• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
NO TAK TXCHÝNI UŽ NEMÁM bohužel se nedožila ani svatby jinak zlatá ženská
7. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě to nevadí :grinning: :grinning: :grinning: jsem zvyklá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci se zeptat, může být ten růstový spurt v 5 týdnech? Dneska to je maras...v noci spal celkem neklidně...hlavně nad ránem...to už se častěji budil a ne a ne usnout a dneska přes den v podstatě nespal...v kuse spal jen jednu hodinu, když jsem ho dala v korbičce od kočárku k otevřenému balkonu (ven jsem to nezvládla...sotva pletu nohama a záda bolíííí :frowning2: ), u kojení se začne vztekat, pak saje, pak mě doslova smýká za bradavku...pak usne na rukách, vypadá spokojeně, ale jak ho položím nebo přestanu houpat, začne křik a pláč...a tak furt dokola...teď usnul, ale pochybuju, že vydrží dlouho...Doufám, že nemám málo mlíka. Už nevydrží ani ty dvě hodiny, na které si zvyknul. A jéééje už ho jde zase slyšet :frowning2: Holky poraďte, co to s ním je...:frowning2:
7. kvě 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro jééééj, to nezávidím a docela se toho bojím, že nás to taky nemine. Malý akorát pravidelně v 1 v noci začne bantovat a ne a ne usnout, tak to furt kojím, uspávám, kojím, uspávám. Nakonec usne se mnou v posteli a spí i 4 hodiny. A jestli máš málo mlíka nevím jak poznat, jedině vždycky zkusit jestli ještě něco teče. A nebolí ho bříško?
7. kvě 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro jo může to být, většinou bývá v 6týdnech ale klidně to muže být už ted, vydrž do 2nebo 3dnů by to mělo být lepší a nezbýví nic jiného než to vydržet my to ted měli taky ale dneska už je zas líp, máme ho na můj vkus často :angry:
7. kvě 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni my měly něco podobného cca ve stejné době a klidně to může být ono...zkus dokrm flaškou nebo přes prst stříkajdou.... a uvidíš.....
koukámm že seš na tom jako já...maras....a soucítím s tebou
7. kvě 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno
holky, díky za odpovědi...no bylo to na palici včera...ale večer jsme koupali a stal se zázrak, malý usnul a spal do půl třetí a pak se vzbudil po dvou hodinách, ale zase po krmení usnul...to byla úleva, jsem se i vyspala...teď ráno je zatím v pohodě, uvidíme jak se to rozjede :grinning:
8. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
to je zase počasí co? ještě že jsme alespoň ráno stihli prochajdu.

Jaro: my měli takový týden mezi 3-4 týdnem a sice v noci celkem spala vstála jsem obvykle 2 málokdy 3x ale přes den jsem jen krmila a krmila a přebalovala :sweat_smile:

Jinak klepu na dřevo my vstáváme v noci jen 1x a to mezi 1-3 ráno podle toho v kolik večer ještě nakojím a pak mezi 5-8 ale to už je v pohodě.
8. kvě 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jsem se s dr. moc nepochhopili s tím ležením na bříšku, dneska po koupeli ji zkusím na chviličku položit na bříško. Jinak dneska jsme poprvé ji zkusili položit do léhátka a byla spokojená a klidná a my se zase konečně najedli jako lidi. :sweat_smile:

jaro: vy jste taky měli žloutenku?

Adi: tak jak jde kojení? U nás v pohodě, Nutroš už ani nechce jen když má extra hlad a mlíčko už není ale je to max. 1x za den a to vypije kolem 30 ml většinou mi ho i vyplivuje.

Fuj venku tma jako v pytli a provazce deště jako někde v tropech! Tak odpo prochajda nebude a tak slibně to už vypadalo, že snad by se i dalo alespoň kolem baráku a prd.
8. kvě 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my jsme dneska stihli aspoň dopolední procházku. V noci malý 2 hodiny nespal a všechno co spapal tak vyblil

katy kojení v pohodě, mlíka mám dostatek. Jen teda kojím s kloboučkama, mám malé bradavky a malý je nechytí. Nevím jestli ještě zkusit koupi formovače bradavek.
8. kvě 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adi: já měla problém s 1 bradavkou, ale Adélka už se s ní naučila i bz kloboučku.

Holky hodila jsme pár aktuálních foteček :slight_smile:
8. kvě 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy bez kloboučku to zkouším, ale až tak v půlce kojení, protože jak mám nalité prsa tak nemá šanci se chytit. Ale je to boj, snad se to naučíme bez.

Moc vám to sluší :slight_smile:
8. kvě 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
katy: jj Radeček měl žloutenku, vzali mi ho i na tu fototerapii v porodnici a několikrát mu brali i krev a moč. A domů jsme šli až desátý den. A i jak jsme byli doma, tak ho dětská doktorka hlídala a brali mu krev na testy.
Moc hezké fotky :slight_smile:

My jsme včera stihli jít ven dopoledne, jak svítilo ještě sluníčko, pak byla tma jak v pytli. V kočárku spinkal, doma sice pobekával, ale noc byla v pohodě, teď zase spí :slight_smile: Tak klepu rychle na dřevo, aby mu to vydrželo. Včera byl Radeček středem pozornosti, měli jsme tu návštěvu a dostal krásné dárečky :slight_smile:
9. kvě 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojki

no tak u nás noc stála za ho... :frowning2: :angry: :angry: :angry: V noci mě strašně bolely kříže a k tomu ještě nějaký divný výtok či co. :unamused: :unamused: :unamused: No jsem zvědavá co mi řekne zítra dr. na poradně. Jinak my máme dneska Eli pryč a už teď mi tu chybíííííííííííííííííííííííííííííí :cry: :cry: :cry:
9. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi divný jo? a co tak hlenová zátka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. kvě 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no taky mě to napadlo, ale bylo to takové jako průhledné a žádná krev :grinning: :grinning: Tyjo hlavně že mám jeden porod za sebou a nevím jak vypadá hlenová zátka :grinning: :grinning: :grinning:
9. kvě 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlenovka nemusí bý vždy s krví...proto se jmenuje hlenová
nemusí odejít vždy třeba až v porodcea to už je ti pak fuk esli to poznáš nebo ne
9. kvě 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já si to myslela, ale nebyla jsem si jistá. U ELi mi prvně odtekla voda a pak mi někdy v porodce odešla hlenová zátka a to už mi bylo jedno, protože jsem začínala rodit :grinning: :grinning: No tak se uvidí co teda bude, ale bylo to docela nepříjemné :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechno nejlepší k svátku :slight_smile:

My jsme dneska měli kupodivu klidnou noc. Malý se budil co 3 hodiny a hned po kojení usnul a ráno jsme spolu spali až do půl 9. A vyprdla jsem se na rady dr. kojit 20 minut, pak odcucnout a dát dudel. Malý dudel nechce, chvíli dudal a pak ho stejně vyplivnul když zjistil, že z toho nic neteče. Takže prostě budu kojit tak dlouho jak malý bude chtít. Když mu chutná, tak proč mu to upírat že
9. kvě 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaadus kámošce v porodce řekli že 15min max....
si klepu na čelo magoři
děcko je z bříška zvyklé na permanentní přísun živin bez námahy, jediné co po porodu umí je řvát a sát...aneumí to skorigovat takže já taky kojila dle potřeby a pak v poho....sama to malá neuměla a dala jsem jí čas :wink:
9. kvě 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak andelka ještě nic? :sweat_smile:

Holky, mě taky říkala PA nan cvičení, že se kojí max.15min., že pak už to má mimi jen jako živý dudlík :confused: Já uvidím, jak to bude u nás.. :slight_smile:
9. kvě 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem: mě říkal tak 20 min. , ale to musí to mimčo opravdu sát :wink: Naše ELi jedla i půl hoďky, ale pak jsem z toho měla rozkousané bradavky a přes kloboučky mě to pak taky bolelo a nakonec mi sála dokonce i krev, ale hodně záleží na mimču :wink: a ono se to opravdu časem upraví :wink:
9. kvě 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si nastudovala, co je potřeba zařídit po porodu..

Holky, a za jak dlouho vám vystavili rodný list pro mimi? Já jsem před pár lety potřebovala vystavit svůj nový a to bylo na počkání...Je to tak i s RL pro mimi nebo to trvá několik dní?

Pak jsem četla ohledně porodného, na to už mám formulář doma a pak tam pošlu jen manžu s tím rodným listem. Dočetla jsem se, že ho pak posílají následující měsíc okolo 15. a jak je to s rodičákem? Když se maličká narodí v červnu, tak už ho budu pobírat i za ten červen, že? Ale asi to pošlou až další měsíc zpětně...

No a zbývá jen pojišťovna, pediatričku mám, a nahlásit Gábinku jako dalšího člena naší domácnosti na úřadě :dizzy_face:

Snad je to vše...To bude hnus, velebnosti...Já tak nesnáším úřady :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou krví mi to ani nemluv..Už mi o tom vykládala i kamarádka..A prý, že je kojení krásné :sweat_smile:
9. kvě 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem: jojo je :grinning:

Jinak kdy si máš vyzvednout RL ti řeknou v porodnici manžovi řekli že si ho máme vyzvednout až po 3 pracovních dnech. A na úřadě ti řeknou i kam na sociálku si máš zajít vyřídit porodné. Nám porodné přišlo až kolem 20. - 25. další měsíc. Jinak s RD je to u každého jinak. Pokud máš nárokk na MD, tak ji pobíráš 6 měsíců od té doby co jsi nastoupila na MD a až budeš končit tak si musíš zažádat o RD a ten chodí zpětně a kolem 20. vždy v daném měsíci. :wink:

a pojišťovnu bede mít malá stejnou jako ty, jen si vyzvedneš kartičku :wink:
9. kvě 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kojit 15minut mi příjde jako ujeté. Malého kojím i hodinu, ale on nesaje v kuse, ale s přestávkama. A když má dost tak se sám odcucne.

lafem o úřadech mi ani nemluv, mně se tam vůbec nechce.
9. kvě 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi, já půjdu rovnou na rodičák, na mateřskou nárok nemám :unamused: A na té pojiš´tovně přece musím nahlásit, že se Gábi narodila a ať pošlou kartičku..nebo odkud by to jinak věděli? :confused:
Počkej, s tím rodným listem...v porodnici nám dají nějaký papír pro úřad a s tím bude muset manžel na matriku v Porubě (pokud tam tedy budu rodit) a tam by ho měli vystavit....Je to tak?

aaadus...ještě nemáš vše vyřízené? :slight_smile: A to kojení opravdu nevím, jak je správné...Já se budu řídit hlavně malou a instinktem :wink:
9. kvě 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem nemám :sweat_smile: Manžel byl akorát na matrice pro rodný list a pak šel s RL na pojišťovnu. O porodné stačí požádat do 1 roku po narození malého, papíry už mám všechny vyplněné, ale na socku se mi nechce když vím, že tam jsou furt fronty a mezi nimi hodně cikánů. Ale mám tam kámošku tak se s ní zkusím domluvit jestli by mě nevzala nějak bokem ať tam nemusím s malým stepovat. A k tomu RL - malý se narodil v sobotu a hotový byl ve čtvrtek. A manželovi ho dali i když nebyly úřední hodiny :wink: A pokud budeš rodit na fakultce, tak ti řeknou že kojit 30 minut. Některému mimču to stačí, našemu ne, ten saje až všechno vysaje :grinning:
9. kvě 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
aadus tak u vás možno jo, tady je v OV vyčleněna čsitě 1 socka na porodné rodičák a já co tam byla asi 3x tak ani jednou fronta ale třeba jsme měla štěstí
9. kvě 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucenek já spadám pod Ostravu a dělala jsem vedle na pracáku, takže vím jaké tam jsou fronty :wink:
9. kvě 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek