• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
@zofinecka Prosím tě, jak jsi říkala že máš ty kuponky do DM - nemáš ty na prsní vložky? DM i Nuk? Ty by se mi hodily. :slight_smile:

Jinak manžel se včera ptal na křtiny a prý máme jen říct knězi, až je budem chtít a domluvíme si datum - a budou dvě setkání, kde budem řešit, jak v tomto ohledu vychovávat dítě a organizační věci na křest - na to se těším, protože nemám šajn jak na to - my nejsme z věřících rodin.
Je potřeba svíčka a rouška, že? Mně před pár lety moje mamka roušku vyráběla a vyšívala - tak že bych zkusila taky vyrobit? Svíčku jsem dostala obyč bílou a taky jsem si ji vyzdobila sama. Mám to jako pěknou památku - už se těším, až přibudou Daníkovy památky :dizzy_face:
Holky, byly už jste některá s mimčem v Avionu? Já si musím nakoupit nějaké věci na léto, tak asi pojedem s mamkou v sobotu a vezmem malého s sebou. Je tam kde mrně přebalit a nakojit, že? Minimálně v Ikei tuším. Pokud to půjde, tak většinu času s ním bude mamka jezdit po venku a já prošmejdím obchody. Manžel taky něco potřebuje, ale připojil by se k nám až později, jeho by ze šmějdění po obchodech trefil šlak. :sweat_smile:
22. čer 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo mám a nepoužiju je, tak ti je dám. :grinning: :grinning:

no na křtiny potřebiješ roušku a svíci. Já teda kupovala. O centru v Ostravě je prodejna kde to mají :wink: JInak jak jsme dělaly křtiny Eli, tak jsme taky měli sezení s farářem a i kmotrou a řekl nám jak to bude probíhat a vše okolo. Teď už jsme to absolvovat nemuseli. :wink:

Jinak my byli v Avionu včera a musela jsem být s oběma. Naštěstí Daneček to celé prospal, ale určitě tam mají záchody kde jsou i přebalovací místnosti :wink:
22. čer 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka v Avionu je na jedněch záchodech (u eskalátorů) místonst na kojení a přebalování a pak je tam spešl místnost na totéž, tam se dá vyjet výtahem i s kočárekem, je to tuším jak je New Yorkem tak tam tím směrem.
22. čer 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka No, já bych to měla taky koupené, jenže zrovna před křtem tu prodejnu od kostela stěhovali jinam nebo co a bylo zavřeno - tak jsme si pomohli takhle. Tu bílou svíčku jsem nafasovala na faře :slight_smile: Aspoň to mám originální - ach jo jo, příští rok to bude 10 let - utíká to. A s dětma bude ten čas utíkat ještě rychleji. :sweat_smile:
Za kuponky děkuji :slight_smile:
Tak snad to zvládnem. Vím, že se tam často chodí s dětma, i úplně malýma. Tak nějaké zázemí tam určitě bude.Já jsem sice tohle nikdy dělat nechtěla, ale jinak to nejde. Místo procházek venku bych to ale mít nemohla. A co vy jste tam potřebovali? Já si musím koupit něco na sebe - tak prolezu HM, CA, Marks a Spencer...tam většinou nakoupím a už se vyznám ve velikostech, tak mi to nebude trvat dlouho. A do Ikey ještě musim. Manžel zas chce do CA (pouze tam), vyměnit rifle a koupit nějaké trička a možná bundu.
22. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus Tam jsou někde eskalátory? toš to jsem tam dlouho nebyla, nebo jsem si nevšimla. :confused: Takže každopádně u NY něco je, jo? A v Ikei taky co jsem si všimla. Ale tam jsou teď slevy, tak asi bude hodně lidí. no uvidíme.
22. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: co mrnousci? mate se dobre? :slight_smile:

@andelka v shoppinu je to s mimcem v pohode, v Ikei je prebalovaci a kojici mistnost u restaurace a dole mezi pokladnama a vstupem a v avionu je vpravo u New Yorkeru, tam chodim radsi, protoze je tam aj koutek s hrackama pro starsi ditko :slight_smile: a pak tusim jeste nekde u Kenvela, ale tam jsem nikdy neprebalovala, tak to nevim jiste :slight_smile:
22. čer 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob Tak to je super :slight_smile: Doufám, že bude spinkat a ne ječet. A že mu bude stačit jedno nakojení a ne na etapy natřikrát - bych se musela furt vracet na onu místnost :grinning:
Dneska je docela v pohodě, snad mu to vydrží.
22. čer 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka urcite to zvladnete v pohodicce :slight_smile:
22. čer 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob to doufám, nutně potřebuju kalhoty (dlouhé i kratší) a trička nebo košile. Bo gatě jsou mi všechny velké a trička zas malé přes prsa a volné přes břicho, nebo jsou v nich vidět vložky do podprdy a vypadá to blbě. :unamused:
22. čer 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka taky se tesim az si nakoupim a obmenim satnik :slight_smile: vsechny trika mam vytahany od pupku a jsou kratky, gate sou mi maly, suknu mam jen jednu, svetry naprosto tragicky... :sweat_smile:
22. čer 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky Honzík už má 6,58 kg, na to že je nemocný je to prý nádherná váha,dostal pochvalu od pediatra i na kardiologii-volala jsem tam a Tom má pro změnu teplotu 39-nic mu jinak není takže asi od zubů a jen na mě visí a já mám nervy v prdeli pomalu ale jistě
22. čer 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no ten obchod je pořád u toho kostela. Je to ta ulice která není průjezdná autem :wink:
22. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky bych potřebovala nakoupit nějaké věcičky na sebe, ale není čas a ani peníze. Teď budu ráda jak si koupím novou podprdu, protože mám jen jednu a ta už je hrozná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už jsem si teda nové hadříky nakoupila. Sice džíny obleču, ale ty špeky co z nich lezou nevypadají dobře. A teď si musím koupit něco na křtiny, to zas budou nervy v obchodě
22. čer 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka já vim, oni to tehdy předělávali nebo rozšiřovali či co.

Já se hrozně těším do Avionu. Se zas pak dlouho nikam nedostanu. A hadry to je moje.
Podprd mám nových hafo (zofi :wink: ) ale ten vrch je divnej. Rifle mi jsou velké přes zadek a nohy a vypadá to :stuck_out_tongue_closed_eyes: a spešl do nich přibírat nebudu :unamused:

@smardik to je super :slight_smile: operaci zvládne bez problémů, je to silný kluk
22. čer 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme za sebou kontrolu v 6 ti týdnech a malý má 53 cm a 4 630g :grinning: :grinning: :grinning: No pořádný kus chlapa to je :wink:
23. čer 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka No ten ale krásně roste :dizzy_face:
Já jdu zítra na kontrolu po šestinedělí, tak jsem zvědavá :sweat_smile:
23. čer 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak Aďa je úplně hotová, dneska jsme ráno v 9 vypadli a dorazili před 19 hod. prvně jsme courali po městě, pak jeli na grilovačku ke tchýni, pak na plavčo, skoro vůbec nespala a ani si pořádně plavčo neužila, sice neplakala, ale 2x spokojená nebyla, už byla utahaná jako kotě, usnula mi při oblékání tak jsme s ní byli ještě v parku, ale spinká pořád tak jsme ji nebudila jen svlékla, ani u toho se neprobrala. Spí jako špalek. Př. týden jdeme i na očkování a apak píchat ouška, chudáček bude plakat, ale za krásu se trpí že?

Jinak vaničky moc doporučuji vidím to na malé jak je v nich spokojená, na chatě jsme ji taky denně dělali vanu a spokojená, jen dnes byla trošičku protivná.

A už dorazilo nosítko jupí :slight_smile:

Zít¨ra jdeme na poradnu a v po na očkovaní na hexavkcínu. To zas bude slziček chudáček můj malý. A pak půjdeme píchat ouška to zase bude slzavé údolí, ale za krásu se platí že?
23. čer 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dala jsem do alba fotky z dnešního plavání :slight_smile:
23. čer 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 Teda to má nabitý program :slight_smile: Já se přiznám, že se ještě bojim být celý den pryč s malým. Zatím chodím jen dopoledne na procházky, tak na 1,5 hodiny, jednou jsme byli celý den u tchánovců, jednou jsme jeli do centa na sociálku a teď v sobotu chci jet do Avionu. Ono jak nikdy nevím, jaký Dany přes den bude, jestli OK nebo nebude celý den spát, tak jsem nejradši doma.
S těma vaničkama jsem už fakt nalomená :slight_smile:
Očkování a náušničky - no nic moc, ale malá je šikulka.
A kdy se vlastně začíná s očkováním? Teda kromě toho v porodnici. Nám to už asi taky brzo začne, co? K doktorce na poradnu jdem až 14.7.
23. čer 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělka: my pořád někde lítáme, ale vždy se vracíme domů, takto to dneska bylo poprvé, výhoda, že kojím tak když je hlad tak ji nakrmím, horší by bylo, kdyby byla na utroši, já ho sebou neměla a někde se zdržela.

Vaničky jsou moc fajn, dítko si zvykne na vodu a pokud chceš chodit na bazén bude to mít snadnější a nebude se tolik bát.

Hexavakcína 1 dávka je kolem toho 12-13 týdne. Rotaviry kdykoliv po 6 týdnu, ty dostane zítra. Dávají se do pusy nepíchají se .
23. čer 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 Jo, tak to jsem taky ráda, že kojím. Taky si říkám, že když někde jsme, tak kdyby měl hlad, tak sednu na lavičku a nakojím. To je výhoda. I když už jsem si vyslechla, že UM je lepší, že se člověk aspoň vyspí. To je sice možné, ale když mlíčko je, tak proč toho nevyužít, navíc znám lepší způsob jak utratit peníze. Ale na celý den mimo jsem ještě nebyla - jen teda u babi a dědy, ale to je jak doma. No ale já jsem měla šestinedělí dost na palici, takže se ještě nějak srovnávám a získávám sebedůvěru.
no, chtěla bych - určitě je to pak lepší.
Aha, musím se pak zeptat doktorky. ono totiž mi malý většinou u ní brečí, takže jsem z toho nesvá a půlku věcí zapomenu. Nehledě na to, že se kolikrát i skoro neslyšíme :sweat_smile:
23. čer 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko: přesně tak. Ale já i když kojím tak se v noci vyspím, malá usne cca kolem 22,30-23 a vstáváme až kolem 5,30 nevím jak tedy dneska, malá pořád spí asi ji za chvilku vzbudím na krmení ač nerada ji budu budit.
23. čer 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já teda nekojím a že bych se v noci vyspala to se říct nedá. Danýs se budí na mlíčko co 3 hoďky, takže jako bych kojila. JInak my usínáme koelm 20. 00 by mě asi jeblo kdyby usínal kolem desáte večer :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katy007 vy chodíte po vaničkách do sauny? :astonished: :astonished: :astonished: My začaly chodit do sauny až jak jsme začali chodit do bazénu :wink:
23. čer 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý taky usíná nejdříve kolem 21:30, ale včera usnul až ve 22:30 a dneska to na spánek taky moc nevypadá. Je sice v postýlce, ale pořád tam vydává nějaký skřeky.

Dneska jsem s ním šaškovala na hrací dece a on se začal smát nahlas. Jsem z toho byla úplně naměkko :dizzy_face:
23. čer 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi teď prcek taky spí - kojila jsem ho po 18h, tak už mi nestálo za to jít si lehnout později taky, bych spala půl hoďky a pak vstávala. Takže teď čekám až se vzbudí na krmení. jinak máme většinou dva scénáře - buď kolem 19h usne a pak mezi 21 a 22h kojíme, nebo neusne a bantuje a jdeme spát až po kojení. Pak krmím ještě kolem 1-2h a pak ráno mezi 5 a 6h. Když po krmení bez problémů usne, tak je to v poho, horší je jak mezi krmením brečí nebo prostě jen nechce spát.
@aaadus to je krásný :dizzy_face: Já jsem zatím zachytila úsměvů pár, ale nejsem si jistá, jestli byly uvědomělé. Ale už si aspoň začal povídat, to je taky roztomilé. Bude ukecaný po mně. :sweat_smile:
23. čer 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka je to kouzelné jak se smějou, jsem z něho úplně hotová a mám vždycky na krajíčku
23. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aaadus no zatím se jen směje, ale počkej až začne poprvé lozit a chodit atd. atd. to je ještě lepší. Já když se dívám na videa jak Eli začala lozit tak slzím :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zofinecka je mi to jasné, že z toho budu ještě více poprděná :dizzy_face: To abych stihla do té doby koupit kameru

Stal se zázrak, on normálně usnul sááááám. Asi 15 minut skřekal a cosi si brbral a je tuhý
23. čer 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek