kterého máš namysli, my chodili k Pavliskovi a ten je faaaaaaaaaaaaaaaaaakt supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer a vřele můžu doporučit :wink:
16. dub 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: no ze začátku je velká spotřeba, já měnila vložky pokaždé jak jsem šla na WC a za 3 dny mi P. musel donést nový balík. Mimi nemůžeš vzít mimo pokoj a kamkoliv s ním půjdeš musíš jet s postýlkou.
Ten ortoped ti mimčo zkontroluje a hned ti řekne jaké máte kyčle a že na další KO jdeš za určitou dobu jinak musíš s mimčem co nejdříve jít a budeš mít tolik věcí že nebudeš stíhat jít něde hledat ortopeda.
RH rozdíl je problém - připomeň se aby ti zjistili od mimča jaký má RH ono, pokud má stejné jako ty tak je to OK, pokud ne musíš do 72 hod. dostat protilátky, abys další těhu měla v pohodě. Já je musela dost urgovat a připomínat hlavně se někde ztratili mé i Adelčiné vzorky krve a obě jme musely znova mě je to jedno, ale malou znovu píchat nemusely. :angry: :cry:
16. dub 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: na KO můžeš kamkoliv ne? Tak to já pak půjdu taky do Domu zdraví k tomu Pavliskovi. Proč jet až kdoví kde, ale pravda teta dělá na ortopedii na Fifkách tak když tak ona mi to zajistí. Kdy se holčičkám píchají ouška?
16. dub 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy? vím co to je odebírat krev malé. Eli prozměnu odebírali krev na štítnou žlázu, protože já ji mám a tak ji museli dělat taky testy. No a jednou ji to odebíraly i u naši dět. dr. a to byla hrůza. Pořád to nešlo a bobek už byla celá opíchaná a nakonec jsme tam museli ještě jednou :frowning2:
16. dub 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: pokud chceš k Pavliskovi tak si tam zavolej a oni tě objednají, já tam byla ještě dříve než mi řekli v porodnici a byla jsem za to ráda. Aspoň si ji zkontroloval i on. Jinak ouška se píchají až po prvním očkování a nejlepší je nastřelení :wink: Není to tak bolestivé a hlavně to je bez krve :wink:
16. dub 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi já nevím jak se ten ortoped jmenuje co nám doporučovala PA. Podívám se, jestli to není v materiálech od ní, jinak se jí zeptám. A mě stejně nic jiného nezbyde, než dojížděť do Ostravy a to už je jedno jestli jedu tam nebo tam, ale u Domu zdraví se dá dobře zaparkovat a hlavně tam trefím :sweat_smile:

katy no s tím RH faktorem jsi mě nepotěšila. Hlavně na to musím myslet a teď jak půjdu na poradnu, řeknu sestřičce ať zapíše do průkazky i jaký má RH faktor R. Ale jestli říkáš, že jsi musela urgovat, musím to říct i R. ať na to trošku myslí kdybych já nebyla schopná. A odkud se mimi bere krev? Z patičky? A jak se jinak cítíš? Máš třeba nějaké depky nebo tak?
16. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nastřelují u ušního? Dají ji hned do uší naušničky nebo tam nechají jen ty nastřelovačky? O odběrech ani nemluv malá má na obou ručičkách modřiny jak ji braly krev chudáček můj malý. Dneska mi taky nebylo 2x jak jsme ji slyšela plakat. Celé dopoledne pak byla extra vydivočená a neklidná.
Zítra mě musí P. vyfotit a Adélkou, abych si změnila fotku v profilu. :slight_smile:
16. dub 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: nastřelují někteří pediatři, ale ne všichni. Oni ti tam natřelí tu jejich náušničku, kterou si můžeš vybrat buď zlatou nebo stříbrnou a je s kamínkem. To tam v tom oušku zůstane 14 dní a pak ji to vyndáš a můžeš dát své a nebo taky ne.
16. dub 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: nemám depky cítím se dobře,. akorát jsem byla smutná jak Adélce brali krev a já ji viděla a slyšela žalostně plakat, ale dr. říkala, že ji to nebolí, že je jen vystrašená tak ji budu věřit, ani P. to nedělalo dobře jak ji slyšel tak plakat. ale alespoň nemá modráka.

No jelikož to měli i v průkazce a já jim to i P. říkali tak malé měli brát krev z pupečníku a mě napíchli na sále. ale ani jedné krev nikde nebyla tak nevím co se stalo. JI brali pak krev z patičky. A taky si zkountroluj zprávy propouštěcí mě napsali u Adi chybu že je kr. skupina 0- a přitom je B + ještě že jsem si všimla.

Malá začíná kňourat - blíží se 22 hod. čas na večeři tak za chvilku se asi ztratím tak papa kdybych se nestihla rozloučit a jak někdy pojedeš na jogu tak se stav.
16. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi: no já právě své zlaté mám - po mě :slight_smile: zlaté s červeným kamínkem - teď dokonce budeme ladit od P. jsem dostala nádherný náhrdelník a naušnice z českých granátů a už se Aďa ozývá jdu dělat mléčný bar.
Tak se mějte zase se budu snažit někdy na chvilku za vámi kouknout.
Tak papa a dobrou noc. :slight_smile:
16. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojki holky, kukám že řešíte Rh faktor u krve, problém je jen pokud je matka - a otec + jinak není :slight_smile: pokud je to naopak nic z toho neplyne, optejte se ještě u Dr. alespoň tak mi to objasnila naše sestřička u Dr.
nicméně pokud jsem - tak se dělaj i navíc odběry v těhu a většinou se ani nečeká na testy mimča a protilátky se dávaj hned p porodu. u prvního těhu se nic neděje ale u druhého by mohl být problém.
16. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi tak utíkej a pohlaĎ malou :wink:
16. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy to věřím, že slyšet plakat takové drobka není nic moc. Já bych se asi rozbrečela taky, jsem na takové věci citlivka. Před jógou se někdy určitě stavím, bych ti napsala
16. dub 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem chtěla napsat katy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. dub 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
naušničky doporučuji nastřelit my máme kytičky a už 2 měsíc jsou tak krásné že jsem je zatím nevymělila :slight_smile:
16. dub 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my měly obyč jen tečku a pak jsem je vyměnila za 100 let staré náušničky :grinning:
16. dub 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy: Děkuji za všechny dojmy a postřehy z FN - už taky začínám mírně stresovat :sweat_smile:

S tím Rh faktorem je to tak jak píše Nika, když má matka Rh+, tak je jedno co má dítě. Já jsem Rh -, tak malému budou hned z pupečníku brát krev na testy a když bude mít + po manželovi, dostanu injekci s protilátkama. Když bude - po mně tak nic.
16. dub 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, promiňte, že sem tam vpadám, ale potřebovala bych pomoc. Jsem z Brna a jezdíme "na sever" za rodiči. A já blbec si zapomněla doma Utrogestan. Nemáte některá pár kuliček? Jinak fičíme zítra ráno zase do Brna a u rodičů se moc nezdržíme :frowning2:
16. dub 2010 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jsem s Ostravy a mám krásné a levné oblečení pro miminka,dovezené z Anglie,po vynošní se dají ještě prodat s 50% slevou,neváhejte a pojde se kouknout do mého bazarku. www.bazarky.cz/mamca
Ostravačky výhodou,že nemusí si nic nechávat posílat poštou,ale přebrat osobně!
17. dub 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmorgan a třeba na ambulaci ve špitále by ti akutně nepředepsali?????
17. dub 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
včera jsm e byli na první procházce a bylo to super, hodila jsme i nějaké fotky do alba. Malá pak nemohla usnout, večer ji bolelo i bříško, nahřívaly jsm ei třešňové pecičky.
19. dub 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
katy moc ti to sluší s kočárkem :slight_smile: A kočárek fakt pěkný. A pecičky zabraly?
19. dub 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: zabraly naštěstí,
holky nemáte někdo odsávačku mléka?
19. dub 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: jak se mate?
katy, kocarek vypada hezky :slight_smile: a odsavacku mam..
19. dub 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji: a nemohla bys mi ji na chvíli půjčit?
19. dub 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, ja ju pouzivam, Bea se spatne prisava, tak odsavam a valim to do ni flaskou :frowning2: ale koupila jsem ju docela dobre na aukru, tak se zkus treba mrknout tam, nebo jestli na to spechas, tak vim, ze pujcujou ve Dvojcatkach v centru, v MC Krtecek v Porube a Jana Curdova ma taky.. :confused:
19. dub 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlastne tu mam pistovou, ktera mi tu lezi, ale odsava se s ni docela blbe a boli z toho ruce :sweat_smile:
19. dub 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maji: spěchám nevíš kolik stojí to vypůjčení? Nemáš kontakt ny ty dvojčátka? JInak když to vyvařím, tak snad nebude problém, že je od někoho ne? Jinak já budu krmit stříkačkou, sice mi krásně saje z prsu, ale dr. mi poradila zkusit mléko převařit, aby rychlekji spadly hodnoty bilirubinu.
19. dub 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mobil na dvojcatka 732821642 http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=2401 ale vypada to, ze je pujcena :unamused: kolik ses ochotna investovat? na tom aukru se da sehnat dobra v pohode do tisicovky..
19. dub 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek