• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Ostravy

20. února 2015 
mi se jen - co to píšu :sweat_smile: my si jen
30. črc 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka a co by mi to přineslo mít dítě po škole????já si potrpím na jistotu, takže pro mě bylo prvořadé mít sociální zázemí a taky finanční, každá máma chce snad pro svého prcka to nej ne? teda myšleno tak, že o něco lepší dětství než měla ona sama. A to jestli někdo makal před nebo ne si myslím, má dost společného, hlavně z titulu mateřské, důchodové a zdravotní pojištění..ale tak to asi vidím jen já...do finanční nejistoty bych děcko na svět nepřivedla to by bylo ode mě krajně nezodpovědné.A věř mi že k tomu jsem taky musela nějakou tou cestou dospět a psychicky vyzrát, to´t můj názor
30. črc 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek taky jsem měla dítě hned po škole a nemyslím si že bych kvůli toho byla špatná matka nebo nezodpovědná, kluci mají co potřebují. Podle mě kdybych chtěla mít jistotu nemám děti nikdy ale to je můj názor
30. črc 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek kazdej ma holt priority trochu nekde jinde :slight_smile: nevim jak ty, ale ja mela bajecny detstvi :dizzy_face: ikdyz bohuzel trochu predcasne a nasilne ukonceny :pensive:
30. črc 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako vy furt vidíte ty malé mimina , ale uvědomte si budoucnost, škola, školy v přírodě pomůcky, všecko stojí majlant a vydávat to třikrát bych musela fakt mít dvojnásobný plat miminálně, nechci stát před řegálem s jogurtamam rozhodovat se podle ceny či značky (hollandiax ARO výrobky např) to mi nikdo nevymluví že se dá v pohodě vyžít se třema dětma
30. črc 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale já nic takového neřekla že ten kdo má děcko po škole je špatná matka....napsala jsme že vy to vidíte jinak, to je rozdíl tak čtěte
30. črc 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky měla báječné dětství :slight_smile:, tatka si dělal VŠ už když jsem byla na světě já,mamka je vyučená a maká za minimální mzdu ale dětství jsem měla krásné. fakt je to o prioritách apod. a podle mě kdyby ta holčina nebo paní byla zodpovědná tak používá antikoncepci když ví že další dítě ne a to z jakéhokoliv důvodu
kdyz se chce vsechno jde a verim tomu, ze i se trema detma budem schopni jim dat vsechno co budou potrebovat :slight_smile:
@lucenek já teda nemám zatím pocit, že by mi to něco vzalo. Pracovat budu ještě 30 let, ale na dítě se cítím jen po určitou dobu. Zázemí je samozřejmě důležité, ale jistota není 100% nikdy. :wink:
Ale každý se zařídí jak uzná za dobrý, že jo, paušál neexistuje.
@andelka no právě prosot že ta jistota není nikdy na 100% a proto se tak chovám, o tom to je
30. črc 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek dá se vyžít, i se čtyřma nebo pěti. Stejně jako si někdo myslí, že i jedno je moc.
30. črc 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob to ti přeju at to zmáknete, ale jak vidím ty ceny v obchodech ........prostě mě to přijde nemožný
30. črc 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek no právě, že když není 100%, tak ji nevyžaduju a jsem ochotná slevit
30. črc 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob to říká můj manžel, že Dany dostane všechno co pořebuje, ale ne všechno co chce :slight_smile:
30. črc 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek jo všechno stojí ale za ne milion abych nemohla koupit ty pastelky apod. že půjde třeba do školy vím dopředu tak to můžou koupit postupně a ne 30.8. jéžiš musím jít nakupovat a nechat tam 3 000, na vše existují akce to se dá. u nás to s financema není žádná sláva-věděla jsem a přesto jsem do toho a šla a fakt nelituju že kluky mám a i tak Tomáškovi jogurt koupím-kupuju holandii, jihočeský a občas chocenský a jde to,prostě ušetřím jinde a je to

podle toho co píšeš tak lidi s minimální mzdou nemají nárok na to mít děti.
30. črc 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam v okoli pro me jeden bezva priklad...jedna rodina se tremi detmi, s naprosto prumernymi prijmy a v malym byte a pak druha dobre situovana s jednim ditetem, zijici v luxusnim baraku....a me vzdycky prisly stastnejsi deti z te velke... :slight_smile:
30. črc 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek a vis jak jsou dobry domaci jogurty z poctivyho mlika za par kacek? :wink:
30. črc 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako dám příklad: nevztahujte si to na sebe....
rodina 3 děti mateřská , chlap vydělá dejme tomu 16t čistého....MD tříletá 7600, celkem příjem domácnosti 23600Kč, to mi přijde sakra málo na 5 lidí
30. črc 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ženské, co se tady hádáte??? :grinning: lucenek má potřebu být zajištěná na to, aby měla děti, proto si malou pořídila, až to bylo vhodné. Ostatní tohle až tak neřešili a děti si pořídily "nezajištěné". A já jsem zajištěná, jistou práci, chlap to samé a furt máme pocit, že ještě nejsme zajištění dost :grinning: protě taková je doba...ale můj názor je, že když vím, že zajištěná nejsem, tak dělám tak, abych nepočala a nemusela pak tyhle věci řešit. Nehledě na to, že znám spoustu takových, co měli hafo peněz, na dovolenou lítali málem vlastním tryskáčem...a něco se potento a skončili s holým zadkem. Takže vzdycky může být líp, ale může být i hůř. Je to nekonečnou debatu :wink:
30. črc 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 přesně tak baru
30. črc 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
barus, no aspon je o cem debatit, ne? :grinning: jak se mas?
30. črc 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob jo taky takové lidi znám-sousedy mých rodičů, mají 2děti (holky a finančně jsou na tom slušně, nemají miliony ale mají hezký a moderní dům, peníze na dovolenou) ale holky neznají že by si s němi rodiče hráli - třeba jen člověče nebo jeli někde na výlet apod. prostě nemám pocit že by byli nějak štastné a vždycky rádi chodili k nám a strejdo můžu s vámi jet? (samo jeli a rodiče jim peníze dali a jelo se) X spolužačka ze ZŠ kdy oba mají minimální mzdu ale na výlet se jelo-třeba 2x ročně ale i tak z toho měli velkou radost a myslím že jsou mnohem štastnější než ty děti předtím. je to o lidech, dá se vyjít i s málem a udělat dětem hezké dětství
30. črc 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob jojo..takové debaty tříbí sloh :slight_smile: a mně se hlavně nechce pracovat, takže si to tady tak pročítám...mám se jinak docela fajn. Máme po dovolené, byla super :wink: a zase bych vyrazila cvičit, protože jsem zase lemra líná....akorát ty jsi z hodin tělěsné výchovy omluvena :grinning: :sunglasses:
30. črc 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baru já bych jela na dovolenou hned ale nemůžem :frowning2: chtěli jsme si pronajmout chatu a nic
30. črc 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 jj, ja zas pekne od zari naklusu na tehotensky tanecky :grinning: kde jste byli na dovce? :slight_smile:
30. črc 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme byli na 10 dni ve Skotsku a bylo upne uzasne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nadherna zeme, akorat zacinam mit vazny problem s anglictinou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik kvůli Honzíkově nemoci? :frowning2: snad bude vše v pořádku a brzy si to vynahradíte....

@majatob byli jsme v Itálii - Lago di Garda, pak Ligurie a cestou zpět ve Švýcarsku, přítel tam má sestřenici. Bylo to fakt super...sice první 3 dny vypadaly na rozchod :sunglasses: ale pak se to vše srovnalo a teď máme doma naprostou idylku :wink:
30. črc 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baru7 jo kvůli Honzíka jinak bych začátkem září jeli. Uvidíme co řeknou dr. jak to bude po operaci ale když tak plánujem jet na tu chatu v lednu
30. črc 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik držím pěsti :slight_smile: moc, moc, moc!!
30. črc 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob a těhotenské tanečky jsou co? a kde? a kdy? ... kdyby náhodou.... :wink:
30. črc 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek