• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
katy no už se pěkně pronese, to je fakt. A jak jsem zjistila z jiné diskuze, nejspíš u nás probíhá růstový spurt - nejdříve v klidu saje a pak spustí řev jako by ho na nože brali, tak ho uklidním, zase se přisajde, párkrát si cucne a zase řev. A tak to máme dokola i 1,5 hoďky v kuse než se pořádně dojí a tím řvaním unaví. Skoro nic nestíhám přes den a dneska v noci jsem spal 4 hodiny :unamused:
katy a na ty kyčle ses objednávala jak moc dopředu, tak aby to byla kontrola přesně v těch 6 týdnech? A kde sehnat křidélka nevím. A co zkusit nataly photo? Tam dělají hezké fotky, jen to je prý drahé, tak nevím. My asi půjdeme až v září zase ke Kači, teď by to s malým asi moc nešlo v klidu
22. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, jo už je to lepší, ty kapky bio gaia asi zabraly, sice si občas pořve...všimla jsem si, že je to každé ráno...ale jde to z něho ven ty prdíky...kaká taky...už se tak dlouho netrápí, pocvičíme s nožkama...teď asi dva tři dny měl problém s usnutím, ale už je to asi zase dobré. Směje se čím dál častěji, už ho zajímá kolotoč nad postýlkou i hrazdička :slight_smile: Zítra jdeme na vítání občánků :slight_smile:

adus: mě u toho pití taky někdy řve...cucne a řve...ale ne vždycky...tak nevím, co mu vadí...

adus, katy: pěkně děti rostou :slight_smile:
22. kvě 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaro dneska už jsem brečela s ním, protože fakt nevím co ho trápí. Jedině bříško, ale dávám mu BabyCalm a u každého kojení prdí a kaká tak nevím jestli to je málo. S nožkama mu taky cvičím, ale neprdí u toho tak by to mělo být OK?
22. kvě 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já už jsem tady, byli jsme týden bez PC :angry:
U doktorky to bylo fakt překvápko :slight_smile: Zofin Daneček je taky moc krásný :dizzy_face: A Elinka roztomilá jako vždy, manžel by chtěl pak taky takovou krásnou holčičku :dizzy_face:
Akorát teda to počasí jsme si moc nevybrali, ještěžě k doktorce a od ní jsme to stihli když zrovna nelilo, byl to první výkezd s kočárkem a poprvé v MHD, a zvládli jsme to. Malý je OK, přibírá akorát, při propouštění měl 3100g a u dokotrky 3 310g, takže aspoň vím, že mlíčko mám. Ale i tak je schopný baštit někdy i co 1,5hoďky, ale někdy zas prospí 3 hodiny v kuse. Akorát to teda nebývá v noci, to se budí po 2 hodinách. A pláče po krmení, asi taky bříško. Ale prdí hezky a rád :sweat_smile:
Zajímalo by mě, odkdy se můžou dávat ty probio kapky a jakým způsobem, ví to někdo?Jaro?

Jo a já jsem lazar - od příchodu domů mě hrozně bolí pravá kyčel, někdy nemůžu dojít skoro ani na záchod. Tak to zatím mažu koňskou mastí a jím sem tam Paralen. Volala jsem doktorce, když to do neděle nepřejde, tak mám v pondělí naklusat na krev, aby to nebyl třeba zánět nebo tak něco. No potěš. Budu tam muset odpoledne, doma nikdo nebude, tak musím vzít i malého. Fakt se mi chce, no.
22. kvě 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka ty probiotické kapky můžeš dávat už. Mě je dr doporučovala jak jsme u ní byli, když měl malý 9 dní. A s tím krmením to máme úplně stejně, když spí 3 hodiny tak je to zázrak
22. kvě 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nás naštěstí moc bříško netrápí klepu na dřevo a se spánkem jsme na tom zatím dobře taky klepu na dřevo přes den moc nenaspí max. tak na 30-45 min. výjmečně zalomí na více než 2 hod. ale v noci spí jak zabitá sice do postele se nedostanu dříve než ve 22,30 to bantuje, ale pak se zase budí nejdříve kolem 3,30 dneska vydržela až do 5,30 :slight_smile: nebudím ji, na váze přibýváme tak proč?

Adi: růsťák asi taky máme přes den furt kojím a mám pocit, že má pořád málo, má to cca 3 den ten růsťák je kolem 3 a 6 týdne pk až kolem 3 měs. Jednou mi taky šíleně plakala nevěděla jsem zda z hladu, bolesti bříška a už byla fialová od pláče a plakala a plakala a já sama doma a nevěděla co jí je a tak jsem plakala s ní. Jinak když náds občas trápí bříško tak nám zabírá masáž s krémem pupíkem. Jinak malá taky pořád prdí a kadí a to je dobře
:slight_smile:
22. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: dík, to je super. Jinak nám cvičení nožkama ani Pupík moc nepomáhají. Nejlíp zatím funguje houpání na balonu ve vyvýšeném klubíčku. Doktorka říkala, že potíže s bříškem začínají tak po 14 dnech a že je asi budeme mít. Takže už bych preventivně začala.
katy: Tak to už spinká krásně, závidím :wink: Já malého taky nebudím. On moc nespí dopoledne, ale odpo jo, budí se jen na kojení, trošku si pohrajem, přebalíme a spí dál. Já chodím spát před 22h, v noci se budí 3-4x. Dneska mi ale od 4 do 6 vůbec nechtěl spát, po 6 to konečně zalomil (a já s ním) a spali jsme až do 9h. Zatím je to pokaždé jiné, nějaký režim ještě nemá.
Zatím jsme doma manžel i já, ale v pondělí už jde do práce, takže budu poprvé celý den sama s malým. :unamused:
22. kvě 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně by ani nevadilo, kdyby malý přes den moc nespal, ale v noci by teda mohl :grinning: Akorát, že když je vzhůru, tak v postýlce vydrží sám 5-10 minut a pak chce být pořád se mnou a když mu povídám tak je spokojený nejvíce. Ale to fakt nic neudělám. A poslední 2 dny usíná tak, že ho mám položeného na hrudníku a přikrytého dekou, to je maximálně spokojený.
22. kvě 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuk na tety
22. kvě 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky

andel: váš Daneček je taky krásný a potěšila si mě že manža chce taky tak krásnou holčičku jako je ELi :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , tak snad vám to příště vyjde.

Jinak my zatím s bříškem v poho. :grinning: My už nějaký režim máme, protože se musíme trošku přizpůsobit Eli a navíc my nekojíme :frowning2: :unamused: Jo a ještě jsem se chtěla zeptat zda nevíte o někom kdo by chtěl koupit úplně nový kojící polštář :wink: :wink:
22. kvě 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi: malý je kouzelný :wink:
22. kvě 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Roman už má 4 týdny? No nekecej, to to letí. A je fakt suprovní :dizzy_face:
Mně Dany usíná celkem rychle na baloně (v náručí, trochu ho houpu), jinak docela když ho chovám, ale po krmení usne i sám. Jen nám nejde odříhávání.
Položeného na sobě ho mít nemůžu, on by furt zvedal hlavičku a ani se mu to moc nelíbí. Ani na rameni.

zofi: No příště bych už brala tu Anežku :sweat_smile:
Jaktože nekojíte?
22. kvě 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
andel: jak jsme přišli z porodnice tak se mi začalo ztrácet mlíko a do toho jsem ještě asi chytla nějaký zánět :angry: :angry: a navíc mi malý začal sát krev. :frowning2:
23. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi to je škoda, že nekojíte. A zkoušela si homeopatika na podporu laktace? Holky z jiné diskuze co je berou si je nemůžou vynachválit
23. kvě 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: No teda. :confused: U Eli jsi měla taky problémy, že? Takže malý papká UM? Hlavně že je spokojený.
Já jsem zas v porodce stresovala, že mlíčko nikde a že mě i bez toho pustili. Prsa se mi pak nalila po příchodu domů v noci a zatím nám kojení docela jde. Zákon nabídky a poptávky funguje. Jak mám pocit, že mi začínají tvrdnout, vzbudí se mi Dany, že má hlad :sweat_smile: Baští docela často a rád, ale neumí odříhávat, takže občas mu pak mlíčko vyteče. Ve středu jdem zas k doktorce, tak to ještě pořeším.
A zvětšily se mi prsa. Podprsenku v D mám malou, ještěžě jsem koupila i jednu v E :sweat_smile: A pak nosím obyčejnou lambadu. Ještě počkám, až se kojení ustálí a pořídím si nějakou pěknou. :slight_smile:
23. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi: já měla problému už u ELi a taky po ní zůstaly praskliny na bradavkách a stejně si nedovedu představit jak bych měla kojit malého a u toho ještě hlídat Eli :wink:

andel: jo je na UM a je spokojený :wink: Sice mě to štvalo, ale za cenu trápení a bolesti to teda dělat nebudu. My jdeme na kontrolu v úterý a hned budeme nechávat Eli očkovat Prevenarem :wink:
23. kvě 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anděl teĎ mě tak napadlo že já mám kojící podprdu a docela teda hezkou, ale teď nevím velikost. Já už ji potřeboat nebudu. Mám dvě jedna je taková obyč a ta druhá je taková lepší :wink: Tak jestli bys je chtěla tak ti je klidně prodám :wink:
23. kvě 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: No když by mi to bylo, tak klidně :slight_smile:
jo, on to má každý jinak, podle situace. Sestřenka svoje dvojčata kojí a švagrové holčičky byly na UM a spokojenost na obou stranách. Hlavně že miminka jsou v pohodě a maminky taky.
No, my máme dneska veselo, malý spal pořádně jen přes poledne, dneska ho nějak moc bolí bříško. Doktorka říkala, že po 14 dnech to asi začne :unamused:
23. kvě 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andel: tak já se mrknu jaká to je velikost a když tak si to můžeš vyzkoušet :wink:
23. kvě 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: Tak ju. Já mám teď tak 80D/E - záleží na střihu a tak.
23. kvě 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit :slight_smile: Zatím nějak nemám čím přispívat, musím si ještě tak 3 týdny počkat :wink:
@andelka Andelko, prosím tě, mohla bys mi napsat nějaké postřehy, zážitky, zkušenosti nebo celkový dojem z FN? Chystám se tam příští týden na prohlídku a pak rodit :sweat_smile: Te´d jsem slyšela, že je tam třeba se objednávat, ale to mi přijde jako obrovská hloupost. Jak se mám objednat, když nevím, kdy přesně porodím? :sweat_smile: Díky :slight_smile:
24. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafem s tím objednáním je to blbost. To samé mi ženské říkaly v práci, že pokud chci rodit ve FN tak si tam musím zajít ať mi dají razítko do průkazky. Ale na příjmu se mě na něco takového jestli jsem objednaná neptali. Tady nejsme v Praze, aby se muselo objednávat
24. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lafeme: Objednání je blbost. Já jsem teda měla v průkazce razítko, že jsem u nich absolvovala přípravu, ale když není stop stav, tak je to asi úplně jedno. A i kdyby byla stopka, tak záleží na tvém stavu, vyšetřit tě musí tak jako tak.
Jinak dojmy byly dobré - na příjmu pohoda, na porodním sále taky, měla jsem fajn PA i doktorku, "škoda" že jsem tam byla tak krátce. :sweat_smile: Na šestinedělí jsem byla na dvoulůžkovém, a jeden den sama, takže pohoda. Sestřičky byly v pohodě, jedna vyloženě super. Blbé dojmy mám jen z uklízeček (furt se jim nelíbilo, že máme tašky na zemi - tak jsme je ráno daly vždycky do skříně a jak bylo po úklidu, tak jsme je zas vyndaly :grinning: ) a jedné doktorky (koumala malému ledviny), ta mi přišla zmatená jak lesní včela. Jinak se mi tam líbilo.
tý jo, tobě se to blíží mílovými kroky :dizzy_face:
24. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nebyla ta doktorka na ty ledviny taková starší? Jestli jo, tak jsme měli tu samou. Oni nás svolali, že máme přijít na UTZ, malý mi tam řval jak tur a dr nikde :angry: A která dr tě rodila? Já jsem se až potom na nástěnce dívala, jak se jmenují dr, kteří mě rodili.
24. kvě 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky

lafem: teda tobš se to už blíží :grinning: tak to tu za chvilku budeme mít další miminko :wink:

andelka: tak ty podrdy jsou vel. 80 D to je taková obyč a mám ještě jednu a ta je pevnější a ta je 85 E, ale je to fakt třeba vyzkoušet :wink:
24. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
adus: Jo, starší, byla jak zpomalený film. Byla jsem na UTZ první, za mnou fronta, baba než zapla UTZ, malého už jsem měla svlečeného, a on jí došel ten gel a prej"Jé, ono už to asi došlo, to nejde vytlačit. Děvčata, nemáte tu někde něco jiného, ono to bez toho nejde" :confused:Ale říkala to tak neuvěřitelně, že jsem myslela, že ji zabiju. Jak kdyby ten přístroj viděla poprvé. :angry:
no, to už si nepamatuju kdo mě rodil, taková mladá s delšími světlými vlasy s melírem.Já jsem jí na těch 30 minut moc nevěnovala pozornost. Asi jestli půjdem někdy do FN, tak se ještě mrknu, jestli jsou jejich fotky někde na přístupné chodbě.

zofi: No, toš to by mi potenciálně být i mohlo. Ale kde vyzkoušet?
24. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já ti to klidně dovezu, stačí říct kdy a kde. Mě to nedělá problém :wink:
24. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jooo, to jsme asi měli tu samou a taky jsem byla první, za mnou fronta, malý řval a já zpocená až na prdeli :grinning:
24. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
zofi: No já jsem pořád doma. Ta kyčel mě tak strašně bolí, že kromě doktorů nikam nechodím. :frowning2: Zítra jdu na rentgen.

adus: Já jsem myslela, že jí to vytrhnu z ruky a řeknu jí, jak se to ovládá. Malého naštěstí očkovala taková sympatická mladá - asi bych jí ho do ruky nepučila :angry:
24. kvě 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
góóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóól :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. kvě 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek