• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
lafemme: Snad už jo. V Májovkách zatím čerstvé info od Adus nebylo.
Zato nám tam porodila "kolegyně" s termínem 21.5., tak mě to trochu rozhodilo - rodí se tam o 106, májových miminek už máme aspoň pět. Začínám z toho trochu stresovat, protože si prostě nepřipouštím, že bych mohla rodit dřív, nejsem na to připravená...klidně bych i pár dní přenášela.
To, že ještě nemám udělané co jsem chtěla (nějaké resty do školy) a nemám pořádně nacvičeno s epinem, to by se ještě přežilo, ale my nestíháme s bytem - to mě stresuje nejvíc. Každopádně zítra fakt balim tašku do porodnice - zatím to mám tak všude možně.
24. dub 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: tak u nás taška do porodnice už je zbalená. Ono i záleží jak to třeba dopadla kontrola. Buď v klidu a nestresuj :wink: My dneska malujeme Eli pokojík a doufám že to do večera bude hotové. Jinak mě včera zase bylo blbě, tak jsem zvědavá zda to vydržím do poradny, ale snad jo. Ve čtvrtek máme focení tak bych to chtěla stihnout :wink: Ale už mi moc dobře nebývá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. dub 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: no já se právě utěšuju, že na kontrole neříkal doktor nic, jako že žádná změna zatím. Tak jsem zvědavá v úterý. Ale jinak nic nepociťuju, žádné poslíčky nebo tak. CS taky neříkal, že by se nějak moc měnilo, co jsem vydedukovala z průkazky, tak mám max CS 2.
no koukám, že taky nezahálíte. My budem malovat nejdřív příští víkend, spíš až začátkem května :sweat_smile: Prostě jestli má mrně pud sebezáchovy, tak minimálně do TP počká :sweat_smile:
Focení snad stihneš, to by byla škoda kdyby ne. To bys pak šla už s malým a Eli, ne? :slight_smile:
24. dub 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: no pokud se stane že bychom to nestihli 3 + 1 v bříchu, tak až se malý narodí. To bychom to museli odložit, ale hold mu neporučím :wink: No mě totiž dr. na poslední kontrole říkal že se mi zrkacuje hrdlo a mám v průkajdě napsané 1,5 a hlavně mi říkal že mám odpočívat, ale to jaksi nejde a do toho mě trápí poslíčci a to je teda docela brzo :wink:
24. dub 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo odpočívat s dalším prckem se moc nedá.
Já se budu muset příště doktora trochu víc poptat jak to vidí, on toho normálně moc nenaplká, jen když je něco mimo normál. Nebo sestřičky se zeptám jestli neví kde bych třeba to CS našla v průkazce. On totiž doktor dost škrábe, doufám, že v porodce pak všechno přečtou správně :sweat_smile:
24. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj oni jsou zvyklí a přečtou to. :wink: Však času je dost a kdyby se to chýlilo k porodu, tak už by ti něco řekl :wink:
24. dub 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
čuste buse my dnes razíme směr ZOO bude fajně a je třeba využít volnej víkoš :wink:
25. dub 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Adelka už má Románka u sebe, narodil se včera v 6.06, císařským řezem, 3 300g a 48 cm :slight_smile: Doufám, že se brzy zotaví a bude si moct svého chlapečka dosyta užívat :dizzy_face:
25. dub 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jdu vám písnou vzkaz od Adi a vidím, že Andělka mě už předběhla.

Adi: ještě jednou moc gratuluji :slight_smile:
25. dub 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: gratulace velikáááááááááááááááááááááááááááááááá :dizzy_face:
25. dub 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus gratuluji k narození Románka... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus mooooooooooooooc gratulujem k Románkovi :slight_smile:
25. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, všem maminkám gratuluji k miminkům a přeji hlavně zdravý, lásky a štěstí :slight_smile:
Holky, nedávno jste si tady psali o fotografkách, můžete prosím sem hodit odkazy na fotografky s kterýma máte nebo někdo z vašich blízkých zkušenosti? Chceme se nechat fotit s malou, měli jsme jít od přítele ke kamarádovy, ale ten fotí jen venku , třeba v přírodě a bere si celkem dost, my bychom chtěli spíše profi a třeba i akty s malou... Děkuji :slight_smile:
Nechce se mi to hledat zpět, není ani tolik času :frowning2:
26. dub 2010 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jen v rychlosti...zrovna kojím toho našeho čertíka, tak píšu jednou rukou...

adus: moc ti gratuluju k Románkovi!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. dub 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
m.o.n.i.k.a já byla u Katky Holoubkové a spokojenost obrovská, fotky mám v albu
26. dub 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
moni: http://www.kacafoto.cz/ tak tady jdeme snad všichni a je fakt supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer. Já jdu ve čtvrtek, teda doufám že budu ještě 2v1 :grinning: :grinning:
a ještě ti tu hodím jeden odkaz ale ta je až v Brušperku :frowning2: http://www.fotobrusperk.vasweb.eu/ u té jsme se byli fotit na rok Eli a taky supeeeeeeeeeeeeer :wink:
26. dub 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žofi, ted jsem psala na to první a ta paní psala, že se mám ozvat začátkem června a domluvíme se až na září, že od května do srpna nefotografuje a tento týden má plný, takže září je už pro nás pozdě, tak zkusíme ten druhý odkaz, jinak děkuji :slight_smile:
26. dub 2010 ve 21:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo moni: my tam jdeme zítra a to jsem se objednávala už hodně dopředu, ale je ještě nějaká fotografka v porubě a byla u ní známá a nebyla ani drahá. Zkusím ji napsat zda na ní má kontakt a pošlu ti SMS :wink:
27. dub 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky kde jako jste :astonished: :astonished: :astonished: :astonished:
27. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zofi, už nemusíš, děkuji jsi hodná :slight_smile: Půjdeme nakonec k tomu kamarádovy od přítele, on malou nafotí, jsme se sním domluvili jak to chceme a říkal, že ok... :slight_smile:)
27. dub 2010 ve 13:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je super. :wink: tak si to hlavně užijte :wink:
27. dub 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojholky,
ode dneška mám zase povoleno kojení z prsu tak držete palce aby zase bilirubin se nezvedl. Malá mě odpo pořádně rafla do bradavky až mě to zabolelo. Jen mám strach aby dost pila a nezhubla mi do další poradny. Mám ještě ten NUtroš, ale moc ji ho dávat nechci max. na noc.
27. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: neboj to bude vše v poho uvidíš :wink:
28. dub 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: to jsou radosti s kojením, co? Ale určitě to bude OK.
Chtěla bych se zeptat ohledně FN - dávají tam jejich župany? Mi přišlo, že je tam dost teplo a já mám jen froté, ale zas tam nechci chodit jen v noční košili. A ještě co ručníky? Musím mít svoje? Protože když se člověk nekolikrát za den sprchuje, tak má velkou spotřebu ne? Jsou pořád mokré, špinavé...jaká je teda praxe?
Řešim blbosti, co? No ale když ono je to už tak blízkooooo :sweat_smile:
28. dub 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no doufám, že už to bude dobré, venku krásně tak pořád kočárkujeme.

Andělka: župany eráry půjčují o ty moc zájem není pač je tam hic na vybulení, já měla svůj tnčí froté a když jsem pak s rodinou kecala v kulturce na chodbě tak byl fajn. Ručníky musíš mít své ty ti ani nenabídnou. A nočních košil si taky vem více, pokud nebude cvrkot tak ti půjčí erár, pokud ano nestíhají prát a musíš vzít svou. Ráno jak příjde sanitářka uklízet tak ji hned řekni a a ona ti košili donese, sice je vel. 62 ale lépe než být v propocené a neničíš své zvláště když budeš silněji krvácet a občas proteče vložka.
28. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl, když si řekneš dají ti a ručníky taky ale jsoutpo ty látkový utěrky spíš.....vem si ručnůku asi 3-4 pak manžel dovezze, já měla vyčleněnej na spodek a na těloa v poho jsem to se třema po tři dny zvládla
28. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anděl přesně jak píše Lucka já taky měla jeden na spodek a druhý na zbytek těla, P. mi vždy donesl nové a vzal špinavé domů. Jinak v koupelce je velký žebříkový radiátor tak ručníky schnou rychle. A ještě jak jsme ze začátku dost krvácela tak jsem se po koupání utírala těmi papírovými utěrkami co tam jsou.
28. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy: kočárkování závidím - tam je dneska tak krásně :dizzy_face: Já půjdu jen provětrat bříško
aha, tak na župan asi kašlu, kdyžtak si vemu ten jejich - stejně budu spíš jen na pokoji. Košile mám zatím zabalené dvě, na porod chci erární. Zkusím ještě pohledat a připravit nějaké další na výměnu, aby manžel donesl. Já mu musím všechno co mi má průběžně donášet nachystat do tašek a popsat je :sweat_smile: Má i na nástěnce seznam co budu potřebovat.
lucenek: Tak ručníky ještě přibalím. Nebo nedaly by se hlavně na spodek použít kuchyňské utěrky, ať se ty ručníky tolik nešpiní?
28. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak utěrky tam jsou, to je nemusím brát?
Mě už z toho fakt klepne.
28. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl....určitě bych nezamě'novala utěrku a ručník, jen materiálově mi to připomíná tu utěrku
28. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek