• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
Tak hlásím, že školu jsem zvládla, akorát odpoledne jak jsem přišla domů, tak jsem pak 2 hodiny jen odpočívala v posteli.
Dneska čekáme návštěvu, přijde brácha, švagrová ne, je v práci (blázen), tak se to první dozví on. Upekla jsem dobrotku, uvařila oběd, tak snad to vezme dobře. Já bych to klidně ještě nechala, ale mamka už do telefonu něco naznačovala, tak by to bylo blbé. No a taky už mám oznámení připravené snad 14 dní, tak už ho chci předat.

Katy: Tak co, kurýrovala jsi se přes víkend? Zahnala jsi bacila? Já se teda držím, sem tam smrknu, ale dobrý je to docela.
26. říj 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nějak nám to tu nežije, co...povídáme si tu hlavně my tři :grinning: Kde jsou ostatní?
To jsou dobré zprávy - katy, andelko.
andelko: držím palce ať oznamování dobře dopadne :wink:

Já jsem dneska byla u zubaře, ale bála jsem se zbytečně, žádný kaz, nic mi nedělala, jenom koukla na zuby, dásně...a mám už to razítko v průkazce. Během těhotenství můžu přijít ještě jednou. Pak jsem šla k holiči zastřihnout vlasy a teď tu myju nádobí - fuj - moje nejneoblíbenější činnost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já chci myčkuuuuu :grinning:

Jo a objednala jsem se do nemocnice na ten 3D ultrazvuk + 10min.nahrávku. A jestli bude miminko hezky otočené, tak už budem vědět, jestli budeme mít chlapečka nebo holčičku. Jdu ve fajné datum - v pátek 13.11. Tak snad nám přinese štěstí :dizzy_face:
Katy...co ty?

Jo a ještě v pátek u nás byli prátelé a dostala jsem nějaké těhotenské oblečení, kalhoty, halenku...tak mi udělali velkou radost. A z Quelle jsem si ještě objednala tričko a svetr :dizzy_face:
26. říj 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: Tak to jsi měla pěkný víkend i úspěšný dnešek :slight_smile:
Oznamování dopadlo dobře, jako překvapenej byl, ale je to chlap, tak to bere jak to je, že. Pak to s mamkou zapili :slight_smile:
No, zubař, té kolonky v průkazce jsem si všimla. Byla jsem v květnu na preventivce a ok, tak by mi neměli nic dělat, no tak se asi pomalu objednám a zajdu si pro ten štempl. Ještě se ve čtvrtek poptám doktora kdy mám kam jít.
Ad oblečení - já teda nepodědím nic - tak se aspoň chystám v pátek s mamkou do Shoppingu, že omrknem obchody, co kde mají, ceny a tak.
26. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka: tak shopping park je co se týče těhotenských věcí pro mě celkem o ničem, buď drahé nebo škaredé alá pytel...takže tam už nekoukám...těh.oblečení mají v jenom v C&A, H&M, jinde jsem v shopping parku myslím nic neviděla. Jestli chceš kalhoty, zkus to u toho Kuřího rynku., zdálo se mi to tam levnější.

dobrou noc :slight_smile:
26. říj 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: No, já nechci úplně klasicky těhu, i když i na to se kouoknu. Mně by stačil i nějaký delší svetr, nebo triko s dlouhým rukávem, jakože normální. též nějaké boty by to chtělo, chci zajít do Ikei a tak, no. Kalhoty zkusím na rynku.
27. říj 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
Jak se vede???
andelko: jak jsi pořídila s nákupem?

Mě se nic nechce dělat :grinning: Včera večer jsem se nějak přejedla a ještě teď je mi nějak divně :confounded: Já už bych si přála, aby mě ten mrňous v bříšku dal nějaký šťouchanec, abych věděla, že tam je...furt nic necítím :frowning2:
28. říj 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No děcka, kde ste všeci byli včera? :grinning:
jaro: Ještě nijak, chystáme se s mamkou v pátek.
Hele, a co mám říkat já? Já ani nepřibírám, ani bříško nemám, vždycky jen doufám, že na nějakém dalším UTZ mi řeknou, že porostlo. A neboj, za 14 dní už ho určitě cítit budeš. :wink:
Přeju všem krásný sváteční den :slight_smile:
28. říj 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj andelko,
aha, já jsem to popletla, myslela jsem že ten pátek, co byl...už se mi ty datumy pletou :grinning: No já jsem už 3.den doma...měla jsem v PO a v ÚT dovolenou. Zítra zase naklušu do práce, ale pozitivní je,že jen na dva dny a bude zase víkend :slight_smile:
No já jsem se včera pořád pozorovala a přišlo mi, že bříško nějak neroste. Ráno břicho skoro nemám až později vykoukne.
Kdy máš poradnu? Já se už nemůžu dočkat toho 3D ultrazvuku, manžel půjde poprvé se mnou, jsem zvědavá na jeho výraz, až mimi uvidí :dizzy_face:
Fuj a dneska se mi pořád vrací šťávy do krku...je to nepříjemné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky přeju hezký den :slight_smile:
28. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak vás uklidním já taky nijak extra bříško nemám, ráno skoro vůbec ne až na večer, váhově taky nepřibírám, ale mimčo roste, dr. mi říkala, že neznamaná, že když roste váha roste miminko a naopak, že je spíše lepší, když váha neroste, pak z nás nebudou soudci a nebudeme mít problém se dostat do původních kalhot!

Jaro: a máš oblečky nafoceny v albu? Jinak já taky pobyhy zatím necítím :cry: a zítra jdu taky do práce tak snad nechytnu bacila. :angry:

Andělko: kup si i pár těhu oblečků, vypadáš v tom žensky když si oblékneš vělký svetr tak v tom 2x šik nebudeš, i ta moda v KI se ti zdá drahá? Stejně je to nefér, že zbytečně to oblečení předražují, není tam o nic více látky než na normálním!
28. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj katy, ty dvě věci, co jsem si objednala z Quelle jsem teď hodila do alba (u toho trika bude ale jiná barva) - už se těším, doufám, že to nebudu muset vracet :grinning: Ty věci od kamarádky jsem ještě nefotila, musím ukecat manžela, aby mě v tom vyfotil :slight_smile:
A přesně jak píšeš, největší břicho mám na večer. No já bych nerada byla jako soudek. Jsem ráda, že mě teď ani sladké neláká...a bříško mi roste jakoby ze středu, nevím, jak to napsat... :grinning: No já jsem si říkala, že když 8.10. mělo cca 6,5 cm...a to počitadélko v albu mi píše, že už by mimi mohlo mít 20 cm...tak jsem si říkala, že to snad ani není možné, že tak rychle vyrostlo a kde se tam schovalo :grinning: Minulý týden jsem se doktorky ptala kolik měří, ale neříkala nic... :unamused:
Hmm jde na mě hlad...tak si jdu dát oběd...včera jsem dvě hodiny vyvařovala, tak mám plno jídla od včerejška...:slight_smile:
28. říj 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: to víš, že koupím, to si ujít nenechám. Já nemyslím velký svetr, ale delší svetr, já mám všechny (skoro) svetry dost krátké, těsně pod břicho jakoby. I teď musím vybírat delší, aby nebyl vidět rozeplý knoflík. A nějaké triko s dlouhým rukávem by se mi taky hodilo, to nemusí být těhu, stačí když bude trochu elastické. Ale stopro chci koupit klasické těhu kalhoty, nějaké těhu triko a těhu světřík, třeba zavinovací se mi líbí.
Já si myslím, že dražší je proto, že jednak je to jiný střih a jednak kolikrát za život ho člověk potřebuje? Navíc se nosí chvíli, takže se posílá dál, prodává a dědí a lidi toho tolik nového pak nekupují.

jaro: No, já jsem byla v září s kamarádkou, říkala, že je na přelomu 16 a 17tt a bříško měla, ale malé, někdy nebylo vůbec vidět. A byla tam i kamarádka doktorka a ta jí právě říkala, že mimčo už je v té době asi jako lidská ruka a ona právě nechápala, kde se tam vleze. Pohyby taky ještě nevnímala, tak to prý je zvláštní, takové docela už veké miminko a člověk ho moc nevnímá.
Jinak já jdu do poradny zítra v 10.30. Kurňa, ale též jsem zmatená, dneska mám furt sobotu :grinning:
28. říj 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme už v práci tak jsme zvědavá zda to tady přežiji, ale nechtělo se mi.

Andělko: já taky včera měla ne a dnes mám po :grinning:
29. říj 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
byli jsme od ctvrtka do uterka v olomouci, tak jsem sem nejak nestihala psat.. :slight_smile:
byla jsem s mimousem na kardiologii, tak srdicko tluce 143 tepu za minutu a vse je ok a na poradne jsem zjistila, ze jsem od minula pribrala 4 kila, tak si ze me delala sestricka srandu, ze kilo tydne az do porodu :grinning:
jinak uz su rozhodnuta na 100%, ze v Ostrave nerodim, su predbezne domluvena s mym tatkou, ze kolem terminu nam pujci auto a pojedeme rodit do Prostejova.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
jo a sehnala jsem ten ubrus, tak jsem ho dostala jako drivejsi vanocni darek :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maja: a kde jsi ho nakonec sehnala? A jak vypadá?
29. říj 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, v olomouci v lidovych remeslech :grinning:
je bezovej s krasnou vambereckou krajkou kolem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak doufam, ze mi ho kluci hned pri prvnim pouziti nezamasti necim nevypratelnym :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak tak v UVĚ mají nádherné věci i když někdy hodně drahé, ráda tam chodím na čumendu a občas i něco koupím. Včera mi mamka půjčila nějaký vánoční časák a byla tam hezká dekorace na vánoce tak se možná o to pokusí¨m :sweat_smile:
29. říj 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy a jaka? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jinak..kde je uva a co to je? :sweat_smile: ja jsem za neho dala 700 :confounded:
29. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja: Tak to je fajn, že ti ten Prostějov vyjde :slight_smile: A gratuluju k vánočnímu úlovku :dizzy_face:

UVA byla i u nás na Hlavní třídě, ale teď je tam místo toho obchod s věcma pro děti, taky dobrý. Uva je nějaká zkratka, ale nemůžu si vzpomenout přesně jaká. Měli tam taky rozné věci, jakože lidové řemesla, textil, košíky, bižuterku a pod.

Tak jsem před chvílí byla zas v poradně, všechno ok, akorát jsem hleděla co mi to sestra naměřila za tlak. 135/70 je pro mě úplně šílené, když se měřím průběžně doma, tak mám průměr za poslední 2 roky asi 110/65. Ale u doktorů mívám víc, protože je nemám ráda. :sweat_smile: Doktor se koukal na mimčo, srdíčko bije ostošest, akorát jsem ho moc dobře neviděla, nechtělo se moc hýbat, bylo natočené zády ke mně, takže jsem tam viděla akorát 4 menší fleky (končetiny) a jeden větší (hlavička), ale nev, hlavně že je v pořádku. A dostala jsem žádanku na odběry, tak si tam někdy zajdu. Na další poradnu jdu za měsíc.
29. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maja: UVA je teď v centru za baťa směr k Sýkoráku a prodávají tam přesně ty věci co napsala Andělka :slight_smile:

Andělko: tak super, že vše je OK a jak má být to byla tvé první porada co? Na jaké odběry jdeš? krev. skupina, toxoplasmoza a pohlavní choroby?
29. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: No, já nevim, už minule se mě ptali na tlak, váhu, zkoumali moč, a teď taky. Tak asi jakože druhá. Ale na odběry jdu teprve teď. jsem si už říkali, kdy to bude. No, vypadá to na to, vyšpekulovala jsem v těch zkratkách krevní obraz (takové ty různé krvinky), RH, HIV, žloutenku...mně zatím brali krev jen kvůli tomu screeningu.

UVA byla dost drahá, ale mám z tama aspoň skleněného motýlka na krk :dizzy_face:
29. říj 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tlak, moč, váhu už budou zkoumat pořád taky jsi už vyfasovala zkumavku? Hned jsme byla poučena abych ji nezahodila, že ji mám na celé těhu, abych nezruinovala zdravotnictví :grinning:
Já dnes měla ját na krev, ale v út jsem si volala a mám dorazit až budu úplně zdravá tak snad v př. týdnu.
29. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: Nevyfasovala, máme ji doma. Opatruju jako oko v hlavě :sweat_smile:
No, já jak jsem těhu, tak mám nějak doblbnutou imunitu, takže mi kdejaký pupínek opuchne a zahnisá, sviňa. Sotva jsem se zbavila bebechy na koleni, tak mám něco podobného na lýtku. Takže taky půjdu, až to zase zmizne, ať to třeba nezkreslí výsledky.
29. říj 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem :slight_smile:
majatob...gratuluju k dobrým zprávám u doktora :slight_smile: Tééda ubrus za 700,- :sweat_smile: Ale hlavně, že je podle tvých představ. :slight_smile:

katy: jj UVA je fajná, taky tam ráda občas zajdu. No mě taky kontrolují váhu, tlak a moč pokaždé. Jen ta jejich váha váží přesně o 2 kila víc než ta moje. Já dostávám na každou poradnu novou zkumavku...tu první někam posílali na rozbor a teď už je to myslím jen na papírek u sestry.

andelka: to je bezva, že je vše OK :slight_smile: Mě berou krev přímo u sestry...žádanky nedostávám. Poprvé mi brali více krve na ty nejrůznější testy, o kterých píšeš...to bylo na 1. poradně. Teď mi brali jednu zkumavku do té Studénky na ty tripl testy nebo co to je a příště už jen moč. Jo a ještě jednu mi brali v nemocnici.
andelko: já jsem ze začátku byla v obličeji jak jahůdka - čevená, poďobaná...teď najednou celkem v pohodě a vlasy se z ničeho nic přestaly mastit - to je super :slight_smile: Tak snad i tobě přestane to trápení na noze...jak se ustálí hormony.

Jak jsem si "stěžovala", že bříško neroste, tak asi roste, ale skokem :grinning: Ze dne na den...dneska už nebylo "velké" jen večer, ale je takové celý den :grinning:
29. říj 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro, no vsak to bude asi muj jedinej darek :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
maja: určitě bude ještě nějaký :slight_smile:

Holky plánujete chodit na nějaké předporodní kurzy?? Já asi jo, ale až později, až budu asi na mateřské, teď bych to nestíhala. Ale zatím nevím kam. Četla jsem si, že je mají v porubské a vítkovické porodnici.
29. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro ja nevim..s Tobikem jsem nechodila a myslim si, ze to byla ohromna chyba..na druhou stranu, nevim jestli by mi to ted k necemu bylo...ale cekat prvni a mit cas, tak stopro chodim... :grinning:
29. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
včera pondělí dneska pátek, tak by to mohlo být každý týden :sweat_smile:

jaro: no u mě je to s bříškem stejné ve st mě pobolívalo bříško, jako by se napínalo a večer se svléknu a nestačím mrkat a ráno byl taky bubínek krápek menší,a le byl.
Já budu 100% chodit na předporodní kurzy ale asi taky později, teď mi dr. ani nějaké cvíčo nedoporočuje. Ve Vítkovicích není nic moc, už jsem tam jednou byla kámoška tam pracuje tak mě tam pustila na zk. zadarmo a nic moc, jen se sedí na balonech a dýchá, žádné posilování pánve, apod. a pak jsem se přemístila na bazén (platí se zvlášť) a 10 min. jsme čekali na lektorku a pak jen 15 min. cvičily :frowning2:
tak budu chodit buď do Poruby nebo hodně dobré i s bazénem v ceně je na Fifejdách.
30. říj 2009 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
katy: no mě teď občas zabolí u pupíku, ale to asi ještě není mimi...a včera jsem měla pocit, jako by se mi to břicho (kůže) napínalo...tak pořádně po koupání mažu.
Mě se moc do bazénu nechce, nemám ráda kryté bazény (od dob, kdy se chodilo se školou) - ale do moře bych si vlezla hned :grinning: a nemám ani plavky, do kterých bych se pak vlezla...a kupovat na tu chvilku se mi moc nechce...mě by stačilo cvičení na suchu a nějaké povídání.

Mě se ten den dneska nějak táhne...hned bych si lehla, jsem nějaká unavenější poslední dobou.

Andelka je někde na nákupech...no hned bych šla taky... :slight_smile: Ale nejdřív bych si dala nějaký dobrý obídek mňam...sváča z domu mi nějak nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaro: no já mám taky takové pocity jako by mi napínali kůži na skřipci tak taky pořádně mažu. Mě se to dneska taky táhne a nic se mi nechce ještě hoďku musím vydržet a pak jdu na drápky, včera jsme byla u kadeřnice. Jak dlouho ty musíš ještě vydržet?
mě bazény navadí a v těch nemocnicích jsou čisté týdně se mění voda a plavky beru 2 dílné jiné taky kupovat nebudu, myslím, že nebudu jediný vorvaň :grinning:

jak víš, že Andělka nakupuje? mě už došlo konečně to tričko s dětskými nožičky na bříšku :slight_smile:
30. říj 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem donakupovala, tak teď odpočívám, nějak mě to zmohlo. Bylo to fajn, daly jsme si s mamkou svačinku v UGU a oběd v IKEA :slight_smile: a i po obchodech jsme trochu pochodily. V HM se mi líbily dvoje kalhoty (999Kč) a kabát (2000), v CA halenka se svetříkem (cenu nevim) a manšestráky (850Kč). No, tak jsem si nakonec koupila dvě černé obyč elastické trička s dlouhým rukávem, mamka taky a veverce jsme koupily 3 bodíčka s dlouhým rukávem. A v Ikei fleesovou deku, bude se z toho šít pro mimčo.

Koukala jsem se na stránky fakultky a mají tam cvičení v bazénu pro těhotné, na Klinice léčebné rehabilitace. Tak to by se mi líbilo. Na předporodní půjdu taky tam.
Já už bych teda i na ten bazén šla, ale musí být teplá voda. :slight_smile:
30. říj 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek