• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@zofinecka my máme se křtinama smůlu,chtěli jsme to ve vratimově a nechce nám ho pokřtít že nechodíme do kostela, pak že ted už to nestihne a o prázdninách nekřtí apod. budu se muset poptat jinde, snad to půjde kvůli babičky
20. čer 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik my jsme taky nechodili do kostela, ale museli jsme mít svatbu v kostele aby nám Eli pokřtil :wink: Teˇ'd už do kostela chodím, ale jen já s ELi a Danečkem. Manžel je nevěřící a není ani pokřtěný. :wink: Tak se zkus zeptat někde jinde a třeba ti to udělají. A co je to za blbost že o prázdninách nekřtí? To je úplně jedno ne snad?
21. čer 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Víš že kvůli babičky je křest blbost. :wink: Já na jednu stranu toho vratimovského chápu, na druhou - zkuste to jinde :wink: Ono v církvi v tomhle není jednota - jaké podmínky mají být pro křest mimča splněny a jestli mají nějaké být, nebo se může křtít "plošně".

@zofinecka Hm, dneska jde manžel na akci na faru, tak se na křtiny zeptá. to by byl pech, kdyby se nekřtilo o prázdninách, museli bychom to holt nechat na září (já jsem též v září, manžel na velikonoce). Ale je fakt, že třeba manželská příprava se u nás o prázdninách taky nedělá. My jsme se na svatbě domlouvali v květnu (byla v srpnu) a právě už nám to vyšlo jen na dvě setkání do toho konce června.
Já jsem chodila do kostela sama, manžel věřící je, ale má teď nějakou krizi. A s Danečkem nevim. Do Přívozu se dostává blbě (půl hodiny MHD) a není tam zázemí (na přebalení, kojení). Uvažuju později chodit do Cyrila a Metoděje, to je moderní kostel, pro mimča lepší.
21. čer 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no u nás taky není přizpůsobeno na přebalování a kojení, ale já to dělám tak, že než jdeme do kostela tak malého nakrmím ať mi to tam vydrží spinkat a prospí celou mši. Ale jelikož nekojím tak není problém v kostele vytáhnout flašku a dát mu napít s flašky, tak jsem to dělala teď na křtinách a v poho :wink:
21. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka No já tam asi prso vytahovat nebudu :sweat_smile: Navíc já si třeba myslím, že jsem malého dost nakrmila, ale on mě během 15 minut vyvede z omylu a můžu krmit znova - prostě se napoprvé nenajdl dost. A někdy si myslím,že bude spát a on spí 10 minut a pak zas ne. Kdybych tak věděla, že bude tu hoďku spát, tak bych šla, nebo kdybychom měli auto, ale jet pak složitě domů se řvoucím miminem MHD, nevim no. Se ještě bojim toho.
21. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to je jasné. Já to mám naštěstí kousek a výhoda je v tom že nekojím. Kdybych kojila tak taky bych asi nechodila :wink:
21. čer 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kplavání paní Klímová otevírí od 19.7nove dvě skupiny, jend aje témeř plná, takže místa má....je to plavčo Atom, teda Clarion už no
21. čer 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka No jo, když mně už to strašně chybí :frowning2:

@lucenek a jak často otevírá skupiny? Já bych chtěla chodit spíš až později. Nebo odkdy to plavání je? Myslím od kolika měsíců? Danečkové budou mít 19.7. teprve 2 měsíce a kousek.
21. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
anděl vaničky od 6t ty ale dělá u tebe doma dochází a prej od 4m nejdříve do bazénu, ale já osobně bych do bazénu šla po 6m a měla vaničky zasebou
21. čer 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda to je složité. :sweat_smile: Já to myslela taky spíš od podzimu.
21. čer 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka křest je jen kvůli babičky, nepřenesla by přes srdce kdyby nebyl-budou ho mít oba, mě osobně je to tak jedno a manžovi ještě víc. poptám se jinde a uvidíme
21. čer 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jestli jim říkáte tohle, tak se nedivím, že s tím maj problém. :sweat_smile: Křest mají chtít rodiče z jaksi jiných důvodů - optimálně teda. Já bych se na to vyprdla, kdyby mi to bylo jedno. Víš jak, právě kvůli těmto praktikám se pak na nás lidi koukaj jako na pokrytce - křest kvůli babičce. :pensive:
21. čer 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jasně že jim to neříkám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nejsem blbá ale zas proč to babičce nesplnit? je věřící a nepřenesla by přes srdce kdyby nebyli pokřtěni, já a brácha jsme pokřtěni taky kvůli ni. dost nám pomáhá a nám to nic neudělá, jen musíme najít kde nám ho pokřtí, chtěli bychom to stihnout do té operace
21. čer 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik No jo, já jsem na tohle citlivější trochu, bo už jsem si toho vyslechla dost ohledně toho jak jsem psala, no a to jen proto že jsem katolík, i když s tím nemám nic společného. Bere se to jako kolektivní vina. Tak od toho lidi dost odrazuju. Stejně jako od svateb v kostele, protože to někdo chce. Proč začínat manželství lží? To nepochopím. Anebo jsem spíš idealista. :sweat_smile:
Dost benevolentní jsou ve Svinově - oddali tam kamarádku (oba křtění katolíci), i když farář věděl, že do kostela nechodím s katolickým učením se neztotožňují a dokonce se hlásí k úplně jiné církvi. :sweat_smile:
21. čer 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víš jak, slibuje se tam, že rodiče povedou dítě k Bohu a vychovají jej ve víře, to jedna babička jako zvládne, jo? Hele, ale Tomášek křtěný je, že? Tam kde byl on to nejde?
21. čer 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás v rodině je taky pár děté pokřtěných proto, že se to dělá a z podobně podivných důvodů - a fakt nechápu ten smysl. I když věřím, že je to určité znamení navždy a jednou z toho semínka může něco vzejít. Jinak křty kvůli někomu nechápu. Ale asi to tak beru proto, že mě nekřtili jako mimčo, ale v dospělosti. :sweat_smile:
21. čer 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nebudu to komentovat co bych napsala by se ti jako věřící nelíbilo, prostě to dělám kvůli babičky at ji potěším a tím to pro mě končí, tom taky není nebyli jsme manželé, pak umřel děda nebyli myšlenky a pak už jsme to nechali že pokřtíme Tomáška i Honzíčka zároven. dík za radu poptám se v tom svinově

já jsem pokřtěná, do kostele jsem jako malá chodila a chci aby chodili i kluci,koupíme dětskou bibli a seznámím je s tím a dál se pak musí rozhodnout oni zda v boha budou věřit či ne, já je nehodlám do ničeho nutit ani odrazovat
21. čer 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik my budeme křtít ve Svinově. Manžel pokřtěný je, já ne, takže by u vás neměl být problém.Měli jsme tam i svatbu. Pan farář je moc fajn a my máme křtiny 4.7., takže křtí i o prázdninách. A jak je Honzíkovi, dlouho jsi tu nebyla, jsem myslela, že už jste v nemocnici. Ale asi není nálada a chuť tu klebetit že?
21. čer 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Tak to je dobrý přístup, my taky nebudem Danyho nutit, budem to brát spíš příkladem, dětskou Bibli koupíme taky. Ale to co jsem psala je fakt, i když se to třeba nezdá. Je to v podstatě vážná věc, ale často se to tak nebere. Asi jsem fakt idealista :grinning:
No, takže Svinov vede :slight_smile:
21. čer 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus manža pokřtěný je, já taky ale svatbu jsme v kostele neměli. Nevíš kdy se do toho svinova můžu jít poptat? třeba ve Vratimově na křtiny jen ve středu tak at tam nedojedu a nepojede zase zpět

@andelka co vím z okolí jak věří rodiče, dítě musí do kostela chodit at chce nebo ne a jak má jiný názor než rodiče je zle.
21. čer 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik tady máš tel. číslo: 732838899, zavolej mu a domluv se s ním. Pan farář je docela vytížený a je těžké ho zastihnout. Manžel za ním nejdříve zašel po mši se zeptat a minulý týden jsme tam byli i s malým se domluvit co a jak a už tam chodit nemusíme.
21. čer 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus díky zítra tam zavolám
21. čer 2010 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
vložila jsem nové fotky Honzíčka
21. čer 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Tak záleží na tom, jak velké to dítě je. Pokud jsou rodiče věřící, tak je jasné, že děti budou odmala vést taky k tomu, je to jejich životní styl, to jinak nejde ani, víra je součástí nás. Ale normální lidi by později neměli na tom bazírovat a děti do toho nenunit, tím jim to akorát zoškliví - hlavně v pubertě to tak pak bývá a je to škoda. Ale ono záleží na tom, jaké je okolí, jestli mají věřící známé s dětmi, jaká je farnost, jestli se děcka účastní aktivit, do jaké chodí školy, jak jim rodiče co vysvětlí, jak to sami vnímají a prožívají a tak.
Ono celkově je blbost většímu děcku něco vnucovat - chození dop kostela nebo makrobiotiku, každonedělní motocyklové závody nebo sobotní návštěvy babičky :sweat_smile:
21. čer 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je ale krásné děcko ten Honzíček :dizzy_face:
21. čer 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my se před chvíli vrátili z chaty jeli jsm euž zase v pá a bylo fajn, sice pršelo, ven se moc nedalo, ale i tak jsme zaběhli do lesa a pár hříbků už našli.

Jinak Aďa řádila s hrazdičkou a umí už spinkat na boku, převaluje se, akorát se dneska strašne rozčilovala, chtěla se překulit až na bříško, ale zapoměla pod sebou ruku a nešlo to a nešlo to :grinning: a tyky včera poprvé vzala do ruku maňáska kravičku a toličila s ní v ručičce nad hlavou.

Tady denně Aďa plavala ve veně voda je tam zadarmo tak třeba toho využít :sweat_smile:

Adi: webovky nemají, ale není problém tam zajít osobně a vše si prohlédnout.
21. čer 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no já zvažuju ty vaničky taky. S Eli jsem chodila na vaničky a bylo to super a je fakt že je to i bomba příprava na bazén, tak asi malého přihlásím na vaničky, ale až od září pokud to teda půjde a pak na bazén. :grinning: :grinning:

jinak andel souhlasím s tebou a tím co říkáš o křtinách. A je fakt že nemůžeš děcko nutit aby chodilo do kostela. Já teď teda do kostela chodím a i s děckama a Eli tam chodí strašně ráda. Kdykoliv jdeme kolem kostela, tak Eli tam okamžitě zamíří a nemůžu ji odtama dostat. :grinning: :grinning: :grinning:
21. čer 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka Tak já bych to viděla taky tak. A kdy se budeš přihlašovat na to září?

Mně už to hrozně chybí, ale nemůžu se od prcka hnout a s sebou si ho ještě netroufám vzít. I na procházku chodím max. na hodinu, sem tam se povede na dýl.
21. čer 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no to nevím, asi ji zkusím zavolat a uvidím jak se domluvíme, pak to bude asi i jednodušší přejít na ty vaničky :wink:

Já si teda chodím pravidelně každou neděli do kostela a je to fakt super a navíc tam máme spoustu známých a tak i pokecáme po mši. A navíc mám i motivaci, takže tam chodím ráda a nedovedu si představit nechodit a docela tě chápu že už ti to chybí. Neboj však kojení se taky upraví budete moct chodit. A neuvažovala si ještě o jiném kostele než Přívoz?
21. čer 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my jsme taky v Přívoze taková parta, taky vždycky stojíme pak před kostelem a kecáme :slight_smile: Co jsme kdysi začínali ve spolču, tak už skoro všichni máme děti :slight_smile: Tady jsem uvažovala jen o C+M, Mikuláš je malý a jsou tam schody.
Zkus zavolat a poptat se, i jak je to s místem, kolik to stojí a já bych se kdyžtak přihlásila taky.
Já chci dneska zavolat na gyndu kvůli prohlídce, no uvidím, jestli se mi to podaří s tím mojím raubířem nespacím.Zítra a pozítří má být prý hezky, tak zkusím vyrazit zas dopoledne ven, jestli to půjde a nebude moc protivný.
22. čer 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek