• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
andel nestresuj taxíky jezdí pořád, sanitky totéž

jdu kojit, vypadá to na spurtíka od 3ráno kojím co hodinu až co hodinu a půl
29. dub 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: jo jo, však to nějak vyřeším, až přijde denD.
Že by spurt ve 3 měsících? To by sedělo, že? Však se to zase upraví :slight_smile: Hlavně že Honzíčkovi chutná :slight_smile:
29. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel jo to sedí bývá kolem 3měsíce a on má 3měsíce zítra :slight_smile: ale nakonec se nechal ukecat dudlem a zabalil to ještě. Jo chutná mu, byli jsme včera u dr. a má přes 5kg takže přibírá hezky
29. dub 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
smardik: Takže zítra tady bude další "oslavenec" :slight_smile:
29. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel jo :slight_smile: líbí se mu hračky a zatím vede Eda takže dostane dalšího lamazáka
29. dub 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A speciální příděl mlíčka místo dortu :grinning:
29. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel jasné, zatím mu mlíčko jede a přibírá krásně, doufám že tak do půl roku vydržíme
29. dub 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek holky, tak já jsem dneska nějaké vyčerpaná :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už ať jemalý venku. :grinning: :grinning: Nějak mě to začíná zmáhat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: já si občas postesknu po bezstarostném těhotentsví :grinning: Mě to mateřství teď zmáhá mnohem víc než břicho před měsícem...já chci spáááááááááááááááááááát :grinning: Ale Ráďa je náše zlatíčko, i když někdy řve jak tur :slight_smile:

anděl: díky :slight_smile: No taky jsem si vzpomněla na adus, jestli jsou už doma a jak se jim vede.

smardik: co to je ten spurt???
29. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: růstový spurt - mimčo vyžaduje někdy okoolo 3 měsíce častější kojení ale většinou to přejde :wink: :wink: Jinak já teď to těhotenství vnímám jinak, ale u Eli jsem si taky pak posteskla že už není v břichu a pak jsem chtěla ať už chodí a teď bych zase brala miminko :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak pokud Adus rodila císařem, tak v porodce je až 5 dní, pokud nemají nějaké komplikace :wink:
29. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro: No však já si taky užívám toho, že zatím je prcek v bříšku :sweat_smile:
Ty spurty jsou prý ve 3 týdnech, v 6 týdnech, ve 3 měsících a 6 měsících - mimčo chce pít častěji, ale brzy se to zase srovná - nabídka a poptávka mléka :slight_smile:

Aduš rodila v sobotu ráno, že? Tak to by na víkend už mohli být doma :slight_smile:
29. dub 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme konečně s Románkem doma. S prominutím nedočítám, je to nad mé síly.
K porodu - ze čtvrtku na pátek mi v noci odtekla voda. A bylo jí teda požehnaně. Přijeli jsme do porodky, sem tam jsem měla kontrakce, ale jinak se nic nedělo. Otevřená jsem byla na jeden prst. Manžela poslali domů a dali mě na pokoj k maminám, co měli rizikové těhotenství. Ráno mi řekli, že mám streptokoka, tak mi dali ATB a půl 10 mi dali tabletku na vyvolání porodu. Kontra jsem měla po 6 minutách. O půl 2 mi dali další tabletku, kontra pořád po 6 minutách. Jinak se celý den nic nedělo. Kolem 2 v noci jsem začala mít kontra po 3 minutách a to už docela bolelo. Šla jsem za PA, vyšetřila mě a byla jsem otevřená na 2cm. Jsem myslela, že mě omyje. Jsem jí musela ukecat, ať už mě dá na porodní pokoj, abych mohla do sprchy. Nakonec mě tam dala, ve sprše mi bylo dobře a konečně jsem si mohla i hlasitě ulevit, což na pokoji s dalšíma 2 mamina moc nešlo a prodýchat kontra do polštáře bylo fakt něco. Ve 4 ráno mi dali klystýr. Vůbec nic to nebylo, ale potom kontra bolely ještě více. Pak mi natočili monitor, nějak se jim nezdál a že mi udělají monitor, který bude snímat ozvy malého přímo z jeho hlavičky. To teda stálo za to jak tu sondu zavádělo, bolelo to jak prase a úplně jsem cítila, jak malého tlačí nahoru. Jenže jim to fungovalo jenom napůl - z hlavičky to snímalo a ještě to mělo snímat z mého třísla a to jim nešlo. Tak se ve mě hrabali asi 45 minut a prodýchavat kontra na zádech taky nic moc. Pěkně jsem u toho drtila láhev z pitím. Pak už toho na mě bylo asi moc a začalo se mi dělat špatně od žaludky až jsem se začala zvracet. Přišel další doktor, který rozhodl, že malý bude muset na svět císaře, protože během kontrakcí měl nízké ozvy. Hned jsem volala manželovi, aby stihl přijet. Příprava na císaře byla blesková, snad během 20minut už jsem byla na sále. Když mi zaváděli spinál, třepala jsem se jak ratlík, takový strach jsem snad v životě neměla. Ještě mi museli píchnout něco na uklidninění, protože jsem nebyla schopná se uklidnit. Malý byl na světě 5 minut po začátku operace, hned mi ho ukázali, byl celý fialový, ale apgar skore 9-10-10. Ještě mi ho donesli ukázat jak už byl umytý. Po operaci jak mě vezli na pokoj už na mě venku čekal manžel, šťastnějšího jsem ho snad neviděla. Celou sobotu jsem ležela na JIP. Neříkám, že to nebolelo, ale dalo se to vydržet. Už druhý den jsem si sama došla na záchod. No toť asi k porodu, nic jiného mě nenapadá.
Kojení nám jde super (tuk ťuk), už v neděli večer se mi začalo dělat mléka v ponděli jsem měla tak nalité prsa, že jsem musela odstříkavat. Naštěstí už nemusím, malý je pěkný hladovec a vydrží u prsa klidně i hodinu. Akorát kojím přes kloboučky, mám malé bradavky. Ale nevadí, ono to bez těch kloboučků není nic příjemného.
29. dub 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě fotky malého, zatím jich moc nemáme, nějak není čas fotit
29. dub 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím poradte, já nevím kdy mám koupat - před kojením, po kojení? Asi před že? Akorát, že ten náš tygr hned jak se vzbudí chce jíst a řve a řve dokud nedostane prso.
29. dub 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus a co nakojit před a pak po koupání dokojit? :wink:
29. dub 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel,zofi: díky za info :slight_smile:

aaadus: ještě jednou gratuluju k miminku :slight_smile: Románek je moc hezký!!! :slight_smile: Teda to sis u porodu užila, co.
My koupeme před kojením - po koupání nakojím a dám spinkat (pokud se to podaří) nebo pokud má hlad a nevydrží, tak nakojím a pak aspoň půl hodiny počkám s koupáním (tak nám to radili i v porodnici), aby se mi nepoblinkal. Radeček má koupání rád :slight_smile: Vůbec u toho nekřičí a kouká na mě těma svýma velkýma očima a špulí pusinku :slight_smile:
29. dub 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek, jaro to samé mě taky napadlo - nakojit, počkat, okoupat a dokojit. Dneska jsem to teda zkusila před kojení, trošku řev no, ale ono se to časem nějak poddá. Jsme doma první den tak toho asi bude více s čím si nebudu vědět rady. Jen co se otrkám, zkusím koupání v kyblíku, snad to bude lepší.

A mažete něčím po koupání. Nám v porodce říkali, že pokud není nějaký problém, není třeba mazat. Románkovi se loupou ručičky a nožičky tak jsem ho dneska namazala slunečnicovým olejem.
29. dub 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: my koupeme v čisté vodě (jenom dupku mu umyju dětským syndetem od sebamed) a po koupání ho mažu olejíčkem od sebamed. Taky se malému ze začátku loupaly ručičky a nožičky.
29. dub 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: mi dr. říkala že malou prvních 6 týdnu mazat po koupání olejíčkem :wink:
29. dub 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak adus malý je fakt nááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááádhernýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hodně štěstíčka a zdravíčka přejeme :wink:
29. dub 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mažu furt a v poho :wink:
bílá nivea
29. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já taky pak mazala Niveou a teď máme nějaké spešl mlíko, protože Eli měla suché flíčky, tak mi dr poradila nějaké mlíčko na suchou pokožku z lékarny :wink: Já mám totiž ekzém, tak se obávám že to bude mít i Eli :unamused:
29. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
excipial lipolotio to mám taky ale jen po plavču :wink:
29. dub 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to je vončo, já si na ten název nemohla vzpomenout. :grinning: Jsem ho taky kdysi používala na suchou pokožku :wink:
29. dub 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj je to fajný a mě se teda osvědčil olej Astrid baby, on má v sobě cosi zvláštního a ta konzistence....fakt super tak kupujem ten
29. dub 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dlouho používala Aviril olej, jak byla Eli malá. Ten Astrid baby jsem ještě teda neviděla.
29. dub 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj takovej růžovej maj mlíko i gel..ale ten olej je nejlepší, kterej jsme kdy měla Nivea seba med.-...se můžou jít bodnout :sweat_smile:
29. dub 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to asi vyzkoušíme a asi pro prcka :wink: Mě dlouhou dobu vyhovoval Hipp olej, ale pak jsem právě našla Eli ty suchá místa, tak jsem nevěděla z čeho to má, tak jsem zkoušela všechno možné a když už to měla opravdu dlouho a neztrácelo se to, tak jsem ji to namazala ondřejovou mastí a ono se to stratilo :wink:
29. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, já málem zazdila Adelčin příchod domů - ale že jsem se skoro trefila, co? Myšlenka je mocná :grinning:
Aduš, porod teda síla, ale chlapeček překrásný :dizzy_face: :dizzy_face: A kde jsi vlastně rodila? Já jsem byla v sobotu odpoledne na prohlídce FN a moc jsem na tebe myslela, jestli tam třeba zrovna nejsi.
30. dub 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka rodila jsem ve FN a v sobotu už jsem tam byla, akorát na JIP. On ten popis porodu vypadá děsivě, ale zase tak strašné to nebylo. Nebo teda aspoň mě to tak nepříjde, jen mě mrzí, že jsem nakonec nemohla rodit normálně. Snad se to povede u druhého dítka. Jo a potkala jsem tam jednu holčinu z plavání :slight_smile:
30. dub 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek